MENU
skoment fotki
PASJA
KRS: 0000407962
REGON: 281371490
NIP: 7432023359
NR KONTA: BGZ S.A. 62203000451110000002252590

DZIAŁANIA STOWARZYSZENIA:
 • Współorganizacja PIKNIKÓW RODZINNYCH NA POSESJI MDK - od maja 2012, 2013, 2014, 2015
 • WIOSENNY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ - 21.04.2013r - projekt wspólfinansowany przez Burmistrza Miasta Bartoszyce - zadanie publiczne z zakresu Rozwoju Sportu w Mieście Bartoszyce
 • Współorganizacja LOFANU 2013
 • "I WAKACYJNY TYDZIEŃ ATRAKCJI 2013" - projekt współfinansowany przez Burmistrza Miasta Bartoszyce - zadanie publiczne z zakresu Organizacji Wypoczynku Dzieci i Młodzieży -zwiedzamy Warmię i Mazury
 • "II WAKACYJNY TYDZIEŃ ATRAKCJI 2014"-poznajemy i zwiedzamy stolicę Polski ( Centrum Nauki i Techniki "KOPERNIK") -projekt współfinansowany j.w
 • Organizacja Turniei Piłki Ręcznej Chłopców: 26-27.04.2014 II WIOSENNY BARTOSZYCKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ, TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA BARTOSZYCE - projekt współfinansowany przez Burmistrza Miasta - zadanie publiczne z zakresu Rozwoju Sportu w Mieście Bartoszyce
 • POMOC PRZY ORGANIZACJI TURNIEI PIŁKI RĘCZNEJ
 • ZDOBYCIE ŚRODKÓW NA MECZE WYJAZDOWE SZCZYPIORNISTÓW MDK W BARTOSZYCACH                ( PROJEKT FINANSOWANY PRZEZ BURMISTRZA MIASTA BARTOSZYCE)
 • ORGANIZACJA III WAKACYJNEGO TYGODNIA ATRAKCJI ( WYCIECZKA DO GDAŃSKIEGO ZOO) - PROJEKT WSPÓLFINANSOWANY PRZEZ BURMISTRZA MIASTA BARTOSZYCE W RAMACH ZADANIA PUBLICZNEGO Z ZAKRESU ORGANIZACJI WYPOCZYNKU DZIECI I MŁODZIEŻY.

 

 
serwiszglossie
AKTUALNOŚCI ZOBACZ WSZYSTKIE

ZAPRASZAMY NA WARSZTATY PLASTYCZNE

Z wielką przyjemnością informujemy, że zostają wznowione warsztaty plastyczne prowadzone przez Panią Jolantę Lamka. Warsztaty będą odbywały się : 5 i 26 kwietnia, 10 i 17 maja 2017 r.oraz w czerwcu po wspólnym ustaleniu terminów.  W warsztatach uczestniczyć mogą dzieci i młodzież z powiatu bartoszyckiego.

Z A P R A S Z A M Y     

Dodał: DZ
kiedy: 15 marca 2017r.
RUSZA II edycja OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "PEJZAŻE"

Zapraszamy do udziału w II OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM "PEJZAŻE". Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych klas IV - VI, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkursy organizowane przez naszą placówkę cieszą się dużym powodzeniem, o czym świadczy liczba prac przesłanych do MDK. W ubiegłym roku na I edycję kobnkursu wpłynęło ponad 230 przepieknych prac. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja również spotka się z pozytywnym odbiorem i że prac będzie jeszcze więcej.

Regulamin, i inne załaczniki do pobrania w zakładce konkursy.

ZAPRASZAMY

Dodał: DZ
kiedy: 7 marca 2017r.
CHŁOPCY z MDK BARTOSZYCE MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA w PIŁCE RĘCZNEJ

W dniu 25.02.2017 w Olsztynie odbyła się finałowa kolejka chłopców w lidze wojewódzkiej. Przed turniejem finałowym w walce o I miejsce liczyły się jeszcze 2 zespoły MDK Bartoszyce oraz MKS MOSiR Kętrzyn.... 

Więcej w zakładce SPORT/CIEKAWOSTKI/PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

Dodał: EK
kiedy: 27 lutego 2017r.
BRĄZOWY MEDAL HALOWYCH MISTRZOSTW POLSKI

Oliwia Połujańska została brązową medalistką Halowych Mistrzostw Polski Juniorow Młodszych w biegu na dystansie 1000m. 

więcej czytaj w zakładce: sport/ciekawostki ze sportu/lekkoatletyka

Dodał: EK
kiedy: 23 lutego 2017r.
VIII WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD WOKALNY KOMU PIOSENKĘ

„PIOSENKA NA DOBRE I ZŁE CHWILE”

to motto kolejnego naszego już VIII Wojewódzkiego Przeglądu Wokalnego „KOMU PIOSENKĘ”. Można śpiewać zawsze i wszędzie. Można śpiewać kiedy nam wesoły i smutno. A więc śpiewajmy. Dzielmy się radością śpiewania z tymi, którzy chcą nas słuchać.

Zbliża się termin ulubionego przez Was konkursu wokalnego "KOMU PIOSENKĘ". Mamy nadzieję, że podobnie jak w latach ubiegłych nie będziemy mieli kłopotów z frekwencją. Już od kilku lat na waszą prośbę tematyka konkursu jest dowolna, także wystarczy wybrać odpowiednią do swojego głosu piosenkę, wypełnić kartę zgłoszeniową, podesłać do nas podkład i zaprezentować się w ustalonym terminie przed komisją i zebraną publicznością. Nie wiem czy wiecie, że tak naprawdę jest to nasza 18 edycja - 10 było powiatowych, a od 8 lat konkurs przybrał rangę wojewódzką. Przyjeżdżaja do nas wokaliści z róznych miast np. Kętrzyna, Lidzbarka Warm., Olsztyna, Szczytna, Giżycka, Wilkas, Węgorzewa, Świętajna, Barczewa, Korsz, Górowa Ił, Bisztynka, Śępopola, Bezled, Biskupca, Wielbarka...W ubiegłym roku w naszym przeglądzie udział wzięło 108 osób, a bywało, że było ich dużo ponad 150. Jest to dla nas bardzo budujące i z roku na rok nabieramy większego doświadczenia przy organizacji imprezy.

Zapraszamy więc wszystkich, którzy lubią śpiewać i którym śpiewanie sprawia przyjemność.

Regulamin do pobrania w zakładce konkursy

Dodał: DZ
kiedy: 10 lutego 2017r.
WKRÓTCE KONKURSY WOKALNE

 Obswerwujcie naszą stronę, bowiem już wkrótce pojawią sie regulaminy III Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej oraz VIII Wojewódzkiego Przeglądu Wokalnego "KOMU PIOSENKĘ" .Ten pierwszy odbędzie się 10 marca, a drugi 7-8 kwietnia 2017 r. Mamy nadzieję, że w tym roku do naszych konkursów zgłosi się jeszcze więcej wokalistów, niż w latach ubiegłych. Uwielbiamy jak prezentujecie się na naszej scenie. Tematyka dowolna, a więc już dzisiaj warto poszukać odpowiedniego dla siebie utworu.

Dodał: DZ
kiedy: 8 lutego 2017r.
DRUGI TYDZIEŃ W FERYJNEJ AKADEMII POMYSŁÓW

 Dziś rozpoczęliśmy drugi tydzień ferii i cieszymy się, że jesteście z nami. Obiecaliśmy, że będzie super wesoło i było, nadal jest i będzie do końca.

A przed nami jeszcze:

31.01.2017 - ZABAWY JĘZYKOWE

01.02,2017 - TALENT SHOW

02.02.2017 - BAL KARNAWAŁOWY

03.02.2017 - NIESPODZIANKA DLA TYCH, KTÓRZY WYTRWAJĄ Z NAMI DO KOŃCA

 

Dodał: DZ
kiedy: 30 stycznia 2017r.
FERYJNA AKADEMIA POMYSŁÓW MDK ZAPRASZA

 Za na mi kilka bardzo pracowitych dni w Feryjnej Akademii Pomysłów MDK. Warsztaty z poznaniem nowych technik zdobniczych, to tylko garstka tego co przez trzy dni działo się w placówce. Wspólne zabawy integracyjne, śpiewy, tańce oraz spotkania z komputerem sprawiły, że odwiedziło nas już ponad 30 dzieci. Przed nami Spotkanie z funkcjonariuszem policji, Maraton tańca, a w przyszłym tygodniu Śpiewamy Karaoke, Talent Show, zabawy językowe i na zakończenie NIESPODZIANKA. 
ZAPRASZAMY DO FERYJNEJ AKADEMII POMYSŁÓW MDK.

Dodał: DZ
kiedy: 25 stycznia 2017r.
V ZIMOWY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ O PUCHAR STAROSTY POWIATU BARTOSZYCKIEGO

Po raz piaty w Bartoszycach odbył sie duży Zimowy Turniej Piłki Ręcznej tym razem w dwóch kategoriach wiekowych; młodzika i chłopców. Było to wielkie święto dla miłośników szczypiorniaka i okazja do sprawdzenia swoich możliwości, a także do zaprezentowania się przed rodziną i znajomymi. Zjechało sie wiele silnych zespołów, które od wielu lat utrzymują mocna pozycję na arenie ogólnopolskiej. Na ich tle bardzo dobrze zaprezentowały sie zespoły z MDK Bartoszyce. W kategorii młodzik sprawili wielka niespodziankę wygrywając ten turniej i pokonując między innymi wicemistrza Polski. Zaś zespół chłopców w swojej kategorii wiekowej zajął 3 miejsce ustępując jedynie Kartuzom i Kwidzynowi. 

Dodał: MG
kiedy: 20 grudnia 2016r.
SPOTKANIE WIGILIJNE

"JEST TAKI DZIEŃ BARDZO CIEPŁY CHOĆ GRUDNIOWY
DZIEŃ ZWYKŁY DZIEŃ
W KTÓRYM GASNĄ WSZELKIE SPORY
JEST TAKI DZIEŃ 
W KTÓRYM RADOŚĆ WITA WSZYSTKICH.....
Właśnie takim dniem jest spotkanie wigilijne w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach, które tradycyjnie już od kilku, a może i kilkunastu lat odbywa się przed Świętami Bożego Narodzenia. Jest to niezwykły dzień, pełen ciepła, magii i świątecznego nastroju. Na sali imprez spotykają się uczestnicy zajęć, ich rodziny, przyjaciele placówki, emeryci oraz pracownicy MDK. Zawsze są życzenia od Starosty Powiatu Bartoszyckiego Pana Wojciecha Prokockiego, który jak sam mówi, nie wyobraża sobie roku bez Wigilii w MDK. To miłe, a zarazem bardzo osobiste i refleksyjne stwierdzenie, które cieszy, mobilizuje, motywuje do jeszcze większego zaangażowania i snucia planów na kolejną Wigilię. Przed licznie zgromadzonymi gośćmi ze świątecznym programem artystycznym zaprezentowały się dzieci z grupy teatralnej GAPCIO, Edyta Gołąbczyk, chór ANDROMEDA ze Spółdzielni Mieszkaniowej "Budowlani" wspólnie z uczestnikami Studia Wokalnego oraz soliści i zespoły wokalne prowadzone przez nauczycieli z MDK . Program przygotowali: Panie Ewa Kozieł ( teatrzyk GAPCIO), Elena Witkowska, Irina Pliszka i Pan Miron Maciopa. Po wysłuchaniu przepięknie zaśpiewanych kolęd organizatorzy zaprosili zgromadzonych do suto zastawionego stołu wigilijnego, na którym nie zabrakło pachnących pierniczków, pierogów, krokietów i makowianek...Dziękujemy Pani Alicji Z., dzięki której zapach wigilijnych potraw czuć było w całym mieście:)

Dodał: DZ
kiedy: 13 grudnia 2016r.
ŚPIEWAJMY OJCU ŚWIĘTEMU

 09 października 2016 r. w Sanktuarium św. Brunona w Bartoszycach odbył się koncert pt: "ŚPIEWAJMY OJCU ŚWIĘTEMU". W koncercie swoją obecność zaznaczyły dzieci ze Studia Piosenki oraz solistka Ola Gryczko z Młodzieżowego Domu Kultury w Bartoszycach. Pani Elena Witkowsk, która przygotowywała dzieci do występu jest autorką i realizatorką projektu "Muzyka Łączy Pokolenia". I właśnie w ramach w/w porojektu do konceru zaprosiła chór "Andromeda" ze Spóldzielni Mieszkaniowej "Budowlani". Chór wspólnie z dziećmi przepięknie zaśpiewał dwie piosenki. Było to przepiękne widowisko, któremu towarzyszyły brawa i liczne gratulacje.

Zapraszamy do galerii fotograficznej.

Dodał: MG
kiedy: 1 października 2016r.
POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY - BÓG JEST RADOŚCIĄ I NADZIEJĄ CZŁOWIEKA ROZSTRZYGNIĘY

22 września 2016 r. został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Plastyczny pod hasłem "BÓG JEST RADOŚCIĄ I NADZIEJĄ CZŁOWIEKA".Tematyka pracy była powiązana z Jubileuszem 1050- lecia Chrztu Polski 966 - 2016. Nauczyciele przynosząc Wasze prace, wspominali, że temat sprawił Wam wiele problemów, że nie bardzo wiedzieliście, co macie malować, jednak musimy przyznać, że poradziliście sobie świetnie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, nauczycielom za przygotowanie i wspieranie was, a nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy. Prace wybrane przez komisję będzie można zobaczyć na wystawie w Miejskeij Bibliotece Publicznej oraz w naszej galerii fotograficznej

Na uroczyste wręczenie nagród zapraszamy 25.09.2016 ( niedziela ) na Plac Konstytucji 3-go Maja( Bartoszycki Kwadrat) w godz. 14.00 - 14.30. Lista nagrodzonych osób w zakładce konkursy.

 

Dodał: DZ
kiedy: 23 września 2016r.
WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM

Miło nam powitać wszystkich uczestników zajęć MDK w nowym roku szkolnym 2016/2017. Z wielką przyjemnością informujemy, że w menu koła zainteresowń znajdziecie Państwo aktualny rozkład pracy nauczycieli wszystkich kół zainteresowań. Jeżeli chodzi o zajęcia indywidualne, podobnie jak w latach ubiegłych, godziny spotkań ustalamy z nauczycielami poszczególnych zajęć.

                                          ZAPRASZAMY

 


 

                                   ZAPRASZAMY

Dodał: DZ
kiedy: 2 września 2016r.
POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY - BÓG JEST RADOŚCIĄ I NADZIEJĄ CZŁOWIEKA

W związku z Jubileuszem 1050-lecia Chrztu Polski 966-2016 organizujemy konkurs plastyczny pod hasłem "BÓG JEST RADOŚCIĄ I NADZIEJĄ CZŁOWIEKA". Do konkursu zapraszamy osoby w wieku od 5 do 19 lat. Więcej informacji w zakładce konkursy.

                         ZAPRASZAMY

Dodał: DZ
kiedy: 26 sierpnia 2016r.
ARTYSTYCZNE ZAKOŃCZENIE ROKU NA ZAJĘCIACH W MDK

Jak co roku, koła muzyczno-wokalne chcą pochwalić się swoimi umiejętnościami przed rodzicami, dziadkami i znajomymi. W związku z tym w czerwcu zawsze odbywają się popisy muzyczne - gra na pianinie, gitarze, keayboardzie, perkusji, akordeonie, na których uczestnicy poszczególnych zajęć pokazują to, czego nauczycli się przez cały rok szkolny. W tym roku po raz pierwszy zaprezentowały się zespoły tańca nowoczesnego disco dance i tańca współczesnego.

Na każdą z prezentacji przyszło bardzo dużo rodziców oraz dyrektor MDK Pani Ewa Kozieł, która zawsze kieruje w stronę osób wystepujących, jak i zaproszonych gości cieplutkie słowa. Za każdym razym powtarza, jak ogromne postępy w każdej dziedzinie robią dzieci, jak bardzo wszyscy nauczyciele cenią pracę rodziców i o tym, że Młodziezowy Dom Kulrtury ma najwspanialsze dzieci pod słońcem, najlepszych rodziców oraz wspaniałą kadrę pedagogiczną i super ludzi z administracji i obsługi.

Zapraszamy do galerii fotograficznej

Dodał: DZ
kiedy: 17 czerwca 2016r.
I OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY - PEJZAŻE ROZSTRZYGNIĘTY

10 czerwca 2016 r. zebrała się komisja, żeby ocenić prace, które wpłynęły na I OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY "PEJZAŻE". Na konkurs wpłynęło ogółem 237 prac, w tym 32 niezgodne z regulaminem...

Więcej informacji w menu konkursy. ZAPRASZAMY

Dodał: DZ
kiedy: 13 czerwca 2016r.
WYNIKI II POWIATOWEGO KONKURSU PIOSENKI ANGIELSKIEJ

Dnia 7 czerwca 2016 r. w Młodzieżowym Domu kultury w Bartoszycach odbył się II Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej . Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu bartoszyckiego. Do konkursu zgłosiło się ogółem 17 osób – 8 w kategorii szkół gimnazjalnych i 9 w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorami konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury i Powiatowa Poradnia Metodyczna w Bartoszycach. O tym komu komisja przyznała nagrody i wyróżnienia dowiecie się zerkając do menu  konkursy.  

Zapraszamy także do galerii fotograficznej.


Dodał: DZ
kiedy: 31 maja 2016r.
WYGRALIŚMY POZYTYWNĄ LIGĘ

FINAŁOWY TURNIEJ WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ

LIGI POZYTYWNEJ  W KĘTRZYNIE

07.05.2016. w Kętrzynie odbył się finałowy turniej piłki ręcznej rocz.2004 i młodszych Pozytywnej Ligi warmińsko-mazurskiej. Zanim doszło do finału rozegrano 5 turniejów eliminacyjnych, które posłużyły do rozstawienia drużyn w finale. W eliminacjach bezkonkurencyjny był zespół MDK Bartoszyce, który stracił tylko 1 punkt w całych rozgrywkach zdobył zaś 139 (punkty liczono systemem jak na orlikach max. można było zdobyć w jednym meczu 7p.). MDK Bartoszyce potwierdził swoją dominację również w finale, gdzie najpierw pokonał zespół UKS Rozogi 17:2 a następnie w meczach o miejsca I-III pokonał MKS MOSiR Kętrzyn 9:6 oraz MUKS OMEGA Mrągowo 17:8.

Końcowa kolejność:

     1.      MDK Bartoszyce

    2.      MKS MOSiR Kętrzyn

    3.      MOKS OMEGA Mrągowo

    4.      UKS Mikołajki

    5.      KS Szczypiorniak Olsztyn

    6.      UKS Rozogi

Skład zespołu:

Bramkarze: Korneliusz Lewoń, Jakub Łuczkowski, Kamil Sokólski. 
Zawodnicy pola: Filip Tokarz, Jakub Tokarz, Michał Pasławski, Piotr Lewandowski, Szymon Janowicz, Jonasz Markiewicz, Jacek Bieńkowski,  Olaf Janowicz,  Michał Trebliński, Dominik Jankowski,  Maciek Matysiak, Wiktor Broniek , Łukasz Jurewicz, Marcel Jurewicz, Michał Kaczyński, Szymon Możejko,  Trener Andrzej Cichocki, Kier. drużyny Orlando Habiński

 Na koniec turnieju dzieci otrzymały pamiątkowe koszulki oraz wiele indywidualnych nagród.

Zapraszamy do galerii fotograficznej

 

 

 

Dodał: DZ
kiedy: 13 maja 2016r.
POWRACAMY DO II POWIATOWEGO KONKURSU PIOSENKI ANGIELSKIEJ

 Zgodnie z wcześniejszą  obietnicą ponawiamy zaproszenie do II Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej. Uczniowie waszych szkół dzwonią i pytają o datę konkursu. Wcześniejsza data nie doszła do skutku, ponieważ zgłosiło się mało osób, ale już dzisiaj wiemy, że będzie więcej zgłoszeń. W menu konkursy do pobrania regulamin oraz karta zgłoszenia. Pojawiła się mała zmiana w regulaminie. Na prośbę nauczycieli poszczególnych szkół konkurs tym razem skierowany jest tylko i wyłącznie do uczniów, co oznacza, że placówki typu MDK, BDK, GOK itp. są wyłączone. Druga zmiana dotyczy ilości zgłoszonych uczestników - każda szkoła może zgłosić maksymalnie 5 osób. Z A P R A S Z A M Y  

Dodał: DZ
kiedy: 12 maja 2016r.
PIKNIK RODZINNY W MDK

 22 maja 2016 r. o godz. 14.00 na posesji naszej placówki miał miejsce PIKNIK RODZINNY pod hasłem "MAJÓWKA W MDK". Relacja z imprezy zamieszczona w menu imprezy.

ZAPRASZAMY

Dodał: DZ
kiedy: 5 maja 2016r.
PIKNIK RODZINNY W MDK

 22 maja 2016 r. o godz. 14.00 zapraszamy uczestników naszych zajęć wraz ze swoimi rodzinami na RODZINNY PIKNIK, który już tradycyjnie nazwany jestMAJÓWKA W MDK.

Na pikniku swój dorobek artystyczny zaprezentują dzieci z kół wokalnych, muzycznych i tanecznych.

Oprócz wystepów będą kiełbaski z grilla, pierogi, ciasta... - a to wszystko tradycyjnie za przysłowiowe 2,00 zł. Nie zabraknie kawy, herbaty, a dla mocno spragnionych napoje chłodzące.

Chętne rodziny będą mogły wziąć udział w konkursach sportowych, plastycznych i w zabawach integracyjnych.

Dodał: DZ
kiedy: 5 maja 2016r.
SUKCESY NA ŚPIEWAJĄCYM KORMORANIE W WILKASACH

IV Regionalny Konkurs Piosenki Polskiej "Śpiewający Kormoran" — WilkasY 2016

W konkursie wzięło udział około 75 wykonawców z Bartoszyc, Lidzbarka Warm., Gołdapi, Kętrzyna, Buder, Węgorzewa, Wilkas, Kożuch Wlk., Bystrego Komisja w składzie: Bożenna Oleksiak-Woźniak, Mariusz Trupacz oraz Sławomir Sikora przyznali także nagrodyi wyróznienia uczestnikom naszej placówki.:
kategoria 6-8 lat :
I miejsce - Blanka Magun - MDK Bartoszyce
II miejsce - Wiktoria Kuźmowicz - MDK Bartoszyce
wyróżnienia: Kalina Rurka, Ula Kucharska, Magda Janiak - MDK Bartoszyce, 
kategoria 13-16 lat:
I miejsce - Karolina Klimczak - MDK Bartoszyce
kategoria OPEN (powyżej 16 lat):
Paulina Owczarek -wyróżnienie

Do konkursu dziewczynki przygotowywała Pani Elena Witkowska - nauczyciel muzyki oraz prowadząca Studio Piosenki w MDK Bartoszyce.


Dodał: DZ
kiedy: 25 kwietnia 2016r.
STRAŻAK PRZYJACIELEM DZIECI

 Zapraszamy do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym pod hasłem "STRAŻAK PRZYJACIELEM DZIECI". Konkurs kierowany jest do oddziałów przedszkolnych oraz szkół podstawowych klas I-III i IV-VI. Technika dowolna (oprócz wyklejanek). Celem konkursu jest m.in. promowanie wiedzy o bezpieczeństwie, popularyzowanie wiedzy o pracy strażaka, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej.....

ZAPRASZAMY 

Dodał: DZ
kiedy: 21 kwietnia 2016r.
ZAKOŃCZYŁ SIĘ VII WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD WOKALNY

Przez dwa dni 8 i 9 kwietnia 2016r. trwały wokalne zmagania uczestników VII Wojewódzkiego Przeglądu Wokalnego "KOMU PIOSENKĘ". Tegoroczna impreza zorganizowana była pod honorowym patronatem Marszałka Województwa warmińsko - mazurskiego Gustawa Marka Brzeziny, który również był fundatorem kilku nagród. Sponsorami nagród byli także Starosta Powiatu Bartoszyckiego, Burmistrz Miasta Bartoszyce, Wójt Gminy Bartoszyce, dyrektor Powiatowego Zespołu Oświaty w Bartoszycach, dyrektor MDK, Stowarzyszenie Sympatyków MDK "PASJA", Rada Rodziców przy MDK Bartoszyce.

W przeglądzie udział wzięło 108 wykonawców m.in. z Olsztyna, Barczewa, Szczytna, Wilkas, Świętajna, Korsz, Lidzbarka Warm., Bisztynka, Górowa Ił.,Biskupca, Sępopola, Bystrego, Bezled, Sątop Samulewa, Kożuch Wielkich, Rodnowa, Sokolicy, Wojciech, Staświn, Wiatrowca, Kętrzyna, Klębarka Wielkiego i Bartoszyc. W komisji zasiedli: Barbara Kryś - doświadczony nauczyciel muzyki, założycielka chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bartoszycach, Zbigniew Hoffman - muzyk, gitarzysta, kompozytor, współzałożyciel zespołu Babsztyl, znany jest między innymi z piosenki "W siną dal" czy "Hej przyjaciele zostańcie ze mną", Cezary Makiewicz - przewodniczący - człowiek związany głownie z muzyką country, autor tekstów, kompozytor, gitarzysta wokalista, honorowy mieszkaniec Mrągowa, gdzie zasłynął dzięki piosence :Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa. O tym, komu w/w komisja przyznała nagrody i wyróżnienia możecie sprawdzić w zakładce konkursy.

Dodał: DZ
kiedy: 10 kwietnia 2016r.
OLIWIA ZE ZŁOTYM MEDALEM!

W Kurzętniku 12.03.2016r. na pięknym Wzgórzu Zamkowym rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Biegach Przełajowych. W zawodach startowali reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Bardzo dobrze biegali w nich nasi zawodnicy.                                                                                                                                                                          Oliwia Połujańska wywalczyła złoty medal na dystansie 1500m prowadząc nie zagrożona od startu do mety.
WIELKIE GRATULACJE dla OLIWII
i jej TRENERA - Pana Mirosława Figata !!!

więcej w zakładce SPORT-SUKCESY-LEKKOATLECI

Dodał: DZ
kiedy: 14 marca 2016r.
PIŁKARZE RĘCZNI MDK W ĆWIERĆFINALE MISTRZOSTW POLSKI

ZWYCIĘSTWO PIŁKARZY RĘCZNYCH MDK w IV TURNIEJU LIGI WOJEWÓDZKIEJ W  PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW KAT.DZIECI w MIKOŁAJKACH potwierdzio udział piłkarzy ręcznych MDK w ćwierćfinałowych zawodach o Puchar Prezesa Piłki Ręcznej (Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej) - GRATULACJE!!!

więcej w zakładce SPORT- SUKCESY - PIŁKA RĘCZNA

Dodał: DZ
kiedy: 14 marca 2016r.
SUKCES PIŁKARZY RĘCZNYCH w ULAN MAJORACIE

W V – Międzynarodowym – XV – Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców w kat. dzieci i młodzicy (rocz.2003 i młodsi), który odbył się 04-06.03.2016 ULAN MAJORACIE nasi piłkarze
ręczni zdobyli
I MIEJSCE i nagrody indywidualne: 

Najlepszym bramkarzem turnieju został Wiktor Kwiatkowski , a najlepszym zawodnikiem drużyny Maciej Kwiatkowski

OLBRZYMIE GRATULACJE DLA CAŁEJ DRUŻYNY, TRENERA - Pana ANDRZEJA CICHOCKIEGO KIEROWNIKA DRUŻYNY - Pana ORLANDO HABIŃSKIEGO!

 

więcej w zakładce sport 2015/2016 - PIŁKA RĘCZNA 

Dodał: DZ
kiedy: 8 marca 2016r.
SUKCES PIŁKAREK RĘCZNYCH!!!

PIŁKARKI RĘCZNE UKS JEDYNKA/MDK BARTOSZYCE
ODNIOSŁY ZWYCIĘSTWO
w II TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT 
rocznik 2004 i młodsze,

który odbył się 12 marca 2016 r.
w Bartoszycach

GRATULACJE dla NASZYCH ZAWODNICZEK i ich TRENERKI - Pani MADGDALENY LEWANDOWSKIEJ!!!

więcej w zakładce SPOTRT/SUKCESY/PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT

Dodał: DZ
kiedy: 7 marca 2016r.
I OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY - PEJZAŻE

Wszystkich miłośników malarstwa zapraszamy do udziału w I OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM "PEJZAŻE". Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych ( klasy IV - VI ), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Tym razem proponujemy Wam technikę samo malarstwo. Mamy nadzieję, że skorzystacie z naszej oferty i niebawem zasypiecie MDK swoimi pracami. Zapraszamy do menu konkursy, gdzie znajdziecie regulamin konkursu. Życzymy przyjemnych inspiracji przy wykonywaniu prac plastycznych.

Dodał: DZ
kiedy: 19 lutego 2016r.
VII WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD WOKALNY KOMU PIOSENKĘ

 Miło nam poinformować, że już wkrótce rozpocznie się VII WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD WOKALNY "KOMU PIOSENKĘ".                                                „CZTERY PORY ROKU W PIOSENCE"  to motto tegorocznej edycji przeglądu. Można  śpiewać o wszystkim. Wystarczy, że w Waszych piosenkach pojawi się motyw związany z porami roku. Nie koniecznie musi to być wiosna, lato, jesień czy  zima. Może to być coś, co kojarzy nam się z jakąś porą roku np. deszcz, zimno, wakacje, spadające liście itp… Mamy nadzieję, że nie będziecie mieli kłopotów z doborem repertuaru, a zaśpiewane przez Was piosenki sprawią radość nie tylko Wam, ale również komisji i zgromadzonej publiczności. 

Przegląd odbędzie się 8 - 9 kwietnia 2016 r. Szczegóły w menu konkursy. Tam będziecie Państwo mogli pobrać regulamin i kartę zgłoszenia.  Zapraszamy.

Dodał: DZ
kiedy: 8 lutego 2016r.
PORTRET -POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY

21 stycznia 2016r. został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Plastyczny "PORTRET".

W zakładce konkursy podajemy szczegółowe informacje dotyczące pracy komisji oraz terminu wręczenia nagród.

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za udział, a nauczycielom/opiekunom za fachowe podejście do tematyki konkursu.

Dodał: DZ
kiedy: 13 stycznia 2016r.
SUKCESY WOKALNE W KORSZACH

11 grudnia 2015 r. w Korszach odbył się V Wojewódzki Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. Wśród 110 uczestników przeglądu, wystąpiły również dzieci i młodzież z naszej placówki. Oprócz Bartoszyc do Korsz śpiewać kolędy przyjechały osoby z Lidzbarka Warm., Kętrzyna, Giżycka, Gołdapi, Szczytna i innych miejscowości. Miło nam przekazać, że wokaliści z MDK spisali się bardzo dobrze.

Oto wyniki naszych wokalistów:

W kategorii przedszkolaków ( 4- 6 lat ) I miejsce zajęła Kalina Rurka, II Kornelia Krywko.

W szkołach podstawowych klas I - III Ula Kucharska wyśpiewała III miejsce. W klasach IV - VI wyróżnienie komisja przyznała Oli Gryczko.

W kategorii szkół gimnazjalnych wyróżnienie otrzymała Karolina Klimczak.

Wszystkie w/w osoby przygotowywała do przeglądu Pani Elena Witkowska.

Dziękujemy wszystkim osobom reprezentującym Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach. Gratulujemy nagrodzonym, wyróżnionym i nauczycielom pracującym z młodymi wokalistami. Warto bowiem wspomnieć, że oprócz Pani Eleny, koła wokalne prowadzi również Pani Irina Pliszka i Pan Miron Maciopa.

Dodał: DZ
kiedy: 14 grudnia 2015r.
SPOTKANIE WIGILIJNE W MDK

 Bardzo serdecznie zapraszamy uczestników naszych zajęć na Spotkanie Wigilijne, które odbędzie się 17 grudnia 2015 r. tj. w czwartek o godz. 16.30. Wieczory wigilijne weszły już na stałe do kalendarza imprez placówki. Są znakomitą okazją do integracji uczestników poszczególnych grup, rodziców, nauczycieli, Rady Rodziców, Samorządu Uczestników, władz powiatu, oświaty i przyjaciół,których mamy bardzo dużo. Dodatkową atmosferę wprowadza odświętnie udekorowana sala, przepięknie ubrana choinka oraz suto zastawiony stół. Nie zabraknie również kolęd, które tym razem zaśpiewają wszystkie zespoły wokalne prowadzone w MDK. Już dziś w pracowniach czuje się świąteczną atmosferę, a na korytarzu dobiegają głosy śpiewanych przez dzieci kolęd. Pamiętajcie 17.12.2015 r. godz. 16.30

Dodał: DZ
kiedy: 10 grudnia 2015r.
ZABAWA ANDRZEJKOWA

25 listopada 2015 r. w naszej placówce odbyła się zabawa andrzejkowa. Za organizację imprezy odpowiedzialny był Samorząd Uczestników MDK, którego opiekunką jest Pani Malgosia S. Samorząd spisał się bardzo dzielnie, ponieważ to on był organizatorem ciekawych konkursów i zabaw andrzejkowych. Wróżby przygotowali i prowadzi uczestnicy różnych kół zainteresowań. Tegoroczne Andrzejki pokazały dużą integrację nauczycieli pracujących w MDK, którzy pomagali przy prowadzeniu konkursów oraz zachęcali dzieci do wesołej zabawy. Każdy uczestnik imprezy został obdarowany słodkościami. A o tym jak było fajnie, możecie się dowiedzieć z galerii fotograficznej.

                                         ZAPRASZAMY

Dodał: DZ
kiedy: 20 listopada 2015r.
II POWIATOWY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

Zapraszamy szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne do udziału w II Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej. Współorganizatorem konkursu jest Powiatowa Pracownia Metodyczna. Jest to już nasza druga edycja konkursu i dlatego liczymy na duże zainteresowanie wśród uczniów w/w szkół. W konkursie mogą wziąć udział również inne placówki oświatowo - kulturalne     ( domy kultury, świetlice środowiskowe....). Wystarczy przygotować sobie jedną piosenkę w języku angielskim, a więc nauczyć się dokładnie tekstu, przygotować podkład muzyczny i wypełnić kartę zgłoszenia.

Więcej informacji w menu konkursy.

                                     ZAPRASZAMY

Dodał: DZ
kiedy: 20 listopada 2015r.
POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY - PORTRETY

 Z wielką radością zapraszamy Was do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym "PORTRET". KonkursY plastyczne organizowane przez naszą placówkę zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego mamy nadzieję, że i tym razem nie zawiedziecie nas i chętnie wykonacie prace na w/w konkurs. Więcej informacji w menu konkursy. 

ZAPRASZAMY

Dodał: DZ
kiedy: 8 listopada 2015r.
WSPÓLNIE POBIJEMY REKORD GUINNESSA

Macie szansę wziąć udział w ustanawianiu pierwszego oficjalnego rekordu Guinnessa na Orlikach .

(Guinness World Records ® Official attempt: "Largest handbal training - multiple venues").

Zapraszamy Was do wspólnego ustanowienia oficjalnego, certyfikowanego rekordu Guinnessa – zorganizowania największego treningu piłki ręcznej w wielu miejscach jednocześnie.

W Bartoszycach taki trening odbędzie się na Orliku przy ulicy Limanowskiego „Mechaniak"

Rozpoczęcie treningu rozpocznie się w dniu 11.10..2015r.

- godz. 15.00 - 15.30 - rejestracja zawodników

- godz. 16.00 - 16.45 - trening

 

Dodał: DZ
kiedy: 6 października 2015r.
MDK ZAPRASZA

Pełną parą po wakacyjnej przerwie ruszyła praca w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach. W 69 grupach pracuje 28 wykwalifikowanych, doświadczonych nauczycieli.

W tym roku szkolnym MDK nie musiał długo czekać na uczestników swoich zajęć, bowiem już w kwietniu rozpoczęła się rekrutacja dzieci i młodzieży z powiatu bartoszyckiego. Postępowanie rekrutacyjne polegało na wydawaniu i przyjmowaniu przez nauczycieli poszczególnych kół wypełnionych deklaracji o kontynuacji uczestnictwa w danych zajęciach – do 31 maja 2015 r., wydawanie i przyjmowanie deklaracji dla nowych kandydatów na uczestników wybranych zajęć – od 01.06 do 05.09 2015 r. , przyjmowanie nowych uczestników z listy rezerwowej – w ciągu całego roku szkolnego.Każdy uczestnik MDK po 30 dniach obecności na zajęciach ma obowiązek pobrać od nauczycieli lub z sekretariatu kartę uczestnictwa i oddać ją wypełnioną przez rodziców lub opiekunów do nauczyciela prowadzącego zajęcia. Jak co roku dzieci i młodzież pracują w przeróżnych kołach zainteresowań:                                                                                                        artystycznych – plastyczne, wokalne, muzyczne (nauka gry na fortepianie, gitarze, keyboardzie, perkusji), taneczne,

sportowych -  piłka ręczna chłopców (roczniki2007/2008, 2005/2006, 2003/2004, 2000/ 2002) i dziewcząt ( rocznik2004/2005), piłka siatkowa dla dziewcząt i chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych, mini piłka siatkowa dla dziewcząt ze SP, piłka koszykowa dla młodzieży, kolarstwo, lekkoatletyka, aerobik dla młodzieży i dorosłych

zajęcia w Pracowni Działań Pedagogicznych z Elementami Socjoterapii, Teatru i Muzykoterapii

Ponad to prowadzona jest nauka języka angielskiego i rosyjskiego, Koło Młodych Ekologów z Elementami Rękodzieła Artystycznego, Koło Młodego Odkrywcy, Koło Komputerowe dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.

Oprócz stałych zajęć Młodzieżowy Dom Kultury jest organizatorem wielu imprez artystycznych, spotkań okolicznościowych i rekreacyjnych. Na razie pozostanie tajemnicą na co i kiedy zaproszą nas nauczyciele z MDK. Prosimy śledzić stronę internetową placówki  bo tu najczęściej pojawiają się bieżące informacje z MDK.

W menu koła zainteresowań podany jest szczególowy plan zajęć nauczycieli prowadzcych poszczególne zajęcia.

ZAPRASZAMY

 

Dodał: DZ
kiedy: 1 września 2015r.
LETNI OBÓZ PIŁKI RĘCZNEJ MDK BARTOSZYCE

 Letni obóz piłki ręcznej MDK Bartoszyce w Sztutowie 26.06-04.07.2015 r.

42 zawodników trenujących piłkę ręczną  wzięło udział w obozie sportowym zorganizowanym przez MDK Bartoszyce, Stowarzyszenie Sympatyków Młodzieżowego Domu Kultury "Pasja" oraz trenera Andrzeja Cichockiego. Na miejsce obozu wybrano Sztutowo, gdzie dzieci i młodzież oprócz treningów ogólnorozwojowych w terenie i techniczno-taktycznych w hali, uczestniczyli także w dwóch wycieczkach (do Aquaparku w Sopocie oraz do Gdyni, gdzie zwiedzali akwarium oraz okręt marynarki wojennej "Błyskawica"). Uczestnicy obozu korzystali także z pięknej pogody zażywając kąpieli w morzu oraz w basenie znajdującym się w ośrodku. Sportowcy MDK Bartoszyce mieli jeszcze wiele innych atrakcji miedzy innymi: kręgielnię, mini golfa,  prelekcję o bursztynach, dwie dyskoteki  oraz ognisko. Najstarsze grupy udały się także na zwiedzanie obozu koncentracyjnego w Sztutowie, a w tym czasie najmłodszym zorganizowano przejażdżki konne, które sprawiły im wiele radości.Dzieci spędziły tydzień bardzo aktywnie, czasami były to bardzo wyczerpujące zajęcia, ale większość sprawiła im wiele radości. 

Duże podziękowania należą się  opiekunom grup (Wiolecie Habińskiej, Marcie Cichockiej, Orlando Habińskiemu oraz Agnieszce Lewoń), którzy brali udział w obozie na zasadzie wolontariatu. Mamy nadzieję, że  był to pierwszy, ale nie ostatni taki obóz zorganizowany dla piłkarzy ręcznych MDK Bartoszyce, a ten na długo pozostanie w ich pamięci. 

ZAPRASZAMY DO GALERII FOTO 

Dodał: DZ
kiedy: 7 lipca 2015r.
SEMPER IN ALTUM 2015 ROZDANE

Już po raz piąty na zakończenie roku szkolnego 29 czerwca w naszej placówce wręczano nagrody najlepszym uczniom z placówek powiatowych. Nagrody rozdano w czterech kategoriach: kultuta, sport, nauka i działalność społeczna. Rada Pedagogiczna MDK typuje również swoich kandydatów. I tak w dziedzinie kultury nagrody otrzymały dwie osoby: Oliwia Stankiewicz i Lidia Szymańska, sporcie - Julia Połujańska, a w działalności społecznej nagrodzono Anetę Szyszkowską. 

Więcej informacji w menu imprezy oraz w galerii foto....

Dodał: DZ
kiedy: 29 czerwca 2015r.
Ola i Kacper w Miejskiej Bibliotece Publicznej

19 czerwca 2015r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej miał miejsce wernisaż "Moje pasje" malarstwa Pani Ewy Palarczyk z Lidzbarka Warmińskiego.  Autorka zaprezentowała 54 obrazy, które można oglądać do końca sierpnia w mini-galerii MBP przy ul. Bema 23.
Podczas spotkania Pani Ewa na podstawie konkretnych prac, szczegółowo opisała etapy powstawania obrazu malowanego farbami olejnymi lub akrylowymi.
Oprócz malarstwa można było również obejrzeć zbiór szkiców przedstawiających portrety, prace o tematyce hippicznej, a także ręcznie zdobione pisanki o różnobarwnych deseniach.
Spotkanie uświetniły swoim występem dzieci: Ola Żukowska i Kacper Prokopowicz
przygotowane przez nauczyciela muzyki w Młodzieżowym Domu Kultury  w Bartoszycach Panią Irinę Pliszkę

ZAPRASZAMY DO GALERII FOTOGRAFICZNEJ

 

Dodał: DZ
kiedy: 23 czerwca 2015r.
MAZURSKI SŁOWIK PROSTO Z KORSZ PRZYWĘDROWAŁ DO BARTOSZYC

16 czerwca 2015 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach odbył się konkurs wokalny "Mazurski Słowik" . W konkursie wzięło udział bardzo dużo wokalistów z całego województwa. Z roku na rok poziom konkursu jest coraz wyższy. Mamy dużo dzieci i młodzieży przepięknie śpiewającej i dlatego za każdym razem jak wystawiamy uczestników z naszej placówki, powtarzamy im, że najważniejszą rzeczą w konkursie jest dać z siebie wszystko, postarać się zaśpiewać najpiękniej jak się umie i co najważniejsze dobrze się bawić. A że komisja zauważy, nagrodzi i wyróżni to niesamowita radość.
Tym razem komisja była bardzo przychylna dla uczestników z MDK Bartoszyce, przyznając w poszczególnych kategoriach następujące miejsca i wyróżnienia: 
KATEGORIA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLASY 0 - III
II miejsce - SZYMON SOBCZAK
III miejsce - KACPER PROKOPOWICZ
wyróżnienie - WIKTORIA KUŹMOWICZ
KATEGORIA KLAS IV - VI
I miejsce - KAROLINA KLIMCZAK
KATEGORIA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH 
wyróżnienie - SZYMON USZYŃSKI
Do konkursu wokalistów przygotowywali Panie Irina Pliszka i Elena Witkowska oraz Pan Miro Maciopa Gratulujemy, pozdrawiamy i cieszymy się razem z Wami:)

Dodał: DZ
kiedy: 20 czerwca 2015r.
I POWIATOWY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ ZA NAMI

17 czerwca 2015 r. Młodzieżowy Dom Kultury wspólnie z Powiatową Poradnią Metodyczną Języka Angielskiego zorganizował I Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej.

Konkurs był skierowany do młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Więcej informacji w menu konkursy. ZAPRASZAMY

Dodał: DZ
kiedy: 17 czerwca 2015r.
OD MIESIĄCA TRWA REKRUTACJA NA ZAJĘCIA W NASZEJ PLACÓWCE

Już od miesiąca przypominamy rodzicom dzieci naszych zajęć, że trwa rekrutacja na rok szkolny 2015/2016.

Szczegóły postepowania rekrutacyjnego:

1. Wydawanie i przyjmowanie przez nauczycieli poszczegółnych kół wypełnionych deklaracji o kontynuacji uczestnictwa w danych zajęciach - do końca maja 2015 r.

2. Rekrutacja kandydatów - wydawanie i przyjmowanie wypełnionych deklaracji dla nowych kandydatów na uczestników wybranych zajęć - od 01.06. do 05.09. 2015 r.

3. Przyjmowanie kart uczestnictwa w zajęciach MDK - rodzice dzieci, które zostaną zapisane na zajęcia do Młodzieżowego Domu Kultury na rok szkolny 2015/2016 mają obowiązek pobrać od nauczycieli lub z sekretariatu kartę uczestnictwa i oddać ją wypełnioną po miesiącu uczestnictwa w zajęciach .

4. Przyjmowanie nowych uczestników z listy rezerwowej - w ciągu roku szkolnego 2015/2016

Prosimy o przestrzeganie terminarza postępowania rekrutacyjnego.

Dodał: DZ
kiedy: 3 czerwca 2015r.
PIKNIK RODZINNY - MAJÓWKA W MDK

17 maja 2015 r. w niedzielę o godz.14.00 na posesji naszej placówki odbył się PIKNIK RODZINNY pod nazwą "MAJÓWKA W MDK".

Było Was bardzo dużo - uczestnicy zajęć, rodzice, dziadkowie, przyjaciele - wszyscy chcieli podziwiać popisy artystyczne swoich pociech. Grupy taneczne zaprezentowały się na sali imprez, natomiast wokaliści na majowej scenie MDK. 

Na pikniku wręczaliśmy również nagrody i dyplomy laureatom oraz osobom wyróżnionym w Powiatowym Konkursie Plastycznym na "NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ WIELKANOCNĄ". 

Więcej informacji w menu imprezy oraz w galerii fotograficznej

Dodał: DZ
kiedy: 12 maja 2015r.
SZYMON SOBCZAK MOŻE WYGRAĆ " SUKCES"

 Wielkim powodzeniem MDK zakończyły się eliminacje do 20 edycji konkursu wokalnego „WYGRAJ SUKCES”. Najpierw po zmaganiach w Bisztynku w Ośrodku Kultury i Aktywności Lokalnej odbyły się eliminacje wstępne, w których wzięło udział ponad 20 osób. Oczywiście uczestnicy rywalizowali w określonych kategoriach wiekowych: SP klasy 0 – III, SP klasy IV – VI, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Nominacje do regionalnych eliminacji w Brodnicy wyśpiewali  sobie wokaliści z naszej placówki: Ola Gryczko, Lidia Szymańska i Szymon Sobczak.

6 maja 2015 r. w Brodnickim Domu Kultury SZYMON SOBCZAK przebojowo zaśpiewaną piosenką  „Przyjaciel deszczową porą”  uzyskał muzyczny bilet do 20 Finału Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „WYGRAJ SUKCES”, który odbędzie się w dniach 3-4 czerwca 2015 r. w Tarnobrzegu.

Brawo Szymon, gratulacje dla Pana Mirona Maciopy, bo to on przygotowuje Szymona do wszystkich konkursów.  

Dodał: DZ
kiedy: 11 maja 2015r.
ŚPIEWAJĄCY KORMORAN WILKASY 2015

24 maja 2015 r. grupa wokalistek ze Studia Piosenki MDK wzięła udział  w III Regionalnym Konkursie Piosenki Polskiej "Śpiewający Kormoran" Wilkasy 2015

Na konkurs przyjechali uczestnicy między innymi z: Giżycka, Kętrzyna, Mikołajek, Reszla, Rynu, BDK,Korsz...

Super zaśpiewały nasze dziewczęta zajmując w trzech kategoriach wiekowych pierwsze miejsca.

6 - 8 lat   I miejsce  Blanka Magun  

wyróżnienie Kornelia krywko

9 - 12 lat    Imiejsce  Lidia Szymańska

III Ola Gryczko

wyróżnienie - Wiktoria Pszybyłowska

13 - i więceji   Imiejsca  Aneta Bujnowska

Dziękujemy wszystkim naszym wokalistkom, gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym. Wspólnie z Panią Leną W. cieszymy się z tak wielkiego sukcesu.

Dodał: DZ
kiedy: 4 maja 2015r.
VI WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD WOKALNY "KOMU PIOSENKĘ" ZA NAMI

             Przez dwa dni w naszym mieście mieliśmy Wielkie Święto Piosenki, a to za sprawą VI Wojewódzkiego Przeglądu  Wokalnego „KOMU PIOSENKĘ”, który w dniach 17-18 kwietnia 2015 r, odbywał się w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach.

W przeglądzie zaprezentowało się 109 uczestników w czterech kategoriach wiekowych: SP klasy I –III, SP klasy IV – VI, szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne.

Organizatorzy oraz komisja od 16 lat ( ponieważ pierwsze 10 lat przegląd miał rangę powiatową, a kolejne 6 wojewódzką ) byli zachwyceni doborem piosenek. W najmłodszej kategorii wg regulaminu preferowana jest od dawna piosenka dziecięca, jednak dopiero ta edycja pokazała całą gamę przepięknie wyśpiewanych, dobranych do wieku uczestnika, radosnych, bardzo wdzięcznych piosenek dziecięcych.

Starsze kategorie również udowodniły, że śpiewanie nie polega na łatwiźnie, czyli na odśpiewaniu popularnych tzw. „hiciorów” . Młodzież śpiewała bardzo ambitne i trudne utwory ( G. Łobaszewskiej,  J. Kaczmarskiego, G. Turnaua, W. Warskiej, E. Demarczyk, E. Stachury,  ….), dlatego też komisja miała dużo pracy przy ocenie i wyborze tych najlepszych wokalistów.   

W menu konkursy szczegółowe wyniki przeglądu.

                                 ZAPRASZAMY

Dodał: DZ
kiedy: 20 kwietnia 2015r.
KONKURS NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ ROZSTRZYGNIĘTO

 Chcemy uspokoić uczestników Powiatowego Konkursu Plastcznego na "Najpękniejszą Kartkę Wielkanocną", ponieważ został on już rozstrzygnięty. Tym razem komisja się napracowała, gdyż na konkurs wpłynęło ponad 170 prac. I jak tu wybrać spośród tylu przepięknych prac??? Konkursy mają to do siebie że niestety zawsze są wygrani. Nie ukrywamy, że jeszcze żaden konkurs w historii MDK nie przyznał aż tak dużo nagród. W pniedziedziałek przedstawimy listę wyróżnionych i nagrodzonych osób. Jednocześnie informujemy, że rozdanie nagród i dyplomów odbędzie się  17 maja 2015 r. przy okazji Festynu Rodzinnego na posesji naszej placówki. 

Dokładne powiadomienie otrzymają placówki, z których wyłoniono laureatów i wyrónżnione osoby.

My natomiast już dzisiaj bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, gratulujemy laureatom i zapraszamy do galerii fotograficznej, gdzie zamieściliśmy wybrane przez komisję kartki.

Lista nagrodzonych w menu konkursy.

Dodał: DZ
kiedy: 11 kwietnia 2015r.
KONIEC ZGŁOSZEŃ NA VI WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD WOKALNY

Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że dobiegł termin zgłoszeń na VI Wojewódzki Przegląd Wokalny "KOMU PIOSENKĘ". Na dzień dzisiejszy wpłynęło 103 karty zgłoszeniowe z różnych zakątków naszego województwa. I po raz 16 jesteśmy szczęśliwi,że możemy gościć wspaniałych wokalistów oraz ich przecudownych opiekunów w naszych skromnych progach. To świadczyć może o tym, że przegląd nasz cieszy się  dużym zainteresowaniem wśród śpiewających dzieci i młodzieży. Piszemy po raz 16 ponieważ za nami 10 powiatowych przeglądów oraz 5 wojewódzkich. Obiecujemy, że i tym razem czeka nas wszystkich ogromna gama przeróznych piosenek, a wybrane jury oceni je z pewnością sprawiedliwie.

We wtorek na naszej stronie internetowej ukażą się listy uczestników - kolejność prezentacji w poszczególnych kategoriach wiekowych. 

My już dzisiaj trzymamy za wszystkich kciuki i niech wygrają najlepsi.

Dodał: DZ
kiedy: 10 kwietnia 2015r.
WARTO POCZYTAĆ O WARUNKACH REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2015/2016

 W menu REKRUTACJA - podaliśmy zasady rekrutacji na rok szkolny 2015/2016. 

Przypominamy, że MDK jest placówką oświatowo-wychowawczą i dlatego obowiązuje u nas rok szkolny od września do czerwca. Warto więc zapisywać swoje dzieci na zajęcia nie w trakcie roku szkolnego, ale zgodnie z zasadami i terminami rekrutacji. 

Dodał: DZ
kiedy: 24 lutego 2015r.
KOLEJNY SUKCES PIŁKARZY RĘCZNYCH

 14 lutego 2015 roku podopieczni Pana Andrzeja Cichockiego wywalczyli awans do finałów Mistrzostw Polski. Zagrają o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Ręcznej. Ogromne gratulacje

Dodał: DZ
kiedy: 19 lutego 2015r.
POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ

WIELKANOCNA KARTKA - TERMIN NADSYŁANIA PRAC DO 3 KWIETNIA 2015 R. ( w niektórych regulaminach omyłkowo napisane było do 3 kwietnia 2015) .

Wolnymi kroczkami zbliża się wiosna, więc i pora  pomyśleć o Świętach Wielkanocnych. A jak święta - to oczywiście życzenia, a życzenia to nie tylko sms, czy portale społecznościowe. Proponujemy tradycyjnie - kartki wielkanocne. Mamy nadzieję, że rozwiniecie swoją kreatywność, wyobraźnię i zaprezentujecie własny talent plastyczny. Zapraszamy w takim razie do Powiatowego Konkursu Plastycznego na NAJPIEKNIEJSZĄ KARTKĘ WIELKANOCNĄ.

Także macie jeszcze miesiąc do wykonania swojej najpiękniejszej wielkanocnej kartki.

Więcej szczegółów znajdziecie w menu konkursy.

Dodał: DZ
kiedy: 18 lutego 2015r.
FERYJNA AKADEMIA POMYSŁÓW - WYDARZENIA

Wszyscy zainteresowani mogą przeczytać informacje o wydarzeniach, w których uczestniczyły dzieci spędzające feryjne przedpołudnia w MDK - zakładka IMPREZY/ROK SZKOLNY 2014-2015/ FERYJNA AKADEMIA POMYSŁÓW - WYDARZENIA 

Dodał: DZ
kiedy: 15 lutego 2015r.
VI WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD WOKALNY KOMU PIOSENKĘ

Zapraszamy do kolejnej edycji  Wojewódzkiego Przeglądu Wokalnego "KOMU PIOSENKĘ".

"Piosenka jest dobra na wszystko" - to motto VI Wojewódzkiego Przeglądu Wokalnego, który odbędzie się 17 i 18 kwietnia 2015 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach. Tegoroczna edycja nie ogranicza tematyki wybranych przez Was piosenek. Chcemy jedynie, żeby piosenki śpiewane w przeglądzie sprawiały radość wykonawcom, jurorom oraz publiczności.

W menu konkursy zapraszamy do szczególowej informacji. gdzie znajdziecie regulamin i kartę zgłoszenia.

Już dzisiaj wybierajcie repertuar, ćwiczcie i cóż do zobaczenia w kwietniu

Dodał: DZ
kiedy: 11 lutego 2015r.
WYŚPIEWANE W KORSZACH

Gratulujemy wszystkim "emdeczkom" biorącym udział 12.12.2014 r. w IV Wojewódzkim Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w Korszach. Jesteśmy z Was wszystkich bardzo dumni. Zaśpiewaliście prześlicznie i dlatego też komisja wyróżniła niektórych  z Was w poszczególnych  kategoriach wiekowych:
- Przedszkola - III miejsce Kornelia Krywko
- SP kl. I - III - II miejsce Ola Gryczko, wyróżnienie - Ula Kucharska
- SP kl. IV - VI - II miejsce Karolina Klimczak
- Gimnazja - II miejsce - Aneta Bujnowska, wyróżnienie - zespół wokalny ze Studia Piosenki MDK
Brawa raz jeszcze dla wszystkich oraz gratulacje dla Pani Leny W.
 

Dodał: DZ
kiedy: 16 grudnia 2014r.
PIŁKARZE GRAJĄ I WYGRYWAJĄ

 Zespół MDK Bartoszyce w dn.02.12 okazał się najlepszy w ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej rocznika 2004 i młodszych w Elblągu. Udział w nim wzięło 7 zespołów z woj.pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

O w/w meczu oraz o innych wygranych rozgrywkach naszych piłkarzy ręcznych dowiecie się więcej w zakładce sport - menu sukcesy sportowe 2014/2015.

 

Dodał: DZ
kiedy: 4 grudnia 2014r.
LISTY UCZESTNIKÓW MIKOŁAJKOWEGO SPOTKANIA Z KOLĘDĄ

Informujemy, że w menu konkursy w załączniku podajemy kolejnośc prezentacji  na IV WOJEWÓDZKIM PRZEGLĄDZIE KOLĘD I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH "MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE Z KOLĘDĄ".

ZAPRASZAMY i do zobaczenia w MDK

Dodał: DZ
kiedy: 2 grudnia 2014r.
ANDRZEJKI W MDK

26 listopada 2014 r. Samorząd Uczestników zorganizował "WIECZÓR WRÓŻB I NIESPODZIANEK". Na imprezę przybyło ponad 100 dzieci w przepięknie przebranych strojach . Prym wiodły najmłodsze pociechy w wieku 3-6 la i przy nich trzeba było się zdrowo nagimnastykować, żeby każdy uczestnik balu czuł się bezpiecznie i w miarę zadowolony. Nie obeszło się oczywiście bez tradycyjnych wróżb andrzejkowych, które oprócz SU MDK przygotowały starsze dziewczęta z koła j. angielskiego, plastycznego i innych naszych grup. Było również sporo konkursów na które dzieci zawsze z niecierpliwością czekają, bo oczywiście organizatorzy zadbali o słodkie nagrody. Słodyczami zostały obczęstowane wszystkie dzieci. Była to pierwsza impreza z nowo wybraną przewodniczącą SU Anetką Szyszkowską, która miała straszną tremę i w duchu marzyła o powodzeniu pierwszego jej debiutu. Pomagali jej inni członkowie SU oraz panie Lena, Małgosia, Alina, Ewa, Danusia oraz pan Hubert. Gdy po dwóch godzinach zabawa dobiegła końca w głowach organizatorów zaczęły się rodzić nowe pomysły na przyszłą imprezę, na którą już niebawem zostaniecie zaproszeni.

W galerii fotograficznej można zerknąć na zdjęcia z imprezy 

Dodał: DZ
kiedy: 22 listopada 2014r.
POLSKA MOJA OJCZYZNA - INFORMACJE

21 listopada 2014 r. komisja oceniła prace w Powiatowym Konkursie Plastycznym "POLSKA MOJA OJCZYZNA".          

Na konkurs wpłynęło 121 prac w 4 kategoriach wiekowych: 21 prac z przedszkoli, 48 ze szkół podstawowych klas 0 - III, 35 - z klas IV - VI oraz 17 prac ze szkół gimnazjalnych. Więcej      w menu konkursy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przepiękne prace, gratulujemy opiekunom oraz nagrodzonym osobom. Życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu i doskonaleniu talentów plastycznych 

Dodał: DZ
kiedy: 21 listopada 2014r.
WYRÓZNIENIA DLA ZESPOŁÓW TANECZNYCH W IV TURNIEJ TAŃCA WARMIA POWER 2014 W STAWIGUDZIE

W minioną sobotę (15.11) w Stawigudzie odbyła się czwarta edycja Turnieju Tańca Warmia Power 2014. W imprezie zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie i Publiczne Gimnazjum wzięło udział dwieście dwadzieścia osób, w tym szesnaście zespołów i ponad trzydziestu solistów.  Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach wystawił również swoje dwa zespoły oraz solistkę. W ogólnym podsumowaniu zespoły PRIMA FUSION w kat. 16 – 20 lat oraz PRIMA II w kat do 11 lat  otrzymały wyróżnienia. Tym razem nie powiodło się solistce, która solo zatańczyła po raz pierwszy i gdyby nie debiutancka trema pewnie poszło by jej jeszcze fajniej. Mamy nadzieję, że jak mówi stare przysłowie „Praktyka czyni mistrza” wkrótce i Oliwia wytańczy solo jakiś sukces.

My cieszymy się z sukcesów dziewcząt,  gratulujemy obydwu zespołom i ich opiekunce Pani Małgorzacie Stankiewicz.

Dodał: DZ
kiedy: 18 listopada 2014r.
MYNIO I LOLEK Z ENEJA Z WIZYTĄ W PLACÓWCE

 5 listopada 2014 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach w ramach cyklicznych „SPOTKAŃ ARTYSTYCZNYCH” odbyło się niezwykłe spotkanie uczestników zajęć  z członkami zespołu „ENEJ” Mirosławem Myniem Ortyńskim i Piotrem Lolkiem Sołoducha. Spotkanie doszło do skutku dzięki panu Mironowi Maciopie, który dużo wcześniej  namawiał chłopaków do odwiedzenia placówki, tym bardziej, iż w ubiegłym roku na podobnym spotkaniu gościli w MDK inni członkowie zespołu Jacek Jaca Grygorowicz i Paweł Bolek Sołoducha. Mimo nawału pracy związanej z nagrywaniem swojej kolejnej płyty „enejowcy” znaleźli czas i przyjechali.

Impreza była zorganizowana w formie mini konferencji prasowej. Dzieci zadawały przeróżne pytania, z których najciekawsze to:........

po więcej informacji zapraszamy do menu imprezy 

Dodał: DZ
kiedy: 7 listopada 2014r.
IV WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD KOLĘD I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH

W tym roku trochę wcześniej niż w latach ubiegłych zapraszamy do udziału w IV Wojewódzkim Przeglądzie Kolęd i Piosenek Świątecznych. Tegoroczna edycja jest organizowana pod hasłem "MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE Z KOLĘDĄ". Celem imprezy oprócz prezentacji bogatej twórczości kolędniczej jest wymiana doświadczeń, podnoszenie poziomu artystycznego oraz integracja uczestników przeglądu z różnych środowisk województwa warmińsko-.mazurskiego. Do śpiewania kolęd zachęcamy zespoły oraz solistów w wieku szkolnym ( szkoły podstawowe i gimnazjalne).

Nie przyjmujemy zgłoszeń indywidualnych.

Przegląd odbędzie się 4 i 5 grudnia 2014 r., a na zgłoszenia oczekujemy do 1 grudnia 2014. r.

Więcej szczegółów w menu konkursy, gdzie znajdziecie także do pobrania plik z regulaminem.

                              Z A P R A S Z A M Y

Dodał: DZ
kiedy: 23 października 2014r.
POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY - POLSKA MOJA OJCZYZNA

 Zapraszamy do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym pod hasłem "POLSKA MOJA OJCZYZNA". Więcej szczegółów w zakładce konkursy:)

Dodał: DZ
kiedy: 9 października 2014r.
OGNISKO DLA UCZESTNIKÓW MDK

 9 października 2014 r  na posesji naszej placówki odbyło się Ognisko integracyjne. Pogda jak na zamówienie, frekwencja 200% - tylko się cieszyć.          I nie na darmo mówi się o MDK, że panuje tu rodzinna atmosfera, wszak tworzymy tu wspólną "mdekowską" rodzinkę. Cieszymy się, że na nasze imprezy przychodzą dzieci z rodzicami, dziadkami, czy innymi członkami rodziny.

      Z A P R A S Z A M Y DO GALERII FOTO 

Dodał: DZ
kiedy: 9 października 2014r.
TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ O PUCHAR BURMISTRZA

 10 października 2014 r.  w hali sportowej ZSP Nr 1 odbył się TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ CHŁOPCÓW O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA BARTOSZYCE.

W turnieju wzięły udział następujące zespoły:

MKS MOSIR KĘTRZYN 

UKS GIŻYCKO

UKS OLSZTYNIAK

UKS ROZOGI

MDK BARTOSZYCE

 Trenerzy ustalili kolejność oraz system rozgrywek. Postanowiono, iż zespoły zagrają systemem „każdy z każdym” , za każdy wygrany mecz drużyna zdobywała po 2 punkty, ilość zdobytych punktów decydowała o miejscu w ogólnej klasyfikacji turnieju.

 Wyniki poszczególnych meczy:

 MKS MOSIR Kętrzyn – UKS Olsztyniak     10 : 14

UKS Giżycko – UKS Rozogi                        19 : 13

MDK Bartoszyce – MKS MOSIR Kętrzyn     18 :   8

UKS Olsztyniak – UKS Giżycko                     6 : 16

MDK Bartoszyce – UKS Rozogi                   19 :   9

MKS MOSIR Kętrzyn – UKS Giżycko            7 : 16

UKS Olsztyniak – UKS Rozogi                     10 :   9

MDK Bartoszyce – UKS Olsztyniak              17 :   4

MKS MOSIR Kętrzyn – UKS Rozogi            11 :   9

UKS Giżycko – MDK Bartoszyce                  14 : 13

 Ilość zdobyty h punktów:

 UKS Rozogi                   0 pkt., V miejsce

MKS MOSIR Kętrzyn   2 pkt., IV miejsce

UKS Olsztyn                  4 pkt., III  miejsce

UKS Giżycko                 6 pkt., II  miejsce

MDK Bartoszyce            8 pkt., I   miejsce

 NAJLEPSZY ZAWODNIK – DAWID DERESZKIEWICZ  UKS GIŻYCKO

NAJLEPSZY BRAMKARZ – AMADEUSZ SĘDER UKS ROZOGI

NAJLEPSZY STRZELEC – PRZEMYSŁAW MOTYLEWSKI MDK BARTOSZYCE

 NAGRODA FAIR PLAY ( za najmniej popełnionych przewinień ) MDK BARTOSZYCE

 Trenerem piłkarzy ręcznych ( rocznika 2000r.) jest Jarosław Klimko.

Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Sympatyków Młodzieżowego Domu Kultury w Bartoszycach „PASJA” oraz MDK Bartoszyce przy wsparciu finansowym z realizacji zadania publicznego dofinansowanego z Urzędu Miasta Bartoszyce.

 Był to kolejny turniej, który pokazał, że piłka ręczna w naszym mieście już większymi krokami wchodzi na areny sportowe i z drużynami  MDK Bartoszyce zaczynają liczyć się zespoły z całego województwa i nie tylko. Wkrótce przed młodymi piłkarzami rozpoczną się mecze ligowe, a my już dzisiaj trzymamy za nich kciuki. 


Dodał: DZ
kiedy: 5 października 2014r.
NOWOŚĆ EDUKACYJNA W MDK

UWAGA, UWAGA, UWAGA ! ! !
NOWOŚĆ EDUKACYJNA W MDK

"KLUB MŁODYCH ODKRYWCÓW"

Jeżeli chcesz

- poczuć się jak odkrywca eksperymentator,
- brać udział w zabawie w eksperymentowanie,
- wykonywać proste ciekawe eksperymenty,
- demonstrować ciekawe pokazy
zapraszamy do Młodzieżowego Domu Kultury w każdą środę w godz.16.00 – 17.30.

Dodał: DZ
kiedy: 2 października 2014r.
NAGRODA FAIR PLAY PRZYWĘDROWAŁA DO PIŁKARZY RĘCZNYCH Z MDK

  W dniach 12-14 września 2014 r. w Olsztynie odbył się X WARMIŃSKI FESTIWAL PIŁKI RĘCZNEJ. Honorowy patronat nad festiwalem objął Piotr Grzymowicz - Prezydent Olsztyna.

Kategorie, w których grali reprezentaci MDK były bardzo mocno obstawione. Brały w nich udział nastepujące zespoły:

 

Młodzik (rocznik 2000/01)

Grupa A Grupa B
1.   Gimnazjum Nr 7 Olsztyn I 1.   Gimnazjum Nr 7 Olsztyn II 
2. UKS Rozogi 2. UKS Conrad Gdańsk
3. UKPR Agrykola Warszawa 3. MDK Bartoszyce
4. TS Siemiatycze 4. UKS Kontra Warszawa

Chłopcy (rocznik 2002 i młodsi)

Grupa A Grupa B
1.   KS Szczypiorniak Olsztyn   1.   MKS Mazur Sierpc            
2. UKS Kontra Warszawa 2. MDK Bartoszyce
3. UKS Trops Kartuzy 3. MTS Kwidzyn
4. UKS Olsztyniak Olsztyn 4. MUKS Omega Mrągowo

Zawodnicy MDK zawsze grają z pełnym zaangażowaniem i werwą. Mówimy, że serca do walki im nie brakuje. Tak było i tym razem.

 

W kategorii młodzik - rocznik 2000/2001 zdobyli III miejsce, natomiast w kategorii chłopców - rocznik 2002 i młodsi wywalczyli VI miejsce. Dodatkowym wyróżnieniem dla drużyny w kat. młodzików - rocznika 2001/2002 był tytuł i zdobycie NAGRODY FAIR PLAY.

Najlepszym bramkarzem został wybrany Jarosław Kamiński (MDK Bartoszyce).

Gratulujemy zawodnikom i ich trenerom panom: Jarosławowi Klimko i Andrzejowi Cichockiemu. Jak widzimy bardzo pięknie zapowiada nam się nowy rok szkolny na arenie sportowej.


 

Dodał: DZ
kiedy: 15 września 2014r.
KOLEJNE ZWYCIĘSTWO PIŁKARZY RĘCZNYCH

 Na zakończenie roku szkolnego  23.06.2014 r. zespół piłkarzy ręcznych MDK Bartoszyce rocz.2003 i 2004 pojechał na turniej do Tczewa.

Wyniki spotkań:

MDK Bartoszyce – SP 2 Tczew 23:5

MDK Bartoszyce – Bellator Ryjewo 18:10

MDK Bartoszyce – SP 12 Tczew 6:2

Nasz zespół wygrał wszystkie mecze i oczywiście został zwycięzcą turnieju przed SP 12 Tczew, Ryjewem i SP 2 Tczew.

Wszystkie zespoły rozegrały poza turniejem mecz z piątą klasą dziewcząt SP 12 Tczew. Nasz zespół wygrał 18:10 Był jednym z dwóch zespołów (jeszcze Ryjewo wygrało 15-14), którym udało się je pokonać.

Od kwietnia jest to trzeci z rzędu triumf tego rocznika.

Skład zespołu:

Rocz.2003 – Kwiatkowski Maciej (22br.-najlepszy strzelec turnieju), Kwiatkowski Wiktor (1br.-najlepszy zawodnik drużyny), Bartnicki Dominik (4br.), Jasudowicz Amadeusz (2br.), Pawłowski Kacper (4br.), Działa Hubert (8br.), Działa Bartłomiej (5br.), Habinski Kacper (10br.), Migun Michał (1br.), Klimko Mikołaj (1br.), Szewczyk Maciej, Lewandowski Kuba (1br.).

Rocz.2004 – Lewandowski Piotr (2br.), Broniek Wiktor (2br.), Tokarz Filip (1br.), Tokarz Kuba (1br.)

Trener drużyny: ANDRZEJ CICHOCKI

WIELKIE GRATULACJE DLA WAS WSZYSTKICH! JESTEŚMY Z WAS BARDZO DUMNI MDK Bartoszyce zaprasza dzieci na otwarte zajęcia z piłki ręcznej na wakacjach.

Zajęcia odbywać się będą w ZSP nr1 na ul. Limanowskiego zarówno na hali, jak i na orliku

w dn.30.06-04.07 oraz 07.07-10.07

 rocznik 2004-2005 w godz. 12.00-13.30  rocznik  2002-2003 w godz. 13.30-15.00

                                                        Z A P R A S Z A M Y 

Dodał: DZ
kiedy: 23 czerwca 2014r.
ŚWIĘTO TEATRU W MDK

13 czerwca 2014 r. grupa z Pracowni Działań Pedagogicznych z Elementami Teatru "GAPCIO" zaprosiła swoich rodziców i przyjaciół na występy podsumowujące ich całoroczną pracę. Na początku zaprezentowali się najmłodsi uczestnicy grupy, następnie "GAPCIOWICZE" - bo tak o nich mówi opiekunka Pani Ewa Kozieł. W ich wykonaniu obejrzeliśmy trzy spektakle:"Dzień Babci i Dziadka" - Jana Jakuba Należytego, "Przygoda w czasie" autorstwa uczestniczki zajęć Weroniki Wierzchowskiej oraz "Roko i Koko" autorstwa Aleksandry Dacko , również uczestniczki zajęć. Było to bardzo sympatyczne spotkanie z teatrem. Na zakończenie wszyscy mali aktorzy otrzymali od Pani Ewy pamiątkowe dyplomy z podziękowaniem za  pracę w mijającym roku szkolnym:)

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

 

Dodał: DZ
kiedy: 16 czerwca 2014r.
XI WOJEWÓDZKI KONKURS WOKALNY TALENT 2014

7 czerwca 2014r. odbył się XI Wojewódzki Konkurs Wokalny TALENT 2014. Wzięło w nim udział wielu uczestników z województwa warmińsko - mazurskiego w czterech kategoriach wiekowych. 

TALENT ROKU jury przyznało jednogłośnie Anecie Bujnowskiej wokalistce z  MDK Bartoszyce

Anetka wyśpiewała również I miejsce w kategorii – gimnazjum.

W nagrode Anetka otrzymała zaproszenie do studia Radia Olsztyn w celu nagrania zaśpiewanej w konkursie piosenki.

Dodał: DZ
kiedy: 12 czerwca 2014r.
MAZURSKI SŁOWIK W KORSZACH OPANOWAŁY WOKALISTKI Z MDK

V Wojewódzki Konkurs Wokalny Mazurski Słowik

 

Ponad dziewięćdziesiąt osób wzięło udział w V Wojewódzkim Konkursie Wokalnym „Mazurski Słowik” Korsze 2014. Konkurs odbył się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach. Jego organizatorami byli: Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Otwarte Drzwi”, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach oraz Miejski Ośrodek Kultury w Korszach.

Imprezę wspólnie z burmistrzem otworzyli Jadwiga Hajduk dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Korszach oraz Tomasz Lenkowski dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach, a zarazem prezes Korszeńskiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Otwarte Drzwi”. Stwierdzili oni, iż impreza z roku na rok rozwija się coraz bardziej, że jest wyższy poziom i liczba uvczestników również wzrasta.

Komisja w składzie:

Przewodnicząca - Marta Andrzejczyk olsztyńska wokalistka i aktorka

członek - Piotr Banaszek autor muzyki, producent, aranżer oraz  

członek - Piotr Janik solista, który ze śpiewem jest związany od najmłodszych lat. Laureat wielu konkursów wokalnych

wśród wielu nagrodzonych i wyróżnionych osób dostrzegła uczestniczki koła wokalnego z naszej placówki. I tak:

kat. klas 1-3

I miejasce Lidia Szymańska

kat. klas 4-6

 

II m Karolina Klimczak

kat. gimnazjm
I m Joanna Wojtkiewicz
II m Aneta Bujnowska

Gratulujemy, bijemy wielkie brawa, ponieważ nie jest to jedyny sukces tych wokalistek w tym roku szkolnym. Więcej na temat osiągnięć dziewcząt w menu osiągnięcia.

ZAPRASZAMY

 

Dodał: DZ
kiedy: 11 czerwca 2014r.
Piłkarze Ręczni MDK najlepsi na turnieju w woj,pomorskim

 MDK Bartoszyce Najlepszy Na Turnieju W Woj. Pomorskim

W dniach 23-25.052014 zespół szczypiorniaka rocznika 2003 przebywał na turnieju w Ryjewie, gdzie spotkało się 7 zespołów (6 z woj. pomorskiego i MDK Bartoszyce). Turniej 3-dniowy rozegrano systemem „każdy z każdym”. Zespół z Bartoszyc, który wygrał w  ostatnich zawodach w Bartoszycach (z zespołami woj. mazowieckiego) okazał się najlepszy w turnieju w woj. pomorskim. W trzydniowych zmaganiach  nasz zespół uzyskał następujące wyniki:

MDK Bartoszyce – PTF Gdańsk 20 – 2

MDK Bartoszyce – Conrad Gdańsk 28 – 12 

MDK Bartoszyce – Kwidzyn 19 - 5

MDK Bartoszyce – Gdańsk Osowa 26 - 8

MDK Bartoszyce – Tczew 24 - 9

MDK Bartoszyce – Bellator Ryjewo 20 – 7

Turniej miał na celu poznanie i porównanie umiejętności naszych dzieciaków na tym etapie szkoleniowym z zespołami innego województwa. Nasza drużyna, choć bardzo chwalona przez trenerów  innych zespołów, dała trenerowi wiele przemyśleń do dalszej pracy.

Kolejność turnieju:

I miejsce MDK Bartoszyce 12pkt.

II miejsce Kwidzyn 9 pkt.

III miejsce Ryjewo 9 pkt.      

IV miejsce Tczew  5 pkt.

V miejsce Conrad Gdańsk 4 pkt.

VI miejsce PTF Gdańsk 2 pkt.

VII miejsce Gdańsk Osowa 1 pkt.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Maciej Kwiatkowski, który okazał się także najlepszym strzelcem. Najlepszym bramkarzem wybrano także naszego zawodnika, Wiktora Kwiatkowskiego.

Rozdano także nagrody dla 7-turnieju (najlepsi zawodnicy zespołów), gdzie nagrodę otrzymał Kacper  Habiński.

W turnieju wzięli udział:

Rocz.2003: Maciej Kwiatkowski, Wiktor Kwiatkowski, Kacper Habiński, Dominik Bartnicki, Amadeusz Jasudowicz, Kacper Pawłowski, Michał Migun, Mikołaj Klimko, Hubert Działa, Bartłomiej Działa oraz z rocz. 2004: Wiktor Broniek, Piotr Lewandowski, Łukasz Jurewicz.

U tak młodych zawodników tylko turnieje dają możliwość ocenić poziom umiejętności psychofizycznych. Gratuluję dzieciom, że potrafią pokazać to, czego się nauczyły na treningach, często wymagających dużego zaangażowania fizycznego i intelektualnego.                                    Trener Andrzej Cichocki

Dodał: DZ
kiedy: 28 maja 2014r.
Powiatowy Konkurs Plastyczny

21 maja 2014 r w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Plastyczny „ W Świecie Pojazdów”.

Na konkurs wpłynęło 154 prace : 56 prac w kategorii Grupy Przedszkolne,  40 prac ze Szkół Podstawowych klas I – III, 53 prace ze Szkół Podstawowych klas IV – VI i 5 prac z kategorii Szkół Gimnazjalnych.

 Komisja w składzie:

 Hubert Ramotowski  - przewodniczący

Ewa Kozieł – członek

Michał Komarczewski – członek

 przyznała nagrody i wyróżnienie w poszczególnych kategoriach wiekowych następującym osobom: 

 KATEGORIA – GRUPY PRZEDSZKOLNE

Wyróżnienia

ALEKSANDER KRUSZEWSKI – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Sępopolu

FILIP MAŁEK – Integracyjne Przedszkole Nr 4 w Bartoszycach

MICHALINA BOKISZ - Integracyjne Przedszkole Nr 4 w Bartoszycach

JULIA JAGIEŁŁO - Integracyjne Przedszkole Nr 4 w Bartoszycach

AMELKA BAŃKA – Przedszkole Publiczne Nr 2 w Bartoszycach

MAKSYMILIAN TERCJAK – Przedszkole Publiczne Nr 6 w Bartoszycach

NATASZA MIELNICZEK – Przedszkole Publiczne nr 9 w Bartoszycach

III miejsce - JULIA ADAMCZUK - Integracyjne Przedszkole Nr 4 w Bartoszycach

III miejsce – WIKTORIA PIEKIELNIAK – Młodzieżowy Dom Kultury  w Bartoszycach

III miejsce – JULIA JODKO - Młodzieżowy Dom Kultury  w Bartoszycach

II miejsce – MIKOŁAJ KASPRZAK – Przedszkole Gminne Nr 1 w Bartoszycach

II miejsce – BARTOSZ WOJNICZ – Przedszkole Publiczne Nr 2 w Bartoszycach

I miejsce – KALINKA RURKA - Młodzieżowy Dom Kultury  w Bartoszycach

I miejsce -  ZOSIA KRASOWSKA - Integracyjne Przedszkole Nr 4 w Bartoszycach

KATEGORIA – SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY I – III

Wyróżnienia

MARIA ŚWIEŻEK – Szkoła Podstawowa Nr 7 w Bartoszycach

DOMINIKA LIKSZO - Młodzieżowy Dom Kultury  w Bartoszycach

LESZEK ŁADOSZ – Szkoła Podstawowa w Żydowie

MAJA KOZOŃ – Szkoła Podstawowa w Bisztynku

JULIA SUPRYNOWICZ – Szkoła Podstawowa w Krawczykach

III miejsce JOANNA BOJARSKA – Szkoła Podstawowa Nr 7 w Bartoszycach

III miejsce – DOMINIKA BORUSZEWSKA - Szkoła Podstawowa w Żydowie

II miejsce – OLIWIA JAROSZEWICZ - Młodzieżowy Dom Kultury  w Bartoszycach

I miejsce – NIKOLA JAROSZEWICZ - Młodzieżowy Dom Kultury  w Bartoszycach

KATEGORIA – SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY IV – VI

Wyróżnienia

KAROL ZYCH – Zespół Szkół Nr 1 w Bartoszycach

AGATA BALEWSKA - Szkoła Podstawowa Nr 7 w Bartoszycach

LAURA PRZYBYCIEŃ- Szkoła Podstawowa Nr 7 w Bartoszycach

III miejsce – WIKTORIA KUPIS - Szkoła Podstawowa w Krawczykach

II miejsce – PATRYK – JAN MAJCHER- Szkoła Podstawowa w Sokolicy

KATEGORIA – SZKOŁY GIMNAZJALNE

III miejsce – SZYMON LEMAŃSKI – Gimnazjum w Kinkajmach

II miejsce – FILIP GĄSIEWSKI - Gimnazjum w Bezledach

I miejsce – AGATA KWILIŃSKA – Gimnazjum w Bezledach

 Wręczenie nagród odbyło się 1 czerwca 2014 r. na Festyni Rodzinnym "PIKNIK W MDK"

Nagrodzone prace można obejrzeć do końca czerwca na wystawie w slai imprez MDK.

ZAPRASZAMY DO GALERII FOTOGRAFICZNEJ                                                                                             

Dodał: DZ
kiedy: 26 maja 2014r.
ZNOWU OGROMNE BRAWA DLA WOKALISTEK

 20 maja 2014 r. w Pałacu Młodzieży w Olsztynie odbył się Przegląd Piosenki Dziecięcej  „POZYTYWKA”.  I miejsce w kategorii Szkół Podstawowych Klas I – III wyśpiewała LIDIA SZYMAŃSKA – uczestniczka koła wokalnego  prowadzonego przez Panią Elenę Witkowską w naszej placówce.

Drugą bardzo miłą niespodzianką dla nas jest zakwalifikowanie się ANETY BUJNOWSKIEJ do finału XI Wojewódzkiego Konkursu Wokalnego „TALENT 2014”, organizowanego przez Pasłęcki Ośrodek Kultury w Pasłęku. Przesłuchania finałowe rozpoczną się 7 czerwca 2014 r.

BRAWO DZIEWCZĘTA 

 

Dodał: DZ
kiedy: 22 maja 2014r.
POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY

21 maja 2014 r w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Plastyczny „ W Świecie Pojazdów”.

Na konkurs wpłynęło 154 prace : 56 prac w kategorii Grupy Przedszkolne,  40 prac ze Szkół Podstawowych klas I – III, 53 prace ze Szkół Podstawowych klas IV – VI i 5 prac z kategorii Szkół Gimnazjalnych.

Komisja w składzie:

Hubert Ramotowski  - przewodniczący

Ewa Kozieł – członek

Michał Komarczewski – członek

przyznała nagrody i wyróżnienie w poszczególnych kategoriach wiekowych następującym osobom: 

 KATEGORIA – GRUPY PRZEDSZKOLNE

Wyróżnienia

ALEKSANDER KRUSZEWSKI – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Sępopolu

FILIP MAŁEK – Integracyjne Przedszkole Nr 4 w Bartoszycach

MICHALINA BOKISZ - Integracyjne Przedszkole Nr 4 w Bartoszycach

JULIA JAGIEŁŁO - Integracyjne Przedszkole Nr 4 w Bartoszycach

AMELKA BAŃKA – Przedszkole Publiczne Nr 2 w Bartoszycach

MAKSYMILIAN TERCJAK – Przedszkole Publiczne Nr 6 w Bartoszycach

NATASZA MIELNICZEK – Przedszkole Publiczne nr 9 w Bartoszycach

 III miejsce - JULIA ADAMCZUK - Integracyjne Przedszkole Nr 4 w Bartoszycach

III miejsce – WIKTORIA PIEKIELNIAK – Młodzieżowy Dom Kultury  w Bartoszycach

III miejsce – JULIA JODKO - Młodzieżowy Dom Kultury  w Bartoszycach

 II miejsce – MIKOŁAJ KASPRZAK – Przedszkole Gminne Nr 1 w Bartoszycach

II miejsce – BARTOSZ WOJNICZ – Przedszkole Publiczne Nr 2 w Bartoszycach

 I miejsce – KALINKA RURKA - Młodzieżowy Dom Kultury  w Bartoszycach

I miejsce -  ZOSIA KRASOWSKA - Integracyjne Przedszkole Nr 4 w Bartoszycach

KATEGORIA – SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY I – III

Wyróżnienia

MARIA ŚWIEŻEK – Szkoła Podstawowa Nr 7 w Bartoszycach

DOMINIKA LIKSZO - Młodzieżowy Dom Kultury  w Bartoszycach

LESZEK ŁADOSZ – Szkoła Podstawowa w Żydowie

MAJA KOZOŃ – Szkoła Podstawowa w Bisztynku

JULIA SUPRYNOWICZ – Szkoła Podstawowa w Krawczykach

III miejsce JOANNA BOJARSKA – Szkoła Podstawowa Nr 7 w Bartoszycach

III miejsce – DOMINIKA BORUSZEWSKA - Szkoła Podstawowa w Żydowie

II miejsce – OLIWIA JAROSZEWICZ - Młodzieżowy Dom Kultury  w Bartoszycach

I miejsce – NIKOLA JAROSZEWICZ - Młodzieżowy Dom Kultury  w Bartoszycach

 KATEGORIA – SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY IV – VI Wyróżnienia

KAROL ZYCH – Zespół Szkół Nr 1 w Bartoszycach

AGATA BALEWSKA - Szkoła Podstawowa Nr 7 w Bartoszycach

LAURA PRZYBYCIEŃ- Szkoła Podstawowa Nr 7 w Bartoszycach

III miejsce – WIKTORIA KUPIS - Szkoła Podstawowa w Krawczykach

II miejsce – PATRYK – JAN MAJCHER- Szkoła Podstawowa w Sokolicy

KATEGORIA – SZKOŁY GIMNAZJALNE

III miejsce – SZYMON LEMAŃSKI – Gimnazjum w Kinkajmach

II miejsce – FILIP GĄSIEWSKI - Gimnazjum w Bezledach

I miejsce – AGATA KWILIŃSKA – Gimnazjum w Bezledach

Wszystkim uczestnikom i opiekunom bardzo dziękujem za udział w konkursie, a nagrodzonym gratulujemy. Już wkrótce otrzymacie od nas zaproszenia na PIKNIK RODZINNY, który odbędzie się 1 czerwca 2014 od godz. 14.00 na posesji naszej placówki. Właśnie  na pikniku wręczymy Wam ngrody i pamiątkowe dyplomy.

JUŻ DZISIAJ CZUJCIE SIĘ ZAPROSZENI

 

 

                                                                                

                                                                                 

 

 

Dodał: DZ
kiedy: 22 maja 2014r.
TYTUŁ LAUREATA W KONKURSIE RECYTATORSKIM DLA MARIEM CHAHED Z MDK

16maja 2014 r. w Bartoszyckim Domu Kultury odbył się XXXII Konkurs Recytatorski "SPOTKANIA Z POEZJĄ". Tytuł Laurteata otrzymała uczestniczka koła teatralnego z elementami socjoterapii prowadzonego w MDK przez Panią Ewę Kozieł MARIEM CHAHED. Były to eliminacje rejonowe, natomiast finał wojewódzki, w którym weźmie udział Mariem odbędzie się 6 czerwca 2014 r. w Olsztynie.

Gratulujemy Mariem i Pani Ewie.

Dodał: DZ
kiedy: 20 maja 2014r.
NA ŚPIEWAJĄCYM KORMORANIE W WILKASACH I MIEJSCA WE WSZYSTKICH KATEGORIACH WIEKOWYCH WYŚPIEWANE PRZEZ MDK

16 maja 2014 r. w Wilkasach odbył się II REGIONALNY FESTIWAL PIOSENKI POLSKIEJ "ŚPIEWAJĄCY KORMORAN" 2014. Z przyjemnością informujemy o wynikach uczestników MDK, których do festiwalu przygotowywała Pani Elena Witkowska:

KATEGORIA 6-8 lat:

I miejsce  Ula Kucharska

KATEGORIA 9-12 lat:

I miejsce  Lidia Szymańska

 • KATEGORIA 12 - 16 lat:

I miejsce - Dominika Golon

KATEGORIA OPEN ( powyżej 16 lat):

II miejsce Agata Mierzejewska


W festiwalu udział wzięło ponad 60 wokalistów z całego województwa. Między innymi z Kętrzyna, Dobrego Miasta, Giżycka, Korsz,Mikołajek, Rynu..... Komisja w każdej kategorii wiekowej przyznawała po 3 miejsca oraz po jednym wyróżnieniu. Z pewnością gdyby wyróżnień było więcej powędrowałyby do pozostałych wykonawców z naszej placówki.

Wszystkim wykonawcom biorącym udział w festiwalu mocno gratulujemy, bo dla nas wszyscy przepięknie zaśpiewaliście. Oczywiście największe brawa bijemy nagrodzonym i Pani Lenie. Jesteśmy w Was bardzo dumni.

Dodał: DZ
kiedy: 18 maja 2014r.
NA ŚPIEWAJĄCYM KORMORANIE W WILKASACH I MIEJSCA WE WSZYSTKICH KATEGORIACH WIEKOWYCH WYŚPIEWANE PRZEZ MDK

16 maja 2014 r. w Wilkasach odbył się II REGIONALNY FESTIWAL PIOSENKI POILSKIEJ "ŚPIEWAJĄCY KORMORAN" 2014.                          Z przyjemnością informujemy o wynikach uczestników MDK, których do festiwalu przygotowywała Pani Elena Witkowska:

KATEGORIA 6-8 lat:

I miejsce  Ula Kucharska

KATEGORIA 9-12 lat:

I miejsce  Lidia Szymańska

 • KATEGORIA 12 - 16 lat:

I miejsce - Dominika Golon

KATEGORIA OPEN ( powyżej 16 lat):

II miejsce Agata Mierzejewska


W festiwalu udział wzięło ponad 60 wokalistów z całego województwa. Między innymi z Kętrzyna, Dobrego Miasta, Giżycka, Korsz,Mikołajek, Rynu..... Komisja w każdej kategorii wiekowej przyznawała po 3 miejsca oraz po jednym wyróżnieniu. Z pewnością gdyby wyróżnień było więcej powędrowałyby do pozostałych wykonawców z naszej placówki.

Wszystkim wykonawcom biorącym udział w festiwalu mocno gratulujemy, bo dla nas wszyscy przepięknie zaśpiewaliście. Oczywiście największe brawa bijemy nagrodzonym i Pani Lenie. Jesteśmy w Was bardzo dumni.

Dodał: DZ
kiedy: 18 maja 2014r.
III mjiejsce wyśpiewane przez Anetę Bujnowską na Kryształowej Nucie w Lidzbarku Warm.

27 kwietnia 2014 r. w Lidzbarskim Domu Kultury odbyła się X edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki „KRYSZTAŁOWA NUTA 2014”. W przeglądzie udział wzięło 23 wokalistów z różnych regionów naszego kraju.

Grand Prix zdobył trzynastoletni Piotr Zubek z Warszawy. Pierwsze miejsce wyśpiewała Anna Frontczak z Piotrkowa Trybunalskiego. Po niej uplasowała się Beata Ryś z Myślenic, a na trzecim miejscu była Aneta Bujnowska z Młodzieżowego Domu Kultury w Bartoszycach. Nagroda publiczności trafiła do rak Natalii Jaworskiej z Przasnysza.

Cieszymy się bardzo z sukcesów Anetki, tym bardziej, iż 13 kwietnia 2014 r. na Wojewódzkim Przeglądzie Wokalnym „KOMU PIOSENKĘ” w MDK w Bartoszycach komisja przyznała Anecie I miejsce. Świadczy to o jej niezwykłym głosie, muzykalności i talencie muzyczno - wokalnym. Aneta jest uczestniczką zajęć wokalnych prowadzonych w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach przez nauczyciela muzyki Panią Elenę Witkowską

 

Dodał: DZ
kiedy: 29 kwietnia 2014r.
PREMIERA SPEKTAKLU TEATRALNEGO

27 kwietnia 2014 r. o godz. 17.00 w  sali imprez MDK odbyło się niezwykłe wydarzenie. Grupa teatralna KONTAKT działająca pod opieką Pani Ewy Kozieł przedstawiła  spektakl teatralno-muzyczny pt:         " DRUGA STRONA LUSTRA".  Cała sala była wypełniona widownią, która z zaciekawieniem czekała na to, co się wydarzy na mdekowskiej scenie. Zgasły światła, Pani Ewa przywitała wszystkich serdecznie, wyszły dziewczęta i zaczęło się. Niezapomniane wrażenia: przepiękna choreografia, śpiewy i gra aktorska, przy tym odpowiednia gra świateł, to wszystko sprawiło,że niejednemu widzowi poleciała po policzku łezka. Najbardziej wzruszeni byli rodzice i  dziadkowie oraz pracownicy MDK, którzy mimo wolnej niedzieli przyszli na spektakl, by dopingować koleżankę Ewę i jej teatralna grupę. Niech żałują Ci, co nie przyszli.

"Druga strona lustra"

Scenariusz: Anna Dams, Alicja Kalinowska, Patrycja Sternicka

Choreografia: Paulina Koszykowska

Muzyka: Zespół "SEPIA"

Obsada: Alicja Kalinowska, Patrycja Stadnicka, Anna Dams, Paulina Koszykowska, Magdalena Grzywnowicz, Aleksandra Maron

Kostiumy i opieka: Ewa Kozieł

Dźwięk i oświetlenie: Michał Komarczewski

Zapraszamy do galerii fotograficznej

 

Dodał: DZ
kiedy: 26 kwietnia 2014r.
WYNIKI V WOJEWÓDZKIEGO PRZEGLĄDU "KOMU PIOSENKĘ"

  12 i 13 kwietnia 2014 r. w Młodzieżowym Domu Kultury    w Bartoszycach odbył się V Wojewódzki Przegląd Wokalny „KOMU PIOSENKĘ” pod hasłem „ALE W KOŁO JEST WESOŁO”

W tegorocznej edycji przeglądu wystąpiło 118 osób: 31 w kategorii Szkół Podstawowych  klas 0 – III, 48 osób w klasach IV – VI, ze Szkół Gimnazjalnych zaprezentowało się 27 uczestników, natomiast ze Szkół Ponadgimnazjalnych 12 wokalistów.

Komisja w składzie:

Marcin Ciurapiński – przewodniczący

Anna Zalewska Ciurapińska – członek

( liderzy zespołu „Big Day”, zespół znany nie tylko na terenie naszego województwa, ale i w całym kraju. Piosenki zespołu ( „We mgle”, „Przestrzeń”, czy „W dzień gorącego lata” niejednokrotnie gościły na czołowych miejscach list przebojów znanych rozgłośni radiowych.

Barbara Kryś – członek ( doświadczony nauczyciel muzyki, śpiewu i nauki gry na paninie)

przyznała nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych następującym osobom:

 SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY 0 – III

KONSTANCJA JAREMA – Miejski Ośrodek Kultury w Wielbarku – wyróżnienie

HUBERT NIKSA – Fundacja Kreolia – Kraina Kreatywności w Świętajnie – wyróżnienie

MAGDALENA WRONOWSKA – MDK w Lidzbarku Warm – wyróżnienie

ALEKSANDRA TABAKA – Miejski Ośrodek Kultury w Korszach – wyróżnienie

JULIA OBRĘBSKA – Miejski Ośrodek Kultury w Korszach – najmłodszy uczestnik Nagroda Burmistrza Miasta Bartoszyce

DAGMARA LEWADNDOWSKA – SP w Bisztynku – III miejsce oraz Nagroda Stowarzyszenia Sympatyków MDK w Bartoszycach „PASJA”

SZYMON SOBCZAK – MDK w Bartoszycach  - II miejsce oraz Nagroda Stowarzyszenia Sympatyków MDK w Bartoszycach „PASJA”

LIDIA SZYMAŃSKA – MDK w Bartoszycach – I miejsce oraz Nagroda Stowarzyszenia Sympatyków MDK w Bartoszycach „PASJA”

 SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY IV – VI

JULIA BABIK – MDK w Lidzbarku Warm. – wyróżnienie

MARTA DRĘŻEK - Fundacja Kreolia – Kraina Kreatywności w Świętajnie – wyróżnienie

WIKTORIA GŁODOWSKA – SP Nr 1 w Lidzbarku Warm. – wyróżnienie

WERONIKA PIETKIEWICZ – SP Nr 3 w Szczytnie – wyróżnienie

PAULINA TROJAN – PSM I stopnia w Dywitach – wyróżnienie

JULIA ZIELIŃSKA – SP Nr 3 w Lidzbarku Warm.- wyróżnienie

ŻANETA ŻOKOWSKA – Centrum Kultury i Promocji w Barczewie – wyróżnienie

KAROLINA KLIMCZAK – MDK w Bartoszycach – III miejsce oraz Nagroda Dyrektora PZAO w Bartoszycach

SANDRA STADNIK – Miejski Ośrodek Kultury w Korszach – II miejsce oraz Nagroda Wójta Gminy Bartoszyce

NATALIA CZERWIŃSKA – Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Wilkasach – I miejsce oraz Nagroda Burmistrza Miasta Bartoszyce

SZKOŁY GIMNAZJALNE

KAROLINA DYMITROWICZ -  Miejski Ośrodek Kultury w Korszach – wyróżnienie

DOMINIKA GOLN – MDK w Bartoszycach – wyróżnienie

KATARZYNA GRONOWSKA - Fundacja Kreolia – Kraina Kreatywności w Świętajnie – wyróżnienie oraz Nagroda Marszałka Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego

OLIWIA KASJANIUK – MDK w Bartoszycach – wyróżnienie

MARIA KOŁODZIEJCZYK  - Gimnazjum w Wielbarku – wyróżnienie

OLIWIA KUCZYŃSKA – Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku – wyróżnienie

AGNIESZKA STEFANOWICZ – Zespół Szkół Nr 1 w Bartoszycach – wyróżnienie

NICOLE ZIEBIS – Gimnazjum w Świętajnie  – wyróżnienie

ALEKSANDRA ZIMNOCH – PSM I stopnia w Lidzbarku Warm. – wyróżnienie

JOANNA WOJTKIEWICZ – MDK w Bartoszycach – III miejsce Nagroda Dyrektora PZAO  w Bartoszycach

EMILIA SZUMSKA - Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku II miejsce oraz Nagroda Starosty Powiatu Bartoszyckiego

ANETA BUJNOWSKA – MDK w Bartoszycach – I miejsce oraz Nagroda Starosty Powiatu Bartoszyckiego

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

MARTYNA BRUDZEŃSKA – Dom Kultury w Bezledach – wyróżnienie

MARTA DADURA - Fundacja Kreolia – Kraina Kreatywności w Świętajnie – wyróżnienie

GABRIELA LABAK – ZS Górowo Ił. – wyróżnienie

KATARZYNA PUPIN – MDK w Kętrzynie – wyróżnienie

MAGDA ZAPADKA – MDK w Bartoszycach – III miejsce oraz Nagroda Dyrektora PZAO w Bartoszycach

AGATA GRACZYK – MDK w Lidzbarku Warm. – II miejsce oraz Nagroda Starosty Powiatu Bartoszyckiego

AGATA MIERZEJEWSKA – MDK w Bartoszycach – I miejsce, nagroda Dyrektora MDK

 


 

Dodał: DZ
kiedy: 15 kwietnia 2014r.
LISTY UCZESTNIKÓW V WOJEWÓDZKIEGO PRZEGLĄDU WOKALNEGO

JuŻ 12 i 13 kwietnia 2014 r. odbędzie się w naszej placówce V Wojewódzki Przegląd Wokalny "KOMU PIOSENKĘ". W sobotę prezentować się będą szkoły podstawowe - od godz. 10.00 klasy 0 - III, natomiast około godz. 12.00 wystąpią uczestnicy ze szkół podstawowych klas IV - VI. 

13 kwietnia 2014 w niedzielę od godz. 10.00 zaśpiewają dla nas uczestnicy ze szkół gimnazjalnych, a około 10.00- młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych.

Kolejność prezentacji w linku do pobrania poniżej:

http://www.sendspace.com/file/2imofm

Jeżeli występują błędy w nazwiskach lub tytułach utworów prosimy o kontakt na maila.

Pozdrawiamy, do zobaczenia w sobotę i w niedzielę.


 

 

 

Dodał: DZ
kiedy: 8 kwietnia 2014r.
Powiatowy Konkurs Plastyczny "W ŚWIECIE POJAZDÓW"

Zapraszamy do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznm "W ŚWIECIE POJAZDÓW". Celem konkursu jest rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej, inspirowanie do prcy twórczej i oczywiście zachęcenie do zaprezentowania zdolności i umiejętności plastycznej. Konkurs kierowany jest do dzieci i młodzieży z powiatu bartoszyckiego w wieku 4- 15 lat. Uczestnik przygotowuje samodzielnie jedną prace plastyczną z wykorzystaniem dowolnej techniki - malarstwo, rysunek, grafika oprócz technik łączonych i przestrzennych............... Więcej informacji w zakładce konkursy.

                             Z A P R A S Z A M Y

Dodał: DZ
kiedy: 3 marca 2014r.
V WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD "KOMU PIOSENKĘ"

  12 i 13 kwietnia 2014 r. odbywać się będzie w naszej placówce V WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD WOKALNY "KOMU PIOSENKĘ". Długo zastanawialiśmy się nad tematyką tegorocznej edycji i pomyśleliśmy że dobrze by było, gdyby w tym roku w waszych repertuarach pojawiły się piosenki wesołe, o radości i szczęściu. Do tej pory często śpiewaliście smutno, bez wyrazu, ponieważ dobieraliście teksty piosenek o niespełnionych miłościach, zdradach i ponurym życiu. Dlatego chcemy, żeby w waszych piosenkach pojawiła się radość, a śpiew sprawiał wam przyjemność i zadowolenie. Mottem przewodnim tegorocznego przeglądu jest tytuł zaczerpnięty z utowru zespołu Perfekt "ALE W KOŁO JEST WESOŁO". Nie chcemy niczego sugerować, wiemy jednak, że w zbiorze polskich piosenk jest dużo takich, których słucha się z przyjemnością, właśnie dlatego bo są lekkie, wesołe i przyjemne. Mamy nadzieję, że dobór repertuaru nie sprawi wam żadnych kłopotów.

Mamy również prośbę do nauczycieli, opiekunów i instruktorów dzieci ze szkół podstawowych. W tej kategorii wszyscy chcemy usłyszeć piosenki odpowiednio dopasowane do wieku dziecięcego i na to przede wszystkim będzie zwracała zaproszona przez organizatorów przeglądu komisja. 

W menu konkursy w załącznikach macie Państwo do pobrania regulaminy zapisane w wordzie i PDF oraz karty zgłoszenia.

ZAPRASZAMY

Dodał: DZ
kiedy: 25 lutego 2014r.
XI MISTRZOISTWA GRUP TANECZNYCH

15 lutego 2014r.mrągowskim Centrum Kultury i Turystyki odbyły się XI Mistrzostwa Grup Tanecznych „Krainy Wielkich Jezior” - Mrągowo 2014 organizowanych pod patronatem Burmistrza Miasta Mrągowo. W rywalizacji uczestniczyło 29 grup tanecznych z Przasnysza, Ostrołęki, Węgorzewa, Giżycka, Bartoszyc, Wilkas – Bystry, Guriewskie, Kaliningradu, Korsz, Wilkas i Mrągowa.

Jury tegorocznych mistrzostw w swojej ocenie brało pod uwagę: dobór repertuaru, choreografię, technikę wykonania, stopień trudności wykonywanych elementów, dobór kostiumów i rekwizytów oraz ogólny wyraz artystyczny. Wszystkie grupy walczyły o puchar Burmistrza Miasta Mrągowa i puchar Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie.
W Mistrzostwach udział wzięły trzy zespoły z MDK Bartoszyce: PRIMA, PRIMA @ oraz PRIMA FUSION.
Po obejrzeniu popisów 29 grup tanecznych w 3 kategoriach wiekowych, jury w składzie: przewodniczący Hubert Sójka, Irena Szkudaj, Anna Jakubowska oraz Kaja Kowalewska przyznało:

III miejsce w kategorii wiekowej „szkół ponadgimnazjalnych” grupie tanecznej  „Prima Fusion” z Młodzieżowego Domu Kultury w Bartoszycach.

Zespołami bartoszyckimi zajmuje się już od kilkunastu lat Pani Małgorzata Stankiewicz.

  WIELKIE GRATULACJE

 

Dodał: DZ
kiedy: 18 lutego 2014r.
ZIMOWY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ ZA NAMI

16.02.2014r. w hali ZSP Nr 1 w Bartoszycach  odbył się ZIMOWY FESTIWAL PIŁKI RĘCZNEJ. Głównym celem festiwalu było  zaprezentowanie wszystkich grup piłkarzy ręcznych trenujących w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach. Turnieje takie oprócz promocji swoich placówek, czy klubów integrują także sportowców  z dużą rozpiętością wiekową z rożnych środowisk naszego województwa i nie tylko.

Pierwsi swój turniej rozegrali najmłodsi chłopcy rocz.2004 i młodsi – kl.I-III).

Wyniki:

MDK I B-ce – MDK II Bartoszyce, 11-3 MDK II Bartoszyce– Olsztyniak Olsztyn 6:4,MDK I B-ce – Olsztyniak Olsztyn 12-7

Miejsca:

I MDK Bartoszyce I

II MDKBartoszyce II

III Olsztyniak Olsztyn

Następnie wyszły na boisko dzieci rocz.2002/03. Wyniki zespołu MDK Bartoszyce:

MDK-Olsztyniak Olsztyn 9-12, MDK-SP 9 Elbląg 16-7, MDK-Szczypiorniak Olsztyn 6-4,

MDK-MTS Kwidzyn 7-12. Po rozegraniu wszystkich meczy tabela turnieju przedstawia się następująco:

I miejsce MTS Kwidzyn 8 pkt.

II miejsce Olsztyniak Olsztyn 4pkt.

III miejsce  MDK Bartoszyce 4pkt.

IV miejsce  Szczypiorniak Olsztyn 4pkt.

V miejsce  SP 9 Elbląg

Wybrano najlepszego zawodnika turnieju: Gwiazda Michał MTS Kwidzyn,  strzelca: Kamiński Krzysztof Olsztyniak Olsztyn oraz  bramkarza: Kwiatkowski Wiktor MDK Bartoszyce

 Każdy zespół zarówno z młodszej grupy, jak i starszej otrzymał coś na pamiątkę, a 3 najlepsze zespoły uhonorowano medalami. Nagrodzono także najlepszych zawodników zespołów. Zawodnicy ci dostali po piłce ręcznej selecta.

Na zakończenie turnieju mecze ligi młodzików rozegrał najstarszy zespół MDK Bartoszyce:

MDK Bartoszyce – Elbląg 10-23 MDK Bartoszyce – Giżycko 15-20.

Trzeba zaznaczyć, że drużyna MDK jest o rok i 2 lata młodsza od innych zespołów występujących w kategorii młodzików. Trenerami zespołów są: młodszych grup Pan Andrzej Cichocki, starszej Pan Jarosław Klimko.                                                                                                                                                                 Impreza zgromadziła wielu kibiców, hala przez większość turnieju była zapełniona, a kibice żywiołowo dopingowali zespoły z Bartoszyc

Organizatorzy dziękują sponsorom imprezy: Starostwu Powiatowemu, Urzędowi Miasta oraz indywidualnym sponsorom: Panom Andrzejowi Szyszko, Sławkowi Siemiątkowskiemu, Adamowi Bartnickiemu i  Bogdanowi Janowiczowi.


 

Dodał: DZ
kiedy: 11 lutego 2014r.
FERYJNA AKADEMIA POMYSŁÓW MDK ZAKOŃCZYŁA SIĘ BARDZO MIŁĄ NIESPODZIANKĄ

 Drugi tydzień FERYJNEJ AKADEMII POMYSŁÓW był równie bogaty w atrakcje jak i  pierwszy. Oprócz zajęć w Pracowni Działań Pedagogicznych, plastycznej i komputerowej zorganizowano dla dzieci MARATON TAŃCA, konkurs MAM TALENT,BAL KARNAWAŁOWY oraz WYCIECZKĘ do PLACÓWKI STRAŻY GRANICZNEJ w BEZLEDACH. Mamy nadzieję, że tegoroczne ferie spędziliście interesująco, a przede wszystkim bezpiecznie. Ważne jest także to, że nie nudziliście się, siedząc w domach. Zapraszamy do menu imprezy, gdzie znajdziecie pełny opis imprez, a w galerii fotograficznej oczywiście czekają na ciekwskich zdjęcia

           Z A P R A S Z A M Y 

Dodał: DZ
kiedy: 8 lutego 2014r.
ALE W KOŁO JEST WESOŁO - TO MOTTO V OGÓLNOPOLSKIEGO PRZEGLĄDU WOKALNEGO

 Już w połowie kwietnia odbędzie  się w naszej placówce V WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD WOKALNY "KOMU PIOSENKĘ" na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy. Chcemy żebyście w tym roku zaśpiewali tylko wesołe piosenki, żeby śpiewanie sprawiało Wam radość, a widzowie, czy komisja słuchając Was miała uśmiech na twarzach. Dlatego mottem tegorocznej edycji przeglądu jest sympatyczny tytuł jednej z piosenek zespołu Perfekt "ALE W KOŁO JEST WESOŁO".... Więcej informacji oraz regulamin do pobrania w zakładce konkursy

ZAPRASZAMY

Dodał: DZ
kiedy: 2 lutego 2014r.
PIERWSZY TYDZIEŃ FERYJNEJ AKADEMII POMYSŁÓW MDK ZA NAMI

 Dobiegł końca pierwszy tydzień FERYJNEJ AKADEMII POMYSŁÓW MDK. To był intensywny tydzień pracy, zabaw, spotkań integracyjnych i zaplanowanych imprez, w których brało udział ponad 50 osób. Cieszymy się, że chętnie przychodzicie do MDK, by wspólnie z nami i zaproszonymi gośćmi spędzić swój wolny czas.  Mamy nadzieję, że podobały wam się niespodzianki przygotowane przez naszych nauczycili i Samorząd Uczestników MDK. Najwięcej zainteresowania wzbudziły warsztaty perkusyjne, spotkanie szantowe z członkami  zespołu ANKER, wizyta funkcjonariuszy Policji oraz konkurs KARAOKE. Ze wszystkich tych imprez można przeczytać krótkie sprawozdania oraz obejrzeć zdjęcia w galerii fotograficznej

Z A P R A S Z A M Y   

A już od poniedziałku kolejne spotkania, w nich m.in.: maraton tańca, konkurs Mam Talent, Bal Karnawałowy oraz wycieczka do placówki Straży Granicznej. 

                                          Z A P R A S Z A M Y 

Dodał: DZ
kiedy: 1 lutego 2014r.
KOLEJNY ZŁOTY MEDAL DO KOLEKCJI

Klaudia Owczarek zdobyła tytuł Halowej Mistrzyni Polski Juniorek Młodszych w biegu na dystansie 1000m z rekordem życiowym 2min.59,27sek. druga była Michalina Kowalska z GKS Olimpia Grudziądz a trzecia Iga Jastrzębska z ZLKL Zielona Góra . Zawody odbyły się w Spale w dn. 23-26.01.2014r. Nasza  zawodniczka dołożyła do swojej kolekcji kolejny, piąty  medal  Mistrzostw Polski . W mistrzostwach dobrze zaprezentował się Remigiusz Skrzecz , który w biegu na dystansie 800m zajął  10 miejsce z wartościowym rekordem życiowym 1min.59,62sek. Gorszy wynik niż w roku ubiegłym uzyskał Łukasz Złotucha w biegu na dystansie 3000m (9min.13,78 sek.)  dało mu to 11 miejsce. Jednak  Łukasz miał ostatnio problemy zdrowotne co odbiło się negatywnie na przygotowaniach do startu.

Dodał: DZ
kiedy: 28 stycznia 2014r.
ENEJ W MDK

 23 stycznia 2014 r. w naszej placówce odbyły się warsztaty muzyczne z członkami zespołu ENEJ. Jacek Grygorowicz - JACA i Paweł Sołoducha  BOLEK zdradzali cenne tajniki gry na gitarze i perkusji. ENEJ skorzystali z zaproszenia Mirona Maciopy, który prowadzi zajęcia muzyczno - wokalne w MDK. Było to bardzo sympatyczne spotkanie, w których uczestniczyło ponad 50 osób.  Muzycy opowiadali o sobie, o swoim życiu zawodowym i o tym, jak  doszło do tego, że grają właśnie na tych, a nie na innych instrumentach. Wspominali także o swojej przygodzie z zespołem ENEJ.  Grać w zespole powiedzieli - to wielka odpowiedzialność - to ćwiczenia na instrumentach, wyjazdy, próby i życie prawie na walizkach, to ciężka i systematyczna praca. My cieszymy się bardzo, że Jaca i Bolek znaleźli czas, żeby spotkać się z uczestnikami naszych zajęć. Na pewno będą to nie zapomniane dla Was chwile - zdjęcia, autografy i swobodne rozmowy........ Jeszcze raz bardzo dziękujemy że byliście z Nami:)

Dodał: DZ
kiedy: 23 stycznia 2014r.
FERYJNA AKADEMIA POMYSŁÓW MDK ZAPRASZA

 

                                             
 FERYJNA AKADEMIA POMYSŁÓW

W MŁODZIEŻOWYM DOMU KULTURY  W BARTOSZYCACH

 Z A P R A S Z A

               codziennie w godz. 10.00 – 13.00 na:

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE W PRACOWNI

       DZIAŁAŃ PEDAGOGICZNYCH

w zależności od zainteresowań dzieci 

 •   gry dydaktyczne, zabawy, praca twórcza, gry planszowe,
 • zabawy z komputerem,
 • spotkania taneczne,
 • poszukiwanie talentów wokalno-muzyczne
 • zabawy plastyczne – poznanie nowych technik plastycznych, organizacja konkurów plastycznych o tematyce zimowej, warsztaty rękodzielnicze

Oprócz stałych zajęć zapraszamy na:

29.01.2014 ( środa) – GODZ. 11.00

-   BEZPIECZNE FERIE” ORAZ  „ZAPOBIEGANIE

PRZEMOCY I AGRESJI WŚRÓD DZIECI I MŁODZIEŻY W RÓŻNYM WIEKU SZKOLNYM” - SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZAMI  POWIATOWEJ  KOMENDY  POLICJI  W BARTOSZYCACH 

 29.01.2014 ( środa) GODZ. 14.00

 •  WARSZTATY PERKUSYJNE DLA UCZESTNIKÓW

  ZAJĘĆ MDK  - warsztaty poprowadzi perkusista zespołu „BIG DAY” Zbigniew Chrzanowski

 30.01.2014 (czwartek) – GODZ. 11.30

 • W KLIMACIE SZANT”-

 ŚPIEWAMY SZANTY Z ZESPOŁEM „ANKER

 31.01.2014 (piątek) – GODZ. 11.00   

 •  KONKURS KARAOKE

 03.02.2014 (poniedziałek) – GODZ. 11.00  

 • MARATON TAŃCA

04.02.2014 ( wtorek) – GODZ. 11.00 –

 • ZIMOWE WARIACJE” – OGNISKO, GRY I ZABAWY NA ŚNIEGU – POSESJA                                                                         ( w zależności od warunków  atmosferycznych i szczegółowych ustaleń   ze Strażą Graniczną)

 05.02.2014 (środa) – GODZ. 11.00

 • „MAM TALENT

06.02.2014 ( czwartek ) GODZ. 16.00                                                            

 • BAL KARNAWAŁOWY  - „W świecie Baśni i fantazji”

      - rozstrzygnięcie Feryjnego Konkursu Plastycznego

 07.02.2014 (piątek) – NIESPODZIANKA DLA WSZYSTKICH 

  DZIECI SPĘDZAJĄCYCH FERIE W MDK

 Oprócz tego zapraszamy na zajęcia sportowe do :

·        ZSP Nr 1 – drugi tydzień ferii od poniedziałku do czwartku w godz. 12.00 – 13.30 oraz w sobotę od 10.00 do 13.00

·        ZSP Nr 2 na piłkę siatkową chłopców i dziewcząt ( młodzież) – przez dwa tygodnie ferii od 11.30  do 13.00

·        LO – piłka siatkowa – od 03.02 do 06.02.2014 w godz. 10.00 – 11.30

·        SP Nr 7 – od 27.01 do 30.01.2014 na zajęcia mini piłki siatkowej

Odbywać się będą również zajęcia piłki ręcznej chłopców z Panem Jarosławem Klimko od 27.01 – do 31.01.2014 od godz. 11.00 do 12.30 w hali sportowej przy ZSP Nr 1.

Zajęcia lekkoatletyczne będą odbywały się w każdy dzień ferii  (prócz soboty)  w godzinach ustalonych przez Pana Mirka Figata.

 Pani Aneta Kragiel zaprasza na język rosyjski 27. 01.2014 kl. I i II od godz. 9.00 do 12.00 oraz kl. III 28.01.2014 w godz. 10.00 – 13.00, a Pan Mirosław Gutowski do sali komputerowej przy LO grupę starszą 29.01.2014 w godz. 11.00 – 14.00, natomiast chętne dzieci młodsze do MDK 30.01.2014 od 10.00 do 13.00.

 Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach  ma nadzieję że oferta przygotowana przez FERYJNĄ AKADEMIĘ POMYSŁÓW jest na tyle bogata, iż osoby spędzające ferie w naszym mieście nie będą narzekały na nudę, a rodzice puszczając swoje pociechy na nasze zajęcia będą mieli pewność, że dzieci ich są bezpieczne i zadowolone ze sposobu spędzania swojego czasu wolnego.

Z A P R A S Z A M Y 


 

                                                                                                                                   

 

 

Dodał: DZ
kiedy: 21 stycznia 2014r.
I MIEJSCE PIŁKARZY RĘCZNYCH MDK

 I MIEJSCE  MDK BARTOSZYCE W TURNIEJU MIKOŁAJKOWYM W ELBLĄGU rocz.2003

Rocznik 2003 (IV klasy) MDK Bartoszyce wygrał Turniej Mikołajkowy w Elblągu, w którym wystąpiło 8 zespołów z Warmii i Mazur oraz Pomorza.

W swojej grupie zespół z Bartoszyc uzyskał następujące wyniki:

MDK Bartoszyce – GUKS Bellator Ryjewo 8:3

MDK Bartoszyce – Conrad Gdańsk 5:4

MDK Bartoszyce – SP 12 Tczew 14:2

Nasz zespół zajął pierwsze miejsce w grupie i z zaliczonym meczem z Gdańskiem (5-4) zagrał z dwoma najlepszymi zespołami drugiej grupy o miejsca I-IV.

W tej fazie turnieju chłopcy spisali się rewelacyjnie. Pokonali SP 4 Kwidzyn 12:1 oraz

SP 9 Elbląg 8:2 i z kompletem zwycięstw wygrali cały turniej.

Końcowa klasyfikacja:

1.      MDK Bartoszyce   

2.      Conrad Gdańsk

3.      SP 9 Elbląg

4.      SP 4 Kwidzyn

5.      SP 12 Tczew  6.   GUKS Bellator Ryjewo  7.   UKS PTF Gdańsk 8.  Szczypiorniak Olsztyn

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Macieja Kwiatkowskiego z MDK Bartoszyce,

a najlepszym zawodnikiem zespołu wybrany został Kacper Habiński.

Skład zespołu:

Bartnicki Dominik, Działa Bartłomiej, Działa Hubert, Habiński Kacper, Jasudowicz Amadeusz, Klimko Mikołaj, Kwiatkowski Maciej, Kwiatkowski Wiktor, Lewandowski Jakub, Migun Michał, Pawłowski Kacper, Szewczyk Maciej

Andrzej Cichocki

Dodał: DZ
kiedy: 14 grudnia 2013r.
X OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

Miło nam poinformować, że X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pod hasłem "MOJA MUZYKA" został rozstrzygnięty.Na konkurs wpłynęło 768 prac z 98 miejscowości. Komisja oceniająca prace miała bardzo trudne zadanie, ponieważ prace były prześliczne, a każdy z członków jury patrzył swoim artystycznym i estetycznym okiem inaczej. Fakt, że muzyka jest to temat rzeka. Prawdą jest też, że muzykę możemy wyrazić w różny sposób i tak właśnie czyniliście w swoich pracach. Komisja jednak musiała wybrać te ilustracj, które zdaniem ich trzeba było nagrodzić dyplomem, wyróżnić, czy w końcu przyznać jedno z trzech miejsc. Zobaczcie i oceńcie sami - w naszej galerii są już wszystkie zdjęcia wytypowanych przez komisje prac, że każdy z autorów prac muzykę dostrzega w inny sposób....

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim za udział w konkursie. Czoła chylą przed opiekunami, bo przecież to dzięki wam dzieci i młodzież rozwijają swoje zainteresowania plastyczne. Chcieliśmy podziękować każdej placówce oddzielnie, jednak nie jest to realnie możliwe, ponieważ musielibyśmy wysłać ponad 768 dyplomów i ponad 200 listów gratulacyjnych dla opiekunów wszystkich autorów prac. Mamy nadzieję, że podziękowania, które teraz czynimy przyjmiecie, a w zakładce konkursy przesyłamy protokół komisji. Wkrótce ukaże sie tam również wspólny dyplom ze specjalnymi gratulacjami dla Was. Informujemy również niecierpliwych że nagrody i dyplomy wyślemy pocztą .

Dodał: DZ
kiedy: 22 listopada 2013r.
III WOJEWÓDZKI TURNIEJ TAŃCA NOWOCZESNEGO W STAWIGUDZIE

Podczas III edycji Wojewódzkiego Turnieju Tańca Nowoczesnego „WARMIA POWER”  wystąpiło 17 zespołów i około 30 solistów, w sumie na "parkiecie" wystąpiło  ponad 200 roztańczonych wykonawców. Zespoły rywalizowały ze sobą  w 3 kategoriach wiekowych: do lat 11, 12-15 i 16- 20 lat, natomiast soliści w 2 kategoriach do 11 lat i 12-15. Wykonawców oceniała komisja w składzie: Klaudia Wojas, Ewa Plakwicz i Damian Bieńkowski. Z MDK Bartoszyce na Turniej pojechały trzy zespoły taneczne PRIMA, PRIMA  2 i PRIMA FUSION. Wszystkie zespoły pracują pod tanecznym okiem Pani Małgorzaty Stankiewicz. Praca Pani Małgosi i tym razem została doceniona przez szanowne jury. Dwa zespoły wróciły z pucharami: II miejsce w kat. do lat 11 wytańczył zespół PRIMA 2, i III miejsce w kat. 16 – 20 lat otrzymał zespół PRIMA FUSION. Gratulujemy dziewczętom i Pani Małgosi, życząc dalszych tanecznych sukcesów.

 

Dodał: DZ
kiedy: 22 listopada 2013r.
ZAPROSZENIE NA ZABAWĘ ANDRZEJKOWĄ

22 listopada 2013 r. ( piątek) w godz. 16.00 - 18.00 odbędzie się Zabawa Andrzejkowa dla uczestników zajęć MDK. W programie między innymi: wróżby, konkursy i wesołe zabawy. Zabieramy dobre humory i przychodzimy się wspaniale bawić

Dodał: DZ
kiedy: 15 listopada 2013r.
III WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD KOLĘD I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH

         

                   Jak co roku o tej porze wychodzimy do Państwa z propozycją udziału w III Wojewódzkim Przeglądzie Kolęd i Piosenek Świątecznych. Długie jesienne wieczory dają możliwość szperania i przeszukiwania starych, niekoniecznie zdartych płyt, na których być może odnajdziecie przepiękne, dawno niesłyszane, staropolskie kolędy lub wesołe piosenki świąteczne. W regulaminie prawie nic się nie zmieniło. Przegląd skierowany jest do zespołów wokalnych i solistów w wieku 6 - 19 lat. Wszystkie kategorie wiekowe będą oceniane oddzielnie, a więc szkoły podstawowe klasy 0-III, klasy IV - VI, szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Więcej szczegółów znajdziecie Państwo w zakładce konkursy, gdzie również do pobrania jest regulamin i karta zgłoszenia. Warto dodać, że w ubiegłym roku na naszej skromnej scenie zaprezentowało się 19 zespołów i 58 solistów.Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja naszego przeglądu będzie się cieszyć  być może jeszcze większym zainteresowaniem niż edycje poprzednie. Oczekujemy na Państwa zgłoszenia do 5 grudnia 2013 r.

 

Dodał: DZ
kiedy: 9 października 2013r.
WAKACYJNY TYDZIEŃ ATRAKCJI

 W ostatnim tygodniu wakacji w MDK realizowany był projekt "WAKACYJNY TYDZIEŃ ATRAKCJI", który zorgaanizowało Stowarzyszenie Sympatyków Młodzieżowego Domu Kultury w Bartoszycach "PASJA" przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta oraz MDK.

W dniach od 26 do 31 sierpnia 2013 r. 23 osobowa grupa dzieci w wieku od 5 do 14 lat mogła w sposób ciekawy i pożyteczny spędzieć ostatni tydzień wakacji. Każdy dzień zorganizowany był w ten sposób, że uczestnicy projektu wykonywali różne zadania związane z poznaniem najciekawszych zabytków miasta i regionu warmińsko-mazurskiego. Odbywały się zajęcia integracyjne, gry i zabawy świetlicowe, zajęcia muzyczno-wokalne/taneczno-rytmiczne/plastyczne. Dzieci, żeby poznać ciekawe miejsca Bartoszyc i powiatu podzieleni byli na grupy zadaniowe, w których wykonywali mapę ciekawych miejsc do zwiedzania, przygotowywali zadania, quizy oraz trasę  zabawy w podchody. Odbywały się również zajęcia rekreacyjno-sportowe na orliku przy ZSP Nr 1. Największą jednak atrakcją dla uczestników projektu była wycieczka do Olsztyna i Lidzbarka Warm., gdzie dzieci zwidziły  Muzeum Przyrody, Starówkę oraz Zamek Biskupów Warmińskich. Na zakończenie WTA odbyło się ognisko, na którym podsumowano realizację zadań, konkurs plastyczny, quiz o zabytkach Warmii i Mazur. Na ognisku nie zabrakło kiełbasek oraz różnych wesołych zabaw przygotowanych przez organizatorów specjalnie na tę okoliczność. W podziękowaniu za udział w projekcie każdy uczestnik otrzymał kubeczek z logo Bartoszyc oraz pamiątkowy dyplom.

Warto dodać również, iż z dziećmi pracowali wolontariusze - nauczyciele MDK: Ewa Kozieł, Danuta Zalewska, Małgorzata Stankiewicz, Elena Witkowska, Miron Maciopa oraz członkowie stowarzyszenia "PASJA": Dagmara Suszko, Barbara Madejek, Ewa Rapa, Wiesław Dams, Zbigniew Gawron.

Organizatorzy mają nadzieję, iż Wakacyjny Tydzień Atrakcji na długo pozostanie w pamięciach jego uczestników.

Zapraszamy do galerii fotograficznej ....

Dodał: DZ
kiedy: 8 września 2013r.
PO WAKACYJNEJ PRZERWIE MDK ZAPRASZA NA ZAJĘCIA

Już od 9 września 2013 r. placówka nasza zaprasza na zajęcia plastyczne, muzyczne, taneczne oraz socjoterapeutyczne. Godziny zajęć będą ustalane z nauczycielami w pierwszym tygodniu września w godz. 15.00 - 18.00.

Na pozostałe zajęcia zapraszamy od 16 września 2013 r. .

W drugiej połowie września na stronie internetowej ukaże się również szczegółowy rozkład  zajęć.

 Godziny niektórych zajęć wpisywane są już w zakładkę KOŁA ZAINTERESOWAŃ.

ZAPRASZAMY

Dodał: DZ
kiedy: 3 września 2013r.
Oferta MDK na rok szkolny 2013/2014

MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY  w BARTOSZYCACH

w roku szkolnym 2013/2014 zaprasza dzieci i młodzież

z powiatu bartoszyckiego do niżej wymienionych

kół zainteresowań:

·       KOŁA MUZYCZNE

-  nauka gry na instrumentach: pianino, gitara, perkusja, akordeon, instrumenty klawiszowe

- wokalne – zajęcia indywidualne i zespoły wokalne, studio piosenki

- zespoły folkowo-rockowe

·       KOŁA PLASTYCZNE

·       KOŁO MŁODYCH EKOLOGÓW „Dobre rady na odpady”

·       KOŁA TANECZNE – FUSION JAZZ, DISCO DANCE

·       AEROBIK

·       ZAJĘCIA SOCJOTERAPEUTYCZNE – elementy teatru, muzykoterapii oraz młodzieżowe grupy wsparcia

·       KOŁO JĘZYKOWE – angielski i rosyjski dla dzieci i młodzieży

·       KOŁO KOMPUTEROWE

·       KOŁA SPORTOWE

- piłka siatkowa dla młodzieży

- piłka ręczna dla chłopców szkół podstawowych – dwie grupy:

    rocznik 2000 – 2001, 2002 - 2003

- lekkoatletyka

- gry zespołowe

- mini piłka siatkowa dla dziewcząt szkół podstawowych

- sekcja rowerowa

- zajęcia kick – boxingu 

Zajęcia w placówce prowadzi wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Oprócz zajęć organizujemy imprezy artystyczne, okolicznościowe, sportowe, wycieczki i festyny, wernisaże, konkursy na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim…Uczestnicy naszych kół biorą udział w różnych przeglądach, festiwalach artystycznych i turniejach sportowych na terenie całego kraju, odnosząc liczne sukcesy.

                                     

Czas spędzony na zajęciach w MDK nigdy nie jest czasem

             straconym.

                                         ZAPRASZAMY         

 

 

 

 

 

Dodał: DZ
kiedy: 3 września 2013r.
Ogólnopolski Turniej DBK MINI HANDBALL CUP 2013 w Olsztynie

 Najmłodszy zespół piłkarzy ręcznych MDK Bartoszyce rocz.2002 i młodsi wystąpił 11maja w Ogólnopolskim Turnieju DBK MINI HANDBALL CUP 2013 w Olsztynie.

W turnieju wzięło udział 8 zespołów z 3 województw, które podzielono na 2 grupy. Nasz zespół zagrał w grupie A i po rozegraniu meczów każdy z każdym zajął I miejsce w grupie.

więcej w zakładce SPORT-SUKCESY SPORTOWE 2012/2013-PIŁKA RĘCZNA 
 

Dodał: DZ
kiedy: 14 maja 2013r.
WIDOKÓWKA MOJEGO MIASTA - WYNIKI

Z olbrzymią przyjemnością informujemy, że POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY "WIDOKÓWKA MOJEGO MIASTA" został rozstrzygnięty.

Wyniki w zakładce KONKURSY

WRĘCZENIE NAGRÓD NASTĄPI PODCZAS PIKNIKU

"MAJÓWKA Z MDK" 26 MAJA 2013 R. OKOŁO GODZINY 15.00!

Z A P R A S Z A M Y !!!

 

Dodał: DZ
kiedy: 11 maja 2013r.
ŚPIEWAJĄCY KORMORAN - SUKCESY STUDIA PIOSENKI

 26 kwietnia 2013 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Wilkasach odbyła się I edycja Regionalnego Konkursu Piosenki Polskiej „Śpiewający Kormoran – Wilkasy 2013”.

Mamy wielką przyjemność poinformować, że Jury oceniające: dobór repertuaru adekwatnego do kategorii wiekowej, indywidualne podejście do interpretacji, muzykalność, intonację, dykcję, walory wokalne oraz ogólne wrażenie artystyczne przyznało:

w kategorii 6 – 8 lat

I miejsce – Lidii Szymańskiej

II miejsce – Uli Kucharskiej

III miejsce – Julii Kuczma

w kategorii 9 – 12 lat

II miejsce – Karolinie Klimczak

Wyróżnienie – Roksanie Kucharskiej

w kategorii 13 – 16 lat

Wyróżnienie – Oliwii Kasjaniuk

w kategorii powyżej 16 lat

III miejsce – Agacie Mierzejewskiej

OLBRZYMIE GRATULACJE DLA DZIEWCZĄT I ICH NAUCZYCIELKI – Pani LENY WITKOWSKIEJ!!!

Dodał: DZ
kiedy: 8 maja 2013r.
KRYSZTAŁOWA NUTA - I MIEJSCE ELI POŁOCH

27 kwietnia 2013 r. w Lidzbarku Warmińskim odbył się IX Ogólnopolski Przegląd Piosenki "Kryształowa Nuta 2013".

Po przesłuchaniu 35 wokalistów w wieku 16 – 35 lat, pochodzących między innymi z Bydgoszczy, Elbląga, Bartoszyc, Zakroczymia, Garwolina  jury w składzie:   Ryszard Szmit, Basia Raduszkiewicz, Olga Jakubiec przyznało:

I Miejsce – ELI POŁOCH z Młodzieżowego Domu Kultury w Bartoszycach.

To kolejny tegoroczny sukces Eli Naszej Kochanej i jej nauczyciela – Pana Mirona Maciopy.

Oboje zasłużyli na WIELKIE BRAWA, PODZIĘKOWANIA i SZACUNEK !!!!!!! (między innymi za wytrwałość, hart ducha i ciężką pracę)

ELI ŻYCZYMY POWODZENIA PODCZAS EGZAMINU MATURALNEGO !!!  TRZYMAMY KCIUKI!!!!!!!!!!!

Dodał: DZ
kiedy: 3 maja 2013r.
VII Europejskie Dni Tańca MALBORK 2013 - III MIEJSCA PRIMY i PRIMY II

Jest nam bardzo przyjemnie, że możemy poinformować o kolejnym w tym roku szkolnym, sukcesie grup tańca nowoczesnego  MDK.
W dniach 27 – 28  kwietnia 2013 r. w Malborku odbyła się VII edycja Europejskich Dni Tańca.

Jury w składzie:
A - Anna Śmiganowska - Bytom - sędzia główny w dniu 27. 04. 2013
B - Agnieszka Łuczyńska – Łódź
C - Kinga Mucha - Ostrów Wielkopolski
D - Maciej "Gleba" Florek - Gdańsk - sędzia główny w dniu 28. 04. 2013
E - Bartek Kobeszko - Gorzów Wielkopolski

przyznało

W KATEGORII  do 11 lat (FORMACJE DISCO) III MIEJSCE ZESPOŁOWI „PRIMA II” i

W KATEGORII  12 – 15  lat (FORMACJE DISCO) III MIEJSCE ZESPOŁOWI „PRIMA I”.

Dziewczęta z PRIMY otrzymały także od Chorągwi Kieleckiej ZHP NOMINACJĘ do udziału w 40 Jubileuszowym Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej „Kielce 2013”.

WIELKIE GRATULACJE I PODZIĘKOWANIA  DLA DZIEWCZĄT I ICH OPIEKUNKI – PANI MAŁGOSI STANKIEWICZ!!!

 

 

Dodał: DZ
kiedy: 3 maja 2013r.
TANECZNE WARIACJE - WYNIKI

PROTOKÓŁ  POSIEDZENIA  KOMISJI

 V  POWIATOWYCH PREZENTACJI ZESPOŁÓW TAŃCA NOWACZESNEGO „TANECZNE WARIACJE”

MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY W BARTOSZYCACH

26 KWIETNIA 2013 R.

Komisja konkursowa V Powiatowych Prezentacji Zespołów Tańca Nowoczesnego „TANECZNE WARIACJE” .....czytaj w zakładce KONKURSY

 

Dodał: DZ
kiedy: 3 maja 2013r.
SPOTKANIA Z POEZJĄ - SUKCES KUBUSIA, MADZI i DOMINIKA

25 kwietnia 2013 r. w Bartoszyckim Domu Kultury odbyły się eliminacje XXXI edycji Konkursu Recytatorskiego „SPOTKANIA Z POEZJĄ” .

Z dumą i wielką przyjemnością informujemy, że uczestnicy zajęć MDK – Kubuś Szydlik (Teatrzyk GAPCIO) i Madzia Grzywnowicz (Grupa Teatralna KONTAKT) zostali LAUREATAMI KONKURSU i zaprezentują się podczas Eliminacji Rejonowych.

W tym samym konkursie WYRÓŻNIENIE otrzymał także Dominik Słodkowski (Teatrzyk GAPCIO).

G R A T U L A C J E ! ! !

 

Dodał: DZ
kiedy: 3 maja 2013r.
PODSUMOWANIE WIOSENNEGO TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ

      21 kwietnia 2013 r. w hali sportowej ZSP Nr 1 w Bartoszycach został  zorganizowany Bartoszycki Wiosenny Turniej Piłki Ręcznej. Organizatorami turnieju było Stowarzyszenie Sympatyków Młodzieżowego Domu Kultury w Bartoszycach „PASJA”  przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Bartoszyce - projekt na realizację zadania z zakresu rozwoju sportu na terenie miasta Bartoszyce oraz dyrekcji MDK.

WYNIKI BARTOSZYCKIEGO WIOSENNEGO TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ

VI miejsce – MDK II Bartoszyce

V miejsc – Szczypiorniak II Olsztyn

VI miejsce – SP Nr 9 Elbląg

III miejsce – MDK I Bartoszyce

II miejsce – Szczypiorniak I Olsztyn

I miejsce – Olsztyniak Olsztyn

Wśród wyróżnionych zawodników z poszczególnych zespołów zostali:

JAKUB AŁAJ – Szczypiorniak I

KLAUDIUSZ LESZCZYŃSKI – Szczypiorniak II

KACPER WALCZAK – Olsztyniak

DOMINIK LATARSKI – SP Nr 9 Elbląg

HUBERT DZIAŁA – MDK I

WIKTOR KWIATKOWSKI – MDK II

Każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom, miejsca I-III – puchary, wyróżnieni zawodnicy piłki, a wszystkich zawodników na zakończenie poczęstowano słodkościami.   

Dodał: DZ
kiedy: 16 kwietnia 2013r.
Teatrzyk GAPCIO CORAZ BLIŻEJ

12 kwietnia 2013 r. w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Sępopolu odbyły się eliminacje do XXXIII Wojewódzkiego Konkursu Zespołów Teatralnych "O Laur Złotej Rybki". Z wielkim zadowoleniem informujemy, że eliminacje te wygrali podopieczni Pan Ewy Kozieł - Teatrzyk "GAPCIO", który na sępopolskiej scenie zaprezentował przedstawienie pt:"O Złotowłosej Królewnie, Jasiu Ogrodniczku i Żłej Wichurze". Gratulujemy i juz trzymamy kciuki za jeszcze lepszy wystep w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 7 czerwca 2013 r w Biskupcu.

Dodał: DZ
kiedy: 15 kwietnia 2013r.
IV Wojewódzki Przegląd Wokalny KOMU PIOSENKĘ

12 i 13 kwietnia 2013 r odbył się  IV Wojewódzki Przegląd Wokalny "KOMU PIOSENKĘ".   Ogółem w przeglądzie zaprezentoawało się 113 wokalistów.Były to osoby m.in. z Lidzbarka Warm, Tolkmicka, Kętrzyna, Giżycka ( Upałty), Wilkas, Bystrego, Reszla, Orzysza,Olsztyna, Wojciech, Bisztynka, Biskupca, Górowa Ił., Bezled, Sępopola, Kinkajm, Łabędnika...i oczywiście z bartoszyckich szkół i placówek kulturalno-oświatowych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. To wielkie szczęście gościć u siebie tak wspaniałych ludzi - dzieci, młodzież śpiewającą. Przez dwa dni prezentacji występy oceniała profesjonalna komisja w składzie: Dorota Zimnoch - Państwowa Szkoła Muzyczna I st., Barbara Kryś - nauczyciel wychowania muzycznego i nauki gry na pianinie ( ognisko Muzyczne) i Grzegorz Lewandoski - dr UWM,  w Instytucie Muzyki jest wykładowcą emisji głosu oraz interpretacji tekstu z dykcją, a także w Policealnym Studium Aktorskim przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie – impostacji oraz śpiewu w praktyce aktora. Dziękujemy sponsorom nagród, którymi byli: Starosta Powiatu Bartoszyckiego, Burmistrz Miasta, Wójt Gminy Bartoszyce, Dyrektor Powiatowego Zespołu Administracji Oświaty w Bartoszycach, Dyrektor MDK, Rada Rodziców, Salon optyczny Mariusz Bokisz, Salonik Fryzjerski u Ani, Sklep zabawkowy "Piotruś". Więcej informacji w zakładce konkursy oraz w galerii fotograficznej.

                                          Z A P R A S Z A M Y 

 

Dodał: DZ
kiedy: 25 marca 2013r.
WIDOKOWKA Z MOJEGO MIASTA

 

Zapraszamy do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym "WIDOKÓWKA Z MOJEGO MIASTA". Konkurs kierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, a także do uczestników kół zainteresowań placówek wychowania pozaszkolnego oraz domów kultury z powiatu bartoszyckiego.

Poprzez proponowaną tematykę pragniemy rozbudzić w was zainteresowania miejscowościami w których na codzień żyjecie. Chcemy, żebyście za pomocą   dobranej techniki plastycznej pokazali ciekawe, osobliwe, a może i najpiękniejsze zakątki swojej okolicy.

Bardzo proste techniki plastyczne: malarstwo, rysunek, grafika sprawią, iż prace wasze będą ciekawe i jedyne w swoim rodzaju.

Pamiętajcie, żeby nie oprawiać prac, stosować odpowiedni format oraz wykonać wszystko zgodnie z regulaminem konkursu, który znajduje sie w pliku do pobrania.

Termin składania prac upływa 30 kwietnia 2013 r.

           Z A P R A S Z A M Y

 

Dodał: DZ
kiedy: 27 lutego 2013r.
Wyróżnienie w X Mistrzostwach Grup Tanecznych

23 lutego w sali widowiskowej w Mrągowie blisko 300 młodych tancerzy walczyło o puchary jubileuszowych X Mistrzostw Grup Tanecznych Krainy Wielkich Jezior 2013.

Jury oceniało artystów w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Nie było natomiast podziału na kategorie stylów tanecznych i dlatego komisja w składzie Irena Szkudaj, Anna Jakubowska, Beata Żukowska, Kaja Kowalewska oraz Hubert Sojka nie mieli łatwego zadania w wyłonieniu zwycięzców walczących o puchary burmistrza .

Frekwencja grup tanecznych X Mistrzostw Grup Tanecznych Krainy Wielkich Jezior 2013 przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów jubileuszowego konkursu. W tegorocznych mistrzostwach rywalizowało prawie 300 tancerzy z 29 grup województwa warmińsko-mazurskiego. Zaprezentowały się grupy z Olsztyna, Bartoszyc, Rynu, Reszla, Węgorzewa, Przasnysza, Wilkas, Świętajna,  z Korsz, Mrągowa….

Mimo bardzo dużej rywalizacji, bo poziom był naprawdę wysoki zespól taneczny „PRIMA” o trzymał wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej ( gimnazja).

Gratulujemy dziewczętom i oczekujemy na jeszcze…. 

Dodał: DZ
kiedy: 20 lutego 2013r.
TANECZNE WARIACJE - V POWIATOWE PREZENTACJE ZESPOŁÓW TAŃCA NOWOCZESNEGO

Wymiana doświadczeń, prezentacja umiejętności tanecznych oraz świetna zabawa to cele już V Powiatowych Prezentacji Zespołów Tańca Nowoczesnego pod hasłem "TANECZNE WARIACJE", które organizuje MDK 26 kwietnia 2013 r. Zeby uczestniczyć w prezentacjach wystarczy przygotować jeden taniec w dowolnym stylu, wybrać kategorię wiekową oraz wypełnić i dostarczyć do 20 kwietnia 2013r. kartę zgłoszeń. Regulamin i karta do pobrania w menu konkursy.

                                          Z A P R A S Z A M Y

Dodał: DZ
kiedy: 13 lutego 2013r.
IV WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD WOKALNY

Zapraszamy do kolejnej edycji Wojewódzkiego Przeglądu Wokalnego "KOMU PIOSENKĘ".   Projekt adresujemy do miłośników piosenki w wieku od 7 do 21 lat. Celem przeglądu jest    prezentacja i promocja twórczości muzycznej dzieci i młodzieży oraz motywowanie ich do systematycznego doskonalenia umiejętności wokalnych, umożliwienie młodym wykonawcom prezentacji i konfrontacji ich osiągnięć . Regulamin oraz karta zgłoszenia do pobrania w menu konkursy. Zapraszamy:)

Dodał: DZ
kiedy: 5 lutego 2013r.
FERYJNA AKADEMIA POMYSŁÓW ZAPRASZA

Zapraszamy dzieci i młodzież spędzających ferie w naszym mieście i powiecie do odwiedzenia naszej placówki. Mamy nadzieję, że w zaproponowanej przez nas ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. W okresie ferii proponujemy wam otwarte zajęcia w pracowni plastycznej i pracowni działań pedagogicznych - codziennie w godz. 10.00 - 12.30. Oprócz tych zajęć przygotowaliśmy również spotkania i imprezy na które także was zapraszamy. Prosimy zerknijcie w menu imprezy, a tam znajdziecie więcej informacji. Jeżeli interesują was zajęcia sportowe, tam również znajduje się w pliku do pobrania szczegółowy plan zajęć sportowych. Mamy nadzieję, że oferta nasza was zainteresuje i ferie spędzone razem z nami sprawią wam wiele radości. O wszystkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

Dodał: DZ
kiedy: 17 stycznia 2013r.
kontakt z MDK
Młodzieżowy Dom Kultury
w Bartoszycach
11-200  Bartoszyce ,
ul. Boh. Warszawy 6
tel. (89) 762 38 05

mdkbart@wp.pl  
 
 
 
 
WSPÓŁPRACUJEMY Z :
 
 
 
 
 

Odwiedziny: 28362 :: unikalnych: 3631 :: Dzisiaj: 97 :: Wczoraj: 151 :: Online: 3 :: Najwięcej odwiedzin: 226 (25-03-2017) :: | administracja