WAKACYJNY KLUB MŁODEGO ODKRYWCY
      | modyf: DZ 2016-10-11, 14:54 | 730 odsłon
serwiszglossie

 Od 27 sierpnia do 1 września 2017 r. Stowarzyszenie Sympatyków Młodzieżowego Domu Kultury w Bartoszycach „PASJA” realizowało projekt dofinansowany z Urzędu Miasta, dotyczący zadania organizowania wypoczynku letniego dzieci i młodzieży z rodzin zagrożonych patologiami społecznymi z programem profilaktyki uzależnień oraz elementami profilaktyki zdrowotnej. W projekcie udział wzięło 30 osób w wieku 6 – 15 lat, z którymi pracowało 6 wolontariuszy – wykwalifikowana kadra pedagogiczna.Zajęcia odbywały się w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach.

Przez pierwsze dwa dni skupiono się głównie na zajęciach integracyjnych, w tym  zajęcia związane ze zdrowym stylem życia i profilaktyką.

29 sierpnia 2017 r. podzielono uczestników projektu na dwie grupy zadaniowe.  Przydzielono opiekunów, określono cele. Pierwsza grupa miała zbierać informacje o zabytkach, potrawach i innych ciekawostkach dotyczących  Bartoszyc. Natomiast druga grupa skupiła się na Toruniu. Każda z grup zastanawiała się w jaki sposób przygotuje prezentacje danego miasta.

 Jednym z najbardziej pracowitych dni projektu był 30 sierpień 2017. Tego dnia grupy zadaniowe intensywnie pracowały nad przygotowaniem prezentacji poszczególnych miast. Jedni przygotowywali quiz wiedzy o Toruniu i Bartoszycach, inni pracowali przy opracowywaniu plakatu w/w miast. Wspominano także o zdrowym stylu życia, o bezpiecznym spędzaniu czasu wolnego oraz o życiu wolnym od nałogów.  Ocz

31 sierpnia 2017 r. odbyły się prezentacje poszczególnych grup zadaniowych.  Każda z grup miała zachęcić turystów do odwiedzenia Torunia i Bartoszyc. Dwie grupy spisały się na medal, bowiem zarówno jedni, jak i drudzy opisywali miasta w sposób niezwykle interesujący. Były legendy, piosenki, plakaty i quizy dla przeciwnej grupy. Warto dodać, że słowa do piosenki o Toruniu ułożyła jedna z uczestniczek projektu. Na zakończenie prezentacji zaproszono wszystkich do wspólnego śpiewania piosenek „Bartoszyce moje miasto” i „Piosenka o Toruniu”. 

Warto dodać, że w ramach realizowanego projektu każdego dnia dzieci otrzymały ciepły posiłek, napoje oraz pyszne słodkości

01.09.2017 r. – już o 6.30 przy parkingu BDK czekał na uczestników projektu autokar, by zawieźć wszystkich na wycieczkę do Torunia. Po drodze każdy martwił się o pogodę, która tego dnia była deszczowa.  O 12.00 w strugach deszczu, ale z uśmiechami na ustach grupa udała się do Muzeum Toruńskiego Piernika, by wspólnie uczestniczyć w warsztatach produkcji pierników i zwiedzić w/w muzeum.  Dzieci dowiedziały się, że wypiek pierników to wcale nie jest taka prosta sprawa. Poznały legendy toruńskich pierników, zobaczyły maszyny, piece i inne przedmioty związane w produkcją pierników.       Po zakończeniu zwiedzania, każdy otrzymał na pamiątkę paczuszkę z mieszanką toruńskich pierniczków.                                             

 Następnym punktem turystycznym w Toruniu było Planetarium, w którym uczestniczyliśmy w dwóch seansach astronomicznych: „Cztery pory roku” i „Niebo pod gwiazdami”.  Byliśmy także w Orbitarium, gdzie każdy mógł korzystać ze znajdujących się tam  przyrządów astronomicznych. Około godz. 16.00 nasi turyści zjedli ciepły posiłek w restauracji  McDonald.                                                                                                                                         Spacer Spacer po toruńskiej starówce to już czyste szaleństwo, ponieważ deszcz nie przestawał padać, a nie wszystkie osoby były przygotowane na taką pogodę.  Na dodatek  autokar czekał w oddalonym około 500m parkingu przy wiślanym bulwarze. Najfajniejsze w tym wszystkim było to, że mimo solidnego deszczu wycieczkowicze odnaleźli sklep, by zakupić  drobne pamiątki. Przemoknięte, trochę przemęczone, jednak  rozweselone towarzystwo dotarło szczęśliwie do miejsca, w którym czekał autokar. Każdy zdejmował mokrą odzież, buty i skarpetki, by na czas podróży chociaż trochę osuszyć się z toruńskiej ulewy. Do Bartoszyc grupa dotarła po 23.00.

                                                                              

do góry | modyf: DZ 2016-10-11, 14:54 | 730 odsłon
kontakt z MDK
Młodzieżowy Dom Kultury
w Bartoszycach
11-200  Bartoszyce ,
ul. Boh. Warszawy 6
tel. (89) 762 38 05

mdkbart@wp.pl  
 
 
 
 
WSPÓŁPRACUJEMY Z :
 
 
 
 
 

 


 

Odwiedziny: 15467 :: unikalnych: 3412 :: Dzisiaj: 96 :: Wczoraj: 142 :: Online: 2 :: Najwięcej odwiedzin: 289 (14-09-2018) :: | administracja