FERIE W KRAINIE FANTAZJI - TYDZIEŃ 2
      | modyf: MDK 2019-10-4, 14:08 | 85 odsłon
serwiszglossie

„FERIE JAK W BAJCE” – TYDZIEŃ 2

DZIEŃ 6 – PONIEDZIAŁEK – 27 STYCZNIA

SEANS PRAWIE KINOWY – „OPOWIEŚCI FANTASTYCZNE”

Podobnie, jak w zeszłym roku Pan Hubert Ramotowski zorganizował wspólne oglądanie na sali imprez. Tym razem uczestnicy Feryjnej Akademii Pomysłów obejrzeli film animowany „TOY STORY”. Dzieci w skupieniu i z uwagą oglądały przygody drewnianego kowboja Chudego i innych fantastycznych bohaterów. Był to spokojny i kolejny udany dzień ferii.                                       

 

DZIEŃ 7 – WTOREK – 28 STYCZNIA

„MAGIA TALENTÓW”  

W tym dniu nasza scena należała do dzieci, które chciały pokazać wszystkim swój talent. Samodzielnie przygotowały prezentacje i pochwaliły się nimi przed komisją i publicznością. Imprezę poprowadziła Ola Matejek – przewodnicząca Samorządu Uczestników MDK, a pomagała jej koleżanka Weronika Wysocka.

Komisja w składzie: ELENA WITKOWSKA, IRINA PLISZKA, MAŁGORZATA STANKIEWICZ po bardzo uważnym obejrzeniu występów i dyskusji postanowiła przyznać:

DWIE NAGRODY GŁÓWNE – MATEUSZOWI KANI (iluzjonista) oraz Duetowi tanecznemu – NATALKA MATUSZYK i ROZALKA SZNITOWSKA

WYRÓŻNIENIA otrzymali:

EMILKA PISAREK – śpiew
OLIWIA FALBA – śpiew
KAROLINA MANDYWEL – śpiew

MICHALINA PAWLAK – śpiew

BASIA GRABOWSKA – śpiew

KASIA GRABOWSKA – śpiew

EMILIA NOWAKOWSKA – śpiew

ALEKSANDRA SZUSTKIEWICZ – śpiew

Wszystkim uczestnikom gratulujemy zdolności i odwagi!!!

 

DZIEŃ 8 – ŚRODA – 29 STYCZNIA

WYCIECZKA ŚWIĘTA LIPKA - RESZEL

Zapowiedziana niespodzianka na środę  to wyjazd do Świętej Lipki i Reszla.  Na wycieczkę wyruszyły 23 osoby pod opieką Pań: MAŁGORZATY STANKIEWICZ, ELENY WITKOWSKIEJ i IRINY PLISZKI.

Mimo nie całkiem sprzyjającej pogody dzieci z zainteresowaniem oglądały Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce, słuchały oprowadzającego Jezuity, który opowiadał o historii świątyni i pokazywał jej piękno. W przykościelnym sklepiku dzieci zakupiły pamiątki dla rodziców i bliskich. Następny przystanek, to nieduże, ale urocze miasteczko Reszel. Po zamku oprowadził nas dyrektor MOK Pan Artur Garlicki. Ten przemiły człowiek zaczął od pokazania uczestnikom wycieczki średniowiecznych narzędzi tortur, mimo lekkiej obawy dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały eksponaty i słuchały opowieści o czarownicach. Następnie uczestników wycieczki czekała wspinaczka na zamkowa wieżę.

Ale  to nie jedyna wieża „zdobyta” w Reszlu.  W Kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła chętne dzieci pokonały dodatkowe 220 stopni, by  nacieszyć się widokiem miasteczka i okolicy. Była to wspaniała wycieczka, tak blisko Bartoszyc tyle piękna.

DZIEŃ 9 – CZWARTEK – 30 STYCZNIA

„LODOWISKO”

Ponowne zaproszenie przez BOSiR do zabaw i harców na świeżym powietrzu sprawiło naszym dzieciom dużą radość. Uczestnicy Feryjnej Akademii Pomysłów doskonale i bezpiecznie  bawili się pod opieką nauczycieli: ELENY WITKOWSKIEJ, IRINY PLISZKI i SEBASTIANA KRAWCZYKA.

„GRY SPORTOWE”

Pozostałe w MDK dzieci nie mogły narzekać na nudę.  Panowie MIRON MACIOPA i HUBERT RAMOTOWSKI przygotowali szereg konkurencji sportowych. Podobnie jak w zeszłym tygodniu poszły w ruch skakanki, hula – hop, woreczki…, znowu endorfiny królowały na sali ruchowej😊

 

DZIEŃ 10 – PIĄTEK – 31 STYCZNIA

„PLAKAT FILMOWY”

Podczas tegorocznych ferii trwał konkurs plastyczny  na plakat do dowolnego filmu. Wykonane przez chętne dzieci prace oceniła Komisja w składzie: HUBERT RAMOTOWSKI, MAŁGORZATA STANKIEWICZ i przewodnicząca SU MDK OLA MATEJEK. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodkie nagrody.

Ostatni dzień  ferii był spokojny, co nie znaczy, że leniwy. Oprócz zabaw i rozmów, uczestnicy FAP’2020 podzielili się swoimi wrażeniami z ferii, pisząc krótkie refleksje. Każdy opisał, co podobało mu się najbardziej. Następnie dzieci przypięły swoje notki na tablicy na sali ruchowej. Pamiątkowe zdjęcia uwieczniły te starania oraz wszystkie pozostałe chwile FERYJNEJ AKADEMI POMYSŁÓW 2020.

Zapraszamy do przeglądania zdjęć w zakładce FOTOGRAFIE, dziękujemy i życzymy miłego powrotu do szkoły, takiego samego zapału i radości, jaki pokazaliście w Młodzieżowym Domu Kultury.

DO ZOBACZENIA NA ZAJĘCIACH!

 
do góry | modyf: MDK 2019-10-4, 14:08 | 85 odsłon
Odwiedziny: 37747 :: unikalnych: 10002 :: Dzisiaj: 49 :: Wczoraj: 310 :: Online: 2 :: Najwięcej odwiedzin: 369 (06-03-2020) :: | administracja
4835