FERIE JAK W BAJCE TYDZIEŃ 1
      | modyf: MDK 2018-09-10, 13:36 | 1542 odsłon
serwiszglossie

 „FERIE JAK W BAJCE” – TYDZIEŃ 1

DZIEŃ 1 – PONIEDZIAŁEK – 21 STYCZNIA

„BEZPIECZNE FERIE”

Zajęcia Feryjnej Akademii Pomysłów’ 2019 rozpoczęło spotkanie z Panem JERZYM SZOSTAKIEM – Komendantem straży Miejskiej w Bartoszycach, który rozmawiał z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa, którymi należy się kierować podczas zimowego wypoczynku.

„KALAMBUROWE SZALEŃSTWA”

To jedna z zaproponowanych przez organizatorów grupowych zabaw integracyjnych. Chętne dzieci podzieliły się na pięć grup i pokazywały lub rysowały wymyślne przez siebie hasła z przeróżnych kategorii: powiedzenie/przysłowie, miasto, zwierzę, roślina,  przedmiot/rzecz czy znana postać. Wszystkie zespoły wykazały się dużym talentem aktorskim i plastycznym, co skutkowało nierozstrzygniętą dogrywką trzech zespołów o I miejsce.

Pierwsze miejsca zdobyły zespoły składzie:

1. BASIA GRABOWSKA, ANIA GRABOWSKA, KASIA GRABOWSKA, MATEUSZ KANIA

2. KINGA BŁAŻEJEWSKA, DOMINIKA LIKSZO, MAJA JAKIMIEC

3. ALEKSANDRA ŻUKOWSKA, KAROLINA JAŚKIEWICZ, MAJA BRYL, AMELKA MOCARSKA

Drugie miejsca zdobyły zespoły składzie:

1.  OLIWIA LEWANDOWSKA, ALICJA SIENKIEWICZ, KAROLINA NIERADKO, AURELIA MARTUSEWICZ

2. EWA ŁOPACKA, PIOTR BARTOSZEWICZ

DZIEŃ 2 – WTOREK- 22 STYCZNIA

„BAJECZNE MELODIE”

To przede wszystkim konkurs jak „Jaka to melodia?” przygotowany przez przewodniczącą Samorządu Uczestników MDK – ALEKSANDRĘ MATEJEK i jej młodszą siostrę – NIKOLĘ. Dziewczęta podzieliły uczestników zabawy na dwie duże, szesnastoosobowe grupy, które nazwały się „DUŻE SMERFY” oraz „PIĘKNI I MŁODZI” i … z odtwarzacza zabrzmiały melodie charakterystyczne dla przeróżnych bajek. Zespoły odgadywały tytuły produkcji animowanych lub fabularnych i robiły to wyjątkowo sprawnie. Zwyciężyła grupa DUŻE SMERFY!!!

Organizatorkom gry pomagał opiekun SU – Pan HUBERT RAMOTOWSKI

DZIEŃ 3 – ŚRODA – 23 STYCZNIA

„BAJKI, BAŚNIE I LEGENDY MIESZKAJĄ W BIBLIOTECE”

Dnia 23.01.2019 dzieci  pod opieką nauczycieli: HUBERTA RAMOTOWSKIEGO, MIRONA MACIOPY, ELENY WITKOWSKIEJ, IRINY PLISZKI i KRYSTYNY MACIOPY odwiedziły Bibliotekę, gdzie w ramach zaplanowanego spotkania pod hasłem "Bajki, baśnie i legendy mieszkają w bibliotece" wzięły udział w programie  przygotowanym i przeprowadzonym przez pracowników Biblioteki JANINĘ KOZŁOWSKĄ i JOANNĘ TURUTĘ. Dzieci obejrzały przedstawienie baśni braci Grimm pt. „PANI ZAMIEĆ” w formie teatrzyku Kamishibai. 

Co to jest za forma?

Otóż  Kamishibai to teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji.Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystując plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai), – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.

Bajkę przedstawiła i czytała wykorzystując rekwizyty Pani MARIA WIŚNIEWSKA słuchaczka Bartoszyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, emerytowana nauczycielka, była dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7.

Ponadto Panie przygotowały: Quiz o przysłowiach "Przysłowie prawdę Ci powie", zagadki literackie ze znajomości bajek, konkurencja  gimnastyczna, zadanie w formie logogryfu. 

Wizyta dzieci w bibliotece pozwoliła pokazać dzieciom, jak bogatym zbiorem ona dysponuje i zachęcić do czytania książek oraz skorzystać z innych form edukacyjnych i rozrywkowych, między innymi  gier stołowych, puzzli, szachów , warcabów, gier planszowych. 

 BARDZO DZIĘKUJEMY!!!

DZIEŃ 4 – CZWARTEK – 24 STYCZNIA

„LODOWISKO”

Super niespodzianką, której sprawcą byli Pan SEBASTIAN KRAWCZYK oraz DYREKTOR i PRACOWNICY Bartoszyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji było zaproszenie do bezpłatnego skorzystania z lodowiska miejskiego. Dla dziewiętnaściorga dzieci, które uzyskały zgodę rodziców była to niesamowita zabawa i rozgrzewka przed zaplanowaną wcześniej imprezą. Panu Sebastianowi w opiece nad dziećmi pomagali Panowie MIRON MACIOPA i HUBERT RAMOTOWSKI.

„POSZUKIWANIE SKARBU”

Grę strategiczną, w której udział wzięli wszyscy uczestnicy spotkań FAP’2019, przygotowała WERONIKA WYSOCKA, a w realizacji gry dzielnie jej pomagali ROZALIA BOROWSKA, OLA MATEJEK, PAWEŁ NIEBRZYDOWSKI i ERYK RUMECZ.

Na czas zabawy cały MDK stał się schowkiem dla kilkudziesięciu karteczek z zadaniami do wykonania przez zespoły BIAŁYCH, RÓŻOWYCH, ŻÓŁTYCH i ZIELONYCH. Poszukiwania to … straszny harmider, koncentracja, kreatywność, spryt i śmiech, dużo śmiechu. Niektóre grupy nie były specjalnie zadowolone, ale komisja orzekła, że ZWYCIĘŻYLI WSZYSCY!!!

DZIEŃ 5 – PIĄTEK – 25 STCZNIA

„W KRÓLESTWIE BAŚNI”

W dniu 25.01.2019 r. uczestnicy zajęć organizowanych przez MDK ,,Ferie jak w bajce'' pod opieką nauczycieli: MAŁGORZATY STANKIEWICZ, LENY WITKOWSKIEJ, IRINY PLISZKI, ALINY MIKOŁAJCZYK, HUBERTA RAMOTOWSKIEGO, MIRONA MACIOPY, KRYSTYNY MACIOPY, MAGDALENY LEMIESZ, wzięli udział w balu przebierańców. Tematem przewodnim było ,,Królestwo baśni''. Pomysłowość uczestników balu zachwyciła wszystkich. Pojawiły się postaci z różnych bajek. Podczas balu odbyły się liczne konkursy i zabawy, takie jak: ,,Ludzie do ludzi'', ,,Przechodzenie pod liną'', ,,Konkurs na najlepszą tancerkę i tancerza'', ,,Wolne krzesło'', ,,Taniec z miotłą''. W trakcie balu został wybrany król i królowa balu. Zostali nimi KORNEL GUSTAJTIS i KINGA GERMEL. Zabawie towarzyszyła wspaniała atmosfera i radosny nastrój. 
do góry | modyf: MDK 2018-09-10, 13:36 | 1542 odsłon
Odwiedziny: 2786 :: unikalnych: 808 :: Dzisiaj: 3 :: Wczoraj: 151 :: Online: 1 :: Najwięcej odwiedzin: 315 (27-07-2021) :: | administracja
5303