PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW
      | modyf: DZ 2017-09-20, 23:31 | 839 odsłon
serwiszglossie

MDK BARTOSZYCE PASJA NA FESTIWALU GIER

ZESPOŁOWYCH W KAPOSVAR NA WĘGRZECH                     

W dniach 06-14.07.2018 pięć zespołów piłki ręcznej reprezentujących MDK Bartoszyce udało się na swój pierwszy zagraniczny turniej do Kaposvar na Węgrzech. Była to nagroda dla zawodników za ciężką pracę jaką włożyli w treningi i rozgrywki przez cały rok szkolny. Głównym celem był odpoczynek i dobra zabawa połączona z rywalizacją z zespołami zza zagranicy i Polski. Dzieci po drodze zwiedziły Budapeszt, kąpały się w miejscowym aquaparku oraz świetnie bawiły się w wiosce festiwalowej w centrum miasta z licznymi atrakcjami dla nich stworzonymi. Uczestniczyły po raz pierwszy w ogromnej paradzie i oficjalnym otwarciu wraz z zespołami z 30 krajów (tysiące zawodników w grach zespołowych takich jak: piłka ręczna, koszykowa, siatkowa i nożna). Największe wrażenie zrobiło na wszystkich uczestnikach wspólne odśpiewanie hymnu państwowego przed rozpoczęciem meczów finałowych i o III miejsce.

Choć w większości zespoły są w okresie roztrenowania to wypadły na tle innych drużyn rewelacyjnie zdobywając 2 trzecie miejsca (U-12 i U-14), a najstarszy zespół wygrał swoją kategorię wiekową U-16. Dwa pozostałe zespoły także pokazały się z dobrej strony. Zarówno dziewczęta, jak i nasz najmłodszy zespół, który rywalizował z zawodnikami o rok i dwa lata starszymi. W tym wieku ma to ogromne znaczenie, jednak doświadczenia jakie tutaj nabyli będzie na pewno procentować w przyszłości.

Chcemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do wyjazdu. Szczególnie rodzicom, którzy w większości pokryli koszty i byli wsparciem dla swoich dzieci. Dziękujemy Panu Staroście Wojciechowi Prokockiemu i Pani Dyrektor MDK Bartoszyce Ewie Kozieł za zaufanie i reaktywowanie piłki ręcznej w naszym mieście, firmie Nova Mazur za wsparcie i częściowe pokrycie kosztów dojazdu. Dziękujemy również Panu Burmistrzowi Piotrowi Petrykowskiemu za zakup koszulek promujących nasze miasto i kraj (nawet Amerykanie chwalili nas za to jak prezentowaliśmy się na paradzie i oficjalnym otwarciu). Dziękujemy opiekunom grup, którzy wolontariacko opiekowali się dziećmi i młodzieżą (Pani Marta Cichocka, Pani Wioletta Habińska i Pan Orlando Habiński) oraz rodzicom, którzy swój urlop poświęcili na kibicowanie i wspieranie swoich pociech podczas trwania festiwalu.

Wyniki:   U-16 (trener Andrzej Cichocki)

Grupa: MDK Bartoszyce Pasja – VSD Dunakeszi 19-19, Satelit SE Somogytarnoc 34:9, Csurgo KK 16:18 i awans do ćwierćfinału.

Ćwierćfinał: MDK – Vecses SE 27:10

Półfinał: MDK – MUKS 21 Płock 18:17

Finał: MDK – Csurgo KK 14:13

U-14 (trener Andrzej Cichocki)

Grupa: MDK Bartoszyce Pasja – Csurgo KK 16:14, UKS szczypiorniak Lesznowola 27:15, UKS Jedynka Łuków B 17:11, Kazincbarcikai KSE 22:9 i awans do ćwierćfinału

Ćwierćfinał: MDK – Rinyamenti KC 29:10

Półfinał: MDK – Csurgo KK 12:16

Mecz o III miejsce: MDK – Orzeł Opole 18:13

U-12 (trener I zespół Jarosław Klimko, II zespół Andrzej Cichocki)

Grupa: MDK Bartoszyce Pasja I – VSD Dunakeszi 21:17, Mateszalka MTK 14:18, MDK Bartoszyce Pasja II 20:4, Tamasi KC 20:15, Orzeł Opole 22:7, Simontornya KK 17:28

MDK Bartoszyce Pasja II – VSD Dunakeszi 6:23, Mateszalka MTK 8:27, Tamasi KC 13:17, Orzeł Opole 8:24,  Simontornya KK 6:30

Mecz o III miejsce: MDK Bartoszyce Pasja I – Tamasi KC 24:21

U-14 dziewczęta: (trenerka Magdalena Lewandowska)

MDK UKS Jedynka Bartoszyce – UKS Jedynka Łuków B 18:22, VSK Csikszereda (RUM) 12:33, Fiatal Kezilabdasok SE 22:27,   UKS Jedynka Łuków A 11:27, Bouzonville Handball (FRA) 16:12


 

 PIĘKNE ZAKOŃCZENIE SEZONU PRZEZ MŁODYCH SZCZYPIORNISTÓW MDK BARTOSZYCE

         W dniach 18-20.06.2018r. w Kaliszu odbył się ogólnopolski finał "Kocham ręczą na orliku", organizowany dla dzieci rocznika 2007/08.

           Projekt „Kocham ręczną na Orliku” jest przedsięwzięciem ogólnopolskim realizowanym przez Fundację Orły Sportu przy wsparciu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa i Ministerstwa Sportu i Turystyki finansowanym ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach wspierania projektów upowszechniania sportu dzieci i młodzieży z Programu „Sport Wszystkich Dzieci”. Patronatem objął cały cykl Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

   W finałowym ogólnopolskim turnieju w Kaliszu, mieście które jest uważane za kolebkę piłki ręcznej w Polsce i jest obchodzone uroczyście 100 lecie szczypiorniaka w Polsce, wystąpiło 30 zespołów zwycięzców etapu wojewódzkiego w kategorii dziewcząt i chłopców.

     W kategorii chłopców nasze województwo reprezentował zespół MDK Bartoszyce zwycięzca z Lubawy, gdzie odbyły się eliminacje wojewódzkie.

        Wynik przeszedł nasze oczekiwania ze względu, że byliśmy najmłodszym zespołem finałów, mając w swoich szeregach aż 5 zawodników młodszych z rocznika 2008. Po losowaniu grup trafiliśmy do grupy C razem z zespołami z województwa Świętokrzyckiego, Lubelskiego i Wielkopolskiego. Chłopcy spisali się rewlacyjnie pokonując wszystkich przeciwników:

- Świętokrzyckie 17:8

- Lubelskie 18:14

- Wielkopolskie 16:11

I awansowali z pierwszego miejsca do ćwierćfinałów. Tam zostali zmuszeni do wielkiego wysiłku i po bardzo emocjonującym meczu pokonali dopiero po rzutach karnych województwo Lubuskie 15:15 k.3:2. Ten mecz wyczerpał naszych chłopców, którzy w półfinale po kilkunastu minutach musieli grać z województwem Podlaskim o wejście do finałów. Przeciwnik miał więcej czasu na odpoczynek, co było widać na boisku. Choć nie brakowało ambicji, to warunki fizyczne i nasze przemęczenie wpłynęło na naszą grę. Ulegliśmy 17:11 i został nam mecz o III miejsce.

Spotkaliśmy się w nim ponownie z zespołem z Wielkopolski i choć jeden z zawodników nie mógł grać ze względu na kontuzje, reszta chłopaków pokazała charakter wygrywając 14:10 i tym samym zajmując III miejsce w Polsce.

       Jest to ogromny sukces tych młodych chłopców, którzy oprócz III miejsca wywalczyli sobie voucher na campy podczas wakacji, gdzie będą mieć zajęcia ze znanymi trenerami i zawodnikami piłki ręcznej w Polsce.

     Należy jeszcze nadmienić, że w finale zespół z województwa Opolskiego pokonał dopiero po rzutach karnych województwo Podlaskie.

Końcowa klasyfikacja:

1 Opolskie

2 Podlaskie

3 Warmińsko-Mazurskie (MDK Bartoszyce)

4 Wielkopolska, 5 Lubuskie, 6 Zachodnio-Pomorskie, 7 Śląskie, 8 Mazowieckie, 9 Łódzkie, 10 Lubelskie, 11 Dolnośląskie, 12 Kujawsko-Pomorskie,  13 Małopolskie, 14 Świętokrzyskie, 15 Pomorskie, 16 Podkarpackie

Skład MDK Bartoszyce:

Jakub Jagiełło, Igor Możejko, Jakub Habiński, Oskar Sowiński, Igor Mazurek (wszyscy rocz.2008), Jakub Mazuro, Mikołaj Szurma, Adam Bembas (wszyscy rocz.2007). Opiekun Andrzej Cichocki.

U dziewcząt wystartowało 14 zespołów ( nie przyjechały 2 województwa z warmińsko-mazurskiego i łódzkiego).

  1 Kujawsko-Pomorskie,2Wielkopolskie,3 Dolnośląskie, 4 Lubelskie


 

 

KOCHAM RĘCZNĄ NA ORLIKU –

ETAP WOJEWÓDZKI

  Bardzo dobrze zaprezentowały się bartoszyckie drużyny w etapie wojewódzkim PGNIG "Kocham ręczną na Orliku".

Projekt „Kocham ręczną na Orliku” jest przedsięwzięciem ogólnopolskim realizowanym przez Fundację Orły Sportu przy wsparciu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa i Ministerstwa Sportu i Turystyki finansowanym ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach wspierania projektów upowszechniania sportu dzieci i młodzieży z Programu „Sport Wszystkich Dzieci”.

Zarówno w kategorii chłopców drużyna MDK Bartoszyce oraz w kategorii dziewcząt SP 7zwyciężyły i uzyskały awans do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w Kaliszu. Zaś zespół chłopców SP 1 zajął 5 miejsce.

Wyniki  w kategorii chłopców:

MDK Bartoszyce – Działdowo 2:1, Susz 4:1

SP1 Bartoszyce–Lubawa2:2, Nidzica9:3,Iława 0:4

 Półfinały:

MDK Bartoszyce – Lubawa 2:2 k.1:0

Iława – Działdowo 0:0 k.0:1

 Finał:

MDK Bartoszyce – Działdowo 5:0


OGÓLNOPOLSKI TUTNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ W KĘTRZYNIE ROCZNIKA 2004 I 2006

W dniach 06-08.06.2018r. w Kętrzynie odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej na którym nie mogło zabraknąć drużyn reprezentujących MDK Bartoszyce. Tym razem organizatorzy zaprosili do rywalizacji zespoły w dwóch kategoriach wiekowych (2004 i 2006). Po trzech dniach grania tym razem wyżej uplasował się zespół z rocznika 2004, który zajął 3 miejsce, przegrywając walkę o finał z Vive Kielce jedną bramką. Roczni 2006 zakończył turniej na V miejscu.

Wyniki rocznik 2004:

Grupa B:

MDK - Kartuzy 9:13, Victoria Piaseczno 11:10, Kontra II Warszawa 15:13

awans do następnej półfinałowej rundy z drugiego miejsca

Grupa D:

MDK - Vive Kielce 16:17, MDK - Kontra I W-wa 10:10, Kontra - Vive 15:16

II miejsce w grupie półfinałowej i gra o III miejsce z zespołem z Kartuz. Mecz był okazją do rewanżu za porażkę w I rundzie. Tym razem nasz zespół okazał się zdecydowanie lepszy wygrywając 18:10.

W meczu o pierwsze miejsce Vive Kielce lepsze od Wilanowia Warszawa 23:14

Ostateczna kolejność:

1 Vive Kielce, 2 UKS Wilanowia Warszawa, 3 MDK Bartoszyce, 4 UKS Bat Kartuzy, 5 UKS Kontra I Warszawa, 6 MKS MOSiR Kętrzyn, 7 Victoria Piaseczno, 8 MLKS Czarni Olecko, 9 Pabix Pabianice, 10 UKS Kontra II Warszawa, 11 AZS Warszawa

Skład MDK Bartoszyce rocz.2004: Bramkarze: Kornel Lewoń, Konrad Koszelnik, Zawodnicy z pola: Jakub Tokarz(najlepszy strzelec turnieju 42bramki), Szymon Janowicz, Wiktor Broniek, Łukasz Jurewicz, Piotr Lewandowski, Kamil Sokólski, Filip Tokarz(najlepszy zawodnik drużyny), Jacek Bieńkowski, Maciej Matysiak, Marcel Grzywnowicz, Bartłomiej Harhaj. Trener: Andrzej Cichocki  Kierownik drużyny: Orlando Habiński

Wyniki rocznik 2006

Grupa B:

MDK - Kwidzyn 6:10, Wilanowia Warszawa 6:10, Olsztyn I 17:6, Czarni Olecko 8:7

awans do grupy finałowej z 3 miejsca z zaliczeniem meczów z Kwidzynem i Warszawą, i tam nastąpiły zwycięstwa z Vive Kielce 9:7 oraz z Kętrzynem 10:4 i porażka z Ryjewem 3:9

Ostateczna kolejność:

1 UKS Wilanowia Warszawa, 2 MTS Kwidzyn, 3 Vive Kielce 4 Bellator Ryjewo, 5 MDK Bartoszyce, 6 MKS MOSiR Kętrzyn, 7 Czarni Olecko, 8 Olsztyn I, 9 Kontra Warszawa, 10 Olsztyn II

Skład MDK Bartoszyce rocz.2006: G.Lewoń, M.Lewoń, SZ.Borys (naj. zawodnik drużyny), O.Janowicz, D.Jankowski, P.Wachsmann, Sz.Możejko, M.Boiwko, M.Jurewicz Trenerem zespołu Jarosław Klimko

Teraz nastąpi nieco lżejszy okres dla szczypiornistów. Jednak już niedługo nastąpią przygotowania naszych drużyn do wielkiego Festiwalu Piłki Ręcznej, który odbędzie się w lipcu w dniach 06-14 na Węgrzech w Kaposvar. Uda się tam 5 drużyn ponad 60 dzieciaków, które będą mogli skonfrontować swoje umiejętności na tle europejskich oraz z innych kontynentów drużyn 


Piłka ręczna na orliku

czyli Dzień Dziecka na sportowo w Elblągu

W poniedziałek 04.06.2018r  w Elblągu odbył się turniej piłki ręcznej na orliku drużyn mieszanych rocznika 2008 i młodszych. Wzięły w nim udział dzieci trenujące w MDK Bartoszyce (chłopcy) oraz MDK UKS Jedynka Bartoszyce (dziewczęta). Ze względu na nietypowe zawody (turniej mieszany) podzieliliśmy nasze drużyny i wystawiliśmy 2 zespoły w każdym 6 chłopców i 3 dziewczyny. Zespoły nasze zaprezentowały się bardzo dobrze zdobywając I i III miejsce.

Wyniki:

MDK I - SP 9 A 14:2, SP 9B 15:1, MDK II 9:5, MOS Elbląg 10:10

MDK II - SP 9 A 10:0,  SP 9B 7:0,   MOS Elbląg 7:9      

Tabela końcowa:

1 MDK Bartoszyce 7p  48-18

2 MOS Elbląg 7p  33-19

3 MDK Bartoszyce II 4p  29-18

4 SP 9 B Elbląg 2p  8-30

5 SP 9 A Elbląg 0p  7-40

I zespół: Możejko Igor, Matejunas Igor, Mazurek Igor, Kadziewicz Kacper, Sowiński Oskar, Kaliczyński Michał (MDK Bartoszyce), Ledochowicz Amelia, Deluga Daria, Skwarek Kornelia (MDK UKS Jedynka Bartoszyce)

II zespół: Habiński Jakub, Drews Michał, Puszkiewicz Konrad, Jagiełło Jakub, Kratkowski Antoni, Zawadzki Jacek(MDK Bartoszyce), Iwaniak Urszula, Jankowska Nikola, Tomaszewska Lena(MDK UKS Jedynka Bartoszyce)

Była to fajna zabawa, z której każde dziecko wyjechało z upominkami oraz nowymi znajomościami.


VII Festiwal Piłki Ręcznej w Nowej Karczmie

W dniach 25-27.05.2018r. drużyna MDK Bartoszyce dzięki wsparciu Nova Mazur uczestniczyła w VII Festiwalu Piłki Ręcznej w Nowej Karczmie dla rocznika 2004. W turnieju udział wzięło 12 zespołów. Swoich przedstawicieli wystawiły kluby z:  Bartoszyc, Brodnicy, Dzierżoniowa, Gdańska, Kartuz, Kwidzyna, Malborka, Obornik Wielkopolskich, Radzymina i Nowej Karczmy. Nasz zespół pokazał się z bardzo dobrej strony zajmując w końcowej kwalifikacji drugie miejsce.

FAZA GRUPOWA:

MDK BARTOSZYCE – GDANSK OSOWA     14:12

BRODNICA – MDK BARTOSZYCE               11:16

KARTUZY- MDK BARTOSZYCE                   17:13

KWIDZYN – MDK BARTOSZYCE                   7:9

CONRAD GDAŃSK- MDK BARTOSZYCE       8:23

PÓŁFINAŁ:

OBORNIKI  WIELKOPOLSKIE – MDK BARTOSZYCE 15:17

FINAŁ:

NOWA KARCZMA – MDK BARTOSZYCE 15:12

Końcowa kolejność:

1. UKS Nowa Karczma

2. MDK Bartoszyce Pasja

3. UKS BAT Kartuzy

4. Oborniki Wielkopolskie

5. Gdańsk Osowa

6. Żagiew Dzierżoniów

7. SMS Kwidzyn

8. Radzymin

9. Brodnica

10. Malbork

11. SP 92 Gdańsk

12. Conrad Gdańsk

Skład drużyny:

Bramkarze: Kornel Lewoń, Konrad Koszelnik,

Zawodnicy z pola: Jakub Tokarz, Szymon Janowicz, Wiktor Broniek, Łukasz Jurewicz, Piotr Lewandowski, Kamil Sokólski, Filip Tokarz, Jonasz Markiewicz, Maciej Matysiak, Bartłomiej Harhaj.

Trener: Andrzej Cichocki  Kierownik drużyny: Orlando Habiński


1/16 Pucharu ZPRP Młodzików 2018

W dniach 4/6 maja 2018r.  w rozgrywkach 1/16 Pucharu ZPRP Młodzików grały dwa zespoły Warmii i Mazur: MDK Bartoszyce w Płocku, KS Szczypiorniak Olsztyn w Lipuszu. Obie drużyny trafiły do wyjątkowo mocnych grup.

W piątek po wyjątkowo ciężkim spotkaniu pokonaliśmy w karnych drużynę UKS Conrad Gdańsk co dało nam dwa punkty. Następnego dnia stoczyliśmy pojedynek z drużyną SPR Wisła Sandomierz. Po wyrównanej pierwszej połowie końcówka meczu należała do nas i to my cieszyliśmy się z trzech punktów.

Mimo zdobycia pięciu punktów w dwóch spotkaniach musieliśmy  przynajmniej zremisować ostatni mecz z Płockiem by awansować do następnej rundy. Grupa była niezwykle wyrównana i tak to się ułożyło. Wcześniej kwalifikację wywalczył Conrad Gdańsk, który pokonał Wisłę Sandomierz i nadzieje naszej drużyny , że ostatnia potyczka będzie miała towarzyski charakter spełzła na niczym. Trzeba było znów walczyć, a poprzednie mecze kosztowały nas wiele sił. W pierwszej części gra była bardzo wyrównana, ale to rywale prowadzili, choć często na tablicy widniał remis. Po przerwie MUKS odskoczył na pięć trafień. Nasi zawodnicy ambitnie gonili. Dwa razy redukowaliśmy  różnicę do dwóch bramek, ale w końcówce rywale opanowali sytuację i to oni cieszyli się z awansu.

MDK Bartoszyce – UKS Conrad Gdańsk 15:15 (9:10) karne 4:3

MUKS 21 Płock – SPR Wisła Sandomierz 27:24 (14:9)

SPR Wisła Sandomierz - MDK Bartoszyce 17:21 (9:11)

MUKS21 Płock - UKS Conrad Gdańsk 29:32

UKS Conrad Gdańsk - SPR Wisła Sandomierz 24:20 (14:7)

MUKS 21 Płock – MDK Bartoszyce 24:20 (12:11)

Tabela

1. UKS Conrad Gdańsk 3 71:64  7

2. MUKS 21 I Płock   3  80:76     6

3. MDK Bartoszyce    3  56:56     5

4. SPR Wisła I Sandomierz    3    61:72   0

MDK Bartoszyce: Wiktor Kwiatkowski, Hubert Działa, Bartłomiej Działa, Kacper Habiński, Jakub Tokarz, Maciej Kwiatkowski, Jakub Lewandowski, Łukasz Kuhn, Dominik Bartnicki, Filip Tokarz, Maciej Szewczyk, Łukasz Jurewicz, Mateusz Bembas, Kacper Pawłowski. Będący po kontuzji jako kibic był z nami także Dawid Marciniak.

Trener Andrzej Cichocki

Podsumowując - to był bardzo dobry występ naszych chłopaków. Pamiętajcie, że „CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI!”. Głowy do góry trenujemy dalej a sukcesy znowu wrócą. Chcemy podziękować wszystkim kibicom oraz tym co trzymali za nas kciuki w Polsce i za granicą.

GRATULUJEMY WAM Z CAŁEGO SERCA. CIESZYMY SIĘ, BO TO PRZECIEŻ NIE PORAŻKA, TYLKO ZWYCIĘSTWO, TO 1/16 MISTRZOSTW POLSKI. DLA NAS JESTEŚCIE NAJLEPSI. WIERZYMY ŻE JESZCZE WIELE DOBREGO PRZED WAMI


XXIV OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU MINI PIŁKI RĘCZNEJ  W CIECHANOWIE

Weekend 20-22.04.2018r. młodzi szczypiorniści spędzili w Ciechanowie na XXIV ogólnopolskim turnieju mini piłki ręcznej . W turnieju udział wzięły 23 drużyny z całej Polski. Był to pierwszy trzydniowy turniej na wyjeździe naszych najmłodszych zawodników. W ciągu trzech dni rozegraliśmy sześć spotkań z różnym skutkiem. W trakcie gry widać było, że to dzieci, które pierwszy raz biorą udział w tak wielkiej imprezie. Wskutek strachu i braku koncentracji w pewnych momentach gry skutkowało niedokładnością i brakiem skuteczności. Dlatego właśnie w dwóch meczach schodziliśmy z jednobramkową porażką. Ostatecznie drużyna MDK Bartoszyce zajęła 11 miejsce. Należy jednak wspomnieć , że połowa składu to chłopcy o rok młodsi od przeciwników. Najważniejsze że do domu wróciliśmy bez kontuzji i w dobrych nastrojach. Dzięki takim turniejom chłopcy nabierają coraz więcej pewności w swoje umiejętności a zdobywane doświadczenie zaowocuje w przyszłości.

Wyniki uzyskane przez MDK Bartoszyce:

MDK – UKS Kontra Warszawa 17 : 18

MDK – MKS Brodnica I            22 : 16

MDK – SP 50 Białystok              15 : 22

MDK – UKS Nike Ciechanów I   14 : 18

MDK – MKS Brodnica II            15 : 16

MDK – UKS Batory Ostrów Wlkp.   19 : 16.

Najlepszym zawodnikiem drużyny MDK Bartoszyce został Adam Bembas.

Skład drużyny:

rocz.2007 - Klimaszewski Paweł, Szurma Mikołaj, Mauch Błażej, Bembas Adam, Matejunas Marcel, Mazuro Jakub,rocz.2008 - Kratkowski Antoni, Matejunas Igor, Mazurek Igor, Możejko Igor (42 bramki w turnieju), Habiński Jakub,  Zawadzki Jacek.

Trener zespołu Andrzej Cichocki, kierownik drużyny Orlando Habiński

 

Kolejność końcowa:

 

1. SP 23 Płock

2. SP 50 Białystok

3. UKS Niedźwiadek Węgrów

4. UKS Jedynka Łuków

5. SP 10 Ostrołęka

6. UKS Nike Ciechanów

7. UKS Olimpikus Ciechanów

8. PGE VIVE Kielce

9. MKS Brodnica II

10. MOSiR Kętrzyn

11. MDK Bartoszyce

12. UKS Batory Ostrów Wlkp.

13. UKPR Agrykola Warszawa

14. UKS Kontra Warszawa

15. MKS Brodnica I

16. SSiR Start Konin

17. MKS Piotrkowianin Trybunalski II

18. UKS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka

19. MKS Biłgoraj

20. SPR Grunwald Ruda Śląska

21. SP 23 Koszalin

22. SP 53 Poznań

 

23. MKS Piotrkowianin Trybunalski I


VI WIOSENNY OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKII RĘCZNEJ O PUCHAR BURMISRZA MIASTA BARTOSZYC

"HANDBALL NOVA MAZUR"

rocznik 2007/2008

W dniach 06-08.04.2018 w Bartoszycach odbył się VI Wiosenny Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Burmistrza Miasta Bartoszyc. Było to wielkie święto piłki ręcznej w naszym mieście, w którym wzięło około 280 zawodników z 16 zespołów i 5 województw. Turniej skierowany do najmłodszych szczypiornistów (rocznik 2007/08) rozpoczynających dopiero swoją przygodę z tą piękną dyscypliną sportu. W tym wieku poziom sportowy zespołów jest jeszcze różny i nie tylko wynik sportowy się liczy, jednak ambitnej walki i wielu pięknych akcji nie zabrakło. Dla młodych adeptów piłki ręcznej to było pierwsze spotkanie w trzydniowym turnieju, na którym nawiązali wiele znajomości oraz zapoznali się z atmosferą turniejów.

Turniej dofinansowany przez Urząd Miasta, zaś wsparcia udzieli firma tapicerska Nova Mazur oraz firma transportowo-usługowa DELUX

GRUPA A:

MDK I - 50 BIAŁYSTOK 7:17, NOWA KARCZMA - ITS IŁAWA 14:7  MDK I - ITS IŁAWA 11:4 50 BIAŁYSTOK - NOWA KARCZMA 26:10 MDK I - NOWA KARCZMA 9:19 50 BIAŁYSTOK - ITS IŁAWA 22:5

TABELA:

1 50 BIAŁYSTOK 9p 65-22

2 UKS NOWA KARCZMA 6p 43-42

3 MDK I BARTOSZYCE 3p 27-40

4 ITS JEZIORAK IŁAWA 0p 16-47

GRUPA B

MORĄG - RYJEWO 4-17, MORĄG - ELBLĄG 3-8, BYDGOSZCZ - RYJEWO 3-18, ELBLĄG-BYDGOSZCZ 20-6, MORĄG - BYDGOSZCZ 6-11, RYJEWO - ELBLĄG 11-13

TABELA:

1 SP 9 ELBLĄG 9P 41-20

2 GUKS BELLATOR RYJEWO 6p 46-20

3 SP 66 BYDGOSZCZ 3p 20-44

4 UKS JEDYNKKA MORĄG 0p 13-36

GRUPA C

MDK II - OLSZTYN 21-3, CIECHANÓW - SPOMS KWIDZYN 11-5, MDK II - CIECHANÓW 7:14, SPOMS KWIDZYN - OLSZTYN 19-2, MDK II - SPOMS KWIDZYN 8-10, CIECHANÓW - OLSZTYN 18-3

TABELA:

1 CKS JURAND CIECHANÓW 9p 43-15

2 SPOMS KWIDZYN 6p 34-21

3 MDK II BARTOSZYCE 3p 36-27

4 KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN 0p 8-53

GRUPA D

SP 4 KWIDZYN - KĘTRZYN 6-8, 49 BIAŁYSTOK - WĘGRÓW 5-15, SP 4 KWIDZYN - 49 BIAŁYSTOK 9-4, KĘTRZYN - WĘGRÓW 7-14, WĘGRÓW - SP 4 KWIDZYN 17-5, 49 BIAŁYSTOK - KĘTRZYN 3-9

TABELA:

1 UKS NIEDŹWIADEK WĘGRÓW 9p 46-17

2 MKS MOSIR KĘTRZYN 6 p 24-23

3 SP 4 KWIDZYN 3p 20-29

4 UKS 49 BIAŁYSTOK 0p 12-33

0 MIEJSCA I-VIII

GRUPA E

50 BIAŁYSTOK - CIECHANÓW 18:9, CIECHANÓW - NOWA KARCZMA 9:11, NOWA KARCZMA - SPOMS KWIDZYN 10:10k1-0, 50 BIAŁYSTOK - SPOMS KWIDZYN 20:7

TABELA:

1 UKS 50 BIAŁYSTOK 9p 64-26

2 UKS NOWA KARCZMA 5p 31-45

3 CKS JURAND CIECHANÓW 3p 24-34

4 SPOMS KWIDZYN 1p 22-41

GRUPA F

ELBLĄG - WĘGRÓW 16:13, RYJEWO - KĘTRZYN 9-10, ELBLĄG-KĘTRZYN 10:14, RYJEWO-WĘGRÓW 9:17

TABELA:

1 UKS NIEDŹWIADEK WĘGRÓW 6p 44-32

2 SP 9 ELBLĄG 6p 39-38

3 MKS MOSIR KĘTRZYN 6p 31-33

4 GUKS BELLATOR RYJEWO 0p 29-40

O MIEJSCA IX-XVI

GRUPA G:

MDK I - OLSZTYN 18-5, IŁAWA - MDK II 7-8, MDK I - MDK II 6-5, IŁAWA - OLSZTYN 11-5

TABELA:

1 MDK I BARTOSZYCE 9p 35-14

2 MDK I BARTOSZYCE 6p 34-16

3 ITS JEZIORAK IŁAWA 3p 22-24

4 KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN 0p 13-50

GRUPA H:

BYDGOSZCZ - 49 BIAŁYSTOK 8:3, MORĄG - SP 4 KWIDZYN 5-10, BYDGOSZCZ - SP 4 KWIDZYN 4-7, MORĄG - 49 BIAŁYSTOK 8-7

TABELA:

1 SP 4 KWIDZYN 9p 26-13

2 SP 66 BYDGOSZCZ 6p 23-16

3 UKS JEDYNKA MORĄG 3 p 19-28

4 UKS 49 BIAŁYSTOK 0p 14-25

PÓŁFINAŁY:

MIEJSCA XIII-XVI OLSZTYN - MORĄG 3-13, 49 BIAŁYSTOK - IŁAWA 12-7

MIEJSCA IX-XII MDK I - BYDGOSZCZ 4-8, SP 4 KWIDZYN - MDK II 12-7

MIEJSCA V-VIII CIECHANÓW - RYJEWO 9-16, KĘTRZYN - SPOMS KWIDZYN 10-6

MIEJSCA I-IV 50 BIAŁYSTOK - ELBLAG 21-18, WĘGRÓW - NOWA KARCZMA 14-9

FINAŁY:

MIEJSCA XV-XVI IŁAWA - OLSZTYN 15-8

MIEJSCA XIII-XIV MORĄG - 49 BIAŁYSTOK 8-6

MIEJSCA XI-XII MDK I - MDK II 7-10

MIEJSCA IX-X BYDGOSZCZ - SP 4 KWIDZYN 8-8 K 2-1

MIEJSCA VII-VIII CIECHANÓW - SPOMS KWIDZYN 5-3

MIEJSCA V-VI RYJEWO - KĘTRZYN 8-4

MIEJSCA III-IV ELBLĄG - NOWA KARCZMA 15-8

MIEJSCA I-II 50 BIAŁYSTOK - WĘGRÓW 5-9

MIEJSCA:

1 UKS NIEDŹWIADEK WĘGRÓW

2 UKS 50 BIAŁYSTOK

3 SP 9 ELBLĄG

4 UKS NOWA KARCZMA

5 GUKS BELLATOR RYJEWO

6 MKS MOSIR KĘTRZYN

7 CKS JURAND CIECHANÓW

8 SPOMS KWIDZYN

9 SP 66 BYDGOSZCZ

10 SP 4 KWIDZYN

11 MDK II BARTOSZYCE

12 MDK I BARTOSZYCE

13 UKS JEDYNKA MORĄG

14 UKS 49 BIAŁYSTOK

15 ITS JEZIORAK IŁAWA

16 KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN

NAJLEPSZA 7-MKA TURNIEJU:

MVP - GRABOWSKI ANTONI UKS NOWA KARCZMA

NAJLEPSZY BRAMKARZ - WRZESZCZ PATRYK UKS NIEDŹWIADEK WĘGRÓW

NAJLEPSZY STRZELEC - DMITRZAK TYMOTEUSZ 50br. GUKS BELLATOR RYJEWO

ORAZ WOCIAL JAKUB SP 9 ELBLĄG, KURKUS JAKUB UKS NIEDŹWIADEK WĘGRÓW, ZAMBRZYCKI KAROL UKS 50 BIAŁYSTOK, KOSTRO KRZYSZTOF UKS 50 BIAŁYSTOK

NAJLEPSI ZAWODNICY DRUŻYN:

 POŁASKI WOJCIECH UKS NIEDŹWIADEK WĘGRÓW, JACKOWSKI KONRAD UKS 50 BIAŁYSTOK, BŁASZKIEWICZ OSKAR SP 9 ELBLĄG, ŻYWICKI DORJAN UKS NOWA KARCZMA, JAGUCKI PIOTR GUKS BELLATOR RYJEWO, KAJAT HUBERT MKS MOSIR KĘTRZYN, KALISZEWSKI BARTOSZ CKS JURAND CIECHANÓW, DROSIŃSKI CEZARY SPOMS KWIDZYN, WIERZBOWSKI ARTUR SP 66 BYDGOSZCZ, KOPCZYŃSKI KONRAD SP 4 KWIDZYN, MAZUREK IGOR MDK II BARTOSZYCE, MAZURO JAKUB MDK I BARTOSZYCE, MUSIAŁ WIKTOR UKS JEDYNKA MORĄG, ŚWISŁOWSKI MARCEL UKS 49 BIAŁYSTOK, LEWKO BENIAMIN ITS JEZIORAK IŁAWA, WIŚNIEWSKI ARTUR KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN


 Runda finałowa młodzika

W sobotę 10 marca 2018r. rozpoczęliśmy walkę o mistrzostwo województwa młodzików w piłce ręcznej.  W walce o miejsca 1/3 wezmą udział: Truso Elbląg, MDK Bartoszyce i Szczypiorniak I Olsztyn. Naszym pierwszym przeciwnikiem była drużyna Szczypiorniaka I Olsztyn. Na parkiecie w olsztyńskiej hali to zawodnicy MDK okazali się lepsi wygrywając mecz 26:9. Nasi zawodnicy na boisko wyszli mocno zmotywowani i skoncentrowani. Mecz od początku toczył się pod dyktando zawodników MDK. Chłopcy walczyli ambitnie, od pierwszej minuty budując przewagę bramkową nad przeciwnikiem. W 19 minucie prowadziliśmy 9:1 i tu chwila dekoncentracji spowodowała szybką stratę trzech goli. Kilka stanowczych uwag trenera obudziło zespół i zmotywowało do gry. Wynik do przerwy wynosił 12:5. Po przerwie już troszkę spokojniejsi przystąpiliśmy do dalszej części meczu. Nie zwalniając tempa skutecznie powiększaliśmy przewagę bramkową.  Dobra gra w obronie i w ataku spowodowała, że gospodarze w drugiej połowie rzucili nam tylko 4 bramki, my natomiast skutecznie trafiliśmy 14 razy ustalając końcowy wynik meczu.

Szczypiorniak I Olsztyn – MDK Bartoszyce 9 : 26

Gratulacje dla całego zespołu

Drużyna MDK wystąpiła w następującym składzie:     

Bramkarze: Wiktor Kwiatkowski i Maciej Szewczxyk, zawodnicy z pola:Maciej Kwiatkowski ( 2 bramki), Kacper Habiński ( 10), Łukasz Kuhn ( 6), Hubert Działa ( 1 ), Bartłomiej Działa ( 4 ), Mateusz Bembas ( 2 ), Jakub Lewandowski, Dominik Bartnicki, Filip Tokarz ( 1 ), Kamil Sokólski.

Trener zerspołu: Andrzej Cichocki, kietrownik drużyny Orlando Habiński.   


Młodzicy MDK Bartoszyce najlepsi w VII Międzynarodowym (XVII Ogólnopolskim) Turnieju Piłki Ręcznej w Ulan-Majorat.

W dniach 02-04.03.2018 cztery zespoły z warmińsko- mazurskiego województwa udały się do dalekiego Ulan-Majoratu w województwie Lubelskim na VII Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej. W najliczniej obsadzonej kategorii młodzika (20 zespołów z 6 województw) dzięki wsparciu firmy Nova Mazur wystartował zespół MDK Pasja Bartoszyce.

Bardzo fajnie wypadł zespół z Bartoszyc, który okazał się najlepszy w swojej kategorii, odnosząc komplet zwycięstw. Najpierw grając w grupie A

MDK - MKS Biłgoraj 20:13, UKS Bursa Puławy 19:6, UKS Jedynka Łuków 32:6, HC Vołyń (Ukraina) 14:11.

Zwyciężając swoją grupę awansował do półfinałów gdzie spotkał się ze starym znajomym drużyną Mrągowa, która okazała się najlepsza w grupie C.

Mecz zakończył się przekonującą wygraną Bartoszyc 19:5. Drugi półfinał był bardzo zacięty a zwycięsko wyszła z niego drużyna KU AZS UMCS I Lublin, która dopiero po rzutach karnych okazała się  lepsza od Mistrza Polski w tym roczniku KS PGE VIVE Kielce I  24:23

Początek finału pod dyktando Lublina, który w 5min. prowadził 5:2. Jednak z minuty na minutę coraz lepiej grająca w obronie drużyna z Bartoszyc osiągała przewagę kończąc pierwszą połowę prowadzeniem 10:8. W drugiej połowie drużyny grały bramka za bramkę. Dopiero na 2 minuty przed końcem MDK odskoczył na 4 bramki przewagi, której już nie roztrwonił. Wynik 17:15

Kolejność:

1 MDK Bartoszyce, 2 KU AZS UMCS I Lublin, 3 KS PGE VIVE Kielce I  4 MUKS Omega Mrągowo, 5 KS Unia Lublin, 6 MKS Padwa Zamość I,  7 HC Vołyń,  8 UKS Niedźwiadek Węgrów,  9 MKS Biłgoraj,  10 KS PGE VIVE Kielce II  11 KU AZS UMCS II Lublin,  12 KS Victoria Piaseczno,  13  MKS MOSiR Kętrzyn,  14 MKS Padwa Zamość II, 15 PSP 1 Przysycha,  16  UKS Bursa Puławy,  17  UMKS Orlęta Zwoleń,   18  UKS Sprint Ulan-Majorat,  19  UKS Szczypiorniak Lesznowola,   20  UKS Jedynka Łuków

Najlepszym bramkarzem turnieju został Wiktor Kwiatkowski z MD Bartoszyce

Skład MDK Pasja Bartoszyce: bramkarze - W.Kwiatkowski, M.Szewczyk, zawodnicy z pola - K.Habiński (zaw.drużyny-22br.), Ł.Kuhn (31br.), M.Kwiatkowski (14br.), H.Działa (8br.), B.Działa (15br.), M.Bembas (10br.), F.Tokarz (9br.), W.Broniek (1br.), J.Bieńkowski (2br.), Ł.Jurewicz (6br.). Trener A.Cichocki, kier.drużyny O.Habiński.

Młodzicy MDK Bartoszyce najlepsi w VII Międzynarodowym (XVII Ogólnopolskim) Turnieju Piłki Ręcznej w Ulan-Majorat.

WIELKIE GRATULACJE DLA SZCZYPIORNISTÓW, TREENERA I KIEROWNIKA ZESPOŁU. JESTEŚCIE WIELCY. BRAWO WY!!!


Liga młodzika MDK Bartoszyce – MUKS Omega Mrągowo

 W niedzielę 11.02.2018r w hali ZSP 1 w Bartoszycach odbył się mecz kolejnej kolejki ligi młodzika piłkarzy ręcznych pomiędzy MDK Bartoszyce – MUKS Omega Mrągowo..

Od początku meczu przewagę uzyskał  zespół z Bartoszyc, który systematycznie dorzucał kolejne bramki, przy okazji grając skutecznie w obronie. Pierwsza połowa 18-10 dla MDK. Druga połowa do 35 min. przebiegała podobnie do stanu 22-11. W tym momencie w ciągu kilkunastu sekund 3 zawodników Bartoszyc powędrowało na ławkę kar za przewinienia. W tym okresie zespół z Mrągowa zdobył 3 bramki z kolei i zrobiło się 22-14. Jednak to było wszystko na co było stać MUKS w tym meczu. MDK Bartoszyce do końca kontrolował mecz, wygrywając go ostatecznie 27-19. Tym zwycięstwem na dwie koleiki przed końcem zawodnicy MDK Bartoszyce zapewnili sobie awans do najlepszej trójki województwa. Mecze finałowej rundy o mistrzostwo województwa oraz awans do rozgrywek centralnych odbędą się w marcu i kwietniu.

MDK BARTOSZYCE – MUKS OMEGA MRĄGOWO (27:19 18:10)

Skład MDK:   W.Kwiatkowski, M.Szewczyk, B.Działa(2), Ł.Kuhn(7), D.Marciniak(1), O.Habiński(5), J.Tokarz(3), M.Kwiatkowski(2), J. Lewandowski(1), F. Tokarz(2), M. Bembas(1), K. Pawłowski, D. Bartnicki(1), H.Działa(2), Ł.Jurewicz.

Skład MUKS: M.Kiejdo, J.Barma, J.Żbikowski, P.Zientarski(2), M.Węglewski(1), D.Kurbiedź(2), T.Laska(2), B.Polonis(2), P.Fabisiak(1), F.Wiatrow, W.Sawicki, A. Panek-Czupta(3), K.Ostaszewski, N.Mazurek(2), V.Jablonski(4)


Młodzicy walczyli o Puchar Prezesa PSS Społem w Olsztynie – Zwycięski sprawdzian piłkarzy ręcznych MDK Bartoszyce

W piątek i sobotę (2/3 lutego) w hali sportowej V LO w Olsztynie odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Młodzików (2003/04) o Puchar Prezesa PSS Społem. Organizatorzy: OKPR Warmia i KS Szczypiorniak zaprosili do udziału zespoły z województwa, które na co dzień rywalizują w lidze, a są w przede dniu rozpoczęcia rewanżowej rundy rozgrywek. Zwycięsko wyszedł z tego turnieju zespół rocznika 2003 MDK Bartoszyce. jednak na słowa uznania zasługuje drugi zespół rocznika 2004, który na osiem zespołów zajął 3 miejsce pokonując m.in. starszych kolegów ze Szczypiorniaka Olsztyn, czy remisując z MUKS Omega Mrągowo.

Punktacja w turnieju była dość nietypowa: wygrana w jednej połowie 2 pkt., remis 1 pkt., przegrana 0 pkt., wygrana w meczu 3 pkt., remis 2 pkt. i przegrana 1 pkt.. W wyniku czego za jeden mecz można było otrzymać max. 7 pkt. (wygrana pierwsza połowa 2 pkt. + wygrana druga połowa 2 pkt. + wygrany mecz 3 pkt.). W sumie rozegrano 28 meczów (system każdy z każdym), w których zdobyto 652 bramki.

Wyniki MDK i MDK II Bartoszyce

MDK Bartoszyce II - SP 2 Olsztyn II 11:7 (5:5)

MLKS Czarni Olecko - MDK Bartoszyce I 7:19 (1:9)

MDK Bartoszyce II - MKS MOSiR Kętrzyn 11:12 (4:4)

SP 2 Olsztyn II - MDK Bartoszyce I 13:14 (5:7)

MDK Bartoszyce II - MDK Bartoszyce I 10:19 (7:8)

MDK Bartoszyce II - SP 2 Olsztyn I 14:10 (7:5)

MDK Bartoszyce I - MUKS Omega Mrągowo 14:11 (7:5)

MDK Bartoszyce II - MUKS Omega Mrągowo 8:8 (4:5)

MDK Bartoszyce I - KS Jeziorak Iława 22:3 (10:3)

MDK Bartoszyce II - MLKS Czarni Olecko 16:11 (8:6)

MDK Bartoszyce I - MKS MOSiR Kętrzyn 12:5 (7:3)

MDK Bartoszyce II - KS Jeziorak Iława 18:3 (9:3)

SP 2 Olsztyn I - MDK Bartoszyce I 11:17 (6:11)

Tabela

1. MDK Bartoszyce I 47 117:60

2. MUKS Omega Mrągowo 37 81:64

3. MDK Bartoszyce II 34 88:70

4. Szkoła Podstawowa nr 2 w Olsztynie I 33 98:76

5. MKS MOSiR Kętrzyn 26 82:80

6. Szkoła Podstawowa nr 2 w Olsztynie II 24 81:76

7. MLKS Czarni Olecko 16 83:100

8. KS Jeziorak Iława 7 22:126

Wyróżnienia indywidualne

KRÓL STRZELCÓW:

Tokarz Jakub - MDK Bartoszyce II - 44 bramki

NAJWSZECHSTRONNIEJSZY ZAWODNIK:

Kűhn Łukasz - MDK Bartoszyce I

NAJLEPSZY BRAMKARZ:

Kiejdo Mateusz - MUKS Omega Mrągowo

WYRÓŻNIENI ZAWODNICY Z POSZCZEGÓLNYCH DRUŻYN:

1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Olsztynie I - Jamrószka Dominik

2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Olsztynie II - Góralski Jakub

3. MDK Bartoszyce I - Lewandowski Jakub

4. MDK Bartoszyce II - Jurewicz Łukasz

5. KS Jeziorak Iława - Adamek Karol

6. MKS MOSiR Kętrzyn - Kaszuba Adrian

7. MLKS Czarni Olecko - Domalewski Kacper

8. MUKS Omega Mrągowo - Panek-Czupta Adam

Skład MDK I Bartoszyce:

Bramkarze - Wiktor Kwiatkowski, Maciej Szewczyk oraz zawodnicy z pola Działa Hubert, Bartnicki Dominik, Działa Bartłomiej, Marciniak Dawid, Habiński Kacper, Kwiatkowski Maciej, Łukasz Kuhn, Lewandowski Jakub, Bembas Mateusz.

Skład MDK II Bartoszyce:

bramkarz: Lewoń Korneliusz,   zawodnicy z pola: Broniek Wiktor, Jurewicz Łukasz, Grzywnowicz Marcel, Janowicz Szymon, Lewandowski Piotr, Tokarz Filip, Sokólski Kami, Matysiak Maciej, Harhaj Bartłomiej, Bieńkowski Jacek,Tokarz Jakub.

Trener Andrzej Cichocki, kier.zespołu Orlando Habiński.

NASI PANOWIE SPISALI SIĘ DOSKONALE - DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY!!!


VI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ

O PUCHAR STAROSTY BARTOSZYCKIEGO

"HANDBALL NOVA MAZUR"

05-07.01.2018r.

W Bartoszycach przy współpracy Starostwa Bartoszyckiego, Stowarzyszenia Sympatyków Młodzieżowego Domu Kultury w Bartoszycach "PASJA" oraz Młodzieżowego Domu Kultury w dn.05-07.10.2017 odbył się już VI Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Starosty Bartoszyckiego z rekordowa ilością drużyn w nim startujących (20 zespołów z 5 województw). W kategorii młodzika wystąpiło kilka silnych drużyn, które powinny się liczyć w tym roku w rozgrywkach centralnych, m.in. Bydgoszcz, Łódź, Warszawa czy Gdańsk. Na ich tle nieźle wypadli zawodnicy MDK Bartoszyce prowadzeni przez Andrzeja Cichockiego, którzy zajęli III miejsce i mogący się pochwalić, że pokonali jako jedyni zwycięzcę turnieju i zarazem IV zespół MP sprzed 2 lat UKS Iskrę Bydgoszcz.

Jeszcze lepiej spisał się młodszy zespół MDK Bartoszyce prowadzony przez Jarosława Klimko, który wygrał rywalizację rocznika 2006 z kompletem zwycięstw ze znaczącymi zespołami z Polski.

Dzięki sponsorom, szczególnie NOVA MAZUR gospodarze turnieju ufundowali wiele atrakcyjnych nagród dla zespołów jak i zawodników.

MŁODZIK ROCZNIK 2003:

GRUPA A

SP 2 KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN - MTS KWIDZYN 20:13

SP 2 KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN - UKS ISKRA BYDGOSZCZ 10:24

MTS KWIDZYN - UKS ISKRA BYDGOSZCZ 6:22

TABELA:

1 UKS ISKRA BYDGOSZCZ   6p. 46-16

2 SP 2 KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN  3p. 30-37

2 MTS KWIDZYN  0p. 19-42

GRUPA B

MDK BARTOSZYCE - CONRAD GDAŃSK 10:16

MDK BARTOSZYCE - UKS KONTRA WARSZAWA 21:13

CONRAD GDAŃSK - UKS KONTRA WARSZAWA 25:14

TABELA:

1 CONRAD GDAŃSK  6p. 41-24

2 MDK BARTOSZYCE 3p. 31-29

3 UKS KONTRA WARSZAWA 0p. 27-46

GRUPA C

ANILANA ŁÓDŹ - BELLATOR RYJEWO 22-5

MKS MOSIR KĘTRZYN - UKS WILANOWIA WARSZAWA 13:17

BELLATOR RYJEWO - MKS MOSIR KĘTRZYN 11:15

ANILANA ŁÓDŹ - UKS WILANOWIA WARSZAWA 12:11

BELLATOR RYJEWO - UKS WILANOWIA WARSZAWA  14:21

ANILANA ŁÓDŹ - MKS MOSIR KĘTRZYN 24:7

TABELA:

1 ANILANA ŁÓDŹ 9p. 58-23

2 UKS WILANOWIA WARSZAWA 6p. 49-39

3 MKS MOSIR KĘTRZYN 3p. 35-52

4 BELLATOR RYJEWO 0p. 30-58

o miejsca I-VIII

GRUPA D

MDK BARTOSZYCE - UKS ISKRA BYDGOSZCZ   14:13

ANILANA ŁÓDŹ - UKS ISKRA BYDGOSZCZ   9:15

ANILANA ŁÓDŹ - MDK BARTOSZYCE  15:12

TABELA:

1 UKS ISKRA BYDGOSZCZ   3p. 28-23  +5

2 MDK BARTOSZYCE 3p. 26-28             -2

3 ANILANA ŁÓDŹ 0p. 24-27                 -3

GRUPA E

UKS WILANOWIA WARSZAWA - CONRAD GDAŃSK  13:16

UKS WILANOWIA WARSZAWA - SP 2 KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN  15:13

CONRAD GDAŃSK - SP 2 KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN  18:9

1 CONRAD GDAŃSK   6p. 34-22

2 UKS WILANOWIA WARSZAWA 3p. 28-29

3 SP 2 KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN 0p. 22-33

o miejsca V-X

BELLATOR RYJEWO - UKS KONTRA WARSZAWA 18:17

MTS KWIDZYN  - MKS MOSIR KĘTRZYN 12:14

o miejsca I-IV

UKS ISKRA BYDGOSZCZ - UKS WILANOWIA WARSZAWA 21:11

CONRAD GDAŃSK - MDK BARTOSZYCE 12:9

o miejsca V-VIII

ANILANA ŁÓDŹ - MKS MOSIR KĘTRZYN  21:7

SP 2 KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN - BELLATOR RYJEWO  11:13

 O I M-CE : UKS ISKRA BYDGOSZCZ - CONRAD GDAŃSK 14:5

O III M-CE : MDK BARTOSZYCE - UKS WILANOWIA WARSZAWA 16:10

O V M-CE : ANILANA ŁÓDŹ - BELLATOR RYJEWO  19:9

O VII M-CE : SP 2 KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN - MKS MOSIR KĘTRZYN 14:12 po karnych

O IX M-CE : MTS KWIDZYN - UKS KONTRA WARSZAWA 18:10 oraz 21:10

Siódemka turnieju: Mateusz Fydrych, Marceli Szafraniec (obaj Conrad), Maciej Kwiatkowski (MDK), Maksymilian Chlabicz (Wilanowia, 39 bramek), Mateusz Maćkowiak, Dawid Górnowicz, Mikołaj Brzycki (wszyscy Iskra).

Najlepsi w zespołach: Wiktor Kobierski (Kontra), Filip Lewczyk (MOSiR), Stanisław Sowa (MTS), Bartosz Bongalski (Szczypiorniak), Mateusz Rynk (Bellator), Damian Mikulski (Anilana), Filip Wasiak (Conrad), Mikołaj Michałowski (Wilanowia), Kacper Habiński (MDK), Bartłomiej Kozielec (Iskra).

Skład MDK Bartoszyce:

Bramkarze: Wiktor Kwiatkowski, Maciej Szewczyk oraz zawodnicy z pola Działa Hubert, Bartnicki Dominik, Działa Bartłomiej, Marciniak Dawid, Habiński Kacper, Tokarz Jakub, Kwiatkowski Maciej, Łukasz Kuhn, Lewandowski Jakub, Tokarz Filip, Bembas Mateusz, Broniek Wiktor.

 DZIECI ROCZNIK 2006:

GRUPA 1

MDK BARTOSZYCE - UKS ISKRA BYDGOSZCZ 19:7

SP 2 KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN - MTS KWIDZYN 4:19

MDK BARTOSZYCE - UKS KONTRA WARSZAWA 30:7

UKS ISKRA BYDGOSZCZ - SP 2 KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN 20:8

MDK BARTOSZYCE - MTS KWIDZYN 13:8

UKS ISKRA BYDGOSZCZ - UKS KONTRA WARSZAWA 13:12

SP 2 KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN - MDK BARTOSZYCE 7:19

UKS ISKRA BYDGOSZCZ - MTS KWIDZYN 7:9

SP 2 KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN - UKS KONTRA WARSZAWA 3:13

MTS KWIDZYN - UKS KONTRA WARSZAWA 12:8

TABELA:

1 MDK BARTOSZYCE  12p. 89-28

2 MTS KWIDZYN  9p. 48-32

3 UKS ISKRA BYDGOSZCZ  6p. 47-48

4 UKS KONTRA WARSZAWA  3p. 40-58

5 SP 2 KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN  0p. 21-79

GRUPA 2

SP 1 BARTOSZYCE - ANILANA ŁÓDŹ  9:20

BELLATOR RYJEWO  - MKS MOSIR KĘTRZYN 9:12

SP 1 BARTOSZYCE - UKS WILANOWIA WARSZAWA  8:23

ANILANA ŁÓDŹ - BELLATOR RYJEWO  15:16

MKS MOSIR KĘTRZYN - UKS WILANOWIA WARSZAWA 11:18

SP 1 BARTOSZYCE - BELLATOR RYJEWO  7:19

ANILANA ŁÓDŹ - MKS MOSIR KĘTRZYN  12:14

BELLATOR RYJEWO - UKS WILANOWIA WARSZAWA 15:19

SP 1 BARTOSZYCE - MKS MOSIR KĘTRZYN 2:15

ANILANA ŁÓDŹ - UKS WILANOWIA WARSZAWA 14:11

TABELA:

1 UKS WILANOWIA WARSZAWA  9p.  71-48

2 MKS MOSIR KĘTRZYN   9p.  52-41

3 BELLATOR RYJEWO  6p.  59-53

4 ANILANA ŁÓDŹ  6p.  61-50

5 SP 1 BARTOSZYCE   0p.  26-77

O MIEJSCA 7-10 (ZALICZONE MECZE Z GRUP 1 i 2)

ANILANA ŁÓDŹ  - SP 2 KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN  16:9

SP 1 BARTOSZYCE - UKS KONTRA WARSZAWA  4:18

ANILANA ŁÓDŹ - UKS KONTRA WARSZAWA  9:12

SP 1 BARTOSZYCE - SP 2 KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN  6:13 

TABELA MIEJSC 7-10

7 UKS KONTRA WARSZAWA  9p. 53-24

8 ANILANA ŁÓDŹ  6p.  45-30

9 SP 2 KS SZCZYPIORNIAK OLSZTYN  3p.  33-45

10 SP 1 BARTOSZYCE  0p.  19-51

O MIEJSCA 1-6 (ZALICZONE MECZE Z GRUP 1 i 2)

MKS MOSIR KĘTRZYN - MTS KWIDZYN  14:5

BELLATOR RYJEWO - MDK BARTOSZYCE  15:11

UKS WILANOWIA WARSZAWA  - UKS ISKRA BYDGOSZCZ  15:11 

MKS MOSIR KĘTRZYN -  MDK BARTOSZYCE  6:16

BELLATOR RYJEWO - MTS KWIDZYN  6:9

UKS WILANOWIA WARSZAWA  - MTS KWIDZYN 15:10 

MKS MOSIR KĘTRZYN - UKS ISKRA BYDGOSZCZ  12:13 po karnych

BELLATOR RYJEWO - UKS ISKRA BYDGOSZCZ  12:11

 UKS WILANOWIA WARSZAWA -  MDK BARTOSZYCE  9:12

TABELA MIEJSC 1-6

1 MDK BARTOSZYCE  15p.  75-41

2 UKS WILANOWIA WARSZAWA  12 p.  76-59

3 MKS MOSIR KĘTRZYN   7p.  55-61

4 MTS KWIDZYN  6p.  41-55

5 BELLATOR RYJEWO  3p.   53-66

6 UKS ISKRA BYDGOSZCZ  2p.  49-67

Siódemka turnieju: Robert Reut (MOSiR), Dominik Jankowski, Marcel Jurewicz (obaj MDK), Igor Chojnacki, Patryk Korzeniowski (obaj Wilanowia), Przemysław Brozdowski (Bellator, 39 bramek), Igor Dubas (MTS).

Najlepsi w zespołach: Jan Olejnik (Kontra), Krystian Błogosławski (SP 1), Tomasz Zawal (Szczypiorniak), Paweł Lewczyk (MOSiR), Patryk Golimowski (Iskra), Oskar Piekarski (Bellator), Miłosz Lewoń (MDK), Patryk Kowalski (Anilana), Tomasz Kobryn (Wilanowia), Kornel Tarczykowski (MTS).

skład MDK Bartoszyce: Bramkarze: Piotr Wachsman, Miłosz Lewoń oraz zawodnicy z pola Marcel Jurewicz, Gabriel Lewoń, Dominik Jankowski, Olaf Janowicz, Szymon Borys, Marcel Bulejak, Marcel Boiwko, Hubert Prokocki, Szymon Możejko


 XVIII Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej w Ciechanowie pod patronatem Polskiego Związku Piłki Ręcznej

 W dniach 01-03.12.2017r dzięki pomocy Novej Mazur zespół młodzika MDK Bartoszyce udał się do Ciechanowa na ogólnopolski turniej piłki ręcznej, w którym wzięło udział 12 drużyn. Nasz zespół spisał się bardzo dobrze wygrywając wszystkie mecze i zajmując I miejsce.

Najpierw rozegrano mecze w grupach:

Grupa A

UKS Nike Ciechanów - SKF Wisła Płock  21:10

SKF Wisła Płock - MKS MOSiR Kętrzyn  21:14

MKS MOSiR Kętrzyn - UKS Nike Ciechanów  8:20

1. UKS Nike Ciechanów  6p.  41:18

2. SKF Wisła Płock  3p.  31:35

3. MKS MOSiR Kętrzyn  0p. 22:41

Grupa B

MDK Bartoszyce - KPR ROKiS Radzymin  22:21

KPR ROKiS Radzymin - AZS UMCS Lublin II  22:13

AZS UMCS Lublin II - MDK Bartoszyce  6:19

1. MDK Bartoszyce  6p. 41-27

2. KPR ROKiS Radzymin 3p.  43-35

3. AZS UMCS Lublin II  0p. 19-41

Grupa C

SPR PABIKS Pabianice - KS Unia Lublin 3:21

UKS Niedźwiadek Węgrów - SPR PABIKS Pabianice  23:13

KS Unia Lublin - UKS Niedźwiadek Węgrów  22:15

1. KS Unia Lublin  6p. 43:18

2. UKS Niedźwiadek Węgrów  3p. 38:35 

3. SPR PABIKS Pabianice  0p. 16:44

Grupa D

AZS UMCS Lublin I - UKS Kontra Warszawa  22:23

MUKS Omega Mrągowo - AZS UMCS Lublin I  9:29

UKS Kontra Warszawa - MUKS Omega Mrągowo  20:18

1. UKS Kontra Warszawa  6p. 43:40

2. AZS UMCS Lublin I   3p.  51:32

3. MUKS Omega Mrągowo  0p.  27:49

 Następnie w II rundzie 2 najlepsze zespoły z każdej grupy  utworzyły 2 nowe grupy z zaliczeniem meczów i walczyły o miejsca 1-8. Zespoły z 3 miejsc utworzyły grupę o miejsca 9-12.

 Grupa I

 UKS Nike Ciechanów  - UKS Niedźwiadek Węgrów  21:10                       

KS Unia Lublin - SKF Wisła Płock  18:18 po karnych 19:21               

UKS Nike Ciechanów  - KS Unia Lublin  12:19

UKS Niedźwiadek Węgrów - SKF Wisła Płock  12:20

1. KS Unia Lublin  7p.  59:45

2. UKS Nike Ciechanów  6p.  54:39

3. SKF Wisła Płock  5p.   48:51

4. UKS Niedźwiadek Węgrów  0p.  37:63                

Grupa II

 MDK Bartoszyce - KU AZS UMCS Lublin I 17:15

UKS Kontra Warszawa - SPR ROKiS Radzymin  19:20

MDK Bartoszyce - UKS Kontra Warszawa   17:12

KU AZS UMCS Lublin  I - SPR ROKiS Radzymin  23:15                        

1. MDK Bartoszyce  9p.  56:48

2. KU AZS UMCS Lublin  I  3p. 60:55

3. UKS Kontra Warszawa  3p.  54:59

4. SPR ROKiS Radzymin  3p.  56:64

Grupa III  -  miejsca   IX – XII

MKS MOSiR Kętrzyn - AZS UMCS Lublin II 12 : 10

MKS MOSiR Kętrzyn -SPR PABIKS Pabianice 16:9

AZS UMCS LublinII -MUKS Omega Mrągowo15:12

MKS MOSiR Kętrzyn -MUKS Omega Mrągow 4:16 AZS UMCS Lublin II - SPR PABIKS Pabianice 18:11

SPR PABIKSPabianice-MUKSOmega Mrągowo4:12 

9.   MUKS Omega Mrągowo  6p.  40:23

10. AZS UMCS Lublin II  6p.  43:35

11. MKS MOSiR Kętrzyn  6p.  32:35

12. SPR PABIKS Pabianice  0p.  24;46

o miejsca 5-8

SKF Wisła Płock - SPR ROKiS Radzymin  15:12

UKS Kontra Warszawa - UKS Niedźwiadek Węgrów  27:6

 o miejsca 1-4

MDK Bartoszyce - UKS Nike Ciechanów  13:7

KU AZS UMCS Lublin  I - KS Unia Lublin  21:19

 o miejsce 7-8:

SPR ROKiS Radzymin - UKS Niedźwiadek Węgrów 20:14

o miejsca 5-6:

SKF Wisła Płock - UKS Kontra Warszawa  21:17

o miejsca 3-4:

UKS Nike Ciechanów - KS Unia Lublin  14:13

o miejsca 1-2:

MDK Bartoszyce - KU AZS UMCS Lublin I 13:12

Klasyfikacja  końcowa:     Najlepszy zawodnik drużyny:

1.MDK Bartoszyce - Działa Bartłomiej             

2. KU AZS UMCS Lublin  I -  Huszcza Łukasz

3. UKS Nike Ciechanów   -  Karwowski Maciej 

4. KS Unia Lublin            -  Sobiecki Patryk

5. SKF Wisła Płock         - Kamiński Oliwer

6. UKS Kontra Warszawa  - Smykiewicz Rafał

7. SPR ROKiS Radzymin    - Kowalski Dominik

8.UKS Niedźwiadek Węgrów- Skolimowski Robert

9.MUKS Omega Mrągowo - Mazurek Nikodem 

10.  KU AZS UMCS Lublin II - Sadło Tomasz

11.  MKS MOSiR Kętrzyn  - Domański Damian

12. SPR „PABIKS” Pabianice  - Woźniak Kacper

 „ 7   Turnieju”

- lewe skrzydło: Wisowski Maciej – KS Unia Lublin

- lewe rozegranie: Kuhn Łukasz – MDK Bartoszyce

- środek rozegrania:Groszek Mateusz – KU AZS

UMCS Lublin I 

- prawe rozegranie:Widomski Andrzej – KU AZS UMCS Lublin

- prawe skrzydło:  Tokarz Jakub – MDK Bartoszyce

- obrotowy:  Mach Michał – UKS Nike Ciechanów

- bramkarz:  Kwiatkowski Wiktor – MDK Bartoszyce

MDK Bartoszyce skład : Wiktor Kwiatkowski, Łukasz Kuhn(23br.), Jakub Tokarz(19),Bartłomiej Działa(15) Maciej Szewczyk, Dawid Marciniak(5),Hubert Działa(4), Dominik Bartnicki(1), Kamil Sokólski(1),Kacper Habiński(12), Szymon Janowicz, Kacper Pawłowski(1), Maciej Kwiatkowski(16), Mateusz Bembas(1), Jakub Lewandowski(3)

Trener Andrzej Cichocki,  kierownik drużyny Orlando Habiński


 Warmińsko-mazurska pozytywna liga II turniej

W dniu 18.11.2017 drugi zespół MDK Bartoszyce rocz.2007/08 dzięki Nova Mazur zagrał w Morągu swój 2- turniej w ramach rozgrywek organizowanych dla V klas rocz.2006. Nasi zawodnicy są rok oraz 2 lata młodsi od swoich przeciwników i każda rywalizacja ze starszymi ma przynieść efekty w przyszłości.

Uzyskane wyniki:

MDK II Bartoszyce - MKS MOSIR Kętrzyn 5:23, Morąg 6:10, Szczypiorniak Olsztyn 6:19

Tym razem pierwszy zespół MDK Bartoszyce miał pauzę. Oni swój drugi turniej rozegrają w grudniu w Gołdapi. 

Liga wojewódzka młodzików

Swój pierwszy mecz w piłce ręcznej w lidze wojewódzkiej rozegrał młodzik MDK Bartoszyce. Już na samym początku zagrał w Mrągowie z zespołem, który 2 lata temu w kategorii dzieci zajął 2 miejsce w województwie. Nasz zespół broni tytułu mistrza województwa.

MDK Bartoszyce bardzo źle zaczął ten mecz zdobywając swoją pierwszą bramkę dopiero w 11minucie ( wynik 1:3). Dopiero od tego momentu gra się nieco poprawiła co pozwoliło na zakończenie pierwszej połowy prowadzeniem 8:7. Po mocnej rozmowie w przerwie na drugą połowę wyszedł już jakby inny zespół. Drugą połowę wygraliśmy 15:4 a cały mecz 23:11.MUKS OMEGA Mrągowo - MDK Bartoszyce  11:23 (7:8)

Skład zespołu stanowili: bramkarze Wiktora Kwiatkowskiego, Maciej Szewczyk oraz zawodnicy z pola Działa Hubert, Działa Bartłomiej, Marciniak Dawid, Habiński Kacper, Tokarz Jakub, Kwiatkowski Maciej, Łukasz Kuhn, Lewandowski Jakub, Tokarz Filip, Bembas Mateusz, Pawłowski Kacper

Kierownik drużyny Orlando Habiński, trener Andrzej Cichocki

 


 

41 LISTOPADOWY MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ

W GDAŃSKU 10-12.11.2017 

Drużyna młodzika MDK Bartoszyce w dniach 10-12 listopada wzięła udział dzięki współfinansowaniu przez Nova Mazur w Międzynarodowym 41 Listopadowym Turnieju Piłki Ręcznej w Gdańsku. W turnieju wystartowało 20 zespołów w tym zespoły z Białorusi, Łotwy czy Rosji.

Drużyna nasza zajęła w sportowej rywalizacji 4 miejsce. Zabrakło trochę szczęścia w meczu półfinałowym, który przegraliśmy 1 bramką.

Wyniki naszego zespołu:

Mecze w grupie:

Z Brodnicą 18-8, z Kwidzynem 20-8, oraz z Kusym Szczecin 22-5

Następnie w ćwierćfinale pokonaliśmy Agrykolę Warszawa 16:14. W tym meczu nabawił się kontuzji środkowy rozgrywający Maciek Kwiatkowski i w następnych meczach musieliśmy sobie radzić bez niego.

W półfinale po bardzo zaciętym meczu ulegliśmy 16:17 zespołowi z Lipusza.

W meczu o III miejsce po bardzo wyrównanej walce ulegliśmy 12:14 zespołowi z Łotwy.

Cały turniej wygrał zespół z Mińska. W pierwszej 5 turnieju znalazły się 2 zespoły z Białorusi, 1 Łotwy oraz Lipusz i MDK Bartoszyce z Polski.

Andrzej Cichocki

Gratulujemy chłopakom i trenerowi, to naprawdę świetny wynik wśród tylu bardzo dobrych zespołów. Jesteście wielcy. BBRAWO WY!!!

 


RUSZYŁA KOLEJNA EDYCJA WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ LIGI POZYTYWNEJ

W minioną sobotę ruszyła IV edycja Pozytywnej Ligi Piłki Ręcznej tym razem dla rocznika 2006 i młodszych. Są to nieoficjalne mistrzostwa województwa dla klas V zorganizowane przez samych trenerów dla zawodników trenujących tą dyscyplinę sportu. W tym roku bierze w nim udział rekordowa liczba zespołów bo aż 9 z 7 miast (2 zespoły z Olecka, Gołdap, Morąg, Mikołajki, Olsztyn, Kętrzyn i oczywiście MDK Bartoszyce, który wystawiły 2 zespoły - jeden rocznika 2006 trenowanego przez J.Klimko oraz młodszy rocznika 2007/08 trenowanego przez Andrzeja Cichockiego). Pierwszy turniej odbył się w Bartoszycach i wzięło w nim udział 6 zespołów (łącznie takich turniejów odbędzie się 8 w których każdy zespół rozegra po 2 mecze z każdym przeciwnikiem).

Wyniki pierwszego turnieju:

MDK I Bartoszyce - MDK II Bartoszyce 20:3, MDK I Bartoszyce - MKS MOSiR Kętrzyn 16:8

MDK I Bartoszyce - KS Szczypiorniak Olsztyn 20:6, SP Mikołajki - Morąg 10:2,

MDK II Bartoszyce - MKS MOSiR Kętrzyn 2:25, MKS MOSiR Kętrzyn - SP Mikołajki 23:3

SP Mikołajki - KS Szczypiorniak Olsztyn 3:12, MDK II Bartoszyce - Morąg 10:7,

KS Szczypiorniak Olsztyn - Morąg 16:2,

Tabela:

1. MDK I Bartoszyce 6p. 56-17

2. MKS MOSIR Kętrzyn 4p. 56-21

3. KS Szczypiorniak Olsztyn 4p. 34-25

4. SP Mikołajki 2p. 16-37

5. MDK II Bartoszyce 2p. 15:52

6-8. Gołdap, Czarni I Olecko, Czarni II Olecko  0p. 0-0

9. SP Morąg 0p. 11-36

Skład MDK I Bartoszyce:

Wachsman Piotr, Lewón Miłosz, Borys Szymon, Janowicz Olaf, Jurewicz Marcel, Jankowski Dominik, Bulejak Marcel, Lewoń Gabriel, Prokocki Hubert, Boiwka Marcel, Możejko Szymon, Pietrusewicz Patryk

Skład MDK II Bartoszyce:

rocz.2009 - Kaliczyński Michał, rocz. 2008 - Kratkowski Antoni, Możejko Igor, Matejunas Igor, Mazurek Igor, Habiński Jakub, Bogusławski Dawid, Drews Michał, Szymański Nikodem, Puszkiewicz Konrad, Zawadzki Jacek, Sowiński Oskar, Jagiełło Jakub, rocz.2007 - Mauch Błażej, Bembas Adam, Matejunas Marcel, Szurma Mikołaj, Mazuro Jakub, Guttmann Filip

Następny turniej odbędzie się 18.11 w Morągu i weźmie tam udział II zespół MDK.

 


Duży sukces piłkarzy ręcznych MDK Bartoszyce

 w XIII Festiwalu Piłki Ręcznej Olsztyn Handball Cup 2017

W dniach 22-24.09.2017r. piłkarze ręczni MDK Bartoszyce wzięli udział w jednej z największych imprez ogólnopolskich organizowanych w Polsce dla drużyn piłki ręcznej. W tym roku w 3 kategoriach wiekowych wystąpiły 42 zespoły z całej Polski. Zespół z Bartoszyc wystąpił w kategorii młodzik, czyli młodzież rocznika 2003/04.

 Na 16 zespołów, sprawiając wielką niespodziankę,  wywalczył pierwsze miejsce ( w pokonanym polu zostawiając brązowego medalistę oraz IV zespół Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej).

Piłkarze ręczni rozpoczęli rozgrywki w grupie od zwycięstwa nad Agrykolą Warszawa r.2004 17:7, następnie po najsłabszym meczu wymęczyli zwycięstwo 15:14 nad MKS Mazur Sierpc I. W ostatnim meczu pokonali Czarnych Olecko 17:7 i awansowali do półfinału. Tam poprzeczka została już postawiona bardzo wysoko. Najpierw szczypiorniści z Bartoszyc sprawili wielką niespodziankę pokonują brązowych medalistów Mistrzostw Polski KS SPR Chrobry Głogów 14:13, przy okazji w pewien sposób rewanżując się im za porażkę podczas tych mistrzostw. MDK Bartoszyce w finale imprezy spotkał się z IV zespołem Mistrzostw Polski z UKS Iskrą Bydgoszcz. Po bardzo emocjonującym meczu i bardzo dobrej pierwszej połowie, sprawiliśmy następną niespodziankę pokonując ich 12:11 (6:2).

Ostateczna kolejność:

1. MDK Bartoszyc

2. UKS Iskra Bydgoszcz,

3. KS SPR Chrobry Głogów,

4. Conrad Gdańsk

5. SP 2 Olsztyn 02,

6. Agrykola Warszawa 03,

7. Mazur Sierpc 03,

8. Sambor Tczew

9. MUKS Omega Mrągowo03,

10. Agrykola Warszawa 04,

11. MKS Brodnica,

12.  MKS MOSiR Kętrzyn,

13. SP 2 Olsztyn 04,

14. Czarni Olecko,

15. Mazur Sierpc 04,

16. MUKS Omega Mrągowo 04

Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano zawodnika MDK Bartoszyce - Wiktora Kwiatkowskiego, zaś najlepszym zawodnikiem drużyny został Łukasz Kuhn strzelec 24 bramek. Skład zespołu oprócz wyżej wymienionych stanowili bramkarz Korneliusz Lewoń oraz zawodnicy z pola Działa Hubert(1br.), Bartnicki Dominik, Działa Bartłomiej(5), Marciniak Dawid(2), Habiński Kacper(10), Tokarz Jakub(12), Sokólski Kamil(4), Kwiatkowski Maciej(6), Lewandowski Jakub(1), Tokarz Filip(2), Jurewicz Łukasz, Bembas Mateusz(4), Pawłowski Kacper(2)

Kierownik drużyny Orlando Habiński, trener Andrzej Cichocki


 

 
do góry | modyf: DZ 2017-09-20, 23:31 | 839 odsłon
kontakt z MDK
Młodzieżowy Dom Kultury
w Bartoszycach
11-200  Bartoszyce ,
ul. Boh. Warszawy 6
tel. (89) 762 38 05

mdkbart@wp.pl  
 
 
 
 
WSPÓŁPRACUJEMY Z :
 
 
 
 
 

 


 

Odwiedziny: 15551 :: unikalnych: 3418 :: Dzisiaj: 102 :: Wczoraj: 142 :: Online: 2 :: Najwięcej odwiedzin: 289 (14-09-2018) :: | administracja