MENU
skoment fotki
PASJA
KRS: 0000407962
REGON: 281371490
NIP: 7432023359
NR KONTA: BGZ S.A. 62203000451110000002252590

DZIAŁANIA STOWARZYSZENIA:
  • Współorganizacja PIKNIKÓW RODZINNYCH NA POSESJI MDK - od maja 2012, 2013, 2014, 2015
  • WIOSENNY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ - 21.04.2013r - projekt wspólfinansowany przez Burmistrza Miasta Bartoszyce - zadanie publiczne z zakresu Rozwoju Sportu w Mieście Bartoszyce
  • Współorganizacja LOFANU 2013
  • "I WAKACYJNY TYDZIEŃ ATRAKCJI 2013" - projekt współfinansowany przez Burmistrza Miasta Bartoszyce - zadanie publiczne z zakresu Organizacji Wypoczynku Dzieci i Młodzieży -zwiedzamy Warmię i Mazury
  • "II WAKACYJNY TYDZIEŃ ATRAKCJI 2014"-poznajemy i zwiedzamy stolicę Polski ( Centrum Nauki i Techniki "KOPERNIK") -projekt współfinansowany j.w
  • Organizacja Turniei Piłki Ręcznej Chłopców: 26-27.04.2014 II WIOSENNY BARTOSZYCKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ, TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA BARTOSZYCE - projekt współfinansowany przez Burmistrza Miasta - zadanie publiczne z zakresu Rozwoju Sportu w Mieście Bartoszyce
  • POMOC PRZY ORGANIZACJI TURNIEI PIŁKI RĘCZNEJ
  • ZDOBYCIE ŚRODKÓW NA MECZE WYJAZDOWE SZCZYPIORNISTÓW MDK W BARTOSZYCACH                ( PROJEKT FINANSOWANY PRZEZ BURMISTRZA MIASTA BARTOSZYCE)
  • ORGANIZACJA III WAKACYJNEGO TYGODNIA ATRAKCJI ( WYCIECZKA DO GDAŃSKIEGO ZOO) - PROJEKT WSPÓLFINANSOWANY PRZEZ BURMISTRZA MIASTA BARTOSZYCE W RAMACH ZADANIA PUBLICZNEGO Z ZAKRESU ORGANIZACJI WYPOCZYNKU DZIECI I MŁODZIEŻY.

 

 
FERYJNA AKADEMIA POMYSŁÓW -WYDARZENIA
      | modyf: DZ 2014-10-9, 11:11 | 1653 odsłon
serwiszglossie

"W każdym miejscu czujemy się bezpiecznie"

28 stycznia Feryjna Akademia Pomysłów gościła przedstawicielkę Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach – st. asp. Martę Drews, która rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie podczas zabawy i poruszania się w ruchu drogowym. Pani policjantka omawiała także prawidłowe zachowania dzieci w niebezpiecznych spotkaniach z nieznajomymi, czy ich prób wejścia do domu podczas nieobecności rodziców. 

Nasze dzieci wykazały się dużą wiedzą o bezpiecznych zachowaniach i oprócz szczerych odpowiedzi zadawały pani Marcie wiele pytań, na które starsza aspirant cierpliwie odpowiadała. Spotkanie mogłoby trwać wiele godzin, ale … nic co fajne nie trwa wiecznie.

DZIECIOM GRATULUJEMY WIEDZY I AKTYWNOŚCI, A PANI MARCIE – CIERPLIWOŚCI I DOSKONAŁEGO KONTAKTU Z MAŁYMI CIEKAWSKIMI OSÓBKAMI!

 

ANIOŁY

Tegoroczne feryjne zajęcia plastyczne, oprócz wykonywania prac konkursowych, opanowały ANIOŁY. Stało się to za sprawą bardzo zaangażowanych i pomysłowych nauczycieli – Pani Aliny Mikołajczyk i Pana Huberta Romotowskiego oraz przewodniczącej Samorządu Uczestników MDK – Anetki Szyszkowskiej.

Można by pomyśleć – „I cóż takiego trudnego i twórczego – Anioły?!”

Nic bardziej mylnego…

Wykonujące prace dzieci i pomagający im nauczyciele musieli wykazać się kreatywnością, wrażliwością, silną wolą (każdy anioł jest zupełnie inny; nikt od nikogo nie „zgapiał” pomysłu) i cierpliwością (prace powstawały przez kilka dni).

ANIOŁY SĄ ŚLICZNE – WSZYSTKIE!!!

Zasłużone dyplomy za ciężką pracę otrzymały: Daria Wróblewska, Amelka Babiak, Ewa Łopacka, Ania Krysińska, Milenka Szuksztul, Dominika Likszo, Justynka Klimek, Jula Kuczma oraz Weronika Lewicka.

 

Konkurs plastyczny "KOTKI, KOTY, KOCURY"

Dzieci odwiedzające MDK w pierwszym tygodniu ferii brały udział w konkursie plastycznym „Kotki, koty i kocury”, który został rozstrzygnięty w piątek 30 stycznia. 

Ponieważ wszystkie prace były bardzo piękne komisja w składzie: Małgorzata Stankiewicz, Anetka Szyszkowska, Ewa Kozieł i Robert Czerniak miała olbrzymie kłopoty z wyborem tych najciekawszych i… przyznała po kilka miejsc I, II i III.

I MIEJSCE: Jula Kuczma, Amelka Babiak, Weronika Mańko, Daria Wróblewska i Oliwier Kamiński

II MIEJSCE: Kinga Błażejewska i Milenka Szuksztul

III MIEJSCE: Julcia Hałań, Ewa Łopacka i Ola Fieducik

Pozostałym dzieciom komisja przyznała wyróżnienia, które otrzymali: Justyna Klimek, Oliwia Falba, Gabrysia Bobel, Jula Jodko, Michał Brykalski, Weronika Lewicka,, Norbert Lewicki, Patryk Mendyk i Dominika Likszo.

WSZYSTKIM MŁODYM ARTYSTOM GRATULUJEMY!!!

 

„MAM TALENT”

W piątek - 30 stycznia – Feryjna Akademia Pomysłów wypełniła się bardzo zdolnymi dziećmi, które prezentowały swoje umiejętności taneczne, wokalne i recytatorskie biorąc udział w konkursie MAM TALENT.

Po kilkunastu bardzo energetycznych, ciekawych i wzruszających prezentacjach komisja w składzie: Irina Pliszka (przewodnicząca), Alina Mikołajczyk, Małgosia Bury, Anetka Szyszkowska, Aneta Łopatowska i Robert Czerniak udała się na naradę, której efektem było przyznanie następujących miejsc:

I MIEJSCE : duet taneczny Weronika Mańko i Ola Pawłowska; wokalistka Jula Kuczma i recytatorka – Justynka Klimek

II MIEJSCE: Bartosz Słodkowski (śpiew) i Daria Wróblewska (taniec)

III MIEJSCE: rapujący Oliwier Kamiński i tancerka – Kinga Błażejewicz

Pozostali uczestnicy konkursu także otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Koncert pięknie i sprawnie poprowadziła Pani Małgorzata Stankiewicz, a o oprawę muzyczną i oświetlenie zadbał doskonale Pan Miron Maciopa.

WSPANIAŁE ARTYSTYCZNE SPOTKANIE – WIELKIE GRATULACJE DLA ARTYSTÓW I ORGANIZATORÓW!!! 

OTWARTE MISTRZOSTWA BARTOSZYC W TENISIE STOŁOWYM

 

W dniu 02.02.2015 r. w sali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Bartoszycach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Bartoszyc w tenisie stołowym chłopców szkół ponadgimnazjalnych i młodszych.

W sportowym spotkaniu wzięło udział sześciu młodych miłośników tenisa stołowego, którzy zaprezentowali wysokie umiejętności i

WYNIKI:

I MIEJSCE – Fridura Marcin  – ZSP Nr 2

II MIEJSCE – Bucki Zbigniew  – ZSP Nr 1

III MIEJSCE – Kaliczyński Jakub  – Gimnazjum Nr 3

IV MIEJSCE – Prokop Artur  – Gimnazjum Nr 3

V MIEJSCE – Bucki Tomasz  – Gimnazjum Nr 3

VI MIEJSCE – Bryła Cezary  – ZSP Nr 1

Zawody zostały zorganizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury  i SP 3 w Bartoszycach.

Sędzią głównym zawodów był pan mgr Marek Ignatowski.

ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!!!


WARSZTATY PERKUSYJNE

 

Pierwszy dzień drugiego tygodnia ferii (02. 02.) to czas szczególny dla uczestników zajęć koła perkusyjnego. Na zaproszenie Pana Mirona Maciopy warsztaty perkusyjne dla dwóch kilkuosobowych grup poprowadził zaprzyjaźniony z MDK perkusista zespołów Big Day i Babsztyl – Pan Zbyszek Chrzanowski.

Młodzi perkusiści bardzo uważnie i z widoczną na ich twarzach przyjemnością słuchali rad, pouczeń i przestróg perkusisty, który wraz z zespołami odniósł niewątpliwy sukces zawodowy w bardzo kapryśnej artystycznej rzeczywistości.

Mamy nadzieję, że kolejne już warsztaty prowadzone przez Pana Zbyszka pomogą naszym wychowankom zaistnieć na młodzieżowej scenie muzycznej województwa i kraju.

Panom MIRONOWI i ZBYSZKOWI DZIĘKUJEMY!

ZA NASZYCH PERKUSISTÓW TRZYMAMY KCIUKI!!! 

PIERWSZA POMOC

 

We wtorek – 3 lutego – na parkingu przy MDK zaparkował duży, czerwony samochód. Tak, tak … to wóz strażacki. Szczęśliwie strażacy nie zostali wezwani do przykrego zdarzenia, tylko na zaproszenie Feryjnej Akademii Pomysłów przeprowadzili z jej uczestnikami szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Panowie: Dawid Kozłowski, Piotr Cierpicki i Daniel Brudzyński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach przypomnieli dzieciom zasady powiadamiania służb ratowniczych oraz zasady udzielania pierwszej pomocy. Podczas spotkania przeprowadzono również zajęcia praktyczne, w których młodzi studenci FAP  bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli. Chęci wypróbowania swoich możliwości ratowniczych nie oparli się nawet najstarsi uczestnicy zajęć feryjnych w MDK – nasi kochani rockowcy.

BARDZO DZIĘKUJEMY STRAŻAKOM I KOMENDANTOWI – Panu Andrzejowi Harhajowi!

 

 

Bal karnawałowy „KOTKI, KOTY, KOCURY”

 

4 lutego salę imprez MDK opanowały KOTY – sympatyczne, milusie, groźne, rozzłoszczone, leniwe, rozbrykane ale… wszystkie szczęśliwe. To dzieci – pięknie przebrane, które brały udział w zabawie karnawałowej pod hasłem „Kotki, koty i kocury”.

Zabawa to wspólne zabawy („Uciekaj myszko do dziury”, „Taniec z miotłą”, „ Jesteś kotem …”), taniec i to co dzieci lubią najbardziej –konkursy. Młodsze dzieci łączyły obrazki bajkowych kocich bohaterów z odpowiednim imieniem; starsi z okazji święta Bartoszyc wykazywali się znajomością prezentowanych na zdjęciach miejsc, zabytków i budynków naszego miasta; wreszcie wszyscy brali udział w konkursie tanecznym z balonami. Radości i słodkości było przy tym co niemiara.

Sympatyczne, spontaniczne, rodzinne (na balu było kilka mam) spotkanie, podczas którego dzieci dużo mówiły o swoich domowych zwierzątkach (nie tylko kotach) i o pomocy stworzeniom bezdomnym oraz dzikiej zwierzynie leśnej.

Spotkanie przygotowali nauczyciele: Panie: Małgosia Stankiewicz, Lena Witkowska, Alina Mikołajczyk i Ewa Kozieł oraz Panowie: Miron Maciopa i Hubert Ramotowski przy dużej pomocy przewodniczącej Samorządu Uczestników MDK – Anetki Szyszkowskiej oraz zaprzyjaźnionej kosmetyczki Pani Moniki Sadowskiej, która malowała kocie pyszczki na buziach dzieci.

DZIĘKUJEMY ZA CHWILE RADOŚCI I SZCZEREGO ŚMIECHU!!!


Konkurs plastyczny „BARTOSZYCE - MOJE MIASTO”

Podczas dwóch ostatnich dni ferii dużo rozmawiano o naszym mieście. Omawiano piękno zabytków, przypominano sobie urokliwe miejsca i najciekawsze budowle Bartoszyc.

A wszystko to za sprawą konkursu plastycznego „Bartoszyce – moje miasto”.

Dzieci wykonały bardzo interesujące prace, a komisja w składzie: Hubert Ramotowski, Aneta Kragiel, Aneta Szyszkowska i Ewa Kozieł dokonała wyboru tych, które okazały się szczególnie piękne:

I miejsce – Kinga Błażejewska
I miejsce – Bartosz Słodkowski
II miejsce – Ania Krysińska
II miejsce – Zuzia Żylińska
III miejsce – Daria Wróblewska
WYRÓŻNIENIE: Nikola Kuligowska, Gabrysia Bobel, Lena Mulawska, Dominika Likszo, Weronika Lewicka, Hania Kozakiewicz i Marcin Zwierko.

BARTOSZYCE WIDZIANE OCZAMI DZIECI PREZENTUJĄ SIĘ BARDZO OKAZALE I PIĘKNIE!

 

WARSZTATY KUGLARSKIE

 

W czasie trwania tegorocznej Feryjnej Akademii Pomysłów przez pełne dwa tygodnie zimowego odpoczynku w MDK-u Pani Małgosia Bury prowadziła Warsztaty Kuglarskie. W trakcie zajęć dzieci nabywały umiejętności posługiwania się hula-hop i poikami. Ooo… nie jest to takie łatwe jak się nam wydaje.

Podczas dwutygodniowej  pracy młodzi ludzie poznawali techniki tańca z poi i hula hop, teorię oraz ćwiczenia rozpoznawania płaszczyzn, ruchu poi wokół ciała, podstawy pracy w parach oraz przygotowywali krótką choreografię z poi i hula hop, którą zaprezentowali podczas Prezentacji Artystycznych kończących spotkania FAP (06. 02.)

Trzeba przyznać, że zaprezentowany przez dzieci pokaz zrobił ogromne wrażenie na publiczności i to zarówno dziecięcej, jak i osobach dorosłych. 

To zaskakujące jak fajny efekt można osiągnąć w tak krótkim czasie.

W pokazach tańca z hula hop i poi wystąpili: Gabrysia Bobel, Ola Fieducik, Kasia Zych, Justyna Klimek, Weronika Mańko, Daria Wróblewska, Berenika Bury, Kamil Błażejewski, Kinga Błażejewska, Oliwier Kamiński, Michał Brykalski, Gabrysia Fieducik, Łukasz Bobel, Ewa Łopacka, Klaudia Piątkowska oraz Klaudia Busztyka.

PIĘKNY, ZADZIWIAJĄCY i ZACHWYCAJĄCY WYSTĘP – GRATULACJE!!!

I jeszcze jedno – warsztaty będą kontynuowane po feriach – ZAINTERESOWANYCH ZAPRASZAMY DO MDK!

 


III Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Dyrektora MDK

 

W dniach 06 – 08 lutego 2015 r. w Bartoszycach gościły drużyny piłki ręcznej chłopców z rocznika 2003 i młodszych.

Chłopcy rozegrali szereg bardzo emocjonujących spotkań w ramach III Ogólnopolskiego Zimowego Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Dyrektora MDK Bartoszyce.

WYNIKI TURNIEJU:

I miejsce – MDK I Bartoszyce

II miejsce – SP 336 UKS-Kontra II Warszawa
III miejsce – MUKS OMEGA Mrągowo
IV miejsce – MKS SAMBOR Tczew
V miejsce – SP 7 Ciechanów
VI miejsce – SP 336 UKS-Kontra I Warszawa
VII miejsce – MDK II Bartoszyce
VIII miejsce – KS SZCZYPIORNIAK Olsztyn

NAGRODA FAIR PLAY (ufundowana przez Stowarzyszenie Miłośników Szczypiorniaka) – SP 336 UKS-Kontra I Warszawa

NAGRODY INDYWIDUALNE:

Najlepszy zawodnik turnieju – Maciej Kwiatkowski (MDK I Bartoszyce)
Najlepszy bramkarz turnieju – Mateusz Nowacki (UKS-Kontra II Warszawa)
Najlepszy strzelec turnieju – Patryk Zientarski (MUKS OMEGA Mrągowo) – 45 bramek

Najlepszy zawodnik drużyny: 
– Amadeusz Jasudowicz (MDK I Bartoszyce)
– Jakub Tokarz (MDK II Bartoszyce)
– Szymon Justa (MKS SAMBOR Tczew)
– Kacper Pawlikowski (SP 7 Ciechanów)
– Jakub Bądzelewski (KS SZCZYPIORNIAK Olsztyn)
– Mateusz Młynarczyk (MUKS OMEGA Mrągowo)
– Wojciech Ceziński (SP 336 UKS-Kontra I Warszawa)
– Maxim Pastorica (SP 336 UKS-Kontra II Warszawa)

Nagrody wręczał Pan Władysław Klimko w towarzystwie głównego organizatora turnieju Pana Andrzeja Cichockiego oraz Wioletty Habińskiej (reprezentantki dużej grupy rodziców naszych podopiecznych) i Pana Sławomira Murawskiego (Stowarzyszenie Miłośników Szczypiorniaka).

Wielkie słowa uznania i podziękowań należą się także pozostałym nauczycielom MDK, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia zawodów – Pani Marty Cichockiej i Panów: Jarosława Klimki, Orlanda Habińskiego.

Szczególne PODZIĘKOWANIA składamy:

Pani Monice Bogdanowicz – Dyrektorowi ZSP Nr 1
Pani Agacie Lemiesz – Wice Dyrektorowi SOSW
Panu Romanowi Godlewskiemu – Kierownikowi Bursy ZSP Nr 1

GRATULUJEMY ROZEGRANIA ŚWIETNYCH SPORTOWO ZAWODÓW WSZYSTKIM DRUŻYNOM!!!

JESTEŚMY DUMNI Z NASZYCH OBU ZESPOŁÓW I DZIĘKUJEMY ZA:
ZWYCIĘZCOM - ZA DOSKONAŁY WYNIK I SPEŁNIENIE NASZYCH MARZEŃ
GRUPIE MŁODSZEJ - ZA POSTAWĘ I RADOŚĆ Z OBSERWACJI AMBICJI ZAWODNIKÓW
do góry | modyf: DZ 2014-10-9, 11:11 | 1653 odsłon
kontakt z MDK
Młodzieżowy Dom Kultury
w Bartoszycach
11-200  Bartoszyce ,
ul. Boh. Warszawy 6
tel. (89) 762 38 05

mdkbart@wp.pl  
 
 
 
 
WSPÓŁPRACUJEMY Z :
 
 
 
 
 

Odwiedziny: 28369 :: unikalnych: 3631 :: Dzisiaj: 97 :: Wczoraj: 151 :: Online: 2 :: Najwięcej odwiedzin: 226 (25-03-2017) :: | administracja