kontakt z MDK
Młodzieżowy Dom Kultury
w Bartoszycach
11-200  Bartoszyce ,
ul. Boh. Warszawy 6
tel. (89) 762 38 05

mdkbart@wp.pl  
 
 
 
 
WSPÓŁPRACUJEMY Z :
 
 
 
 
 

 


 

PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT
      | modyf: MDK 2020-09-25, 11:44 | 223 odsłon
serwiszglossie

W miniony weekend w sobotę 8 maja w Bartoszycach odbył się trzeci W-M Ligowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt rocznik 2008 i młodsze.

Dziewczęta UKS MDK Jedynka Bartoszyce rozegrały dwa mecze. Pierwszy mecz z KS Play Ostróda, liderem ligi,  przegrały 7:19. Pierwsza połowa zakończyła się 5:6 i wydawało się, że mecz będzie zacięty do samego końca, niestety słabsza obrona i brak dobrego ataku, plus zdenerwowanie, doprowadziły do przegranej. Rywal okazał się mocniejszy.

Wygrywamy za to drugi mecz z MKS Truso Elbląg 21:15. Prowadzenie w meczu było od początku do końca. Dzięki wygranej mamy szanse w ostatnim turnieju w Ostródzie walczyć o strefę medalową.

Najskuteczniejsze zawodniczki : Nikola Jankowska-14, Amelia Ledochowicz – 6, Nikola Justynowicz i Wiktoria Flis – 3, Lena Tomaszewska i Gabriela Waraksa – 1. 


29 kwietnia w Bartoszycach odbył się ostatni, trzeci turniej Warmińsko Mazurskiej  Wojewódzkiej Ligii dziewcząt gr. młodsza rocznik 2009

Dwa pierwsze turnieje odbyły się w Gołdapi i Kętrzynie.

Dziewczęta rozegrały w tym dniu dwa mecze, które wygrały z bardzo wysoka przewagą, nie dając przeciwniczkom żadnych szans.

Wygrywały z UKS Zryw Kętrzyn 23:2 i z UKS Jaćwingowie Gołdap 18:3.

Dzięki temu zostały Mistrzyniami Województwa w swojej kategorii wiekowej.

Zostały również wyróżnione zawodniczki poszczególnych zespołów

 

Wyróżnione zawodniczki:

Maja Czupajło - bramkarka

Amelia Ledochowicz – najlepsza zawodniczka zespołu i przy tym najlepszy strzelec turnieju – 51 bramek),

Lena Tomaszewska i Nikola Justynowicz - najlepsze zawodniczki obrony

 

Skład zespołu: Maja Czupajło, Amelia Ledochowicz, Lena Tomaszewska, Nikola Justynowicz, Gabriela Waraksa, Karolina Dyszkowska, Aleksandra Poświata, Aleksandra Kaciuba, Amelia Ledochowicz, Jowita Daczkowska, Nikola Kaczanowska, Sandra Borys, Lilianna Puzdrowska, Justyna Jastrzębska.

Trener: Magdalena Lewandowska 

WIELKIE, WIELKIE GRATULACJE

 


Zawodniczki MDK UKS Jedynka Bartoszyce rozegrały już dwa turnieje ligi wojewódzkiej dziewcząt rocznika młodszego 2009 i 2010.

Pierwszy turniej został rozegrany w Gołdapi. Pierwszy mecz wygrały z UKS Jaćwingowie Gołdap 19:3 , drugi mecz przegrały z UKS Zryw Kętrzyn 11:17. Należy tu nadmienić, że do Kętrzyna pojechały zawodniczki w bardzo okrojonym składzie. W tym 3 młodsze zawodniczki z rocznika 2010 i 2011, które zagrały swój pierwszy mecz.

Drugi turniej odbył się w Kętrzynie. I znów wygrana z UKS Jaćwingowie Gołdap 20:3 a co najważniejsze remis z Kętrzynem 14:14. Chociaż blisko było wygranej. I tu swój debiut miały dwie nowe zawodniczki.

Obecnie szczypiornistki znajdują się na drugim miejscu w lidze. Ale jeszcze mają szansę na wygraną w lidze. Ostatni turniej odbywa się w Bartoszycach i mamy nadzieję, że już przy udziale publiczności, która będzie dopingować zawodniczkom.

W czołówce klasyfikacji strzelczyń są dwie nasze zawodniczki:

na drugim miejscu Amelia Ledochowicz – 29 bramek, na trzecim miejscu Lena Tomaszewska – 18 bramek

Skład drużyny:

Bramkarka: Maja Czupajło

Zawodniczki pola: Amelia Ledochowicz (29), Lena Tomaszewska (18), Nikola Justynowicz (10), Adrianna Bogusławska (3), Nikola Kaczanowska (2), Gabriela Waraksa (1), Sandra Borys, Justyna Jastrzębska, Lilianna Puzdrowska

 


Zawodniczki MDK UKS Jedynka Bartoszyce rozegrały  dwa turnieje ligi wojewódzkiej dziewcząt grupa starsza rocznik 2008 i młodsze. 

Pierwszy turniej został rozegrany w Elblągu. Przegrane dwa mecze ale z niewielka stratą, z UKS Mikołajki 10:13 i z MKS Truso Elbląg 25:26

Drugi turniej odbył się w Mikołajkach. Tam zawodniczki nasze wypadły lepiej. Wygrały  z Mikołajkami 15:9, od początku do końca kontrolując mecz.  Drugi mecz KS Play Ostróda wyszedł słabo, zła obrona i nerwy doprowadziły do przegranej  23:11. 

Do rozegrania zostały jeszcze dwa turnieje jeden w Ostródzie, drugi w Bartoszycach. I oczywiście szansa znalezienia się w strefie medalowej. Należy tu jeszcze nadmienić, że większość naszych zawodniczek w tej grupie jest rocznikiem młodszym.

W czołówce klasyfikacji strzelczyń są dwie nasze zawodniczki:

na drugim miejscu Nikola Jankowska  – 34 bramki, na czwartym miejscu Amelia Ledochowicz – 22 bramki

Skład drużyny:

Bramkarki: Maja Czupajło, Ula Iwaniak i Lena Kutryb

Zawodniczki pola: Nikola Jankowska (34)  Amelia Ledochowicz (22), Lena Tomaszewska (4), Nikola Justynowicz (1), Aleksandra Szanciło, Kornelia Skwarek, Julia Adamczuk, Amelia Kosińska, Adrianna Bogusławska , Nikola Kaczanowska , Gabriela Waraksa , Sandra Borys, Justyna Jastrzębska, Lilianna Puzdrowska

 
do góry | modyf: MDK 2020-09-25, 11:44 | 223 odsłon
Odwiedziny: 3911 :: unikalnych: 737 :: Dzisiaj: 49 :: Wczoraj: 314 :: Online: 1 :: Najwięcej odwiedzin: 314 (20-06-2021) :: | administracja
8579