MENU
skoment fotki
PASJA
KRS: 0000407962
REGON: 281371490
NIP: 7432023359
NR KONTA: BGZ S.A. 62203000451110000002252590

DZIAŁANIA STOWARZYSZENIA:
  • Współorganizacja PIKNIKÓW RODZINNYCH NA POSESJI MDK - od maja 2012, 2013, 2014, 2015,2016,2017
  • WIOSENNY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ - 21.04.2013r. - projekt wspólfinansowany przez Burmistrza Miasta Bartoszyce - zadanie publiczne z zakresu Rozwoju Sportu w Mieście Bartoszyce

  • Współorganizacja LOFANU 2013

  • "I WAKACYJNY TYDZIEŃ ATRAKCJI 2013" - projekt współfinansowany przez Burmistrza Miasta Bartoszyce - zadanie publiczne z zakresu Organizacji Wypoczynku Dzieci i Młodzieży -zwiedzamy Warmię i Mazury

  • "II WAKACYJNY TYDZIEŃ ATRAKCJI 2014"-poznajemy i zwiedzamy stolicę Polski ( Centrum Nauki i Techniki "KOPERNIK") -projekt współfinansowany j.w

  • Organizacja Turniei Piłki Ręcznej Chłopców: 26-27.04.2014 II WIOSENNY BARTOSZYCKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ, TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA BARTOSZYCE - projekt współfinansowany przez Burmistrza Miasta - zadanie publiczne z zakresu Rozwoju Sportu w Mieście Bartoszyce

  • ZDOBYCIE ŚRODKÓW NA MECZE WYJAZDOWE SZCZYPIORNISTÓW MDK W BARTOSZYCACH                      ( PROJEKT FINANSOWANY PRZEZ BURMISTRZA MIASTA BARTOSZYCE) - 2015, 2016, 2017

 

 

 

FERYJNA AKADEMIA POMYSŁÓW TYDZIEŃ DRUGI
      | modyf: DZ 2018-01-18, 22:39 | 416 odsłon
serwiszglossie

PONIEDZIAŁEK 

Komendant Powiatowy Policji w Bartoszycach Pan Przemysław Fiertek zadbał o wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w czasie ferii (i nie tylko) naszych dzieci i oddelegował na spotkanie w MDK dwóch policjantów. Sierżant sztabowy Krzysztof Leśniewski i starszy aspirant Rafał Słupianek rozmawiali z uczestnikami zajęć feryjnych o zasadach poruszania się po drodze, bezpieczeństwie w czasie zabaw na świeżym powietrzu oraz o sposobach postępowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia własnego lub innych osób. Panowie byli pod bardzo dużym wrażeniem wiedzy i aktywności dzieci. BARDZO DZIĘKUJEMY KOMENDANTOWI I POLICJANTOM ZA POŚWIĘCONY CZAS I BARDZO INTERESUJĄCE SPOTKANIE!!!

WTOREK
Organizowana przez cały pierwszy tydzień ferii wycieczka do Lidzbarka Warmińskiego przyniosła wiele wrażeń i powodów do zachowania w pamięci interesujących informacji o historii, sztuce i architekturze. Dzieci wzięły udział w nietypowym zwiedzaniu Zamku Biskupów Warmińskich – KONKURSIE zorganizowanym w ramach warsztatów „FERIE W MUZEUM”. Pani przewodnik omawiała 12 zabytków usytuowanych na wszystkich kondygnacjach budowli (od piwnic po 2 piętro), zadawała pytania, dzieci zapisywały odpowiedzi, a po zakończeniu ekspedycji (podczas przerwy śniadaniowej dla dzieci) animatorka sprawdzała z panią Aliną Mikołajczyk głównie koślawymi literami (bo pisanymi na gablotach, podłodze, plecach koleżanek)  utrwalone odpowiedzi. Osoby, które udzieliły najwięcej prawidłowych odpowiedzi otrzymały w nagrodę książki, a wszyscy inni piękne fotografie zamku.
Mamy uczucie, że wszystkie dzieci dobrze się bawiły, a nauczyciele mogli być zadowoleni z zachowania swoich podopiecznych –
DZIECI ZACHOWYWAŁY SIĘ GRZECZNIE I KULTURALNIE.

W tym samym czasie w INKUBATORZE TALENTÓW intensywnie pracował pan Miron i kolejni WOKALIŚCI.

ŚRODA
Imprezą, która zdominowała środkowy dzień drugiego tygodnia ferii był konkurs talentów TERAZ JA. Dzieci prezentowały na scenie MDK swoje umiejętności taneczne, wokalne, recytatorskie  i plastyczne. Powołane jury w składzie Hubert Ramotowski, Marta Walos i Kornelia Germel miało nie lada kłopot z wyłonieniem najbardziej utalentowanego z uczestników spotkań dziecka, ale ponieważ jury musi „coś” postanowić…-  postanowiło przyznać wyróżnienia i bardzo pogratulować WSZYSTKIM młodym artystom, którzy mieli dość odwagi aby wystąpić przed publicznością, która przyznała swoją NAGRODĘ duetowi – WERONIKA WYSOCKA I OLA MADEJEK.
Dzieci wyróżnione:
- w kategorii TANIEC – KINGA GERMEL
- w kategorii WOKAL – SZYMON SOBCZAK
- w kategorii RECYTACJA – OLA ŁOJEWSKA

ŚWIETNA ZABAWA I OLBRZYMIA DUMA Z WSZYSTKICH WYKONAWCÓW!!!

CZWARTEK
Tego dnia MDK zamienił się za sprawą balu karnawałowego w KRAINĘ BAŚNI. Zamiast dzieci pojawiły bajkowe postaci -  Księżniczki, Japonki, Biedronki, Hiszpanki, Koty, Piraci … nie sposób wymienić wszystkich, należą się gratulacje za pomysłowość Rodzicom dzieci – WIELKI SZACUNEK i PODZIW DLA PAŃSTWA ZDOLNOŚCI!!!
O dobrą zabawę zadbały panie: Małgosia Stankiewicz i Irina Pliszka oraz pan Hubert Ramotowski i panowie obsługujący FOTOBUDKĘ. Konkursów było co nie miara, tańców i nagród także!!!
Dzieci na pytanie  „Jak się bawiły?” odpowiadały: „Fantastycznie”, „Cudownie” , „Niesamowicie”… Dla takich odpowiedzi i radości dzieci warto się natrudzić – CUDNE DWIE GODZINY!!!

PIĄTEK
Ten dzień przyniósł podsumowanie działań Akademii, między innymi w twórczości plastycznej. Dzieci po omówieniu wydarzeń ostatnich dwóch tygodni wykonywały prace plastyczne, w których wspominały najlepiej zapamiętane wydarzenia. A tak poza tym – było spokojnie ze względu na mniejszą niż zwykle liczbę uczestników zajęć, ale wcale nie mniej wesoło!!!
Dla wszystkich uczestniczących w spotkaniach dzieci organizatorzy przygotowali pamiątkowe dyplomy.


PODSUMOWANIE – CZAS TEGOROCZNYCH FERII SPĘDZONY W JASKINIACH FERYJNEJ AKADEMII POMYSŁÓW BYŁ CZASEM CIEKAWYM, RADOSNYM, TWÓRCZYM I BEZTROSKIM!!!


REWELACYJNIE PRACOWALI NAUCZYCIELE MDK – MAŁGORZATA STANKIEWICZ, IRINA PLISZKA, HUBERT RAMOTOWSKI, ALINA MIKOŁAJCZYK I MIRON MACIOPA;  PRAKTYKANTKA – MARTA WALOS ORAZ DZIEWCZĘTA Z SAMORZĄDU UCZESTNIKÓW MDK!!! – WIELKIE PODZIĘKOWANIA!!!

BARDZO DZIĘKUJEMY TAKŻE RADZIE RODZICÓW ZA WSPARCIE WSZYSTKICH NASZYCH POMYSŁÓW –  DOBRZE, ŻE ZAWSZE MOŻEMY LICZYĆ NA PAŃSTWA ŻYCZLIWOŚĆ!!!
do góry | modyf: DZ 2018-01-18, 22:39 | 416 odsłon
kontakt z MDK
Młodzieżowy Dom Kultury
w Bartoszycach
11-200  Bartoszyce ,
ul. Boh. Warszawy 6
tel. (89) 762 38 05

mdkbart@wp.pl  
 
 
 
 
WSPÓŁPRACUJEMY Z :
 
 
 
 
 


 

- ORGANIZACJA III WAKACYJNEGO TYGODNIA ATRAKCJI ( WYCIECZKA DO GDAŃSKIEGO ZOO) - PROJEKT WSPÓLFINANSOWANY PRZEZ BURMISTRZA MIASTA BARTOSZYCE W RAMACH ZADANIA PUBLICZNEGO Z ZAKRESU ORGANIZACJI WYPOCZYNKU DZIECI I MŁODZIEŻY.


- WAKACYJNY KLUB MŁODEGO ODKRYWCY- program realizowany w ramach oferty realizacji zadania publicznego dotyczącego PRIORYTETU I: Udzielanie rodzinom, w których występują problemy alkoholowe, pomocy psychologicznej i prawnej, a w szczególności ochrony przed przemocą w rodzinie, ZADANIE 2:Organizowanie wypoczynku letniego dzieci i młodzieży z rodzin zagrożonych patologiami społecznymi ( z problemem alkoholowym) z programem profilaktyki uzależnień oraz elementami profilaktyki zdrowotnej ( Urząd Miasta Bartoszyce).


 

 

Odwiedziny: 14310 :: unikalnych: 2460 :: Dzisiaj: 4 :: Wczoraj: 89 :: Online: 1 :: Najwięcej odwiedzin: 282 (30-07-2018) :: | administracja