WIECZÓR POEZJI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ Strofy o Ojczyźnie
      | modyf: MDK 2018-09-10, 13:36 | 1603 odsłon
serwiszglossie
pobierz pliki

Wieczór z poezją i piosenką patriotyczną STROFY O OJCZYŹNIE

Do uroczystych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości dołączyli się uczestnicy zajęć i nauczyciele Młodzieżowego Domu Kultury przygotowując wieczór z poezją i piosenką patriotyczną STROFY O OJCZYŹNIE. Dziewiątego listopada zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać piosenek i pieśni patriotycznych, utworów poetyckich Cypriana Kamila Norwida, Juliusza Słowackiego, Stefana Żeromskiego, Leopolda Staffa, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Wisławy Szymborskiej oraz  myśli-cytatów wybitnych Polaków – Jana Pawła II, Adama Mickiewicza, Józefa Piłsudskiego, Władysława Andersa, Janusza Korczaka, Stefana Wyszyńskiego. Ze skromnie, ale gustownie przystrojonej sceny, przy slajdach z wizerunkami sławnych Polaków oraz pięknymi krajobrazami ilustrującymi prezentowane utwory wybrzmiały także przemyślenia dzieci – naszych wychowanków o  Polsce:

  • Ojczyzny się nie wybiera, ale to ona nas definiuje, kształtuje nasze tradycje i cele, do których dążymy oraz wartości, o które walczymy. To coś o co nigdy nikt nie prosił, a mimo to jest się gotowym oddać za nią życie.
  • Ojczyzna – kraj, w którym się urodziliśmy i wychowaliśmy. 
  • Ojczyzna – miejsce i ludzie, z którymi się utożsamiasz, czujesz z nimi związek i sentyment.  
  • Polska jest matką wszystkich Polaków, naszą Ojczyzną, za którą kiedy trzeba staniemy do boju. 
  • Gdy myślę o naszej Ojczyźnie, myślę o bieli, niewinności i czystości. Myślę o czerwieni, kolorze królewskości, władzy, przelanej krwi i kości. Mam nadzieję, że nasze społeczeństwo sprawi, że krew nie była przelana na darmo. 
  • Ojczyzna to kraj dzieciństwa, miejsce, gdzie się urodziliśmy. Możemy tu zawsze wrócić i zostaniemy przyjęci z otwartymi ramionami. Powinniśmy o nią dbać i troszczyć się o jej rozwój.

Zawsze wiedzieliśmy, że pracujemy z mądrymi, wrażliwymi młodymi ludźmi, a zacytowane wyżej myśli tylko to potwierdziły.

Podczas wieczoru zaprezentowały się dzieci z grup wokalnych Pani IRINY PLISZKI (JULIA SMERECZAŃSKA, ROKSANA MOZOLEWSKA, JOANNA MURAWSKA, ALEKSANDRA SADLAK, LENA LISOWSKA, OLIWIA PIETKIEWICZ, ALEKSANDER SZURMA, GRZEGORZ ALEKSIEJCZUK, ROKSANA MOZOLEWSKA, ALEKSANDRA SZANCIŁO), Studia Piosenki Pani ELENY WITKOWSKIEJ (ALEKSANDRA GRYCZKO, KORNELIA KRYWKO, BLANKA MAGUN, ROKSANA SKURKA, KALINA RURKA, ULA KUCHARSKA, WIKTORIA KUŹMOWICZ, MAGDA JANIAK), Zespołu „Connected by MUSIC” Pana MIRONA MACIOPY (SZYMON SOBCZAK, KUBA LECH, IZA NIZIO, ROKSANA KUCHARSKA, ROZALIA BOROWSKA, WIKTORIA RYBAK, KAROLINA KNOSAŁA, JAKUB LECHMAN, OLIWIA KOKOSZKA) oraz Grupy Teatralnej „Nemezis” Pani EWY KOZIEŁ (GABI KWIEK, JULA  ŁABĘDZKA, OLIWKA HARAŃ, DOMINIK SŁODKOWSKI, KUBA SOBIERAJSKI, ARTUR ZWIERKO). O stronę wizualną zadbał Pan HUBERT RAMOTOWSKI, a o utrwalenie wydarzenia na fotografiach i filmikach - Pani MAŁGORZATA STANKIEWICZ.

Mamy nadzieję, że dostarczyliśmy naszej PUBLICZNOŚCI wzruszeń i odrobiny zadumy nad trudnymi dziejami naszej Ojczyzny.   
do góry | modyf: MDK 2018-09-10, 13:36 | 1603 odsłon
Odwiedziny: 2761 :: unikalnych: 808 :: Dzisiaj: 3 :: Wczoraj: 151 :: Online: 1 :: Najwięcej odwiedzin: 315 (27-07-2021) :: | administracja
2766