FERYJNA AKADEMIA POMYSŁÓW -PIERWSZY TYDZIEŃ - PODSUMOWANIE
      | modyf: MDK 2018-01-18, 22:39 | 1736 odsłon
serwiszglossie

Pierwszy tydzień tegorocznych ferii zimowych już za nami.  W naszej placówce jak co roku działa FERYJNA AKADEMIA POMYSŁÓW,  w której bawią się i pracują  stali uczestnicy zajęć MDK oraz młodzi mieszkańcy Bartoszyc, którzy chcą mile spędzić czas i zobaczyć jak działamy.

W trakcie wspólnie spędzonych dni dzieci poznawały się i  dobrze  bawiły w Feryjnej Jaskini Relaksu i Odpoczynku oraz Cyberjaskini , wykonywały ciekawe prace plastyczne w Jaskini Koloru, nagrywały piosenki w Inkubatorze Talentów.

Natomiast w Feryjnej  Jaskini Zabawy, Tańca i Radości odbyły się zaplanowane imprezy…

W środę dzieci podzieliły się na dwie grupy: Niebieskie Śnieżynki i Białe Reniferki  i wzięły  udział w przygotowywanym przez dziewczęta z Samorządu Uczestników MDK quizie WIEM WSZYSTKO. Drużyny walczyły o każdy punkt z dużą ambicją (poziom wiedzy – bardzo zadowalający!) i szacunkiem dla przeciwnika, a po podliczeniu poprawnych odpowiedzi zwycięzcami okazały się Reniferki. Wszystkie dzieci zasłużyły na dyplomy i słodki poczęstunek.

BARDZO DZIĘKUJEMY Weronice Wieczorek, Blance Sonnenfeld i Amelce Warmachowskiej!!!

Czwartek -  to szkolenie z zakresu PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ, które mogło się odbyć tylko dzięki życzliwości Zarządu Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Bartoszycach, Pani Małgosi Jadczak oraz prowadzącego zajęcia Pana Łukasza Rozbickiego. BARDZO PAŃSTWU DZIĘKUJEMY!!!

Okazało się, że umiejętność właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia innego człowieka należy utrwalać systematycznie, czyli ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze wiele razy – ćwiczyć. Pan Łukasz doceniając zaangażowanie wszystkich dzieci wręczył każdemu dyplom potwierdzający udział w szkoleniu, a dziewczęta z SU –słodkości.

Piątkowe przedpołudnie natomiast dało wszystkim dzieciom i nauczycielom dużo radości, uśmiechu i… podziwu dla dzieci, które przez cztery pierwsze dni ferii czyniły przygotowania do prezentacji umiejętności aktorskich przedstawionych  podczas konkursu MINI PLAYBACK SHOW. Na scenie MDK-u pojawili się między innymi Sławomir i Magdalena, Despasito, Cleo, Margaret, Sylwia Grzeszczak,czy zespoły Boys i Golec Orkestra. Szaleństwo!!!  

WSZYSTKIE PREZENTACJE bardzo podobały się Komisji (Hubert Ramotowski, Marta Walos, Karolina Knosała), która postanowiła przyznać:

GRAND PRIX – Amelce Warmachowskiej i Weronice Wieczorek, Zuzi Kobuszewskiej, Amelce Mocarskiej oraz Mateuszowi Kani

I MIEJSCE – Julii Więckowskiej, Oliwii Falbie, Ali Sienkiewicz oraz duetom: Roksanie Mozolewskiej z Olą Szanciło i Olkowi Szurmie z Grzesiem Aleksiejczukiem.

Zdaniem Komisji i Publiczności przyznanie niższych miejsc nie wchodziło w grę – wszystkie występy były cudowne. Oczywiście wszyscy artyści zasłużyli na dyplomy i … coś podnoszącego poziom cukru w organizmie.

OLBRZYMIE GRATULACJE  DLA MŁODYCH AKTORÓW ZA POMYSŁOWOŚĆ, TALENT i ODWAGĘ!!!

Pierwszy tydzień ferii był czasem ciekawym, radosnym i pracowitym, który pozwalał nam nie tęsknić za zimową aurą ze śniegiem i niewielkim mrozem.

Przed nami tydzień drugi – jesteśmy pewni, że tak samo interesujący – ZAPRASZAMY!!!
do góry | modyf: MDK 2018-01-18, 22:39 | 1736 odsłon
Odwiedziny: 134953 :: unikalnych: 29472 :: Dzisiaj: 23 :: Wczoraj: 40 :: Online: 1 :: Najwięcej odwiedzin: 553 (05-05-2020) :: | administracja
6048