PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW
      | modyf: MDK 2018-09-18, 10:31 | 131 odsłon
serwiszglossie

42 Listopadowy Turniej Piłki Ręcznej Juniorów Młodszych i Młodzików Gdańsk 2018 (9-11.11.2018)

Dzień pierwszy.

Dobry mecz rozegrali młodzicy MDK Bartoszyce na turnieju w Gdańsku. Pierwszy mecz w grupie rozegraliśmy z drużyną z Mińska – ROCOR Mińsk. Od samego początku mecz stał na wysokim poziomie. Żadna z drużyn nie osiągnęła wyraźnej przewagi a wynik cały czas oscylował w granicach remisu. Na przerwę chłopcy z MDK schodzili z przewagą jednej bramki.  Obraz gry w drugiej połowie nie uległ zmianie. Mimo wyraźnej fizycznej przewagi ekipy z Mińska nasi zawodnicy nie ustępowali w żadnym elemencie gry. W końcówce meczu zabrakło nam jednak odrobiny koncentracji i chłodnej głowy i to drużyna z Mińska wygrała mecz jedna bramka.

Dzień drugi.

W drugim dniu turnieju rozegraliśmy drugi mecz w grupie z drużyną SAS Kiełpino. Od początku spotkania widać było u naszych zawodników duża motywację i pełną koncentrację. Na boisku przeważaliśmy w każdym elemencie gry. Po 40 minutach grania wynik na tablicy wskazywał 26 do 13 na naszą korzyść. W grupie zajmujemy drugie miejsce i następne spotkanie rozgrywamy z liderem grupy czwartej. Okazało się, że jest to dobrze znana nam drużyna z naszego podwórka – MKS MOSiR Kętrzyn. Jest to nasz rywal w lidze wojewódzkiej. Mecz stał na bardzo dobrym poziomie. Mimo łączącej nas przyjaźni nie okazaliśmy słabości i pokonaliśmy naszych rywali 15 do 11 i to my awansowaliśmy do półfinału. W półfinale spotkaliśmy się z drużyną Siódemka Osowa Gdańsk. Pierwsza połowa to bardzo wyrównane spotkanie i bardzo dobra gra w obronie. Pierwszą część spotkania kończymy remisem 6 do 6. W drugiej połowie zawodnicy MDK okazali się bardziej skuteczni w ataku i to oni meldują się w finale. Mecz kończy się wynikiem 16 do 13 na korzyść MDK. Po zakończonym spotkaniu udaliśmy na zasłużony odpoczynek.

Dzień trzeci

W finale trafiliśmy na grupowych rywali -  ekipę z Białorusi ROCOR Mińsk. Mecz z fizycznie mocniejszymi rywalami toczył się z lekką przewagą gości z zagranicy. Mimo tego nasi chłopcy nie ustępowali w żadnym elemencie gry i nadrabiali straty. Na 3 minuty przed końcem meczu doszliśmy ROCOR na jedna bramkę. W tym momencie nastąpiła chwila dekoncentracji i nasze błędy kosztowały nas utratą kilku bramek. Szkoda, że nie udał nam się rewanż za porażkę w grupie. Mimo tego chłopakom należą się duże brawa za podjętą walkę. MDK – ROCOR 14 : 20.

WYNIKI SPOTKAŃ:

Faza grupowa:

MDK Bartoszyce – ROCOR Mińsk 22 : 23

MDK Bartoszyce – SAS Kiełpino 26 : 13

Ćwierćfinał:

MDK Bartoszyce – MKS MOSiR Kętrzyn 15 : 11

Półfinał:

MDK Bartoszyce – UKS Siódemka Osowa Gdańsk 16 : 13

Finał:

MDK Bartoszyce - ROCOR Mińsk 14 : 20


Kolejność końcowa:

1.       ROCOR Mińsk

2.       MDK Bartoszyce

3.       UKS Siódemka Osowa Gdańsk

4.       SP 2 Olsztyn

5.       MKS MOSiR Kętrzyn

6.       UKS Nowa Karczma

7.       KS Chrobry Głogów

8.       UKS Krakowiak 85 Kraków

9.       Ryga

10.   Ludzas Latvia

11.   SAS Kiełpino

12.   SP 92 Szczypiorniak Gdańsk

13.   KS Conrad Gdańsk

Najlepszym bramkarzem turnieju został Korneliusz Lewoń MDK Bartoszyce. Najlepszym zawodnikiem w drużynie MDK został Filip Tokarz.

MDK Bartoszyce wystąpił w składzie:

Bramkarze: Korneliusz Lewoń, Konrad Koszelnik,

Zawodnicy z pola: Jakub Tokarz, Szymon Janowicz, Wiktor Broniek, Łukasz Jurewicz, Piotr Lewandowski, Kamil Sokólski, Filip Tokarz, Michał Pasławski, Marcel Grzywnowicz, Dominik Bogucki, Jakub Łuczkowski,Maciej Matysiak.

 

Trener: Andrzej Cichocki


4 KOLEJKA SPOTKAŃ LIGI WOJEWÓDZKIEJ JUNIORÓW MŁODSZYCH W PIŁCE RĘCZNEJ

W sobotę 03.11.2018. MDK Bartoszyce miało gościć drużynę MTS Giżycko. Z powodu nie stawienia się drużyny gości mecz nie odbył się.

2 KOLEJKA SPOTKAŃ LIGI WOJEWÓDZKIEJ MŁODZIKÓW (rocznik 2004/05) W PIŁCE RĘCZNEJ

W niedzielę 04.11.2018r. Drużyna MDK Bartoszyce podejmowała na własnym boisku gości z Olsztyna drużynę KS Szczypiorniak II Olsztyn. Było to spotkanie bez emocji prowadzone pod dyktando gospodarzy. Duża różnica w skuteczności widoczna była już od początku spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 23 do 4. W drugiej połowie szczypiorniści z Bartoszyc skutecznie powiększali przewagę w meczu.

Po pięćdziesięciu minutach gry tablica wskazywała 51:5. Należy wspomnieć, że goście z Olsztyna to drużyna, która w tym składzie trenuje dopiero od września i są to chłopcy o rok młodsi (rocznik 2005).

MDK Bartoszyce – KS Szczypiorniak II Olsztyn 51:5

Skład drużyny MDK:

Bramkarz: Konrad Koszelnik,

Zawodnicy z pola: Jakub Tokarz (20), Szymon Janowicz (5), Wiktor Broniek (2), Łukasz Jurewicz (2), Piotr Lewandowski (6), Kamil Sokólski (1), Filip Tokarz (9), Michał Pasławski (1), Marcel Grzywnowicz, Dominik Bogucki, Jakub Łuczkowski (1), Bartłomiej Harhaj (4), Jonasz Markiewicz, .

Trener: Andrzej Cichocki,  kierownik drużyny: Orlando Habiński

Skład drużyny Szczypiorniak II

Fokczyński M., Lewandowski D., Mazur K., Kuba M., Dobek Ł., Buśko I., Dziegański P.(2), Wysocki M., Sidor M., Rychlica K., Walkowiak J., Popiołek K., Żakiewicz O., Szałkowski M., Lubiewjewski M., Janicki P.(3),

Trener: Mariusz Bednarski


PRACOWITY WEEKEND NASZYCH DRUŻYN PIŁKI RĘCZNEJ

Miłym akcentem rozpoczęło się spotkanie w Elblągu. Andrzej Cichocki został uhonorowany srebrną odznaką Związku Piłki Ręcznej w Polsce  za Zasługi  dla Piłki Ręcznej. Wielkie Gratulacje!!!

W miniony weekend wszystkie grupy młodzieżowe rozegrały swoje spotkania. W rywalizacji juniorów młodszych w sobotę MDK Bartoszyce zagrał na wyjeździe z MKS Truso Elbląg. Był to dobry występ naszych szczypiornistów. Do 20 minuty wynik oscylował w granicach remisu.  Końcówka pierwszej połowy to dobra gra w obronie oraz skuteczne ataki co dało nam trzy bramkowe prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15 do 12 dla naszej drużyny. Po przerwie chłopcy konsekwentnie powiększali różnicę bramkową. W 40 minucie prowadziliśmy 20 do 15. Ostatnie minuty meczu to nerwowa gra w wykonaniu naszej drużyny. Dwóch naszych zawodników otrzymało kary dwuminutowe i gospodarze doprowadzili do remisu. Ostatnia akcja należała jednak do nas. Rzut karny na wagę zwycięstwa wykonał Szymon Kanclerz. Trzy punkty wróciły z nami do Bartoszyc.

MKS Truso Elbląg – MDK Bartoszyce 27 : 28.

 MDK wystąpił w składzie:

Bramkarz: Maciej Szewczyk

Zawodnicy z pola: Bartek Działa(3), Czarek Lasota, Hubert Działa, Mateusz Bembas, Kacper Habiński(4), Jakub Tokarz(12), Szymon Kanclerz(7), Jakub Lewandowski(2), Dominik Bartnicki, Dawid Marciniak, Filip Tokarz, Maciej Świątek, Pawłowski Kacper.

Trener: Andrzej Cichocki

W niedzielę swoje mecze rozegrały także dwie młodsze drużyny. W kategorii dzieci drużyna prowadzona przez Jarosława Klimko wysoko wygrała trzy spotkania i prowadzi wyraźnie po dwóch turniejach:

MDK Bartoszyce – KS Meble Wójcik Elbląg 16 : 5

MDK Bartoszyce – MKS Truso Elbląg 12 : 4

MDK Bartoszyce – ITS Jeziorak Iława 17 : 0

MDK wystąpił w składzie:

Boiwka Marcel, Borys Szymon, Jankowski Dominik, Janowicz Olaf, Jurewicz Marcel, Lewoń Gabriel, Lewoń Miłosz, Możejko Szymon, Wachsman Piotr.

Trener: Jarosław Klimko, Kierownik drużyny Andrzej Możejko.

W kategorii młodzik zespół MDK Bartoszyce bardzo wysoko pokonał gości z Elbląga.

MDK Bartoszyce – KS Meble Wójcik Elbląg 45 : 3

Skład drużyny:

Bramkarz: Konrad Koszelnik,

Zawodnicy z pola: Jakub Tokarz, Szymon Janowicz, Wiktor Broniek, Łukasz Jurewicz, Piotr Lewandowski, Kamil Sokólski, Filip Tokarz, Michał Pasławski, Marcel Grzywnowicz, Michał Trebliński, Dominik Bogucki, Grzegorz Miciul.

Trener: Andrzej Cichocki


Piłkarze ręczni MDK Bartoszyce Pasja rozpoczęli rozgrywki w swoich kategoriach wiekowych

Prawie wszystkie kategorie wiekowe piłkarzy ręcznych rozpoczęły swoje rozgrywki o mistrzostwo województwa (oprócz kat.młodzika - rocz.2004/05, którzy wystartują 28.10 meczem z Wójcik Meble Elbląg w Bartoszycach o godz.13.00).

Junior młodszy (rocz.2002 i młodsi) rozegrał dwie kolejki w lidze. Jest to zespół składający się głównie z rocz.2003/04 tylko 3 jest z rocz.2002 i na dodatek gra bez 3 zawodników, którzy zostali wypożyczeni do centralnego szkolenia w klubie SMS Płock.

MUKS Omega Mrągowo - MDK Bartoszyce Pasja 29:27 (15:14)

MDK Bartoszyce Pasja - KS Szczypiorniak Olsztyn II 33:23 (18:10)

Pierwszy mecz chłopcom wybitnie nie wyszedł. Dużo własnych strat, niewymuszonych błędów, brak sportowej agresji to odzwierciedliło się w wyniku. Drugi mecz nieco lepszy, pod kontrolą od początku co dało wysokie prowadzenie do przerwy. Później mecz się nieco wyrównał, ale i tak skończyło się zwycięstwem 10 bramkami.

Bramkarz: Maciej Szewczyk, Korneliusz Lewoń

Zawodnicy z pola: Bartek Działa, Czarek Lasota, Hubert Działa, Mateusz Bembas, Kacper Habiński, Jakub Tokarz, Szymon Kanclerz, Jakub Lewandowski, Dominik Bartnicki, Dawid Marciniak, Filip Tokarz, Maciej Świątek.

Trener: Andrzej Cichocki, kierownik drużyny: Orlando Habiński

Chłopcy w kat.dzieci (rocznik 2006) rozegrali swój pierwszy turniej o mistrzostwo w dniu 14.10 w Elblągu. Nasi chłopcy zaprezentowali się rewelacyjnie wygrywając wyraźnie wszystkie mecze.

MDK Bartoszyce - Truso Elbląg 13:4, Jeziorak Iława 12:5, Wójcik Meble Elbląg 11:1

i zajmują I miejsce w swojej grupie. Następny turniej odbędzie się w Bartoszycach 28.10 od godz.10.00

Bramkarz: Piotr Wachsman, Miłosz Lewoń

Zawodnicy z pola: Boiwka Marcel, Borys Szymon, Jankowski Dominik, Janowicz Olaf, Jurewicz Marcel, Lewoń Gabriel, Możejko Szymon

Trener: Jarosław Klimko , kierownik drużyny: Andrzej Możejko

Ruszyła też Warmińsko-Mazurska Pozytywna Liga dwóch roczników 2007 i 2008/09. Odbyły się 2 turnieje, jeden w Bartoszycach 2 tygodnie temu, drugi w Olsztynie dn.21.10.2018. Nasi chłopcy reprezentują się fajnie w obydwu kategoriach:

Wyniki:

Rocznik 2008/09

MDK Bartoszyce – Iława 17 : 3,     – Olecko 14 : 8    - Kętrzyn  11 : 6,    - Morąg  15 : 1,  Olsztyn 21 : 3

i I miejsce po 5 meczach

Rocznik 2007 - u nas jest to rocznik mieszany z 2008

MDK Bartoszyce – Olecko            3 : 11,        – Mikołajki    13 : 14,        – Olsztyn     13 : 7,

                                – Elbląg            4 : 16         - Kętrzyn         4 : 13,         - Morąg        11 : 9,

                               - Olsztyn          5 : 18,       

i zajmują 3 miejsce

Skład: Bembas Adam (2007), Guttmman Filip (2007), Szurma Mikołaj (2007), Matejunas Marcel (2007), Mazuro Jakub(2007), Jakub Baranowski (2007). Pozostali zawodnicy to rocznik 2008: Mazurek Igor, Możejko Igor, Kratkowski Antoni, Zawadzki Jacek, Sowiński Oskar, Habiński Jakub, Kadziewicz Kacper, Szymański Nikodem, Matejunas Igor, Puszkiewicz Konrad, Drews Miczał, Jagiełło Jakub, Kaliczyński Michał (2009)

Trener obydwu grup: Andrzej Cichocki

Dziękujemy MDK Bartoszyce i firmie Nova Mazur za pomoc i wsparcie.


MDK PASJA BARTOSZYCE ROZPOCZĄŁ SEZON OD UDZIAŁU W FESTIWALU PIŁKI RĘCZNEJ W OLSZTYNIE

W dniach 14-16.09 dwa zespoły piłki ręcznej MDK Pasja Bartoszyce w kategorii młodzika(rocz.2004/05) oraz w kategorii dzieci(rocz.2006) wzięły udział w ogólnopolskim turnieju piłki ręcznej w Olsztynie. Był to bardzo udany weekend dla obydwu zespołów, które w rywalizacji z silnymi zespołami zajęły II miejsca zarówno w kat. młodzika, jak i w kat. dzieci.

Kategoria dzieci 2006r. - trener Jarosław Klimko

Wyniki:

Grupa A - MDK Pasja Bartoszyce - UKS  Iskra I Bydgoszcz  11:7, UKS Kontra Warszawa 18:5,           SP 2 Olsztyn 20:12  - I miejsce w grupie

Półfinał: MDK Pasja Bartoszyce - UKS Wilanowia Warszawa 14:9

Finał: MDK Pasja Bartoszyce - SKF Wisła Płock 9:13

Najwszechstronniejszym zawodnikiem turnieju wybrano Marcela Jurewicza z MDK Pasja Bartoszyce, zaś zawodnikiem drużyny wybrano Szymona Borysa. Pozostali zawodnicy biorący udział w turnieju to: G.Lewoń, M.Lewoń, M.Boiwka, Sz.Możejko, P.Wachsmann, O.Janowicz, D.Jankowski.

Kategoria młodzik 2004/05 - trener Andrzej Cichocki

Wyniki:

Grupa B - MDK Pasja Bartoszyce - UKS Szczypiorniak 92 Gdańsk 14:8, MTS Kwidzyn 14:7 -         I miejsce w grupie.

Ćwierćfinał: MDK Pasja Bartoszyce - MTS MOSiR Kętrzyn 21:10

Półfinał: MDK Pasja Bartoszyce - Siódemka Osowa Gdańsk 18:17

Finał: MDK Pasja Bartoszyce - UKS Ustroń 10:12

Najwszechstronniejszym zawodnikiem turnieju wybrano Jakuba Tokarza z MDK Pasja Bartoszyce, zaś zawodnikiem drużyny wybrano Piotra Lewandowskiego. Pozostali zawodnicy biorący udział w turnieju to: K.Lewoń, K.Koszelnik, J.Bieńkowski, F.Tokarz, Sz.Janowicz, K.Sokólski, D.Bogucki, Ł.Jurewicz, M.Grzywnowicz, B.Harhaj.

Andrzej Cichocki
do góry | modyf: MDK 2018-09-18, 10:31 | 131 odsłon
kontakt z MDK
Młodzieżowy Dom Kultury
w Bartoszycach
11-200  Bartoszyce ,
ul. Boh. Warszawy 6
tel. (89) 762 38 05

mdkbart@wp.pl  
 
 
 
 
WSPÓŁPRACUJEMY Z :
 
 
 
 
 

 


 

Odwiedziny: 998 :: unikalnych: 233 :: Dzisiaj: 95 :: Wczoraj: 138 :: Online: 2 :: Najwięcej odwiedzin: 138 (17-11-2018) :: | administracja