FERIE W KRAINIE FANTAZJI - TYDZIEŃ 1
      | modyf: MDK 2019-10-4, 14:08 | 131 odsłon
serwiszglossie

 „FERIE W KRAINIE FANTAZJI” – TYDZIEŃ 1

DZIEŃ 1 – PONIEDZIAŁEK – 20 STYCZNIA

„BEZPIECZNE FERIE”

Zajęcia Feryjnej Akademii Pomysłów’ 2020 rozpoczęło spotkanie z Panem TOMASZEM GERA – dzielnicowym naszego rejonu z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach, który rozmawiał z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa, którymi należy się kierować podczas zimowego wypoczynku. Była to pierwsza wizyta pana Tomasza - jako nowego dzielnicowego - w naszej placówce; zaprosił do współpracy i zapewnił o swojej pomocy w razie potrzeby.

„KALAMBUROWE SZALEŃSTWA”

Zabawa integracyjna zorganizowana na początku ferii w celu integracji grupy. Kalambury uczą kreatywnego myślenia, przełamywania nieśmiałości, pomagają ćwiczyć motorykę i mowę ciała. Nieoceniona zaletą zabawy jest wspólne spędzanie czasu, budowanie więzi.

Dzieci podzieliły się na 2 grupy: SMYKI i WYGRANI 😊. Tymczasem WYGRANI musieli ustąpić, gdyż otrzymali II miejsce, a zwycięska drużyną okazał się zespół: SMYKI.

Skład drużyn:

SMYKI: MAJA JAŚKIEWICZ, MICHALINA PAWLAK, BASIA GRABOWSKA, KASIA GRABOWSKA, ANIA GRABOWSKA, JULA WIĘCKOWSKA, OLIWIA I WIKTORIA STASAL

WYGRANI: NIKOLA MATEJEK, ROZALIA SZNITOWSKA, NATALIA MATUSZEK, OLIWIA FALBA, MATEUSZ KANIA, HANIA RYCHCIK, KAMIL BŁAŻEJEWSKI, DAWID BOGUSŁAWSKI, BARTEK TOMASZEWICZ

 

DZIEŃ 2 – WTOREK – 21 STYCZNIA

GRY SPORTOWE zaplanowane na drugi dzień ferii, okazały się bardzo dobrym pomysłem. Wszelka rywalizacja podnosi adrenalinę, co było słychać nie tylko na sali ruchowej – przejęte piski i dopingujące okrzyki świadczyły o bardzo dobrej zabawie, a słodkie nagrody uzupełniły stracone kalorie. W zorganizowaniu konkurencji sportowych pomogli nauczyciele: GRAŻYNA BARANOWSKA, MAGDALENA LEWANDOWSKA oraz MIROSŁAW FIGAT.

LODOWISKO to druga atrakcja dnia sportowego. Dzięki Panu SEBASTIANOWI KRAWCZYKOWI oraz DYREKTOROWI i PRACOWNIKOM Bartoszyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji dzieci bezpłatnie skorzystały z lodowiska miejskiego. Panu Sebastianowi w opiece nad dziećmi pomagały Panie ELENA WITKOWSKA i IRINA PLISZKA.

 

DZIEŃ 3 – ŚRODA – 22 STYCZNIA

WYPRAWA DO BIBLIOTEKI MIEJSKIEJ

Dnia 22.01.20 dzieci  pod opieką nauczycieli: HUBERTA RAMOTOWSKIEGO, ELENY WITKOWSKIEJ i IRINY PLISZKI odwiedziły Bibliotekę, gdzie w ramach zaplanowanego spotkania pod hasłem "W krainie Fantazji" wzięły udział w programie  przygotowanym i przeprowadzonym przez pracowników Biblioteki: JANINĘ KOZŁOWSKĄ, JOANNĘ TURUTĘ oraz KATARZYNĘ JANCZEWSKĄ PSZCZOŁĘ.

Dzieci miały możliwość poszerzyć wiedzę na temat literatury fantastycznej -  wysłuchały fragmentów książek, ponadto Panie przygotowały: QUIZ ''CZYTELNICY NA TROPIE". Na zakończenie zabawy uczestnicy otrzymali słodkie nagrody od organizatorów i nagrodę – niespodziankę  od  Pracowników Biblioteki. W dobie łatwego i niezdrowego spędzania czasu przed komputerem, zachęcania dzieci do rozwoju poprzez czytelnictwo nigdy dość!

BARDZO DZIĘKUJEMY!!!

DZIEŃ 4 – CZWARTEK – 23 STYCZNIA

WYCIECZKA DO POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ

Dużą atrakcji tegorocznych ferii były odwiedziny u bartoszyckich strażaków. Dzieci wyruszyły rano pod opieka Pań: Iriny Pliszki, Eleny Witkowskiej oraz Pana Huberta Ramotowskiego. Na miejscu całą wycieczkę przyjęło dwóch funkcjonariuszy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej – Pan Marcin Wójcik i Pan Rafał Guz. Dzieci obejrzały filmiki, jak postępować w różnych niebezpiecznych sytuacjach. Pan Marcin opowiadał jak zachować się w razie pożaru, dlaczego nie wolni palić trawy, o truciźnie, jaką jest tlenek węgla. Funkcjonariusze objaśniali dzieciom znaki ewakuacyjne, sygnały alarmów, przypomnieli numer do Straży Pożarnej i podkreślali konieczność pozostania w widocznym miejscu i postępowania zgodnie ze wskazówkami dyspozytora. W zadymionym pomieszczeniu dzieci próbowały zgasić ogień za pomocą węża strażackiego, „ratowały” kotka – zainicjowane sytuacje były bardzo realne. Następnie dzieci zwiedziły dyspozytornię i garaż, gdzie wozy strażackie pokazywał im funkcjonariusz Pan Piotr Błocki. Z wycieczki uczestnicy Feryjnej Akademii Pomysłów wrócili zachwyceni, DZIĘKUJEMY za tak miłe przyjęcie oraz ciekawą i potrzebną edukację.

 

DZIEŃ 5 – PIĄTEK – 24 STCZNIA

„W KRAINIE FANTAZJI”

W dniu 24.01.2020 r. uczestnicy zajęć organizowanych przez MDK pod opieką nauczycieli:  ELENY WITKOWSKIEJ, IRINY PLISZKI, HUBERTA RAMOTOWSKIEGO wzięli udział w balu przebierańców. Tematem przewodnim była ,,Kraina fantazji''. Pomysłowość uczestników balu zachwyciła wszystkich. Pojawiły się postaci z różnych bajek, które wzięły udział w konkursie  na najładniejszy strój. Wyróżnienie główne zdobyła Kaja Bednarska, pozostałe dzieci otrzymały wyróżnienia.  Podczas balu odbyły się liczne konkursy i zabawy, takie jak: ,,Wiewiórki do dziupli'', ,,Taniec na gazecie'', "Rzut woreczkiem do celu", ,,Taniec z miotłą''. Inicjatorem nowego konkursu tegorocznego balu był Samorząd Uczestników MDK. Opiekun SU p. Hubert Ramotowski  z pomocą przewodniczącej Oli Matejek zainstalował Grę z X-boxa, dzięki której konkurs taneczny przybrał ciekawą formę.  W trakcie balu został wybrany król i królowa balu. Zostali nimi  Mateusz Kania i Rozalia Sznitowska. Zabawie towarzyszyła wspaniała atmosfera i radosny nastrój, a słodkie nagrody dodatkowo polepszyły i tak już wyśmienite humory uczestników. Szkoda, że następny bal dopiero za rok 😊
do góry | modyf: MDK 2019-10-4, 14:08 | 131 odsłon
Odwiedziny: 37743 :: unikalnych: 10002 :: Dzisiaj: 49 :: Wczoraj: 310 :: Online: 6 :: Najwięcej odwiedzin: 369 (06-03-2020) :: | administracja
3285