kontakt z MDK
Młodzieżowy Dom Kultury
w Bartoszycach
11-200  Bartoszyce ,
ul. Boh. Warszawy 6
tel. (89) 762 38 05

mdkbart@wp.pl  
 
 
 
 
WSPÓŁPRACUJEMY Z :
 
 
 
 
 

 


 

serwiszglossie
AKTUALNOŚCI ZOBACZ WSZYSTKIE

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Z okazji Świąt Wielkanocnych: miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr, zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze. Pracy, która pomaga żyć. Uśmiechów bliskich i nieznajomych, które pozwalają lżej oddychać i szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie - życzy Dyrekcja i Pracownicy Młodzieżowego Domu Kultury w Bartoszycach.

Dodał: MDK
kiedy: 7 kwietnia 2020r.
ZDALNE NAUCZANIE RÓWNIEŻ W MDK

Drodzy uczestnicy zajęć, drodzy rodzice, stęskniliśmy się za Wami bardzo, ale w obecnej sytuacji epidemii, możemy spotkać się z Wami jedynie wirtualnie. Nasi nauczyciele, zarówno kół artystycznych, jak i sportowych, przygotowali dla Was ćwiczenia i zadania do pracy w domu. W tych trudnych chwilach nie zapominajcie o pielęgnowaniu swoich pasji, ćwiczcie, tańczcie, rysujcie i śpiewajcie…Będzie nam miło, jeżeli przyślecie nam zdjęcia, czy filmiki ( oczywiście zaakceptowane przez rodziców), które będziemy mogli zamieścić na naszej stronie internetowej i Facebooku.

Gorąco pozdrawiamy Was wszystkich!!!

Materiały do ćwiczeń w zakładce WAŻNE/NAUCZANIE ZDALNE/nazwisko odpowiedniego nauczyciela

Dodał: MDK
kiedy: 2 kwietnia 2020r.
ZAWIESZENIE ZAJĘĆ DO 10 KWIETNIA 2020

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. (Dz.U. poz. 492) zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty  ODWOŁUJE SIĘ do dnia 10 KWIETNIA 2020 r.  WSZYSTKIE ZAJĘCIA POZASZKOLNE ORGANIZOWANE PRZEZ MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY W BARTOSZYCACH.

Dodał: MDK
kiedy: 25 marca 2020r.
ZAWIESZENIE ZAJĘĆ

 W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11. 03. 2020 r. o zawieszeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych od 12 do 25 marca bieżącego roku na terenie całego kraju ODWOŁUJE SIĘ w tym czasie WSZYSTKIE ZAJĘCIA POZASZKOLNE ORGANIZOWANE PRZEZ MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY W BARTOSZYCACH.

Dodał: MDK
kiedy: 11 marca 2020r.
ODWOŁANIE KONKURSU

W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11. 03. 2020 r. o zawieszeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych od 12 do 25 marca bieżącego roku na terenie całego kraju ODWOŁANY ZOSTAJE POWIATOWY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ, który miał odbyć się dnia 17 marca 2020 r.

Kolejny przewidywany termin KONKURSU to 22 kwietnia 2020 r. godz. 9.00.

Dodał: MDK
kiedy: 11 marca 2020r.
II MIEJSCE SZCZYPIORNISTEK UKS MDK JEDYNKA W KOSZALINIE

W miniony weekend ( 28.02. – 01.03.2020r.)  szczypiornistki UKS MDK Jedynka Bartoszyce zdobyły II miejsce podczas Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt w Koszalinie „MACESPORT CUP 2020” w roczniku 2009. Mimo, że zespół pojechał w okrojonym składzie dziewięciu zawodniczek, choroba zmogła cztery zawodniczki, dziewczęta pokazały wolę walki i przywiozły medal...

więcej w zakładce SPORT/OSIĄGNIECIA KÓŁ SPORTOWYCH/PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT

zdjęcia w zakładce FOTOGRAFIE/TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ W KOSZALINIE

Dodał: MDK
kiedy: 6 marca 2020r.
XI WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD WOKALNY "KOMU PIOSENKĘ"

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza dzieci i młodzież ze szkół i placówek oświatowo - kulturalnych z województwa warmińsko - mazurskiego do udziału w XI edycji WOJEWÓDZKIEGO PRZEGLĄDU WOKALNEGO "KOMU PIOSENKĘ". Przegląd odbędzie się w dniach 23 - 24 kwietnia 2020 (czwartek, piątek).
Na Wasze zgłoszenia czekamy do dnia 17 kwietnia!

szczegóły w zakładce KONKURSY/XI WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD WOKALNY - KOMU PIOSENKĘ

Dodał: MDK
kiedy: 24 lutego 2020r.
POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY "PLAKAT FILMOWY"

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza dzieci do udziału w POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM "PLAKAT FILMOWY". Na Wasze prace czekamy do dnia 17 kwietnia 2020. Powodzenia!

więcej informacji w zakładce KONKURSY/POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY "PLAKAT FILMOWY"

Dodał: MDK
kiedy: 14 lutego 2020r.
VI POWIATOWY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

Zapraszamy młodzież ze szkół Powiatu Bartoszyckiego do udziału w VI POWIATOWYM KONKURSIE PIOSENKI ANGIELSKIEJ, który odbędzie się 17 marca 2020 w Młodzieżowym Domu Kultury.

szczegóły w zakładce KONKURSY/VI POWIATOWY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

Dodał: MDK
kiedy: 11 lutego 2020r.
TAK RODZĄ SIĘ PRAWDZIWI MISTRZOWIE

Taki cel przyświecał I Festynowi Mini Piłki Ręcznej dla najmłodszych adeptów szczypiorniaka zorganizowanych przez MDK BARTOSZYCE. Wystąpiło w nim 48 dzieciaków z 3 miast (Bartoszyce - 21, Kętrzyn - 12, Olecko - 15) w wieku od 4 lat do 11 lat.
W turnieju każdy trener podzielił swój zespół na 2 drużyny, które rywalizowały ze sobą nie tylko w piłkę ręczną, ale także w wielu innych konkurencjach na wesoło.
Nie prowadzono klasyfikacji bo w tym wieku sam udział to już zwycięstwo. Każdy z zawodników dawał z siebie jak najwięce, ale trzeba docenić tych najmłodszych 4 czy 5-ciolatków, którzy z wielką ambicją walczyli ze starszymi. Na zakończenie, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal.

BRAWO WY, BRAWO RODZICE, BRAWO GOŚCIE!

zdjęcia w zakładce FOTOGRAFIE/I FESTYN MINI PIŁKI RĘCZNEJ

Dodał: MDK
kiedy: 5 lutego 2020r.
PASMO SUKCESÓW STUDIA PIOSENKI TRWA...

Wielki sukces, kolejny w tym roku szkolnym, odniosły nasze młodziutkie wokalistki ze Studia Piosenki Pani Eleny Witkowskiej. Dnia 26 stycznia 2020r. dziewczęta świetnie zaprezentowały swoje umiejętności podczas XVIII Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Budrach, zdobywając czołowe miejsca...

WIELKIE GRATULACJE!!!

więcej w zakładce OSIĄGNIĘCIA/XVIII PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK W BUDRACH

Dodał: MDK
kiedy: 30 stycznia 2020r.
XII FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK W KĘTRZYNIE

W sobotę 18 stycznia 2020 r. kolejny sukces odnieśli wokaliści MDK. W XIII Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kętrzynie świetnie zaprezentowali swoje umiejętności i talent podopieczni Pani Eleny Witkowskiej zdobywając szereg nagród...

SERDECZNE GRATULACJE !

więcej w zakładce OSIĄGNIĘCIA/XIII FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK W KĘTRZYNIE

Dodał: MDK
kiedy: 30 stycznia 2020r.
KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK W SĘPOPOLU

W minioną niedzielę - 20 stycznia - w MIEJSKO - GMINNYM OŚRODKU KULTURY w SĘPOPOLU odbył się KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK. Pośród artystów regionalnych oraz gości z Kaliningradu, zaprezentował się w nim  również zespół i solistki ze STUDIA PIOSENKI, prowadzonego w Młodzieżowym Domu Kultury przez Panią Elenę Witkowską.

Dodał: MDK
kiedy: 22 stycznia 2020r.
VI Ogólnopolski Festiwal „Niebieskim światłem oświeceni” w Lubawie

13 stycznia 2020 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Lubawie odbył się VI OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL „Niebieskim światłem oświeceni”. Tworzenie warunków do rozwoju twórczości muzycznej, konfrontacje wokalistów w oparciu o repertuar świątecznych kolęd i pastorałek, wymiana doświadczeń artystycznych wokalistów oraz promocja działalności instruktorów i nauczycieli zajmujących się formami wokalnymi to główne cele festiwalu. Profesjonalne jury oceniało: dobór repertuaru, umiejętności wokalne, wykonanie i interpretację, osobowość artystyczna oraz ogólne wrażenie artystyczne.W kategorii I - rocznik 2013 - 2009 - wspaniały sukces odniosła KORNELIA KRYWKO, zajmując I MIEJSCE. Do festiwalu Kornelię przygotowała Pani ELENA WITKOWSKA.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

zdjęcia w zakładce FOTOGRAFIE/VI OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL „Niebieskim światłem oświeceni”

Dodał: MDK
kiedy: 19 stycznia 2020r.
FERIE W MDK

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza dzieci na FERYJNĄ AKADEMIĘ POMYSŁÓW 2020         "W KRAINIE FANTAZJI". Codziennie w godzinach od 10.00 do 13.00 proponujemy fantastycznie ciekawe zajęcia: plastyczne, muzyczne, ruchowo-sportowo, komputerowe, integracyjne, świetlicowe oraz imprezy.

szczegółowy program ferii w zakładce IMPREZY/FERIE 2020

Dodał: MDK
kiedy: 17 stycznia 2020r.
I MIĘDZYNARODOWY PRZEGLĄD ŚPIEWU I TAŃCA POLSKA- ROSJA- LITWA 2020

W minioną sobotę (11 stycznia 2020 r.) kolejny wielki sukces odnieśli wokaliści MDK.  Podczas I MIĘDZYNARODOWEGO PRZEGLĄDU ŚPIEWU I TAŃCA POLSKA - ROSJA - LITWA 2020 w ramach VIII WOJEWÓDZKIEGO PRZEGLĄDU KOLĘD, PASTORAŁEK I  PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH KORSZE 2020 r. świetnie zaprezentowali swoje umiejętności i talent podopieczni Pani LENY WITKOWSKIEJ.

więcej w zakładce IMPREZY/I MIEDZYNARODOWY PRZEGLĄD ŚPIEWU I TAŃCA POLSKA- ROSJA- LITWA 2020 

zdjęcia w zakladce FOITOGRAFIE/I MIĘDZYNARODOWY PRZEGLĄD ŚPIEWU I TAŃCA POLSKA- ROSJA- LITWA 2020

 

Dodał: MDK
kiedy: 15 stycznia 2020r.
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Jak co roku soliści, zespoły wokalane i taneczne Młodzieżowego Domu Kultury zaprezentowały się na scenie BDK podczas WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. Występom towarzyszyło wiele radości i przejęcia, nie tylko dzieci, ale licznie zebranych rodziców. Podczas prezentacji i licytacji wszyscy pamiętaliśmy, że cała Polska, i nie tylko, w tym dniu łączy się w sposób szczegółny. Dziękujemy za przygotowanie Paniom Lenie Witkowskiej, Irinie Pliszce, Małgorzacie Stankiewicz, Panu Mironowi Maciopie oraz Pani dyrektor Ewie Kozieł. RODZICE jesteście wspaniali, dziękujemy, że możemy na Was liczyć!

Dodał: MDK
kiedy: 15 stycznia 2020r.
VIII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ O PUCHAR STAROSTY BARTOSZYCKIEGO

Wspaniale rozpoczęli Nowy Rok piłkarze ręczni MDK PASJA BARTOSZYCE. Na odbywającym sie w dniach 03 - 05.01.2020 Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Starosty Bartoszyckiego juniorzy młodsi zajęli I MIEJSCE, a ich koledzy z drużyny młodzików MIEJSCE IV.

WIELKIE GRATULACJE!!!

więcej w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA KÓŁ SPORTOWYCH/PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

zdjęcia w zakladce FOTOGRAFIE/VIII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ O PUCHAR STAROSTY BARTOSZYCKIEGO

Dodał: MDK
kiedy: 8 stycznia 2020r.
WESOŁYCH ŚWIĄT...

Szczęśliwych, kojących, przeżytych  w zgodzie ze światwm i sobą samym, pełnych nadziei i miłości ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA oraz SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU !!!

życzą Dyrekcja, pracownicy i uczestnicy zajęć MDK.

Dodał: MDK
kiedy: 23 grudnia 2019r.
SUKCES WOKALISTEK ZE STUDIA PIOSENKI

W Morąskim Domu Kultury 17.12.2019 r. odbył się XX Wojewódzki – Jubileuszowy Festiwal Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy Maleńkiemu”. Kolędy i pastorałki zaśpiewali soliści, zespoły, chóry – dzieci, młodzież i dorośli. Uczestnicy oceniani byli za emisję głosu, intonację, ekspresję wykonania i radość muzykowania. Jurorami Festiwalu byli: Irena Frąckiewicz - muzyk, Małgorzata Mróz - muzyk, Jacek Dziadkowiec -pracownik Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Małdytach. Kolędy i pastorałki to prosty i wspaniały sposób, żeby opowiedzieć o Bożym Narodzeniu. To również sposób na ewangelizację i dzielenie się wiarą.

Wyniki festiwalu  w kategorii klas IV- VI

I miejsce: ZESPÓŁ ZE STUDIA PIOSENKI

solistki:

I miejsce: KORNELIA KRYWKO

I miejsce: WIKTORIA KUŹMOWICZ

II miejsce: BLANKA MAGUN

II miejsce: ROKSANA SKURKA

III miejsce: KALINA RURKA

Gratulujemy dziewczętom i ich opiekunce pani ELENIE WITKOWSKIEJ, cieszymy się razem z Wami.

Dodał: MDK
kiedy: 20 grudnia 2019r.
SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE W ŚRODOWISKOWYM DOMU SAMOPOMOCY W BARTOSZYCACH

Na zaproszenie kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy  pani Anny Żukowskiej, Zespół „TĘCZOWE NUTKI” pod opieką pani Iriny Pliszki, gościł w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bartoszycach. Zespół w składzie: Emilia Pisarek, Kordian Nowakowski, Kornelia Oziewicz, Lena Jabłonowska zaprezentował kolędę „Gdzie ty mieszkasz Jezu”, a pani Irina uprzyjemniła zebranym ten przedświąteczny czas grając na pianinie  przepiękne utwory świąteczne.

zdjęcia w zakładce FOTOGRAFIE/SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE W ŚRODOWISKOWYM DOMU SAMOPOMOCY

Dodał: MDK
kiedy: 20 grudnia 2019r.
WIGILIJNE NASTROJE

We wtorek, 17 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się KONCERT ŚWIĄTECZNY „WIGILIJNE NASTROJE”.  Koncert poetycko rozpoczęła Śnieżynka - Aleksandra Gricuk, która z wdziękiem poprowadziła całą imprezę.  Wysłuchaliśmy pięknych kolęd i  piosenek bożonarodzeniowych w wykonaniu uczestników kół wokalnych, a także nastrojowych utworów świątecznych przygotowanych przez pianistów. Na zakończenie  dyrektor placówki Pani Ewa Kozieł złożyła wszystkim życzenia świąteczne i zapowiedziała niespodziankę – Pan Miron Maciopa wykonał utwór „ZNAK POKOJU” w towarzystwie dzieci, młodzieży i nauczycieli MDK.

Dziękujemy uczestnikom zajęć, rodzicom oraz Paniom – Irinie Pliszce, Elenie Witkowskiej i Panom – Mironowi Maciopie i Hubertowi Ramotowskiemu za piękny koncert oraz  moc radości i wzruszeń.

zdjęcia w zakładce FOTOGRAFIE/WIGILIJNE NASTROJE

 

Dodał: MDK
kiedy: 18 grudnia 2019r.
UDANY WYSTĘP ZAWODNICZEK UKS MDK JEDYNKA BARTOSZYCE W MORĄGU

Udany był występ zawodniczek UKS MDK jedynka Bartoszyce podczas II Turnieju Warmińsko-Mazurskiej Pozytywnej Ligi dziewcząt i chłopców rocznika 2009 i młodsi w Morągu. Rozegraliśmy cztery mecze z drużynami chłopców. Dwa wygrane mecze z Iławą (14:10), Olsztynem (13:6), przegrany ale po zaciętej walce z Morągiem (5:7) i remis z Elblągiem (12:12).   

więcej w zakładce SPORT/PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT

zdjęcia w zakładce SPORT/ II TURNIEJ WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ POZYTYWNEJ LIGI W MORĄGU 

Dodał: MDK
kiedy: 17 grudnia 2019r.
II TURNIEJ LIGI WOJEWÓDZKIEJ W-MOZPR

14 grudnia 2019 w Mikołajkach odbył się II TURNIEJ LIGI WOJEWÓDZKIEJ W-MOZPR dzieci dziewcząt grupa młodsza. W końcu zdobywamy pierwsze punkty. Dwa pierwsze mecze super zagrane. Wygrywamy z Reszlem 9:8, przegrywamy z Mikołajkami ale tylko 5:6. 

wiecej w zakładce SPORT/PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT

zdjęcia w zakładce FOTOGRAFIE/II TURNIEJ LIGI WOJEWÓDZKIEJ W-MOZPR

 

Dodał: MDK
kiedy: 17 grudnia 2019r.
BOŻONARODZENIOWE PREZENTACJE ARTYSTYCZNE

W miniony piątek – 13 grudnia – w MDK-u zrobiło się świątecznie za sprawą bożonarodzeniowych  prezentacji artystycznych instrumentalistów i wokalistów uczestniczących w zajęciach prowadzonych przez Panią Irinę Pilszkę i Pana Mirona Maciopę.

Jako pierwsi, od godziny16.00, swoje interpretacje kolęd i pastorałek przedstawili uczestnicy zajęć nauki gry na keyboardzie, gitarze, akordeonie i perkusji oraz zespół wokalny – wychowankowie Pana Mirona, a od godziny 17.30  w świątecznym repertuarze zaprezentowali się uczestnicy zajęć nauki gry na pianinie – podopieczni Pani Iriny.

Na zgromadzonej podczas obu koncertów publiczności występy dzieci zrobiły ogromne wrażenie, którego wyrazem były oklaski i gratulacje. Bardzo przyjemnie jest usłyszeć jak szybko młodzi ludzie nabywają umiejętności i rozwijają swoje zdolności.

WIELKIE GRATULACJE DLA MŁODYCH MUZYKÓW I ICH NAUCZYCIELI!!!

Zdjęcia w zakładkach:
FOTOGRAFIE/KOLĘDY I PASTORAŁKI (grupy Pana Mirona)
FOTOGRAFIE/ŚWIĄTECZNE PREZENTACJE (pianiści Pani Iriny)

Dodał: MDK
kiedy: 15 grudnia 2019r.
MIKOŁAJKOWY RODZINNY TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ

W środę 11 grudnia w sali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 7 miało miejsce bardzo ciekawe i radosne wydarzenie, którego bohaterkami były uczestniczki zajęć mini piłki siatkowej MDK i ich rodzice. Opiekunka koła – Pani Grażyna Baranowska, przy pomocy zaprzyjaźnionych nauczycieli – Pani Izabeli Majchrzak, Pani Agaty Peślak i Pana Sylwestra Nowokuńskiego, zorganizowała Mikołajkowy Rodzinny Turniej Mini Piłki Siatkowej, podczas którego każda z uczestniczek zajęć rozgrywała mecze w parze ze swoją mamą, tatą lub siostrą. Rozgrywki były bardzo przyjemnym doświadczeniem, w którym nie liczyło się zwycięstwo, ale dobra sportowa zabawa z najbliższymi. Każda z dziewcząt otrzymała pamiątkową statuetkę ufundowaną  przez Stowarzyszenie Sympatyków Młodzieżowego Domu Kultury w Bartoszycach „PASJA”. Dyrektor MDK wręczyła także pamiątkowe dyplomy i drobne upominki parze, której strój sportowy był „najfajniejszy”. Nagrodę odebrali Zuzia Mroczek i jej tato – Pan Artur, którzy wystąpili w samodzielnie wykonanych artystycznych koszulkach.

Organizatorce gratulujemy pomysłu, a dziewczętom zaangażowania, umiejętności siatkarskich i WSPANIAŁYCH RODZICÓW oraz RODZEŃSTWA.

Dodał: MDK
kiedy: 15 grudnia 2019r.
WIGILIJNE NASTROJE

Serdecznie zapraszamy uczestników zajęć, rodziców i pracowników na KONCERT ŚWIĄTECZNY "WIGILIJNE NASTROJE", który odbędzie się 17 grudnia 2019 r. o godzinie 16.30 w sali imprez Młodzieżowego Domu Kultury.

 

Dodał: MDK
kiedy: 13 grudnia 2019r.
W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU

10 grudnia dziewczęta ze STUDIA PIOSENKI oraz młodzi pianiści - podopieczni p. Eleny Witkowskiej  zaprezentowali się przed rodzicami i zaproszonymi gośćmi. W kameralnej atmosferze wysłuchaliśmy pięknych kolęd i utworów świątecznych. Na pianinie zagrali nie tylko doświadczeni uczestnicy zajęć, ale również dzieci początkujące, miło obserwować było Wasze przejęcie i wpatrzone w Was oczy rodziców. Dziękujemy za wprowadzenie nas w świateczny nastrój i za przygotowanie p. Elenie Witkowskiej.

zdjęcia w zakładce FOTOGRAFIE/W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU

 

Dodał: MDK
kiedy: 12 grudnia 2019r.
WYRÓŻNIENIE NA BEATLEMANIA FESTIVAL W WARSZAWIE

Dnia 6 grudnia w DOMU KULTURY ŚWIT w WARSZAWIE odbył się KONKURS WOKALNO- INSTRUMENTALNY BEATLEMANIA FESTIVAL 2019. Podstawowym warunkiem konkursu było wykonanie na żywo dwóch utworów z repertuaru The Beatles - uznanego za zespół stulecia. Wykonawcy zaprezentowali się w dwóch kategoriach konkursowych:
– kategoria wiernego odtwórstwa muzycznego
– kategoria swobodnej interpretacji
JURY w składzie:
Marek Wiernik – dziennikarz muzyczny, ekspert od języka angielskiego, przedstawiciel mediów
Waldemar Kuleczka – kompozytor, autor, producent, znawca muzyki The Beatles, Dyrektor Artystyczny
Tomasz Latos – muzyk, znawca muzyki The Beatles, Asystent Dyrektora Artystycznego przyznało WYRÓŻNIENIE zespołowi VIVO pracującemu w MDK pod kierunkiem p. Mirona Maciopy. Członkowie zespołu to Rozalia Borowska, Mateusz Grzejdak, Mateusz Ignasz, Oskar Sobiecki.


Przekazujemy gorące gratulacje
!

 

Dodał: MDK
kiedy: 10 grudnia 2019r.
WARMIŃSKO-MAZURSKA POZYTYWNA LIGA PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

Rozpoczęła się WARMIŃSKO-MAZURSKA POZYTYWNA LIGA PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW rocznik 2009 i młodsi 2019/2020. Do ligi przystąpiło 7 zespołów, dwa zespoły dziewczyn: Bartoszyce i Reszel oraz pięć zespołów chłopców: Kętrzyn, Olsztyn, Morąg, Iława, Elbląg. Każdy zespół rozegra cztery z pięciu turniejów. Gramy 3x7 minut.

więcej w zakładce SPORT/PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT

zdjęcia w zakłace FOTOGRAFIE/LIGA POZYTYWNA PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT KĘTRZYN

Dodał: MDK
kiedy: 6 grudnia 2019r.
TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ W MIKOŁAJKACH

III MIEJSCE zawodniczek MDK UKS Jedynka Bartoszyce podczas Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Burmistrza Miasta Mikołajki rocznik 2008 i młodsze. Wgrywamy z Kętrzynem 9:8, przegrywamy z Mikołajkami  0:6, Reszlem 2:9. Mimo dwóch przegranych, zagraliśmy lepiej w obronie niż w I Turnieju Ligowym w Bartoszycach.

więcej w załadce SPORT/PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT

zdjęcia w zakładce FOTOGRAFIE/TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ W MIKOŁAJKACH

Dodał: MDK
kiedy: 6 grudnia 2019r.
WOLONTARIUSZ ROKU 2019

Dnia 3 grudnia na scenie Bartoszyckiego Domu Kultury wyróżniono osoby udzielające się społecznie. Miło nam poinformować, że w gronie Wolontariuszy Roku 2019  POWIATU BARTOSZYCKIEGO na wniosek dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury p. Ewy Kozieł znaleźli się Panowie:

KRZYSZTOF DREWS, ANDRZEJ MOŻEJKO, ORLANDO HABIŃSKI

oraz na  wniosek Stowarzyszenia Sympatyków Młodzieżowego Domu Kultury PASJA nagrodę WOLONTARIUSZA ROKU MIASTA BARTOSZYCE otrzymała Pani:

MARTA CICHOCKA

Składamy serdeczne gratulacje i dziękujemy za zaangażowanie, poświęcony czas i pracę społeczną na rzecz Młodzieżowego Domu Kultury oraz Stowarzyszenia Sympatyków MDK PASJA.

Dodał: MDK
kiedy: 6 grudnia 2019r.
"PIŁKA RĘCZNA UZALEŻNIA"

W dniach 30.11-01.12.2019 w okresie andrzejkowym piłkarze ręczni kolejny weekend spędzili na turnieju. Tym razem nasi młodzi szczypiorniści startują w III edycji PIŁKA RĘCZNA UZALEŻNIENIA organizowanej przez Szczypiorniak Lesznowola. Startujemy w kategorii dzieci rocznik 2007 i młodsi. Ze względu na choroby w naszej drużynie są tylko 2 zawodnicy z rocznika 2007, reszta to młodsi 2008 i 2009.
MDK BARTOSZYCE w pierwszym meczu po 6-godzinnej jeździe zagrał z faworytem turnieju MUKS 21 PŁOCK i choć walczył ambitnie to uległ przeciwnikowi 6:13. W następnych meczach nasza drużyna pokazała charakter i grając ze starszymi od siebie przeciwnikami odnieśli 3 zwycięstwa
z OTM LESZNOWOLA 16:3
z MAZUR SIERPC 10:6
z RUSIEC 12:9
I zajęli 2 miejsce w grupie, dające możliwość na drugi dzień grę o III MIEJSCE.

Mecz o III MIEJSCE.
MDK BARTOSZYCE PASJA- GTS UNIA CHOCEŃ 7:6 i kończymy turniej na III MIEJSCU

 więcej w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA KÓŁ SPORTOWYCH/PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

Dodał: MDK
kiedy: 3 grudnia 2019r.
THE VOICE OF FARA

Kolejne sukcesy wokalistów Młodzieżowego Domu Kultury w Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej THE VOICE OF FARA mogliśmy obserwować 24 listopada 2019 r. na scenie Bartoszyckiego Domu Kultury. Organizatorem konkursu była Parafia św. Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej oraz Urząd Miasta Bartoszyce, a zaprezentowało się w nim 42 podmioty (soliści i zespoły). Występy oceniało 4-osobowe jury w składzie: Anna Lemieszonek – katecheta ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bartoszycach, Kamil Runiewicz – dyrektor Bartoszyckiego Domu Kultury, Dominik Chowaniec – redaktor  Radia Olsztyn, ks. Mariusz Grabas – proboszcz parafii w Żydowie.

W kategorii dzieci do klasy VII SP nagrodę główną otrzymała: BLANKA MAGUN

wyróżnienie: ROKSANA SKURKA, MAJA WASILEWSKA, KALINA RURKA.

W kategorii młodzież nagrodę główną otrzymał SZYMON SOBCZAK

wyróżnienie: ALEKSANDRA GRYCZKO

Serdecznie gratulujemy dziewczętom ze Studia Piosenki p. Eleny Witkowskiej oraz Szymonowi – podopiecznemu p. Mirona Maciopy

Dodał: MDK
kiedy: 3 grudnia 2019r.
FESTIWAL MŁODYCH WYKONAWCÓW PIOSENKI KĘTRZYN 2019

23 listopada 2019 w Kętrzynie odbył się XV FESTIWAL MŁODYCH WYKONAWCÓW PIOSENKI KĘTRZYN 2019.Celem konkursu było dotarcie do uzdolnionych dzieci i młodzieży, prezentacja ich twórczości oraz promocja najlepszych wykonawców. Doskonale w konkursie zaprezentowały się dziewczęta ze Studia Piosenki Pani Eleny Witkowskiej. Komisja w składzie:Michał Kasperowicz, Sławomir Szuszczewicz, Paweł Korol po wysłuchaniu  51  wykonawców festiwalu  postanowiła przyznać następujące nagrody:

W kategorii 7-9 lat:

III miejsce LENA MAGUN

W kategorii 10 -12 lat:

I miejsce BLANKA MAGUN

II miejsce ROKSANA SKURKA

Wyróżnienie KALINA RURKA

W kategorii 13 -15 lat:

I miejsce ALEKSANDRA GRYCZKO.

OGROMNE GRATULACJE!!! 

zdjęcia obejrzeć można w zakładce FOTOGRAFIE/XV FESTIWAL MŁODYCH WYKONAWCÓW PIOSENKI KĘTRZYN 2019

Dodał: MDK
kiedy: 29 listopada 2019r.
SUKCESY WOKALISTÓW MDK W MORĄGU

Dnia 23 listopada 2019 uczestnicy koła wokalnego pracującego w Młodzieżowym Domu Kultury pod kierunkiem p. Mirona Maciopy wzięli udział w WOJEWÓDZKIM FESTIWALU POEZJI ŚPIEWANEJ I PIOSENKI POLSKIEJ „PERŁOWA NUTA” w Morągu.

SZYMON SOBCZAK „wyśpiewał” I miejsce w kategorii Uczniowie klas VII i VIII, IZA NIZIO - I miejsce i JAKUB LECH - III w kategorii Uczniowie szkół średnich i dorosli. Serdecznie gratulujemy młodzieży i ich opiekunowi p. Mironowi Maciopie. 

zdjęcia w zakładce FOTOGRAFIE/WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIOSENKI "PERŁOWA NUTA"

Dodał: MDK
kiedy: 29 listopada 2019r.
DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO

W piątek 22 listopada 2019  w BDK uroczyście obchodzono Dzień Pracownika Socjalnego.  W cześci artystycznej zaprezentowały się dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury w Bartoszycach:

Zespół "Tęczowe nutki"  w utworze "Mały odkrywca" - solista Kordian Nowakowski oraz Emilka Pisarek, Kornelka Oziewicz, Julka Dunowska

Duet w piosence "Do słońca leć" - solista Tymoteusz Suchodolski oraz Aleksander Szurma

Aleksandra Żukowska w utworze "Bo to jest rodzina"

Występ młodych wykonawców został bardzo ciepło przyjety przez publiczność i gorąco oklaskiwany. Dzieci przygotowała p. Irina Pliszka.

zdjęcia obejrzeć można w zakładce FOTOGRAFIE/DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO

Dodał: MDK
kiedy: 28 listopada 2019r.
XX OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ W WILANOWIE

W dniach 22-24.11.2019 nasz zespół MDK Pasja Bartoszyce rocznika 2008 i młodsi wziął udział w organizowanym już po raz 20 turnieju w Warszawie, gdzie zaprezentował się z dobrej strony. W turnieju wzięło udział 12 zespołów z różnych województw.

Nasz zespół zagrał w pierwszej grupie, w której wygrał wszystkie mecze: z UKS Jedynką Przysucha 17:11, UKS Niedźwiadek Węgrów 19:11, UKS Wilanowia II Warszawa 23:4, OTM Lesznowola 16:6, UKPR Agrykola Warszawa 15:9

więcej informacji w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA KÓŁ SPORTOWYCH/PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

zdęcia w zakładce FOTOGRAFIE/XX OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ W WILANOWIE

Dodał: MDK
kiedy: 26 listopada 2019r.
I POWIATOWY DZIEŃ SENIORA

Dnia 27 października 2019 r. w BDK odbył się I POWIATOWY DZIEŃ SENIORA. Na scenie oprócz seniorów, zaprezentowały się dzieci i młodzież z powiatu bartoszyckiego. Cieszymy się ze wśród wielu znakomitych prezentacji nie zabrakło podopiecznych Młodzieżowego Domu Kultury.

IZA NIZIO, ROKSANA SKURKA i SASZA GRICUK to solistki, które wyśpiewały to, „co im w duszy gra” z okazji tak pięknej uroczystości. Dziewczęta przygotowali kolejno nauczyciele: Miron Maciopa, Elena Witkowska oraz Irina Pliszka.

zdjęcia z występu dziewcząt w zakładce FOTOGRAFIE/I POWIATOWY DZIEN SENIORA

 

Dodał: MDK
kiedy: 31 października 2019r.
II TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT W KĘTRZYNIE

III i VI  miejsce zawodniczek UKS MDK Jedynka Bartoszyce w II Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt rocznik 2008 i młodsze o Puchar Burmistrza Miasta Kętrzyn „Wybieram zdrowie”...

więcej w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA KÓŁ SPORTOWYCH/PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT

zdjecia z turnieju obejrzeć mozna w zakładce FOTOGRAFIE/II Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Miasta Kętrzyn

 

Dodał: MDK
kiedy: 17 października 2019r.
WARSZTATY PERKUSYJNE

Już po raz kolejny w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach odbyły się warsztaty perkusyjne. 11 października 2019 w naszej placówce gościliśmy Zbigniewa Chrzanowskiego -  perkusistę zespołu Babsztyl i Czarka Makiewicza, a także byłego muzyka Reni Jusis, Roberta Janowskiego oraz grupy Big Day. Uczestnikami warsztatów były dzieci i młodzież z koła perkusyjnego prowadzonego przez p. Mirona Maciopę.  Warsztaty przebiegły w bardzo przyjemnej atmosferze. Uczestnicy poczuli się wyróżnieni i zmobilizowani pochwałami p. Zbyszka, a kolejna edycja warsztatów planowana jest już na ferie zimowe.

zdjęcia z imprezy obejrzeć można w zakładce: FOTOGRAFIE/WARSZTATY PERKUSYJNE

Dodał: MDK
kiedy: 15 października 2019r.
OGŁOSZENIE

DYREKTOR MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY W BARTOSZYCACH OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE: GŁÓWNY KSIĘGOWY 

więcej informacji na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Bartoszycach https://bipspbartoszyce.warmia.mazury.pl/

Dodał: MDK
kiedy: 15 października 2019r.
WRZESIEŃ ZA NAMI

Już od miesiąca trwają zajęcia w poszczególnych kołach zainteresowań MDK . Śpiewamy, tańczymy, gramy… i wiele, wiele więcej!

Wielokrotnie poprawiany i dostosowywany do potrzeb dzieci  plan zajęć przybrał swoją ostateczną formę. Zapraszamy dzieci i młodzież do rozwoju i poszerzania swoich zainteresowań, życzymy miłych chwil i nawiązania nowych przyjaźni w Młodzieżowym Domu Kultury.

aktualny rozkład zajęć w zakładce WAŻNE/PLAN ZAJĘĆ MDK

 

Dodał: MDK
kiedy: 4 października 2019r.
INTENSYWNY WRZESIEŃ PIŁKARZY RĘCZNYCH MDK BARTOSZYCE

W ciągu 3 tygodni szczypiorniści MDK Bartoszyce wzięli udział w ogólnopolskich turniejach piłki ręcznej w różnych kategoriach wiekowych...

wiecej informacji w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA/PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

 

Dodał: MDK
kiedy: 4 października 2019r.
SUKCES KOLARZY MDK W WYŚCIGACH TOUR BITWA WARSZAWSKA 1920 I CUD NAD WISŁĄ

17 i 18  sierpnia kolarki z MDK UKS PRZYJAŹŃ brały udział w  wyścigach kolarskich „ Tour Bitwa Warszawska 1920”....

1 września zawodniczki MDK UKS PRZYJAŹŃ Bartoszyce brały udział w wyścigu kolarskim ze startu wspólnego  „Cud nad Wisłą”  w Radzyminie na dystansie 25 km ....

całość informacji o obu wyścigach w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA/KOLARSTWO

Dodał: MDK
kiedy: 4 października 2019r.
WITAJCIE W NOWYM ROKU SZKOLNYM

WAŻNE INFORMACJE:

1.       W dniach 02 – 06 września nauczyciele zajęć artystycznych pełnią dyżury organizacyjne w MDK w godzinach 15.30 – 18.00. Zainteresowane uczestniczeniem w zajęciach kół tanecznych, wokalnych, instrumentalnych dzieci i ich rodziców zapraszamy z aktualnymi planami zajęć szkolnych (ułatwi to nauczycielom stworzenie rozkładu spotkań poszczególnych grup zainteresowań)

2.       Od 03 września rozpoczynają się zajęcia kół piłki ręcznej chłopców:

Grupy Pana Andrzeja Cichockiego:

ROCZNIK 2007/2008

Wtorek 16.00 – 17.30

Środa 15.30 – 17.00

Piątek 17.00 – 18.30

ROCZNIK 2003/2004

Poniedziałek 15.30 – 17.00

Czwartek 16.00 – 17.30

Piątek 15.30 – 17.00

Grupy Pana Jarosława Klimko

ROCZNIK 2009/2010

Poniedziałek 17.00 – 18.30

Środa 17.00 – 18.30

ROCZNIK2005/2006

Poniedziałek 18.30 – 20.00

Środa 18.30 – 20.00

Piątek 18.30 – 20.00

3.       Od dnia 16 września rozpoczną się zajęcia:

MINI PIŁKI SIATKOWEJ – Pani Grażyna Baranowska

LEKKOATLETYKI – Pan Mirosław Figat

PIŁKI RĘCZNEJ (ROCZNIK 2011/2012) – Pani Marta Cichocka

PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT – Pani Magdalena Lewandowska

KOLARSTWA – Pan Sebastian Krawczyk

4.       W bieżącym roku szkolnym w ofercie placówki nie znajdą się zajęcia językowe, komputerowe, logopedyczne, indywidualnej pomocy psychologicznej, piłki siatkowej, piłki koszykowej, halowej piłki nożnej i współzawodnictwa sportowego dla szkół ponadgimnazjalnych.

ZAPRASZAMY!!! JUŻ CIESZYMY SIĘ NA SPOTKANIE!!!

Dodał: MDK
kiedy: 2 września 2019r.
PREZENTACJE ARTYSTYCZNE 2019

Cały bieżący tydzień jest w MDK czasem spotkań uczestników zajęć i ich nauczycieli z rodzicami, rodzeństwem i nestorami rodzin podczas PREZENTACJI ARTYSTYCZNYCH.

We wtorek (11. 06 – 16.30) odbyły się popisy pianistów i wokalistów, z którymi przez cały miniony rok szkolny pracowała Pani IRINA PLISZKA.

PIĘKNE WYSTĘPY – GRATULUJEMY!!!

Środowe popołudnie (12. 06 – 17.00) zarezerwowane było dla tancerek z zespołów PRIMA KIDS, PRIMA, PRIMA II i PRIMA FUSION Pani MAŁGORZATY STANKIEWICZ i zespołu instrumentalno-wokalnego Pana MIRONA MACIOPY.

WZRUSZAJĄCE PREZENTACJE – WYRAZY SZACUNKU!!!

W czwartek (13. 06 – 16.00 ) zaprezentują swoje talenty instrumentaliści i wokaliści Pana MIRONA MACIOPY, a w piątek (14. 06 – 17.00) Pan HUBERT RAMOTOWSKI zaprasza naszych plastyków na wernisaż, podczas którego wręczone zostaną nagrody w Powiatowym Konkursie Plastycznym „CZAS MANGI – PRZYJAŹŃ”.

ZAPRASZAMY OSOBY NAGRODZONE DO MDK O GODZINIE 17.00!!!

SERDECZNIE  ZAPRASZAMY UCZESTNIKÓW ZAJĘĆ Pani ELENY WITKOWSKIEJ DO MDK w PONIEDZIAŁEK 17.06 o godz. 17.00 na spotkanie, podczas którego zostaną wręczone dzieciom dyplomy. Pianiści i wokaliści będą także mieli okazję zaprezentować swoje zdolności i umiejętności na SCENIE OTWARTEJ.

zdjęcia ze spotkań obejrzeć można w FOTOGRAFIACH

Dodał: MDK
kiedy: 13 czerwca 2019r.
DNI BARTOSZYC 2019

Jak co roku uczestnicy kół wokalnych i tanecznych MDK mieli okazję zaprezentować swoje talenty, zdolności i umiejętności podczas koncertu przygotowanego w ramach święta naszego miasta - DNI BARTOSZYC 2019. 

Nasi wokaliści i tancerki przgotowani przez nauczycieli - Panie: MAŁGORZATĘ STANKIEWICZ, IRINĘ PLISZKĘ i ELENĘ WITKOWSKĄ oraz Pana MIRONA MACIOPĘ, którego 8 czerwca zastępował Pan HUBERT RAMOTOWSKI pięknie bawili publiczność. 

WIELKIE GRATULACJE DLA NASZYCH DZIECI
I ICH NAUCZYCIELI!!!

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA:

RODZICÓW NASZYCH ARTYSTÓW - za pomoc i zaangażowanie

OLI MATEJEK (przewodniczącej SU MDK) - za czas poświęcony na robienie dokumentacji fotograficznej wydarzenia

OLI GRYCZKO - za postawę, wsparcie dla koleżanek i przypomnienie, że można poprawić nastrój, sobie i innym ludziom, dobrym,odpowiedzialnym postępowaniem wobec drugiego człowieka

DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE!!!!!

program występów znajduje się w zakładce IMPREZY/MDK PODCZAS DNI BARTOSZYC 2019, a zdjęcia w zakładce FOTOGRAFIE

Dodał: MDK
kiedy: 12 czerwca 2019r.
MEDALE NASZYCH PIŁKARZY RĘCZNYCH W KĘTRZYNIE

Znakomity występ w Kętrzynie zaliczyli szczypiorniści SS MDK „Pasja”. W miniony weekend (7-9.06.2019r.) dwie nasze drużyny wzięły udział w VII Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców w Kętrzynie. Drużyna rocznika 2006 prowadzona przez pana Jarosława Klimko wygrała swoją kategorie zdobywając złote medale. Ich starsi koledzy rocznika 2004 trenowani przez pana Andrzeja Cichockiego uplasowali się na trzecim miejscu. 

całość informacji w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA/PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

Dodał: MDK
kiedy: 12 czerwca 2019r.
SUKCESY SOLISTEK STUDIA PIOSENKI MDK

Początek czerwca okazał się bardzo udany dla solistek ze Studia Piosenki Pani Eleny Witkowskiej.

Pierwszego czerwca w Łazienkach Miejskich w Lubawie odbył się
I
Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „BAJKOWA KRAINA” gdzie I miejsce zdobyła KORNELIA KRYWKO, a III miejsce -  KALINA RURKA.

Siódmego czerwca w sali widowiskowo-kinowej Pasłęckiego Ośrodka Kultury doskonale zaprezentowały się podczas XVI Wojewódzkiego Konkursu Wokalnego TALENT’ 2019, którego motywem przewodnim były przeboje z dużego ekranu, pozostałe dziewczynki zdobywając w swojej kategorii wiekowej:

I miejsce – BLANKA MAGUN

II miejsce – ROKSANA SKURKA

III miejsce – KORNELIA KRYWKO

DZIEWCZĘTOM I PANI LENIE GRATULUJEMY!!!

KOCHANYM RODZICOM NASZYCH WOKALISTEK BARDZO DZIĘKUJEMY!!!

Dodał: MDK
kiedy: 11 czerwca 2019r.
Wyniki IV OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „PEJZAŻE”

Z olbrzymią przyjemnością informujemy, że 24 maja został rozstrzygnięty IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "PEJZAŻE". 

Protokół konkursowy zajdziecie Państwo w zakładce KONKURSY/ Wyniki IV OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „PEJZAŻE”, a zdjęcia prac w zakładce FOTOGRAFIE

WSZYSTKIM BARDZO UZDOLNIONYM MŁODYM PLASTYKOM ( także TYM, którzy nie zostali wyróżnieni, ale wykonali prześliczne prace) GRATULUJEMY!!!!

NAUCZYCIELOM PRZEKAZUJEMY WYRAZY SZACUNKU I ... SERDECZNIE ICH POZDRAWIAMY!!!

Dodał: MDK
kiedy: 31 maja 2019r.
FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ MORĄG 2019

Morąski Dom Kultury był organizatorem (16 kwietnia 2019) Festiwalu Piosenki Religijnej w hołdzie Janowi Pawłowi II, podczas którego świetnie zaprezentowały się nasze wokalistki ze Studia Piosenki Pani LENY WITKOWSKIEJ. 

LENKA MAGUN w kategorii PRZEDSZKOLAKI "wyśpiewała" I MIEJSCE podobnie jak jej starsza koleżanka - ALEKSANDRA GRYCZKO w kategorii UCZNIOWIE KLAS VII-VIII i GIMNAZJALNYCH.

DZIEWCZĘTOM I ICH NAUCZYCIELCE GRATULUJEMY,

A RODZICOM DZIEWCZYNEK BARDZO DZIĘKUJEMY!!!

Dodał: MDK
kiedy: 18 maja 2019r.
WYNIKI POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO CZAS MANGI

Z olbrzymią przyjemnością informujemy, że 14 maja został

rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Plastyczny „CZAS MANGI -

PRZYJAŹŃ”
. Okazało się, że zaproponowana przez organizatorów

forma pracy nie była zbyt łatwa. Tym bardziej cieszy fakt, że jednak

mogliśmy podziwiać prace 19 młodych plastyków.

Protokół z wynikami znajduje się w zakładce KONKURSY/ Powiatowy Konkurs Plastyczny CZAS MANGI - WYNIKI, a zdjęcia prac w FOTOGRAFIACH

Bardzo dziękujemy za udział w konkursie WSZYSTKIM DZIECIOM I ICH NAUCZYCIELOM.

OSOBY NAGRODZONE ZAPRASZAMYY DO MDK NA UROCZYSTE WRĘCZENIE DYPLOMÓW I NAGRÓD 14 CZERWCA O GODZINIE 17.00 !!! 

Dodał: MDK
kiedy: 15 maja 2019r.
POZYTYWNA LIGA PIŁKI RĘCZNEJ - ZWYCIĘSTWO

14 maja 2019 r. w Mikołajkach nasi młodzi zawodnicy MDK BARTOSZYCE
PASJA rozegrali finałowy turniej POZYTYWNEJ LIGI rocznika 2007 i 2008.

Dzięki Stowarzyszeniu oraz FIRMIE NOVA MAZUR dzieci oprócz meczów udali się także na chwilę relaksu w basenach hotelu Gołębiowskiego. 
Po rocznych zmaganiach nasz rocznik 2008 zajął I miejsce wygrywając wszystkie mecze w całych rozgrywkach. Zaś rocznik 2007 ukończył rywalizację na V miejscu.
Jednak najważniejszym celem tych rozgrywek nie jest wynik, ale propagowanie piłki ręcznej wśród najmłodszych.
Najlepsi zawodnicy drużyn:
2007- Norbert Lewicki 
2008- Kacper Kadziewicz

WIELKIE PODZIĘKOWANIA i OLBRZYMIE G R A T U L A C J E !!!!!!

 

Dodał: MDK
kiedy: 15 maja 2019r.
III MIEJSCE MŁODYCH ZAWODNICZEK UKS MDK JEDYNKA BARTOSZYCE

9 maja 2019r. w Szkole Podstawowej nr 1 w  Bartoszycach odbył się

IV Wiosenny Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt rocznik 2008 i młodsze o puchar Burmistrza Miasta Bartoszyce    

W turnieju wzięło udział 5 zespołów: UKS Mikołajki, ZSP Reszel,

SP 5 Kętrzyn i dwa zespoły UKS MDK Jedynka Bartoszyce.

Zawodniczki UKS Jedynka były podzielone na dwa zespoły. Pierwszy zespół zajął III miejsce, drugi zespół zajął V miejsce. Trzeba podkreślić,że  z 22 dziewczynek 8 to rocznik 2008, a  pozostałe to rocznik młodszy 2009. Dlatego też wszystkie zawodniczki spisały się na medal.

GRATULACJE I PODZIĘKOWANIA DLA ZAWODNICZEK
I ICH TRENERKI!!!

całość relacji przeczytacie w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA/PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT

Dodał: MDK
kiedy: 15 maja 2019r.
REKRUTACJA 2019/2020

OD 15 MAJA 2019 R. ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ

NA  ZAJĘCIA 
ORGANIZOWANE PRZEZ

MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY W
BARTOSZYCACH  

W ROKU SZKOLNYM  2019/2020

 

WIĘCEJ INFORMACJI W ZAKŁADCE REKRUTACJA

 

Z A P R A S Z A M Y !!!

Dodał: MDK
kiedy: 14 maja 2019r.
IV OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY PEJZAŻE

INFORMUJEMY, ŻE 20 MAJA 2019 R. UPŁYWA TERMIN NADSYŁANIA PRAC NA IV OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY "PEJZAŻE"!!!

ZDECYDOWALIŚMY O WYDŁUŻENIU TERMINU ZE WZGLĘDU NA PRZERWĘ ŚWIĄTECZNĄ

Informację o konkursie wysyłaliśmy do Państwa pocztą elektroniczną. Można ją także znaleźć na naszej stronie w zakładce KONKURSY.

ZAPRASZAMY MŁODYCH PLASTYKÓW DO ZAPREZENTOWANIA TALENTU I UMIEJĘTNOŚCI!!!

Dodał: MDK
kiedy: 13 maja 2019r.
KOLEJNY SUKCES PIŁKARZY RĘCZNYCH MDK PASJA

"Mistrzowie zaczynają od mini" - XXV OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ rocznika 2008 i młodsi w CIECHANOWIE.
Cała Polska pojawiła się na corocznym turnieju dzieci w piłce ręcznej. Nie zabrakło tam także zespołu naszego SS MDK BARTOSZYCE PASJA. Wypadliśmy na tle Polski bardzo dobrze zajmując wysokie 4 miejsce na 22 zespoły. Pierwszego dnia pokonujemy Kontrę Warszawa 23:20 oraz Ciechanów 28:15 i z pierwszego miejsca awansujemy do II rundy. W sobotę pokonujemy Spartę Oborniki 19:9, Wisłę II Płock 23:12 oraz Victorię Piaseczno 27:21. Po tych zwycięstwach awansujemy do najlepszej 4 turnieju. W niedzielę musieliśmy grać bez jednego z czołowych zawodników, który opuścił nas w sobotę ze względu na swoją komunię. Jednak walczyliśmy dzielnie najpierw przegrywamy po morderczej walce oraz dogrywce z Białymstokiem 21:22 (Szkoda trochę zaszwankowała skuteczność w ataku) a w meczu o III miejsce ulegamy Vive Kielce 15:19( wyszło zmęczenie turniejem).

 

Chłopcom jako zespołowi oraz każdemu oddzielnie należą się WIELKIE BRAWA za walkę, ambicję i serce do gry. To jest ich duży sukces.

Igor Możejko wybrany do najlepszej 5 turnieju, a zawodnikiem drużyny został Konrad Puszkiewicz

Dzięki NOVA MAZUR !!!!!!!

Dodał: MDK
kiedy: 13 maja 2019r.
DOSKONAŁE MIEJSCA NASZYCH WOKALISTÓW W ŚPIEWAJĄCYM KORMORANIE

Dnia 26 kwietnia 2019 r. w Wilkasach odbył się VI Regionalny Konkurs Piosenki Polskiej „ŚPIEWAJĄCY KORMORAN” , podczas którego rewelacyjnie wystąpili wokaliści ze Studia Piosenki Pani ELENY WITKOWSKIEJ oraz „muzyczni” podopieczni Pana MIRONA MACIOPY.

W kategorii soliści 6 – 8 lat wyróżnienie otrzymała EMILKA PSZCZOŁA.

W kategorii soliści 9 – 12 lat I miejsce wyśpiewała ROKSANA SKURKA,
II miejsce zajęła BLANKA MAGUN i wyróżnienie zdobyła WIKTORIA KUŹMOWICZ.

W kategorii 13 – 15 lat wyróżnienie otrzymał SZYMON SOBCZAK, a w najstarszej grupie wiekowej (powyżej 15 lat) III miejsce „wywalczył” JAKUB LECH.

OLBRZYMIE GRATULACJE I PODZIĘKOWANIA DLA NASZYCH UCZESTNIKÓW I ICH NAUCZYCIELI!!!

Dodał: MDK
kiedy: 13 maja 2019r.
HISTORYCZNY SUKCES PIŁKARZY RĘCZNYCH MDK BARTOSZYCE

W DNIACH 26-28.04 W OSTROWIU WIELKOPOLSKIM ODBYŁ SIĘ JEDEN Z 4 TURNIEJÓW 1/8 MISTRZOSTW POLSKI JUNIORA MŁODSZEGO W PIŁCE RĘCZNEJ, W KTÓRYCH WZIĘŁO UDZIAŁ 16 NAJLEPSZYCH ZESPOŁÓW .

Nasz zespół, choć nie awansował do najlepszej 8 w Polsce, to i tak osiąga życiowy sukces. Po zwycięstwie z Przemyślem zostajemy sklasyfikowani na 9 miejscu w Polsce. Trzeba nadmienić, że w naszym zespole gra tylko 1 zawodnik z rocznika 2002, reszta to młodsi zawodnicy z rocznika 2003 i 2004. ...

... Skład MDK Bartoszyce

MDK Bartoszyce: Wiktor Kwiatkowski, Dominik Bartnicki, Bartłomiej Działa, Kacper Habiński, Jakub Tokarz, Maciej Kwiatkowski, Jakub Lewandowski, Mateusz Bembas, Szymon Kanclerz, Łukasz Kuhn, Hubert Działa. Trener Andrzej Cichocki, II trener Jarosław Klimko.

Należy podziękować firmie NOVA MAZUR oraz MDK Bartoszyce bez, których wyjazd nie doszedłby do skutku.

więcej informacji w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA/PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

Dodał: MDK
kiedy: 13 maja 2019r.
VII WIOSENNY OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ

W dniach 26-28.04.2019 w Bartoszycach, jak co roku na wiosnę, odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Burmistrza Miasta Bartoszyce dla najmłodszych adeptów szczypiorniaka czyli rocznika 2008 i młodsi. Choć organizacja turnieju była mocno utrudniona przez odbywający się w całej Polsce strajk nauczycieli to i tak udało się zebrać 13 zespołów z 5 województw (warmińsko-mazurskie, mazowieckie, pomorskie, zachodniopomorskie i kujawsko-pomorskie). W tym wieku wynik nie jest najważniejszy, lecz fajna zabawa, nowe znajomości oraz satysfakcja z własnej gry. Dzieci, oprócz dużej ilości gier mieli do dyspozycji dmuchaną zjeżdżalnię oraz cały orlik do wspólnych zabaw.

całość relacji w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA/PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

 

Dodał: MDK
kiedy: 13 maja 2019r.
SUKCES NASZYCH WOKALISTÓW W MUZYCZNEJ KARUZELI

W piątek, 26 kwietnia, na scenie Bartoszyckiego Domu Kultury doskonale zaprezentowały się zespoły wokalne Pani LENY WITKOWSKIEJ i Pani IRINY PLISZKI, które zajęły czołowe miejsca w IX Przeglądzie  Dziecięcych Zespołów Wokalnych „MUZYCZNA KARUZELA”.

Kategoria PRZEDSZKOLE – DUETY:

I miejsce – LENKA MAGUN i EMILKA PSZCZOŁA

Kategoria PRZEDSZKOLE – ZESPOŁY:

I miejsce – Zespół wokalny w składzie: EMILKA PISAREK, LENKA JABŁONOWSKA,  KORDIAN NOWAKOWSKI

Kategoria KLASY 1-3 – DUETY:

I miejsce – NATALKA MATUSZYK i ROZALKA SZNITOWSKA

Kategoria KLASY 1-3 – ZESPOŁY:

I miejsce – Zespół wokalny w składzie: EMILIA KNAP, LENA LISOWSKA, GRZEGORZ ALEKSIEJCZUK, TYMOTEUSZ SUCHODOLSKI, ALEKSANDER SZURMA

Kategoria KLASY 6-8 – DUETY:

II miejsce – JULIA SMERECZAŃSKA i OLA ŻUKOWSKA

Kategoria KLASY 6-8 – ZESPOŁY:

I miejsce – Zespół „ZAPLĄTANE W PIĘCIOLINIĘ” w składzie; KORNELIA KRYWKO, ULA KUCHARSKA, WIKTORIA KUŹMOWICZ, BLANKA MAGUN, KALINA RURKA, ROKSANA SKURKA

Naszym WOKALISTOM i NAUCZYCIELKOM GRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY!!!

Dodał: MDK
kiedy: 13 maja 2019r.
VII WIOSENNY OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW PIŁKI RĘCZNEJ DO KIBICOWANIA MŁODYM SZCZYPIORNISTOM W DNIACH 26-28 KWIETNIA 2019 R. PODCZAS 

VII WIOSENNEGO OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA BARTOSZYCE "HANDBALL NOVA MAZUR" ROCZNIKA 2008 I MŁODSI

W HALI "MECHANIAKA" I GMINNEJ W BEZLEDACH TURNIEJ ROZEGRAJĄ MŁODZI SPORTOWCY Z WARSZAWY, PIASECZNA, GDAŃSKA, BYDGOSZCZY, BANINA, ŻUKOWA, KĘTRZYNA, NOWEJ KARCZMY, KOSZALINA, PŁOCKA, WŁOCŁAWKA I BARTOSZYC.

Dodał: MDK
kiedy: 25 kwietnia 2019r.
SKUCES JUNIORÓW MŁODSZYCH W BYDGOSZCZY
 
W weekend (12-14 kwietnia 2019r.) rozegrano turnieje 1/16 Finału Mistrzostw Polski juniorów młodszych. Nasze województwo reprezentowały dwa zespoły: KS Szczypiorniak Olsztyn i MDK „Pasja” Bartoszyce. Nasz zespół swoje spotkania rozgrywał w Bydgoszczy. Gospodarz turnieju UKS Iskra Bydgoszcz to mistrz województwa Kujawsko Pomorskiego. Oprócz drużyny z Bydgoszczy naszymi rywalami byli: KSSPR Końskie i MTS Kwidzyn....
 
... Cuda w sporcie się zdarzają
W niedzielę nasi chłopcy zagrali jeden ze swoich najlepszych meczów w historii. Rywalem MDK była drużyna KSSPR Końskie. Już do przerwy prowadziliśmy 16:9. W drugiej połowie panowaliśmy na całym boisku i wygraliśmy całe spotkanie 38:19, a że Kwidzyn pokonał Bydgoszcz awans do najlepszej 16 Mistrzostw Polski juniora młodszego stał się faktem. Należy zaznaczyć że w naszym zespole gra tylko jeden zawodnik z rocznika 2002, reszta to młodsi 2003 i 2004.
To wielki sukces dla naszego małego miasta znaleźć się w 16 najlepszych drużyn w Polsce. Wielkie brawa dla drużyny ...

...MDK Bartoszyce:

Bramkarze: Wiktor Kwiatkowski, Maciej Szewczyk
Zawodnicy z pola: Dominik Bartnicki, Filip Tokarz, Bartłomiej Działa, Dawid Marciniak, Kacper Habiński, Jakub Tokarz, Maciej Kwiatkowski, Jakub Lewandowski, Mateusz Bembas, Szymon Kanclerz, Łukasz Kuhn, Hubert Działa.
Trenerem drużyny jest Andrzej Cichocki, kierownikiem Orlando Habiński
 
Wielkie podziękowania dla naszych kibiców, którzy nieodłącznie kibicują naszym szczypiornistom. Nie zbrakło ich także w Bydgoszczy.
G R A T U L U J E M Y ! ! !
 
całość informacji w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA/PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW
zdjęcia w zakładce FOTOGRAFIE

 

Dodał: MDK
kiedy: 16 kwietnia 2019r.
X WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD WOKALNY KOMU PIOSENKĘ - WYNIKI

W dniach 12 – 13 kwietnia Młodzieżowy Dom Kultury gościł bardzo uzdolnionych i świetnie przygotowanych do prezentacji młodych wokalistów, którzy wystąpili w jubileuszowym - X Wojewódzkim Przeglądzie Wokalnym „KOMU PIOSENKĘ”.

Muzyczne spotkanie otworzył  Dyrektor Powiatowego Zespołu Administracji Oświaty w Bartoszycach - Pan  Krzysztof Karólewski, który życzył dzieciom udanych występów, powodzenia, sukcesów i radości po spełniających oczekiwania prezentacjach.

Podczas dwóch dni na naszej scenie zaprezentowało się 106 wokalistów w czterech kategoriach wiekowych: I – 7-9 lat, II – 10-12 lat, III – 13-15 lat i IV – powyżej 15 lat.

Każde dziecko prezentujące swoje umiejętności otrzymało dyplom i pamiątkowy medal.

Występy młodych ludzi oceniała komisja w składzie:

·         JOLANTA SOŁOWIEJ – śpiewaczka,  nauczycielka śpiewu solowego,  wicedyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Olsztynie

·         ANNA ZAŁUSKA – emerytowany nauczyciel muzyki

·         DOROTA KUZIAK – wokalistka zespołu rockowego, uczestniczka programu telewizyjnego ŚPIEWAJMY RAZEM - ALL TOGETHER NOW, organizatorka imprez okolicznościowych

·         NATALIA SYCZ – wokalistka, solistka zespołu The Ukrainian Folk

całość relacji i protokół znajdziecie w zakładce KONKURSY/ X WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD WOKALNY „KOMU PIOSENKĘ” - WYNIKI

zdjęcia w zakładce FOTOGRAFIE

Dodał: MDK
kiedy: 15 kwietnia 2019r.
KOLEJNOŚĆ PREZENTACJI Komu Piosenkę

W zakładce KONKURSY znajdziecie Państwo informację o kolejności prezentacji w poszczególnych kategoriach wiekowych podczas X Wojewódzkiego Przeglądu Wokalnego "KOMU PIOSENKĘ"

ZAPRASZAMY DO BARTOSZYC I JUŻ TERAZ BARDZO CIESZYMY SIĘ NA SPOTKANIE!!!

Dodał: MDK
kiedy: 10 kwietnia 2019r.
WAŻNE INFORMACJE KOMU PIOSENKĘ

X Wojewódzki Przegląd Wokalny KOMU PIOSENKĘ

Ze względu na bardzo dużą ilość zgłoszeń, szczególnie w dwóch pierwszych kategoriach wiekowych  w PIĄTEK – 12 KWIETNIA 2019 r. - KONKURS ROZPOCZNIE SIĘ  O GODZINIE 9.00

PRZEWIDYWANA godzina rozpoczęcia prezentacji poszczególnych kategorii wiekowych:

PIĄTEK:

KAT. I – 7 – 9 lat – 9.00

KAT. II – 10 - 12 lat – 12.00

SOBOTA:

KAT. III  – 13-15 lat – 10.00

KAT. IV  – powyżej 15 lat – do ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej – bezpośrednio po kategorii III (około 12.00)

Prosimy o przybycie do MDK  przed zaplanowaną godziną prezentacji i dostarczenie do REJESTRACJI PRZEGLĄDU starannie i dokładnie wypełnionych oryginalnych dokumentów (ZGODA I KLAUZULA)!

UZUPEŁNIENIE WSZYSTKICH DANYCH JEST WYMOGIEM NIEZBĘDNYM DO WYSTĘPU DZIECKA ZE WZGLĘDU NA OBOWIĄZUJĄCE PRZEPISY RODO!!!

Po występach dzieci w każdej z kategorii komisja uda się na naradę, poda wyniki i zostaną wręczone nagrody.

ŻYCZYMY WSPANIAŁYCH WYSTĘPÓW WSZYSTKIM MŁODYM WOKALISTOM !!! 

Dodał: MDK
kiedy: 9 kwietnia 2019r.
POZYTYWNA LIGA W PIŁCE RĘCZNEJ

W sobotę (30.03.2019r.) w Morągu rozegraliśmy kolejny turniej Warmińsko-Mazurskiej Pozytywnej Ligi w piłce ręcznej. W sezonie 2018/2019 pozytywna liga odbywa się w dwóch rocznikach (2007) i (2008), gdzie występuje odpowiednio siedem i sześć zespołów (Bartoszyce, Olecko, Kętrzyn Mikołajki, Olsztyn, Morąg, Elbląg, Iława). Pozytywna liga jest spontaniczną inicjatywą szkoleniowców klubowych, którzy widzą potrzebę wczesnej edukacji sportowej dzieci. Rozgrywki nie mają charakteru związkowego, są więc dużo tańsze, a przede wszystkim sprawiają naszym pociechom wiele radości. Bo mecze i dostosowany do nich regulamin, są jeszcze zabawą, podczas której poznaje się tajniki sportowej rywalizacji. Rozgrywki przebiegają systemem turniejowym. Punkty przyznaje się nie tylko za wygrany mecz. Są dodatkowe bonusy, które mobilizują uczestników do walki podczas całego spotkania.

Uzyskane wyniki MDK rocznik 2007

MDK Bartoszyce – Elbląg 8 : 10,

MDK Bartoszyce – Kętrzyn 4 : 13,

Uzyskane wyniki MDK rocznik 2008

MDK Bartoszyce – Olsztyn 10 : 5

MDK Bartoszyce – Kętrzyn 13 : 5,

MDK Bartoszyce – Morąg 16 : 3.

Trenerem obu drużyn jest Andrzej Cichocki

Dodał: MDK
kiedy: 4 kwietnia 2019r.
DALI RADĘ!!! MAMY AWANS!!! – JUNIORZY MŁODSI WICEMISTRZAMI WOJEWÓDZTWA

Znakomita passa bartoszyckich szczypiornistów trwa!!! Kolejna drużyna grająca pod nazwą Stowarzyszenia Sympatyków MDK „Pasja” stanęła na podium. Tym razem są to JUNIORZY MŁODSI trenowani przez Andrzeja Cichockiego. Zostali oni WICEMISTRZAMI WOJEWÓDZTWA w swojej kategorii. Droga do srebrnych medali nie była łatwa. W zasadniczych rozgrywkach juniorzy uplasowali się na trzeciej pozycji. Ze względu na wypożyczonych zawodników do SZKOŁY MISTRZOSTWA SPORTOWEGO w Płocku mieliśmy prawo do barażowych spotkań o walkę o drugą pozycję w województwie i awans do rozgrywek centralnych. Wzmocniona zawodnikami z SMS-u drużyna MDK „Pasja” zrobiła to!!!. W dwumeczu z MKS „Truso”Elbląg chłopcy pokazali swoją moc wygrywając obydwa spotkania. ... 

...Bramkarze: Wiktor Kwiatkowski, Maciej Szewczyk.

Zawodnicy z pola: Bartek Działa (3), Hubert Działa(1), Kacper Habiński (2), Jakub Tokarz (8), Szymon Kanclerz (6), Jakub Lewandowski (2), Filip Tokarz, Mateusz Bembas (1), Maciej Kwiatkowski (4), Dominik Bartnicki, Dawid Marciniak.

Trener: Andrzej Cichocki

Kierownik drużyny: Orlando Habiński

PANOWIE - DZIĘKUJEMY ZA WASZĄ POSTAWĘ, ZA WZRUSZENIE, ZA DUŻĄ DAWKĘ SZCZĘŚCIA!!!


GRATULUJEMY CHŁOPCOM, TRENEROWI, KIEROWNIKOWI DRUŻYNY I NAJWIERNIEJSZYM Z KIBICÓW - RODZICOM NASZYCH ZAWODNIKÓW!!!

całość relacji znajdziecie w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA/PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

zdjęcia obejrzycie w zakładce FOTOGRAFIE

Dodał: MDK
kiedy: 24 marca 2019r.
SUKCES DRUŻYNY PIŁKARZY RĘCZNYCH MDK PASJA

 W dniach 15 – 17 marca w Ostrołęce młodzi piłkarze ręczni – ROCZNIK 2006 – wywalczyli II miejsce podczas XIV Memoriału Piotra Dobrzyńskiego. Zawodnicy MDK PASJA walczyli jak zwykle bardzo dzielnie i sprawili swoim kibicom i trenerowi – Panu Jarosławowi Klimko wielką radość.

Drużyna zagrała w składzie:

Lewoń Gabriel, Lewoń Miłosz, Wachsmann Piotr, Borys Szymon, Możejko Szymon, Jankowski Dominik, Jurewicz Marcel, Janowicz Olaf, Boiwka Marcel

PANOWIE JESTEŚMY Z WAS DUMNI!!!

WIELKIE GRATULACJE!!!

Dodał: MDK
kiedy: 24 marca 2019r.
MDK „PASJA” BARTOSZYCE MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA W KATEGORII MŁODZIKÓW

 14 marca drużyna MDK Bartoszyce zdobyła złote medale mistrzostw województwa w piłce ręcznej młodzików. W hali bartoszyckiego „Mechaniaka” został rozegrany drugi mecz finałowy z drużyną MKS MOSiR Kętrzyn. Przebieg meczu był do przewidzenia. Podobnie jak pierwsze spotkanie, mecz przebiegał w dobrym tempie. Bartoszyccy szczypiorniści wybiegli na parkiet z zapasem dwóch bramek. Wiadomo było, że taka przewaga w tej dyscyplinie niczego nie gwarantuje. Cały przebieg spotkania to gra bramka za bramkę. Żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć znaczącej przewagi. Dopiero w ostatnich dwóch minutach drużyna z Kętrzyna wykorzystała słabszą w tym dniu dyspozycję naszej obrony i wygrała całe spotkanie. O mistrzostwie zadecydował jednak wynik pierwszego spotkania, w którym to zawodnicy MDK zdobyli większą ilość bramek na wyjeździe.

Finałowy dwumecz był godny finału. Zawodnicy dostarczyli wiele emocji kibicom zarówno w Kętrzynie, jak i w Bartoszycach.

Obie drużyny będą reprezentowały nasze województwo w rozgrywkach centralnych. 

PANOWIE - GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY!!!

Dodał: MDK
kiedy: 21 marca 2019r.
DZIEWCZĘTA MDK TYM RAZEM SREBRNE

Zakończyła się Bartoszycka Liga Piłki Siatkowej Kobiet organizowana przez Bartoszycki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Tym razem nasze siatkarki po ponad pięciu miesiącach intensywnego grania zajęły bardzo wysokie II miejsce.

Drużyna MDK po rundzie zasadniczej zajmowała IV miejsce i w fazie play off musiała się zmierzyć z liderkami ligi, zespołem Bartoszek. ...

... Skład drużyny z całego sezonu:

Bator Maja, Sawicka Joanna ,  Marzec Karolina, Makarewicz Karolina, Bogdaniuk Natalia, Witek Wiktoria, Butniewicz Anita, Cybulska Weronika, Grzelak Oliwia, Kubiak Paulina, Sadlak Weronika, Mężyńska Wiktoria.

DZIEWCZĘTOM I ICH TRENEROWI – Panu Tomaszowi Tatolowi –DZIĘKUJEMY ZA DUŻĄ DAWKĘ EMOCJI I GRATULUJEMY!!!

całość relacji znajdziecie w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA/PIŁKA SIATKOWA...

zdjęcia - w zakładce FOTOGRAFIE

Dodał: MDK
kiedy: 21 marca 2019r.
SUKCES TANCEREK MDK W XII WOJEWÓDZKIM KONKURSIE TAŃCA NOWOCZESNEGO O PUCHAR BURMISTRZA MORĄGA

Dnia 16 marca 2019 r. dziewczęta z grup tanecznych MDK pracujących pod kierunkiem Pani Małgorzaty Stankiewicz wzięły udział w XII WOJEWÓDZKIM KONKURSIE TAŃCA NOWOCZESNEGO O PUCHAR BURMISTRZA MORĄGA.

Oprócz grup z Bartoszyc, Morąga podczas przeglądu zaprezentowali tancerze, między innymi, z Elbląga, Olsztyna, Braniewa, Nidzicy, Gołdapi, Lidzbarka Warmińskiego.

Miejsca naszych zespołów:

I miejsce PRIMA w kat. INNE FORMY TAŃCA (12-15 lat)

I miejsce PRIMA FUSION w kat. TANIEC WSPÓŁCZESNY (pow. 15 lat)

I miejsce PRIMA BIS w kat. INNE FORMY TAŃCA (pow. 15 lat)

NASZE KOCHANE PANIE - JESTEŚMY Z WAS DUMNI, ZACHWYCENI WASZYMI UMIEJĘTNOŚCIAMI I ... WIELKIE GRATULACJE!!!

Dodał: MDK
kiedy: 18 marca 2019r.
JUNIORZY MŁODSI MDK PASJA WYKONALI ZADANIE

Gminna Hala Sportowa w Bezledach gościła w sobotę – 16 marca -  piłkarzy ręcznych którzy walczą o możliwość gry w centralnych rozgrywkach ZPRP w kategorii Junior Młodszy. O miejsce w tym turnieju zagrali MDK „Pasja” Bartoszyce i MKS „Truso” Elbląg. Drużyna gospodarzy wystąpiła wzmocniona trzema zawodnikami, którzy na co dzień trenują w SMS Płock. Od początku wiadomo było, że będzie to mecz walki i żadna z drużyn nie będzie odpuszczała w żadnym elemencie gry. Do finałów centralnych awansuje ta drużyna która okaże się lepsza w barażowym dwumeczu....

....Kolejny mecz barażowy zostanie rozegrany 22 marca w Elblągu.

MDK „Pasja” Bartoszyce – MKS „Truso” Elbląg 34 : 30 (19 : 16)

MDK wystąpił w składzie:

Bramkarze: Wiktor Kwiatkowski, Maciej Szewczyk.

Zawodnicy z pola: Bartek Działa, Hubert Działa, Kacper Habiński (2), Jakub Tokarz (9), Szymon Kanclerz (7), Jakub Lewandowski (2), Filip Tokarz, Mateusz Bembas, Maciej Kwiatkowski (11), Łukasz Kuhn (3), Dominik Bartnicki

Trener: Andrzej Cichocki

Kierownik drużyny: Orlando Habiński 

GRATULUJEMY,  TRZYMAMY KCIUKI i WIERZYMY W WASZ KOŃCOWY SUKCES!!!

całość relacji przeczytać można w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA/PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

zdjęcia obejrzeć w zakładce FOTOGRAFIE

Dodał: MDK
kiedy: 18 marca 2019r.
V POWIATOWY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ - WYNIKI

Tegoroczny Dzień Kobiet miał w MDK szczególnie uroczystą, wzruszającą i emocjonującą oprawę. Na naszej scenie zaprezentowali się utalentowani wokaliści z ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych – uczestnicy V Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej.

Komisja, w której składzie znalazły się Panie: DOROTA HARAF, ELENA WITKOWSKA oraz IRINA PLISZKA oceniała wykonawców według kryteriów językowych (słownictwo: poziom językowy, znajomość słownictwa    występującego  w tekście; wymowa; poprawność gramatyczna) oraz  muzycznych (walory głosowe; dobór repertuaru; dykcja; interpretacja; muzykalność; ogólny wyraz artystyczny). Ostateczny wybór osób nagrodzonych i wyróżnionych nie był ani łatwy, ani oczywisty, ale… Panie są profesjonalistkami i po dyskusji dokonały wyboru.

PROTOKÓŁ znajduje się w zakładce KONKURSY/WYNIKI V POWIATOWEGO KONKURSU PIOSENKI ANGIELSKIEJ

BARDZO DZIĘKUJEMY za pracę CZŁONKINIOM KOMISJI, PANIOM -  MAŁGORZACIE STANKIEWICZ, ANNIE MIELNICZEK I EWIE KOZIEŁ (za organizację imprezy) , PANOM – MIRONOWI MACIOPIE (za nagłośnienie) i HUBERTOWI RAMOTOWSKIEMU (za dekoracje) oraz NASZYM KOCHANYM UCZESTNIKOM – SASZY GRICUK i IVANOWI ZAVALISZYN (za konferansjerkę) i OLI MATEJEK (za dokumentację fotograficzną)!!!

Za okazaną pomoc i wsparcie DZIĘKUJEMY PANU JANOWI ZBIGNIEWOWI NADOLNEMU – STAROŚCIE POWIATU BARTOSZYCKIEGO, PANI ANNIE JURGILEWICZ – DYREKTOROWI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO oraz RADZIE RODZICÓW MDK.

NAGRODZONYM I WYRÓŻNIONYM WOKALISTOM, ICH NAUCZYCIELOM I DYREKTOROM SZKÓŁ GRATULUJEMY!!!

ZDJĘCIA obejrzeć można w zakładce FOTOGRAFIE

Dodał: MDK
kiedy: 11 marca 2019r.
PIERWSZY FINAŁ PRZYJAŹNI NA KORZYŚĆ MDK BARTOSZYCE

 W dniu 8 marca 2019 r. młodzicy MDK Bartoszyce rozegrali pierwszy
mecz finałowy o mistrzostwo województwa. Jak już pisaliśmy
przeciwnikiem naszej ekipy była zaprzyjaźniona z nami drużyna MKS MOSiR Kętrzyn. Od samego początku wiadomo było, że nie będzie to łatwe spotkanie.

Obie drużyny wybiegły na parkiet bardzo zmotywowane.

Już początek spotkania pokazał, że każdej ze stron zależy na zdobyciu kompletu punktów...

całość relacji przeczytać można w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA/PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

 

Dodał: MDK
kiedy: 11 marca 2019r.
BRĄZOWY MEDAL SZCZYPIORNISTEK UKS MDK JEDYNKA BARTOSZYCE

Szczypiornistki UKS MDK Jedynka Bartoszyce zostały brązowymi medalistkami Wojewódzkiej Warmińsko-Mazurskiej Ligi Młodziczek  2018/2019  pokonując  MLKS Czarni Olecko.

W pierwszym meczu w Bartoszycach, który rozegrany został 16. 02. 2019 r. nasze zawodniczki  wygrały 20:15, natomiast w drugim meczu w Olecku przegrały 24:19. W obu spotkaniach różnica bramek wyniosła 5. O zwycięstwie UKS MDK Jedynka Bartoszyce zadecydowała większa ilość rzuconych bramek na wyjeździe. 

więcej informacji w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA/PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT
zdjęcia w zakładce FOTOGRAFIE

Dodał: MDK
kiedy: 1 marca 2019r.
X WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD WOKALNY KOMU PIOSENKĘ

ZAPRASZAMY młodych wokalistów mieszkających lub uczących się na terenie naszego województwa do udziału w jubileuszowej X edycji Wojewódzkiego Przeglądu Wokalnego „KOMU PIOSENKĘ”.

KONKURS ODBĘDZIE SIĘ 12 I 13  KWIETNIA 2019 R.

Regulamin przeglądu i inne konieczne do wypełnienia i podpisania dokumenty znajdziecie w zakładce KONKURSY/X WOJEWÓDZIKI PRZEGLĄD WOKALNY KOMU PIOSENKĘ

Dodał: MDK
kiedy: 17 lutego 2019r.
POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY CZAS MANGI PRZYJAŹŃ

Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach zaprasza wszystkich otaku,
fanów anime lub mangi oraz fascynatów kultury japońskiej do udziału w mangowym
Powiatowym Konkursie Plastycznym „CZAS MANGI – PRZYJAŹŃ”

Regulamin konkursu można pobrać w zakładce KONKURSY/POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY CZAS MANGI - PRZYJAŹŃ

Dodał: MDK
kiedy: 17 lutego 2019r.
BARTOSZYCKA GALA SPORTU 2018

W piątek, 15 lutego, w Bartoszyckim Domu Kultury odbyła się Gala Sportu 2018. To coroczne spotkanie sportowego środowiska, podczas którego najlepsi (i najpopularniejsi) zawodnicy odbierają nagrody za wyniki sportowe i codzienny treningowy wysiłek. 

Wielką radość sprawiła nam informacja, że decyzją Kapituły konkursu tytuł TRENERA ROKU przypadł naszemu nauczycielowi – PANU JAROSŁAWOWI KILMKO.

Natomiast w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodników pojawiły się nazwiska pięciorga zawodników reprezentujących MDK.

Wyniki 20 plebiscytu na 10 Najpopularniejszych Sportowców Bartoszyc

10. Michał Kuźniak (kickboxing, Bartoszycka Szkoła Taekwondo)

9. Nina Michalska (piłka nożna, Victoria Bartoszyce)

8. Urszula Sipko (kolarstwo, MDK UKS Przyjaźń Bartoszyce)

7. Aleksandra Urbańska (siatkówka, UKS Olimp Bartoszyce)


6. Jakub Tokarz (piłka ręczna, MDK Bartoszyce)

5. Szymon Borys (piłka ręczna, MDK Bartoszyce)

4. Kinga Szczytowicz (piłka ręczna, MDK UKS Jedynka Bartoszyce)


3. Dariusz Kuśnierz (żeglarstwo, Stowarzyszenie Integracji Osób Niepełnosprawnych)

2. Aleksandra Lewandowska (piłka ręczna, MDK UKS Jedynka Bartoszyce)

1. Amelia Wojciechowicz (karate, Bartoszycki Klub Kyokushin Karate)

Wszystkim wyróżnionym sportowcom i trenerom GRATULUJEMY!!! 

Dodał: MDK
kiedy: 17 lutego 2019r.
PIŁKARZE RĘCZNI MDK PASJA MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA

W sobotę 09.02.2019 w Bartoszycach rozegrano finałowy turniej piłki

ręcznej o Mistrzostwo Województwa Dzieci Chłopcy rocznik 2006 i

młodsi.

W turnieju wzięły udział 4 najlepsze zespoły województwa, które do

finału awansowały po rozegraniu 8 turniejów eliminacyjnych i były to SS

MDK w Bartoszycach Pasja, MKS MOSiR Kętrzyn, MKS Truso Elbląg

oraz MLKS Czarni Olecko...  

całość relacji można przeczytać w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA/PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

WIELKIE GRATULACEJE DLA NASZYCH DZIELNYCH ZAWODNIKÓW I ICH TRENERA PANA JAROSŁAWA KLIMKO!!!

Podziękowania za pomoc w organizacji turnieju dla Pani Marty Cichockiej i Panów - Mariusza Iwanowicza i Andrzeja Cichockiego!!!

UŚCISKI DLA RODZICÓW NASZYCH CHŁOPCÓW!!! 

Dodał: MDK
kiedy: 11 lutego 2019r.
FERIE JAK W BAJCE

Tegoroczna Feryjna Akademia Pomysłów MDK nawiązywała swoimi działaniami do wszystkiego co magiczne, czarodziejskie i bajkowe. Mamy nadzieję, że nasze „FERIE JAK W BAJCE” spełniły oczekiwania dzieci i ich rodziców oraz, że spędzony w MDK-u czas  był czasem radosnym, twórczym i przyjaznym. My bawiliśmy się świetnie!!!

Opis każdego feryjnego dnia można przeczytać w zakładce IMPREZY/FERIE JAK W BAJCE TYDZIEŃ 1 i IMPREZY/FERIE JAK W BAJCE TYDZIEŃ 2, a zdjęcia z każdego dnia obejrzeć w zakładce FOTOGRAFIE

Bardzo dziękujemy za pomoc w realizacji naszego feryjnego programu Komendantom Straży Miejskiej i Powiatowej Komendy Policji , Dyrektorom Bartoszyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej i Pani doktor Oldze Liszczyńskiej.

Szczególne podziękowania kierujemy do NASZEJ KOCHANEJ RADY RODZICÓW – dobrze jest wiedzieć, że nas wspieracie i nam ufacie!!!

No i podziękowania za pomysłowość, zaangażowanie i ciężką pracę dla naszych nauczycieli – MAŁGORZATY STANKIEWICZ, ELENY WITKOWSKIEJ, HUBERTA RAMOTOWSKIEGO, EWY KOZIEŁ, MIRONA MACIOPY, IRINY PLISZKI, ALINY MIKOŁAJCZYK, KRYSTYNY MACIOPY, MAGDALENY LEMIESZ i SEBASTIANA KRAWCZYKA.

DZIĘKUJEMY TAKŻE WSZYSTKIM DZIECIOM - UCZESTNIKOM FERYJNEJ AKADEMII POMYSŁÓW’2019!!!!

No i … do następnych ferii!!!

Dodał: MDK
kiedy: 4 lutego 2019r.
XVII REGIONALNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK W BUDRACH

Wielki sukces, kolejny w tym roku szkolnym, odniosły nasze młodziutkie wokalistki ze Studia Piosenki Pani Eleny Witkowskiej.

Dziewczęta świetnie zaprezentowały swoje umiejętności podczas XVII Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Budrach pod Honorowym Patronatem Senator RP Małgorzaty Kopiczko i zdobyły:

KATEGORIA PRZEDSZKOLAKI – soliści  

II miejsce –   Lena Magun

KATEGORIA KL. I-III – soliści

I miejsce – ex aequo: 

Kornelia Krywko 

Kalina Rurka 

KATEGORIA KL. IV-VI – soliści

II miejsce Roksana Skurka

III miejsce Wiktoria Kuźmowicz

wyróżnienie Blanka Magun


DZIEWCZĘTOM I PANI LENIE GRATULUJEMY!!!

RODZICOM NASZYCH WOKALISTEK DO GRATULACJI DOŁĄCZMY PODZIĘKOWANIA!!!

Dodał: MDK
kiedy: 24 stycznia 2019r.
V POWIATOWY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

ZAPRASZAMY młodych wolakistów z VII i VIII klas szkół podstawowych,
gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Bartoszyckiego
 do udziału w piątej edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej, który organizujemy przy współpracy z Liceum Ogólnokształcącym im. St. Żeromskiego w Bartoszycach.

szczegółowe informacje zanajdziecie w zakładce KONKURSY/V POWIATOWY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

Dodał: MDK
kiedy: 18 stycznia 2019r.
FERIE 2019

kliknij w plakat, by powiększyć

OTWARTE MISTRZOSTWA BARTOSZYC W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW - 29 stycznia 2019 r. godzina 11.00 - SP Nr 3 - Marek Ignatowski

 

INNE ZAJĘCIA DLA STAŁYCH GRUP MDK W CZSIE FERII 2019

JĘZYK ROSYJSKI – Aneta Kragiel

21 stycznia (poniedziałek) – 9.00 – 12. 00 – LO

KOMPUTEROWE – Mirosław Gutowski

21 stycznia (poniedziałek) – 10.00 – 13. 00 – LO

LOGOPEDIA – Krystyna Maciopa

21 stycznia (poniedziałek) – 10.00 – 13.00  – MDK

22 stycznia (wtorek) – 10.00 – 13.00  – MDK

SPORTOWE:

PIŁKA KOSZYKOWA – Piotr Szamocki

21 stycznia (poniedziałek) – 13.00 – 15.15 – ZSP Nr 1

23 stycznia (środa) – 13.00 – 15.15 – ZSP Nr 1

HALOWA PIŁKA NOŻNA – Daniel Chruściel

22 stycznia (wtorek) – 13.00 – 14.30 – ZSP Nr 1

24 stycznia (czwartek) – 13.00 – 14.30 – ZSP Nr 1

29 stycznia (wtorek) – 13.00 – 14.30 – ZSP Nr 1

31 stycznia (czwartek) – 13.00 – 14.30 – ZSP Nr 1

PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW – Jarosław Klimko

ROCZNIK 2009/2010

21 stycznia (poniedziałek) – 10.00 – 11.30 – ZSP Nr 1

22 stycznia (wtorek) – 10.00 – 11.30 – ZSP Nr 1

23 stycznia (środa) – 10.00 – 11.30 – ZSP Nr 1

24 stycznia (czwartek) – 10.00 – 11.30 – ZSP Nr 1

ROCZNIK 2006

21 stycznia (poniedziałek) – 11.30 – 13.00 – ZSP Nr 1

22 stycznia (wtorek) – 11.30 – 13.00 – ZSP Nr 1

23 stycznia (środa) – 11.30 – 13.00 – ZSP Nr 1

24 stycznia (czwartek) – 11.30 – 13.00 – ZSP Nr 1

25 stycznia (piątek) – 11.30 – 13.00 – ZSP Nr 1

PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW – Andrzej Cichocki

ROCZNIK 2007/2008

28 stycznia (poniedziałek) – 10.00 – 11.30 – ZSP Nr 1

29 stycznia (wtorek) – 10.00 – 11.30 – ZSP Nr 1

31 stycznia (czwartek) – 10.00 – 11.30 – ZSP Nr 1

01 lutego (piątek)  – 10.00 – 11.30 – ZSP Nr 1

ROCZNIK 2002/2003

28 stycznia (poniedziałek) –  11.30 – 13.00 –  ZSP Nr 1

29 stycznia (wtorek) – 11.30 – 13.00 – ZSP Nr 1

31 stycznia (czwartek) – 11.30 – 13.00 – ZSP Nr 1

01 lutego (piątek)  – 11.30 – 13.00 – ZSP Nr 1

ROCZNIK 2004/2005

28 stycznia (poniedziałek) –  13.00 – 14.30 –  ZSP Nr 1

29 stycznia (wtorek) – 13.00 – 14.30 – ZSP Nr 1

31 stycznia (czwartek) – 13.00 – 14.30 – ZSP Nr 1

01 lutego (piątek)  – 13.00 – 14.30 – ZSP Nr 1

PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT – Magdalena Lewandowska

GRUPA MŁODSZA – 9-10 LAT

21 stycznia (poniedziałek) – 11.00 – 12.30  – SP Nr 1

22 stycznia (wtorek) – 11.00 – 12.30  – SP Nr 1

GRUPA STARSZA – 13-14 LAT

21 stycznia (poniedziałek) –12.40  –  14.10 – SP Nr 1

22 stycznia (wtorek) – 12.40  –  14.10 – SP Nr 1

PIŁKA SIATKOWA CHŁOPCÓW – Robert Czerniak

21 stycznia (poniedziałek) – 12.30 – 14.00 – ZSP Nr 2

22 stycznia (wtorek) – 12.30 – 14.00 – ZSP Nr 2

23 stycznia (środa) – 12.30 – 14.00 – ZSP Nr 2

24 stycznia (czwartek) – 12.30 – 14.00 – ZSP Nr 2

PIŁKA SIATKOWA DZIEWCZĄT – Józef Lompa

23 stycznia (środa) – 10.00 – 13.00 – SP Nr 3

24 stycznia (czwartek) – 10.00 – 13.00 – SP Nr 3

LEKKOATLETYKA – Mirosław Figat

21 stycznia (poniedziałek) – 11.00 – 12.30 – stadion miejski

22 stycznia (wtorek) – 17.40 – 19.10  – SP Nr 1

23 stycznia (środa) – 11.00 – 12.30 – stadion miejski

01 lutego (piątek)  – 17.15 – 18.45 – SP Nr 1

KOLARSTWO – Sebastian Krawczyk

21 stycznia (poniedziałek) – 10.00 – 11.30 – Gimnazjum Nr 2

23 stycznia (środa) – 10.00 – 11.30 – Gimnazjum Nr 2

28 stycznia (poniedziałek) – 10.00 – 11.30 – Gimnazjum Nr 2

30 stycznia (środa) – 10.00 – 11.30 – Gimnazjum Nr 2

Dodał: MDK
kiedy: 17 stycznia 2019r.
27 FINAŁ WOŚP

W niedzielę – 13 stycznia 2019 r. – na scenie Bartoszyckiego Domu Kultury podczas lokalnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprezentowali się, między innymi, uczestnicy zajęć Młodzieżowego Domu Kultury – młodzi wokaliści i tancerki. Przygotowane przez dzieci i ich nauczycieli:
Panie – Małgorzatę Stankiewicz, Elenę Witkowską i Irinę Pliszkę oraz Pana Mirona Maciopę
 prezentacje były bardzo, bardzo, bardzo piękne i radosne.

Bardzo Wam dziękujemy za wzruszenie i  dumę!

Do godziny 20.00 uśmiechy „zawładnęły” naszymi oczami, ustami … całymi nami.  

Po 20.00 i wiadomości z Gdańska – szok, niedowierzanie, smutek, niemoc, rozpacz… 

Dziwny – pełen skrajnych emocji – wieczór, dziwny Świat…

 

w zakładce IMPREZY/27 FINAŁ  WOŚP zamieszony został program prezentacji MDK

w zakładce FOTOGRAFIE można obejrzeć zdjęcia z Finału

Dodał: MDK
kiedy: 16 stycznia 2019r.
ZWYCIĘSTWO MDK BARTOSZYCE PASJA NA ZAKOŃCZENIE FAZY GRUPOWEJ W MŁODZIKU

Na zakończenie fazy grupowej zespół młodzika piłkarzy ręcznych MDK PASJA rozegrał mecz o pierwsze miejsce w grupie z MKS MOSiR Kętrzyn. Mecz od początku układał się po myśli naszych szczypiornistów, którzy kontrolowali grę i pierwszą połowę zakończyli prowadzeniem 13:10. W drugiej połowie systematycznie powiększana była przewaga, która oscylowała w granicach 5-6 bramek. Od 42 minuty mogli pograć już wszyscy zawodnicy, dlatego przewaga zaczęła maleć i spotkanie ostatecznie zakończyło się zwycięstwem 24:23. Teraz nastąpi przerwa w lidze do 10 lutego. W tym dniu nasz zespół rozegra swój pierwszy mecz półfinałowy o mistrzostwo województwa najprawdopodobniej z MKS Truso Elbląg.

Dodał: MDK
kiedy: 16 stycznia 2019r.
XIII FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK KĘTRZYN 2019

W minioną sobotę (12 stycznia 2019 r.) kolejny wielki sukces odnieśli wokaliści MDK. W XIII Festiwalu Kolęd i Pastorałek  w Kętrzynie świetnie zaprezentowali swoje umiejętności i talent podopieczni
Pani Eleny Witkowskiej i Pani Iriny Pliszki zdobywając:

w  kategorii 8 – 9 lat

I miejsce – Kornelia Krywko

wyróżnienie – Tymoteusz Suchodolski

w  kategorii 10 - 12 lat

I miejsce – Roksana Skurka

wyróżnienia – Blanka Magun i Wiktoria Kuźmowicz

w  kategorii 13 - 15 lat

I miejsce – Aleksandra Gryczko.

BARDZO GRATULUJEMY SUKCESU DZIECIOM I ICH NAUCZYCIELKOM!!!

JESTEŚMY Z WAS DUMNI!!!

Dodał: MDK
kiedy: 16 stycznia 2019r.
NOVA MAZUR HANDBALL O PUCHAR STAROSTY BARTOSZYCKIEGO 2019 – MDK ZŁOTO I BRĄZ

W niedzielę (6 stycznia) w Bezledach i Bartoszycach zakończyła się młodzieżowa impreza Nova Mazur Handball — VII Zimowy Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Starosty Powiatu Bartoszyckiego. W trzydniowej rywalizacji uczestniczyło sześć zespołów kat. chłopców i trzynaście – młodzików. W młodszej grupie zwyciężył MDK Bartoszyce przed Czarnymi Olecko, w starszej wygrała Sparta Oborniki, a MDK zdobył brąz.

NASZYM ZAWODNIKOM, TRENEROM, KIEROWNIKOM DRUŻYN i ORGANIZATOROM TURNIEJU GRATULUJEMY!!!

WSZYSTKIM SPONSOROM i RODZICOM - DZIĘKUJEMY ZA OKAZANĄ POMOC!!!

 

całość sprawozdania w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA/PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

zdjęcia w zakładce FOTOGRAFIE/NOVA MAZUR HANDBALL O PUCHAR STAROSTY BARTOSZYCKIEGO 2019

Dodał: MDK
kiedy: 13 stycznia 2019r.
WOŚP

 

Dodał: MG
kiedy: 7 stycznia 2019r.
Turniej Zimowy Piłki Ręcznej

 

Dodał: MG
kiedy: 3 stycznia 2019r.
Orszak Trzech Króli

 

Dodał: MG
kiedy: 27 grudnia 2018r.
Życzenia

Dodał: MG
kiedy: 21 grudnia 2018r.
SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE WIGILIJNE NASTROJE

We środę, 19 grudnia, w naszej placówce zrobiło się odświętnie, nastrojowo i uroczyście za sprawą SPOTKANIA ŚWIĄTECZNEGO  WIGILIJNE NASTROJE przygotowanego przez uczestników zajęć, pracowników MDK i rodziców. ...

... KONCERT PRZEPIĘKNIE POPROWADZIŁY ULA KUCHARSKA i BLANKA MAGUNZA CO BARDZO IM DZIĘKUJEMY.

Życzenia świąteczne i noworoczne przybyłym na spotkanie dzieciom, ich rodzinom i pracownikom naszej placówki złożyli: wicestarosta Powiatu Bartoszyckiego - PAN WŁADYSŁAW BOGDANOWICZ, członkinie Samorządu Uczestników MDK – OLA MADEJEK, ROZALKA BOROWSKA I KAROLINKA KNOSAŁA, przedstawiciel rodziców – PAN WOJCIECH PROKOCKI oraz w towarzystwie PAŃ: MAŁGORZATY STANKIEWICZ, ELENY WITKOWSKIEJ, IRINY PLISZKI ORAZ PANA MIRONA MACIOPY dyrektor MDK – PANI EWA KOZIEŁ. ...

całość sprawozdania można przeczytać w zakładce IMPREZY/SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE "WIGILIJNE NASTROJE, a zdjęcia obejrzeć w zakładce FOTOGRAFIE

Dodał: MDK
kiedy: 20 grudnia 2018r.
WYSTĘP W ŚRODOWISKOWYM DOMU SAMOPOMOCY

To stało już tradycją, że na prośbę Kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy w Bartoszycach,  Pani Anny Żukowskiej, nasze dzieci z zespołu wokalnego Pani Iriny Pliszki wzięły udział w świątecznym koncercie, który odbył się 19 grudnia w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Naszych  wokalistów i podopiecznych ŚDS zintegrowała muzyka, wspólne śpiewanie tradycyjnych polskich kolęd -  „Wśród nocnej ciszy”, „Lulajże Jezuniu”, „Gdy się Chrystus rodzi” i utworu „ Drugi Brzeg”....

więcej przeczytasz w zakładce IMPREZY/WYSTĘP W ŚRODOWISKOWYM DOMU SAMOPOMOCY 

Dodał: MDK
kiedy: 20 grudnia 2018r.
W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU

Kolejną w tym roku porcję przedświątecznych wzruszeń dostarczyli nam we wtorek, 18 grudnia, uczestnicy zajęć nauki gry na instrumentach Pani Iriny Pliszki i Pana Mirona Maciopy.

Dzieci na pianinie, syntezatorze, gitarze i akordeonie zagrały utwory o tematyce związanej z narodzeniem Jezusa.  W ich wykonaniu mogliśmy wysłuchać  nie tylko tradycyjnej polskiej kolędy, ale i bardziej nowoczesnych pastorałek i piosenek świątecznych....

więcej informacji o koncercie znajdziecie w zakładce IMPREZY/W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU

Dodał: MDK
kiedy: 20 grudnia 2018r.
MDK news

W zakładce O MDK/SAMORZĄD UCZESTNIKÓW MDK/MDKnews publikowana będzie GAZETKA redagowana przez SU MDK przy pomocy OPIEKUNA - Pana Huberta Ramotowskiego. 

ŻYCZYMY PRZYJEMNEJ LEKTURY NUMERU 0 GAZETKI!!!

Dodał: MDK
kiedy: 20 grudnia 2018r.
XIX WOJEWÓDZKI FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK W MORĄGU

Olbrzymi sukces odniosły dzisiaj (18 grudnia 2018 r.) dziewczęta ze Studia Piosenki Pani Eleny Witkowskiej, które doskonale zaprezentowały się podczas  XIX Wojewódzkiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Morągu.

Nasze wokalistki zajęły:                                           

- w  kategorii 1- 3 klasa:

I miejsce - KORNELIA KRYWKO

II miejsce - KALINA RURKA

- w kategorii 4-6 klasa:

I - miejsce - ROKSANA SKURKA i BLANKA MAGUN

- w kategorii 7 klasa  i gimnazjum

I miejsce - ALEKSANDRA GRYCZKO

Dziewczętom i Pani Lenie GRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY za radość i poczucie dumy!!!

Dodał: MDK
kiedy: 18 grudnia 2018r.
KOLĘDY I PASTORAŁKI

17 grudnia w MDK odbyły się POPISY MUZYCZNE KLUBU MŁODEGO PIANISTY prowadzonego przez PANIĄ ELENĄ WITKOWSKĄ. Dzieci zaprezentowały się  przed rodzicami  w kolędach, pastorałkach i piosenkach bożonarodzeniowych w przekładzie tradycyjnym i jazzowym z albumu "Christmas jazz for intermediate to Senior piano”.

W koncercie wystąpili: Dawid Kucharski, Blanka Magun, Ula Kucharska, Piotr Łuszczyk, Wojtek Łuszczyk, Magda Janiak, Karolina Dyszkowska, Kornelia Krywko, Kalina Rurka, Rozalia Sznitowska, Lena Magun, Marina Siekierzycka, Roksana Skurka i Wiktoria Kuźmowicz. 

Dzięki pięknym interpretacjom młodych pianistów w naszej placówce zrobiło się nostalgicznie i świątecznie.

DZIĘKUJEMY!!!
 

 

Dodał: MDK
kiedy: 18 grudnia 2018r.
WYNIKI III POWIATOWEGO FESTIWALU KOLĘD I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH LEĆ KOLĘDO, LEĆ

W ostatni piątek – 14 grudnia – w naszej placówce pojawiło się sześćdziesięcioro czworo bardzo uzdolnionych wokalistów, którzy wzięli udział w III Powiatowym Festiwalu Kolęd i Piosenek Świątecznych „LEĆ KOLĘDO, LEĆ”. Dzieci występowały w pięciu kategoriach wiekowych – od przedszkolaków do licealistów. WSZYSTKIE PREZENTACJE BYŁY TAK PIĘKNE, że komisja konkursowa – PANI MAŁGORZATA ABUCEWICZ oraz PANOWIE KRZYSZTOF ŁUSZCZYK i DARIUSZ WASYŁECZKO – miała utrudnione obrady. Ale Jury, jak przystało na muzyków profesjonalistów, poradziło sobie doskonale przyznając miejsca na podium i wyróżnienia.

WYNIKI FESTIWALU ZAMIESZCZONE SĄ W ZAKŁADCE KONKURSY/WYNIKI III POWIATOWEGO FESTIWALU KOLĘD I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH „LEĆ KOLĘDO, LEĆ”

FESTIWALOWE ZDJĘCIA NATOMIAST OBEJRZEĆ MOŻNA W ZAKŁADCE FOTOGRAFIE

Festiwal poprowadziło dwoje uczestników zajęć wokalnych MDK –
IZA NIZIO i KUBA LECH.
I ZROBILI TO DOSKONALE!
KOCHANI - BARDZO, BARDZO WAM DZIĘKUJEMY!!!

OLBRZYMIE PODZIĘKOWANIA SKŁADAMY RADZIE RODZICÓW MDK ZA SFINANSOWANIE CAŁEGO KONKURSU!!!

DYREKCJI SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W BARTOSZYCACH – PANIOM ANNIE JODKO I IWONIE FIEDUCIK DZIĘKUJEMY NAJPIĘKNIEJ ZA OKAZANĄ ŻYCZLIWOŚĆ I POMOC!!!

Bardzo dziękujemy także pracownikom naszej placówki, którzy ciężko pracowali przy organizacji i realizacji festiwalu – PANIOM: MAŁGORZACIE STANKIEWICZ, EWIE KOZIEŁ, ANNIE MIELNICZEK, ELENIE WITKOWSKIEJ, IRINIE PILSZCE, ALINIE MIKOŁAJCZYK I ELŻBIECIE MIELNICZEK ORAZ PANOM: MIRONOWI MACIOPIE, HUBERTOWI RAMOTOWSKIEMU I ZBIGNIEWOWI GAWRONOWI.  

DOBRZE JEST MIEĆ WAS BISKO I WIEDZIEĆ, ŻE ZAWSZE MOŻNA NA WAS POLEGAĆ!!!

Dodał: MDK
kiedy: 16 grudnia 2018r.
– III POWIATOWY FESTIWAL KOLĘD I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH LEĆ KOLĘDO, LEĆ

WAŻNE INFORMACJE!!!

Festiwal rozpoczynamy o godzinie 10.00 od występów najmłodszej kategorii wiekowej.

PRZEWIDYWANA godzina rozpoczęcia prezentacji kolejnych kategorii wiekowych:

II  8-10 lat – 11.30

III  11-13 lat – 13.00

IV  14-16 lat  i V  powyżej 16 lat – 14.00

Prosimy o przybycie do MDK  przed zaplanowaną godziną prezentacji i dostarczenie do sekretariatu placówki dokumentów, o których wypełnienie i podpisanie dodatkowo prosiliśmy (zgoda i klauzula)!

Po występach dzieci w każdej z kategorii Komisja konkursowa uda się na naradę, poda wyniki i zostaną wręczone nagrody.

ŻYCZYMY WSPANIAŁYCH WYSTĘPÓW WSZYSTKIM MŁODYM WOKALISTOM !!!

Dodał: MDK
kiedy: 12 grudnia 2018r.
XIX MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ MŁODZIKÓW

Ciechanów 07 – 09.12.2018 r. 

W dniach 9-11.12 zespół piłkarzy ręcznych młodzika MDK Bartoszyce wziął udział w XIX Mikołajkowym Turnieju Piłki Ręcznej. Zespół, choć nie osiągnął wielkich sukcesów zaprezentował się z dobrej strony. Miał szansę zagrać o miejsca I-IV, jednak zaprzepaścił ją w pierwszym dniu, m.in. przegrywając z Anilaną tracąc bramkę na 10sek. przed końcem meczu (remis w tym meczu dałby Bartoszycom awans do gier o wyższe miejsca). Zawodnicy mogą czuć się już lekko przemęczeni dość ciężkim okresem od września, w którym zajęli 2 drugie miejsca w dużych międzynarodowych turniejach oraz prowadzą w swojej grupie w mistrzostwach województwa. Jednak trenujemy dalej i przygotowujemy się do styczniowego VII Zimowego Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej, który odbędzie się w dniach 4-6.01.2019 oraz decydującego meczu w lidze z Kętrzynem w dniu13 stycznia....
... „ 7   Turnieju”

środek rozegrania: Jakub Tokarz - MDK Pasja Bartoszyce (najlepszy strzelec turnieju 59br.)                        

całość relacji w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA/PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

Dodał: MDK
kiedy: 10 grudnia 2018r.
MIKOŁAJKI 2018

W ostatni piątek , 7 grudnia – w naszej placówce gościł Mikołaj, który zasmucony  historiami dzieci przedstawionymi przez prowadzących spotkanie – Izę Nizio i Kubę Lecha postanowił i publicznie obiecał spełnić życzenia dzieciątek. Warunek był jeden – uczestnicy zajęć MDK mieli zaprezentować Mikołajowi i przybyłym gościom swoje umiejętności artystyczne. Wiadomo nie od dzisiaj, że Szacowny Mikołaj jest osobą szczególnie wrażliwą nie tylko na troski najmłodszych, ale także na piękno muzyki i tańca. Nasi kochani wokaliści i tancerki nie dali się długo prosić  i zaprezentowali swoje talenty.... 

dalsza część opisu imprezy w zakładce IMPREZY/MIKOŁAJKI 2018

Dodał: MDK
kiedy: 10 grudnia 2018r.
MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ W ELBLĄGU

3 grudnia młodsza grupa piłkarek ręcznych UKS MDK Jedynka Bartoszyce wzięła udział w Mikołajkowym Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt rocznik 2008 i młodsze, który odbył się w Elblągu.

W turnieju wzięło udział 9 zespołów: z Elbląga, Gdańska, Gdyni, Gardei, Kwidzyna, Tczewa, Ryjewa, Banina i Bartoszyc...

...W tym roku zdobywamy doświadczenie w następnym medale.

Najlepszą bramkarką turnieju została nasza zawodniczka MAJA GAŁUSZKA.

Najlepszą zawodniczką zespołu została AMELIA LEDOCHOWICZ.

całość relacji z turnieju w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA/PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT

Dodał: MDK
kiedy: 9 grudnia 2018r.
UWAGA!!!

Kochane Dzieci, Drodzy Nauczyciele i Instruktorzy, Szanowni Państwo pragniemy przypomnieć, że JUTRO (7 grudnia 2018 r.) mija ostateczny termin nadsyłania, przesyłania, osobistego dostarczania zgłoszeń do udziału w III Powiatowym Festiwalu Kolęd i Piosenek Świątecznych „Leć, kolędo leć”.

POZDRAWIAMY SERDECZNIE I JUŻ DZISIAJ CIESZYMY SIĘ NA SPOTKANIE I MUZYCZNE WZRUSZENIA!

Dodał: MDK
kiedy: 6 grudnia 2018r.
XII FESTIWAL PIOSENKI POLSKIEJ W PISZU

W piątek 30 listopada uczestniczki zajęć wokalnych MDK wzięły udział w XII Festiwalu Piosenki Polskiej w Piszu. Wokalistki Studia Piosenki Pani Eleny Witkowskiej doskonale zaprezentowały się w konkursie i wyśpiewały w kategorii 6-7 lat

I miejsce - Lena Magun

w kategorii 8-10 lat

I miejsce - Kornelia Krywko

wyróżnienie - Kalina Rurka.

Szczególnie trudną konkurencją była prezentacja w jedynej kategorii bez podziału wiekowego, w której zaprezentowały się także osoby dorosłe. Nasze dziewczęta zdobyły I miejsce. Zespół „Zaplątane w pięciolinię” wystąpił w składzie: Kornelia Krywko, Blanka Magum, Wiktoria Kuźmowicz, kalina Rurka i Roksana Skurka.   

 WIELKIE GRATULACJE!!!

Dodał: MDK
kiedy: 5 grudnia 2018r.
PIŁKA RĘCZNA UZALEŻNIA - OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ W LESZNOWOLI

Prawie 700 zawodników przez dwa dni 1-2.12 na 4 halach (Mysiadło, Rusiec, Mroków, Łazy) z 48 drużyn z 26 klubów reprezentujących 9 województw wzięło udział w turnieju piłki ręcznej w Lesznowoli. Była to II edycja turnieju Piłka Ręczna Uzależnia zorganizowana pod patronatem ZPRP. Nasze województwo reprezentowały 2 zespoły z Bartoszyc i Kętrzyna. Obydwa zagrały w najmłodszej kategorii wiekowej 2008/09 i obydwa zaprezentowały się bardzo dobrze. Dla dzieci było to takie pierwsze spotkanie z wielką piłką w sportowym wydaniu. Nagrodą dla dzieci oprócz zajętych miejsc ( I - MDK Bartoszyce, II - MKS MOSiR Kętrzyn ) był uścisk dłoni oraz nagrody wręczane przez samego Karola Bieleckiego.

PANOWIE - GRATULUJEMY i JESTEŚMY Z WAS DUMNI!!!

cały opis turnieju w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA/PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

Dodał: MDK
kiedy: 5 grudnia 2018r.
XIX WILANOWSKI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

Pracowite weekendy mają zespoły piłki ręcznej MDK Bartoszyce. Ostatnio 2 zespoły udały się już po raz kolejny na turniej piłki ręcznej do Warszawy w kategoriach 2006 oraz 2007/08. Obydwa zespoły zaprezentowały fajną grę na tle zespołów z całej Polski. Żal trochę rocznika 2006, który po wygraniu 3 meczy poniósł porażkę 1 bramką z Kętrzynem i musiał walczyć o miejsca 4-6. Tam podłamani chłopcy zagrali nieco słabiej i ostatecznie zajęli 6 miejsce. Rocznik młodszy składał się w większości z młodszych chłopców, ale walczył dzielnie zajmując 7 miejsce na 12 zespołów.

całość sprawozdania można przeczytać w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA/PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

Dodał: MDK
kiedy: 5 grudnia 2018r.
IV TURNIEJ LIGI WOJEWÓDZKIEJ CHŁOPCÓW

W rozgrywkach ligi wojewódzkiej chłopców w piłce ręcznej zakończyła się rywalizacja w grupie A. Bezkonkurencyjni okazali się szczypiorniści MDK Bartoszyce, którzy odnieśli 12 zwycięstw (komplet). Tym samym zapewnili sobie udział w finale i czekają na rywala – mistrza grupy B. Tu rozegrano dopiero dwa turnieje i trwa zacięta walka miedzy zespołami z Kętrzyna i Olecka. Na razie ich bezpośredni bilans jest remisowy (1-1)...

więcej informacji w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA /PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

Dodał: MDK
kiedy: 5 grudnia 2018r.
IV KOLEJKA MŁODZIKA

Rozpoczęła się rewanżowa runda w grupie B mistrzostw województwa. MDK Bartoszyce rozpoczął rywalizację od wyjazdowego zwycięstwa nad zespołem KS Meble Wójcik Elbląg 41:14 (21:6). Mecz od początku pod dyktando zespołu z Bartoszyc.

Skład zespołu MDK Bartoszyce:

Bramkarze: Lewoń Korneliusz, Koszelnik Konrad                                           
Zawodnicy z pola: Broniek Wiktor, Jurewicz Łukasz(1), Grzywnowicz Marcel (2), Janowicz Szymon(6), Lewandowski Piotr(1), Tokarz Filip(10), Tokarz Jakub(14), Pasławski Michał(2), Łuczkowski Jakub(4), Bogucki Dominik, Harhaj Bartłomiej(1).

Trener Andrzej Cichocki, kier.zespołu Orlando Habiński.

Dodał: MDK
kiedy: 5 grudnia 2018r.
KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ I PATRIOTYCZNEJ THE VOICE OF FARA

W minioną niedzielę 25 listopada odbył się w Bartoszycach KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ I PATRIOTYCZNEJ THE VOICE OF FARA. Rewelacyjnie zaprezentowały się uczestniczki zajęć Młodzieżowego Domu Kultury w Bartoszycach – ALEKSANDRA GRYCZKO i BLANKA MAGUN. Dziewczęta wyśpiewały pierwsze (OLA) i drugie (BLANKA) miejsce w przeglądzie dając poczucie satysfakcji i dumy swojej nauczycielce – PANI ELENIE WITKOWSKIEJ oraz całej Społeczności naszej placówki.

OLBRZYMIE GRATULACJE I PODZIĘKOWANIA!!!

KOCHANI RODZICE NASZYCH DZIECI – DOBRZE JEST WIEDZIEĆ, ŻE ZAWSZE MOŻEMY NA WAS LICZYĆ!!!

Dodał: MDK
kiedy: 29 listopada 2018r.
IV FESTIWAL MŁODYCH WYKONAWCÓW PIOSENKI KĘTRZYN 2018

24 listopada w Kętrzynie odbył się IV FESTIWAL MŁODYCH WYKONAWCÓW PIOSENKI KĘTRZYN 2018, którego ideą jest dotarcie do uzdolnionych muzycznie i wokalnie dzieci i młodzieży, prezentacja ich twórczości oraz promocja najlepszych wykonawców.

Doskonale w konkursie zaprezentowały się dziewczęta ze Studia Piosenki Pani Eleny Witkowskiej, które zdobyły bardzo wysokie miejsca:

W kategorii 7-9 lat

I miejsce  KORNELIA KRYWKO

II miejsce KALINA RURKA

W kategorii 10 -12 lat

II miejsce WIKTORIA KUŹMOWICZ 

III miejsce ROKSANA SKURKA

W kategorii 13-15 lat

I miejsce ALEKSANDRA GRYCZKO

Z bardzo udanego występu może być zadowolona także MAGDA JANIAK – wiemy, że zaprezentowała się doskonale.

JESTEŚMY DUMNI Z KĘTRZYŃSKICH OSIĄGNIĘĆ DZIEWCZĄT, ALE NAJBARDZIEJ JESTEŚMY DUMNI Z SAMYCH DZIEWCZĄT, ICH ODPOWIEDZIALNIOŚCI I PRACOWITOŚCI – CECH, KTÓRE PIELĘGNUJĄ BARDZO NAM POMAGAJĄC RODZICE DZIEWCZĄT.
BARDZO PAŃSTWU DZIĘKUJEMY!!!
PANI LENO - OGROMNE GRATULACJE!!!

Dodał: MDK
kiedy: 29 listopada 2018r.
I WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ MRĄGOWO 2018

Bardzo dużym sukcesem okazała się konkursowa prezentacjawokalistki Studia Piosenki Pani Eleny Witkowskiej – BLANKI MAGUN -  podczas
I WOJEWÓDZKIEGO FESTIWALU PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ „Z PIEŚNIĄ PRZEZ WIEKI” zorganizowanego pod patronatem Burmistrza Miasta Mrągowo. Nasza bardzo uzdolniona i pracowita Blanka zdobyła WYRÓŻNIENIE w swojej kategorii wiekowej, w której zaprezentowało się 46 osób.
WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA BLANKI, RODZICÓW DZIEWCZYNKI I PANI LENY WITKOWSKIEJ!!!

Dodał: MDK
kiedy: 29 listopada 2018r.
V RUNDA LIGI WOJEWÓDZKIEJ JUNIORA MŁODSZEGO

 W meczu otwierającym piąta kolejkę rozgrywek ligi wojewódzkiej juniorów młodszych KS Szczypiorniak Olsztyn pokonał we własnej hali MDK Bartoszyce 29:18 (16:5) Gospodarze już w pierwszej części uzyskali zdecydowana przewagę i kontrolowali sytuacje do końca. Spodziewano się bardziej zaciętego meczu.Truso pewnie pokonał w Olsztynie Szczypiorniak II 40:27, natomiast w Giżycku gospodarze po zaciętym spotkaniu wygrali z Omega Mrągowo 28:26.

dalsza część informacji w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA/PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

Dodał: MDK
kiedy: 23 listopada 2018r.
III RUNDA LIGI WOJEWÓDZKIEJ MŁODZIKA

 W trzeciej kolejce spotkań ligi wojewódzkiej w piłce ręcznej młodzików wydarzeniem był środowy (21 listopada) mecz w Kętrzynie między MKS MOSiR i MDK Pasja Bartoszyce. Spotkanie spełniło oczekiwania. Było zacięte. Zawodnicy BARTOSZYC w drugiej części uzyskali przewagę i zdobyli bardzo cenne punkty, które praktycznie zapewnią im mistrzostwo grupy B. W grupie A dominuje KS Szczypiorniak I, który nie dał szans w Elblągu Truso.

więcej informacji w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA/PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

Dodał: MDK
kiedy: 23 listopada 2018r.
POLSKA W PRZYSZŁOŚCI UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA NAGRÓD

 We wtorek – 20 listopada 2018 r. – gościliśmy w naszej placówce LAUREATÓW Powiatowego Konkursu Plastycznego POLSKA W  PRZYSZŁOŚCI oraz ich Rodziców i Nauczycieli.  Uroczystość rozpoczął występ Zespołu Wokalnego Pani Iriny Pliszki, który pierwszym utworem wprowadził publiczność w tematykę konkursu, a drugim wywołał jej uśmiech. Nagrody wręczała komisja konkursowa : przewodniczący – Pan Hubert Ramotowski oraz Panie Małgorzata Stankiewicz i Ewa Kozieł. Było nam bardzo miło poznać bardzo uzdolnionych plastycznie młodych ludzi, wręczyć dyplomy i książkowe prezenty.
BARDZO DZIĘKUJEMY  NASZYM GOŚCIOM ZA LICZNE PRZYBYCIE NA UROCZYSTOŚĆ, NATOMIAST DYREKTOROM I NAUCZYCIELOM WSZYSTKICH PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ ZA ZMOTYWOWANIE DZIECI DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE!!!

Sprawozdanie fotograficzne z uroczystości obejrzeć można w zakładce FOTOGRAFIE/ POLSKA W PRZYSZŁOŚCI  UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA NAGRÓD

Dodał: MDK
kiedy: 23 listopada 2018r.
WYNIKI Powiatowego Konkursu Plastycznego POLSKA W PRZYSZŁOŚCI

 Z olbrzymią przyjemnością informujemy, że 9 listopada został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Plastyczny „POLSKA W PRZYSZŁOŚCI”. Komisja była zachwycona poziomem większości prac nadesłanych do MDK i najchętniej wyróżniłaby wszystkich młodych plastyków, ale… konkurs ma swoje zasady, czyli należało wybrać prace, które w szczególny sposób dotknęły wrażliwości lub zauroczyły członków jury.

Protokół z wynikami znajduje się w zakładce KONKURSY/ WYNIKI Powiatowego Konkursu Plastycznego POLSKA W PRZYSZŁOŚCI, a zdjęcia prac w FOTOGRAFIACH

Bardzo dziękujemy za udział w konkursie WSZYSTKIM DZIECIOM I ICH NAUCZYCIELOM.

OSOBY NAGRODZONE ZAPRASZAMYY DO MDK NA UROCZYSTE WRĘCZENIE DYPLOMÓW I NAGRÓD 20 LISTOPADA O GODZINIE 17.00 !!!

Dodał: MDK
kiedy: 14 listopada 2018r.
STROFY O OJCZYŹNIE

 Do uroczystych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości dołączyli się uczestnicy zajęć i nauczyciele Młodzieżowego Domu Kultury przygotowując wieczór z poezją i piosenką patriotyczną STROFY O OJCZYŹNIE... 

...wybrzmiały także przemyślenia dzieci – naszych wychowanków o  Polsce:

·         Ojczyzny się nie wybiera, ale to ona nas definiuje, kształtuje nasze tradycje i cele, do których dążymy oraz wartości, o które walczymy. To coś o co nigdy nikt nie prosił, a mimo to jest się gotowym oddać za nią życie.

·         Ojczyzna – kraj, w którym się urodziliśmy i wychowaliśmy. 

·         Ojczyzna – miejsce i ludzie, z którymi się utożsamiasz, czujesz z nimi związek i sentyment.  

·         Polska jest matką wszystkich Polaków, naszą Ojczyzną, za którą kiedy trzeba staniemy do boju. 

·         Gdy myślę o naszej Ojczyźnie, myślę o bieli, niewinności i czystości. Myślę o czerwieni, kolorze królewskości, władzy, przelanej krwi i kości. Mam nadzieję, że nasze społeczeństwo sprawi, że krew nie była przelana na darmo. 

·         Ojczyzna to kraj dzieciństwa, miejsce, gdzie się urodziliśmy. Możemy tu zawsze wrócić i zostaniemy przyjęci z otwartymi ramionami. Powinniśmy o nią dbać i troszczyć się o jej rozwój.

całość relacji w zakłądce IMPREZY/WIECZÓR Z ...

 

Dodał: MDK
kiedy: 12 listopada 2018r.
42 Listopadowy Turniej Piłki Ręcznej Juniorów Młodszych i Młodzików Gdańsk 2018

Duży sukces odnieśli nasi piłkarze ręczni, którzy wyalczli II miejsce w 42 Listopadowym Turnieju Piłki Ręcznej Juniorów Młodszych i Młodzików Gdańsk 2018 (09-11.11.2018). Najlepszym bramkarzem turnieju został Korneliusz Lewoń MDK Bartoszyce. Najlepszym zawodnikiem w drużynie MDK został Filip Tokarz.

WILEKIE GRATULACJE DLA CAŁEJ DRUŻYNY!!!

więcej o zawodach przeczytacie w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA/PILKA RĘCZNA CHłOPCÓW

Dodał: MDK
kiedy: 12 listopada 2018r.
Poetycko-muzyczny wieczór ... STROFY O OJCZYŹNIE

 

Dodał: MG
kiedy: 5 listopada 2018r.
PUCHAR PODLASIA 2018

 Szczypiornistki UKS MDK „Jedynka” Bartoszyce zajęły VI miejsce w Pucharze Podlasia 2018 w piłce ręcznej dziewcząt rocznik 2004 i młodsze, który odbył się  26-28 października w Siemiatyczach.

W turnieju wzięło udział 9 zespołów: UKS Kangur Siemiatycze, Kadra Mazowsza I i II, UKS 1 Wyszków , MKS Karczew I i II, MUKS Omega Mrągowo, KPR ROKiS Radzymin.

więcej informacji w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA/PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT

Dodał: MDK
kiedy: 5 listopada 2018r.
KOLEJNA KOLEJKA ROZGRYWEK LIGOWYCH PIŁKARZY RĘCZNYCH

4 KOLEJKA SPOTKAŃ LIGI WOJEWÓDZKIEJ JUNIORÓW MŁODSZYCH W PIŁCE RĘCZNEJ

W sobotę 03.11.2018. MDK Bartoszyce miało gościć drużynę MTS Giżycko. Z powodu nie stawienia się drużyny gości mecz nie odbył się.

2 KOLEJKA SPOTKAŃ LIGI WOJEWÓDZKIEJ MŁODZIKÓW (rocznik 2004/05) W PIŁCE RĘCZNEJ

W niedzielę 04.11.2018r. Drużyna MDK Bartoszyce podejmowała na własnym boisku gości z Olsztyna drużynę KS Szczypiorniak II Olsztyn. 

dalej czytaj w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA/PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

Dodał: MDK
kiedy: 5 listopada 2018r.
PRACOWITY WEEKEND NASZYCH DRUŻYN PIŁKI RĘCZNEJ

Miłym akcentem rozpoczęło się spotkanie w Elblągu. Andrzej Cichocki został uhonorowany srebrną odznaką Związku Piłki Ręcznej w Polsce  za Zasługi  dla Piłki Ręcznej. Wielkie Gratulacje!!!

W miniony weekend wszystkie grupy młodzieżowe rozegrały swoje spotkania... 

więcej informacji  w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA KÓŁ SPORTOWYCH/PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

Dodał: MDK
kiedy: 31 października 2018r.
KASIEŃKA

27 października 2018 r. o godzinie 16.00 ZAPRASZAMY UCZESTNIKÓW ZAJĘĆ MDK oraz WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH BARTOSZYCZAN do Bartoszyckiego Domu Kultury na spektakl KASIEŃKA, który zaprezentuje Miejski Teatr MINIATURA z Gdańska!!! 

Spektakl ma nietypową formę inspirowaną filmem animowanym i grafiką komiksową – to połączenie teatru cieni z animacją na żywo i animacjami wideo.

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu INSTYTUTU TEATRALNEGO - TEATR POLSKA dzięki życzliwości między innymi Rady Rodziców MDK. 

ZAPRASZAMY!!!

wicej informacji w zakładce IMPREZY/ROK SZKOLNY 2018/2019/KASIEŃKA

 

Dodał: MDK
kiedy: 22 października 2018r.
PIŁKARZE RĘCZNI MDK BARTOSZYCE PASJA rozpoczęli rozgrywki w swoich kategoriach wiekowych

Prawie wszystkie kategorie wiekowe piłkarzy ręcznych rozpoczęły swoje rozgrywki o mistrzostwo województwa (oprócz kat.młodzika - rocz.2004/05, którzy wystartują 28.10 meczem z Wójcik Meble Elbląg w Bartoszycach o godz.13.00).

Junior młodszy (rocz.2002 i młodsi) rozegrał dwie kolejki w lidze. Jest to zespół składający się głównie z rocz.2003/04 tylko 3 jest z rocz.2002 i na dodatek gra bez 3 zawodników, którzy zostali wypożyczeni do centralnego szkolenia w klubie SMS Płock.

więcej informacji w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA KÓŁ SPORTOWYCH/PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

Dodał: MDK
kiedy: 22 października 2018r.
III POWIATOWY FESTIWAL KOLĘD I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH

 Wydaje się, że do Świąt Bożego Narodzenia jest jeszcze dużo czasu... uznaliśmy jednak, że na przygotowanie pięknej prezentacji wokalnej potrzeba  sporo prób. W związku z tym już dzisiaj ZAPRASZAMY młodych wokalistów z terenu Powiatu Bartoszyckiego do wzięcia udziału w III Powiatowym Festiwalu Kolęd i Piosenek Świątecznych "LEĆ, KOLĘDO LEĆ"

Regulamin festiwalu i karta zgłoszenia w zakładce konkursy

Dodał: MDK
kiedy: 18 października 2018r.
DZIEŃ PAPIESKI 2018 – KONCERT

W niedzielę, 14 października 2018 roku, z okazji obchodów XVIII Dnia Papieskiego w Kościele Św. Brunona w Bartoszycach odbył się koncert „Śpiewamy Świętemu Janowi Pawłowi II”, podczas którego zaprezentowali się także młodzi wokaliści z Młodzieżowego Domu Kultury.

więcej informacji w zakładce IMPREZY/DZIEŃ PAPIESKI 2018                                                  zdjęcia w zakładce FOTOGRAFIE

Dodał: MDK
kiedy: 15 października 2018r.
KONCERT - ŚPIEWAMY ŚWIĘTEMU JANOWI PAWŁOWI II

ZAPROSZENIE

Uprzejmie zapraszamy na koncert

„ŚPIEWAMY ŚWIĘTEMU JANOWI  PAWŁOWI  II"

z okazji XVIII Dnia Papieskiego,

który odbędzie się w Kościele pw. Św. Brunona
w Bartoszycach

w dniu 14 października 2018r. – Niedziela,
o godzinie 15.00

 

W koncercie zaprezentują się także wokaliści z MDK

Dodał: MDK
kiedy: 10 października 2018r.
POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY „Polska w przyszłości”

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 6 - 14 lat mieszkające na terenie Powiatu Bartoszyckiego do wzięcia udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym "POLSKA W PRZYSZŁOŚCI"

Więcej informacji w zakładce Konkursy

Dodał: MDK
kiedy: 8 października 2018r.
STARTY NASZYCH MŁODYCH LEKKOATLETÓW

W drugiej części sezonu młodzi zawodnicy sekcji LA, podopieczni Mirosława Figata, zaliczyli kilka udanych startów w zawodach w Ostródzie, Olecku, Brodnicy , Pasłęku i Lidzbarku Warmińskim.                                                                           
Najciekawsze wyniki uzyskali w Pasłęku podczas Klubowych  Mistrzostw Województwa Dzieci i Młodzików... 

więcej czytaj w zakładce SPORT/osiągnięcia sportowe/lekkoatletyka

Dodał: MDK
kiedy: 1 października 2018r.
PIERWSZY W TYM SEZONIE SUKCES PIŁKARZY RĘCZNYCH

W dniach 14-16.09 dwa zespoły piłki ręcznej MDK Pasja Bartoszyce w kategorii młodzika(rocz.2004/05) oraz w kategorii dzieci(rocz.2006) wzięły udział w ogólnopolskim turnieju piłki ręcznej w Olsztynie. Był to bardzo udany weekend dla obydwu zespołów, które w rywalizacji z silnymi zespołami zajęły II miejsca zarówno w kat. młodzika, jak i w kat. dzieci.

GRATULACJE DLA ZAWODNIKÓW I TRENERÓW!!!

więcej czytaj w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA/PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

Dodał: DZ
kiedy: 18 września 2018r.
III OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY - PEJZAŻE ROZSTRZYGNIĘTY

 22 maja 2018 r. komisja oceniła prace z III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego PEJZAŻE. Na konkurs wpłynęło 400 prac z różnych regionów naszego kraju.Wszystkie prace były przepiękne i starannie wykonane. Komisja bardzo długo pracowała przy wyborze nagrodzonych i wyróżnionych prac. Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za udział, gratulujemy osobom nagrodzonym i wyróżnionym.Chylimy czoła przed opiekunami, którzy swoją plastyczną pasają zarażają młodych ludzi i zachęcają do udziału w konkursach. Wyniki w menu konkursy.

Już wkrótce w galerii fotograficznej umieścimy wasze prace oraz prześlemy pocztą nagrody i dyplomy. 

W związku z tym, iż nie wszyscy mogą otworzyć menu konkursy na Państwa prośbę umieszczam poniżej listę osób nagrodzonych i wyróżnionych.

KATEGORIA  - SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY IV – VI

 I miejsce – ZUZANNA ZWARA – Młodzieżowy Dom Kultury -  Lębork

I miejsce – ZUZANNA SKOWROŃSKA – Szkoła Podstawowa Nr 143 – Łódź

II miejsce – OLGA HAP - Młodzieżowy Dom Kultury – Jasło

II miejsce – AGNIESZKA RYDUCHOWSKA –Soleckie Centrum Kultury - Solec Kujawski

III miejsce – HANNA KAWALEC – Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni” - Zamość

III miejsce – JULA JANULEWSKA - Młodzieżowy Dom Kultury FABRYCZNA – Wrocław

 WYRÓŻNIENIA:

MATEUSZ DUSZEWSKI – Rydzyński Ośrodek Kultury - Rydzyna

NATALIA SIWEK - Soleckie Centrum Kultury - Solec Kujawski

WIKTORIA LEWANDOWSKA – Dom Kultury – Łapy

KAJA KLICH – Szkoła Podstawowa Nr 14 – Tarnów

DOMINIKA BATURO – Tucholski Ośrodek Kultury – Tuchola

WIKTORIA BRZEZIŃSKA - Młodzieżowy Dom Kultury „FABRYCZNA” - Wrocław

FAUSTYNA GALAS - Szkoła Podstawowa Nr 9 – Dębina

ALICJA DZIWIŃSKA – Szkoła Podstawowa Nr 7 – Bartoszyce

EMILIA WOŁKOWICZ - Młodzieżowy Dom Kultury – Gorlice

WERONIKA MAJCHER - Młodzieżowy Dom Kultury – Gorlice

MAJA CZARNECKA – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 11 – Stalowa Wola

ANNA WEBER - Soleckie Centrum Kultury, Solec Kujawski

ALEKSANDRA CIBOR – Szkoła Podstawowa Nr 1 – Bochnia

OLGA OLĘDRZYŃSKA - Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego – Płock

JULIA ANDRUKAJTIS - Młodzieżowy Dom Kultury – Lidzbark Warm.

WIKTORIA RASZKE - Rydzyński Ośrodek Kultury – Rydzyna

DAWID SKIBA - Rydzyński Ośrodek Kultury – Rydzyna

MARIA EJSYMONT – Morąski Dom Kultury – Morąg

KINGA WOLSKA - Młodzieżowy Dom Kultury – Gorlice

WOJCIECH KUPIS – Szkoła Podstawowa – Krawczyki

KAJA BARAŃSKA –Szkoła Podstawowa Nr 143 – Łódź

WERONIKA JUREK – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury – Stary Sącz  

ZOFIA ISKRZAK - Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni” - Zamość

KAMILA KOBUS - Publiczna Szkoła Podstawowa – Sobolew

KAROLINA POTOK - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury – Stary Sącz  

KATEGORIA  - SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY VII i GIMNAZJA:

I miejsce – GABRIELA JAROSZ – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego – Oświęcim

II miejsce – HANNA POCHODOWICZ - Dom Kultury – Łapy

II miejsce – JULIA ONOPA - Dom Kultury – Łapy

III miejsce – DARIA ZDRODOWSKA - Dom Kultury – Łapy                                                                        III miejsce – KAROLINA DĄBROŚ – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego – Oświęcim

III miejsce – ANNA GRADZIK – Salezjańska Publiczna Szkoła Podstawowa – Zabrze 

III miejsce – WOJCIECH SZYNALSKI - Młodzieżowy Dom Kultury FABRYCZNA – Wrocław

WYRÓŻNIENIA: 

ALEKSANDRA MACIAK  - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury – Stary Sącz  

MARTA PIERZCHAŁA – Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicz – Wiśniowa Góra

ALEKSANDRA KOLBUCH – Gimnazjum Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi - Biłgoraj

 GRACJAN SONNBERG – Szkoła Podstawowa im. Pawła Góry - Mrzezino

ALEKSANDRA OKOŃ – Młodzieżowy Dom Kultury - Biłgoraj

WIKTORIA GOŁUCH – Młodzieżowy Dom Kultury - Świdnica

MATEUSZ JOKIEL - Rydzyński Ośrodek Kultury – Rydzyna

ZUZANNA KASPRZYCKA – Ognisko Pracy Pozaszkolnej- Wadowice

GABRIELA GRABOWSKA – Gimnazjum im. T. Kościuszki w Wandowie

JULIA WALCZAK – Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte - Gardeja

IZABELA PUCHOWSKA - Tucholski Ośrodek Kultury – Tuchola

MAGDALENA OPAŁKA – Pracownia Plastyczna MDK - Przemyśl

ANNA JAMIOŁKOWSKA - Dom Kultury – Łapy

DOMINKA ŁAZOWY - Młodzieżowy Dom Kultury „FABRYCZNA” – Wrocław

URSZULA CZEBOTAR - Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego – Oświęcim

NATALIA WOJEWÓDZKA - Dom Kultury – Łapy

WIKTOR BARAŃSKI – Szkoła  im. Bolesława Chrobrego – Lublin

NATASZA GAWRYSIAK – Zespół Szkół – Kamionka

MARCELINA KUŚMIERZAK – Szkoła Podstawowa Nr 18 – Lublin

PATRYCJA NAJDOWSKA - Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte - Gardeja

IGA SEREK - Młodzieżowy Dom Kultury - Biłgoraj

GABRIELA GĄSOWSKA - Dom Kultury – Łapy

KAMILA ŻELAZNA - Zespół Szkół – Kamionka

URSZULA GRYKIN – Młodzieżowy Dom Kultury - Bartoszyce

AGATA KACZMAREK – Publiczne Gimnazjum Nr 38 – Łódź

MARIA BREGUŁA  – Salezjańska Publiczna Szkoła Podstawowa – Zabrze 

JULIA PŁOŃSKA - Dom Kultury – Łapy

KATEGORIA  - SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:

I miejsce – DOMINIKA WALASEK – Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego – Biała Podlaska

I miejsce – MAGDALENA SOWA - Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni” - Zamość

II miejsce - ALEKSANDRA PIASKOWA - Młodzieżowy Dom Kultury – Biłgoraj

II miejsce – ZUZANNA DWORAKOWSKA - Dom Kultury – Łapy

III miejsce – MAJA KOŚCIESZA – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. T. Kościuszki - Sobolew

III miejsce – KARINA TWARDZISZEWSKA - Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni” - Zamość

III miejsce – MARTYNA TOKARCZYK - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury – Stary Sącz  

WYRÓŻNIENIA:

BARTOSZ KORSZUN - Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego – Biała Podlaska

ANGELIKA  CZUBLA – XXX Liceum Ogólnokształcące z oddziałami Gimnazjalnymi – Lublin

ELŻBIETA TĄDEL – Młodzieżowy Dom Kultury im. Mieczysława Kozara - Słobódzkiego – Świdnica

HUBERT TYBURSKI – Ognisko Pracy Pozaszkolnej – Sierpc

JULIA URIASZ – Pałac Młodzieży – Pomorskie Centrum Edukacji – Szczecin

KAROLINA KURYS - Młodzieżowy Dom Kultury – Biłgoraj

JAKUB ŚWIĘTOŃ - Pałac Młodzieży – Pomorskie Centrum Edukacji – Szczecin

 KATARZYNA ADAMUS – Młodzieżowy Dom Kultury – Oświęcim

ALICJA KRAJEWSKA - Morąski Dom Kultury –Morąg

ALEKSANDRA PAWLIK - XXX Liceum Ogólnokształcące z oddziałami Gimnazjalnymi – Lublin

ZUZANNA KOZINA - Młodzieżowy Dom Kultury – Biłgoraj                                      
MATEUSZ ROGULSKI - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. T. Kościuszki – Sobolew ANNA WASILEWSKA - Pracownia Plastyczna MDK – Przemyśl                                  ROKSANA CHUDON – Liceum Ogólnokształcące im. St. Żeromskiego – Żyrardów              
ALEKSANDRA LITWIN - Młodzieżowy Dom Kultury – Biłgoraj

Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy Nr 1, Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 3- Przemyśl

JOANNA SURDEK,

KRUK JUSTYNA,

 PIOTR PASIERBSKI

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy - Przemyśl

ROBERT CHUCHRA

MARTYNA PODOLEC,

PATRYK KURASZ

WYRÓŻNIENIA SPECJALNE:

KAROLINA GAWEK – Młodzieżowy Dom Kultury – Krasnystaw

 

 

Dodał: DZ
kiedy: 24 maja 2018r.
POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY JESTEM POLAKIEM I KOCHAM SWÓJ KRAJ ROZSTRZYGNIĘTY

 10 maja 2018 r. spotkała się komisja by ocenić prace w Powiatowym Konkursie Plastycznym "POLAKIEM JESTEM I KOCHAM SWÓJ KRAJ". Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a opiekunom za pomoc i wsparcie w rozwijaniu waszych plastycznych pasji.  Na konkurs wpłynęło 229 prac - wszystkie przepiękne i starannie wykonane. Komisja nagrodziła i wyróżniła 35 prac.  Lista nagrodzonych w menu konkursy.

Wręczenie nagród odbędzie się 27 maja 2018 r. o godz. 14.00 podczas Pikniku Rodzinnego na posesji MDK.

                ZAPRASZAMY 

Dodał: DZ
kiedy: 11 maja 2018r.
REKRUTACJA UCZESTNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2018 2019

 Od 23 kwietnia 2018 r. rozpoczęliśmy rekrutację dzieci i młodzieży na zajęcia w roku szkolnym 2018/2019. Do końca maja pobieramy i wypełniamy  deklaracje o kontynuacji w zajęciach w przyłym roku szkolnym. Od 1 czerwca można pobierać deklaracje dla nowych uczestników naszych zajęć. Wypełnione deklaracje oddajemy najpóźniej do końca września 2018 r.

UWAGA!

PAMIĘTAJMY ŻE NA KAŻDE ZAJĘCIE WYPEŁNIAMY ODDZIELNĄ DEKLARACJĘ.

Wypełniane deklaracje składamy u nauczycieli poszczególnych kół. Szczegółowe zasady rekrutacji znajdują się na tablicy informacyjnej w korytarzu MDK oraz w menu REKRUTACJA.

W razie wątpliwości zapraszamy do sekretariatu. 

Dodał: DZ
kiedy: 25 kwietnia 2018r.
III OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY - PEJZAŻE

 Przypominamy o III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "PEJZAŻE". W ubiegłym roku na konkurs wpłęnęło ponad 150 prac ze wszystkich zakątków naszego kraju. Cieszymy się, że chętnie przysyłacie do nas swoje prace, z których każda z nich jest jedyna i przepiękna w swoim rodzaju. Prace wasze są m.in wizytówką naszej placówki, stanowią cenny archiwalny dokument, do którego w każdej chwili można zerknąć i wciąż podziwiać. WSzystkie szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie w zakładce konkursy w dołączonych plikach, które na waszą prośbę umieszczamy w dwóch programach. 

Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja konkursu znajdzie swoich wielbicieli i wkrótce zasypiecie nas "górą" przepieknych prac. 

Pamiętajcie, że termin dostarczania prac mija 12 maja.

Z A P R A S Z A M Y 

Dodał: DZ
kiedy: 18 kwietnia 2018r.
JESTEM POLAKIEM I KOCHAM SWÓJ KRAJ

Zapraszamy do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym pod hasłem "JESTEM POLAKIEM I KOCHAM SWÓJ KRAJ". Konkurs adresowany jest do dzici w wieku od 4 do 14 lat. Żeby zachęcić Was do aktywności w konkursie informujemy, że prace swoje możecie wykonać dowolną techniką plastyczną. Na prace czekamy do 20 kwietnia 2018 r.

REGULAMIN DP POBRANIA W MENU KONKURSY.

Z A P R A S Z A M Y

Dodał: DZ
kiedy: 14 marca 2018r.
ZWYCIĘSKI SPRAWDZIAN PIŁKARZY RĘCZNYCH MDK W OLSZTYNIE

W piątek i sobotę (2/3 lutego) w hali sportowej V LO w Olsztynie odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Młodzików (2003/04) o Puchar Prezesa PSS Społem. Organizatorzy: OKPR Warmia i KS Szczypiorniak zaprosili do udziału zespoły z województwa, które na co dzień rywalizują w lidze, a są w przede dniu rozpoczęcia rewanżowej rundy rozgrywek. Zwycięsko wyszedł z tego turnieju zespół rocznika 2003 MDK Bartoszyce. jednak na słowa uznania zasługuje drugi zespół rocznika 2004, który na osiem zespołów zajął 3 miejsce pokonując m.in. starszych kolegów ze Szczypiorniaka Olsztyn, czy remisując z MUKS Omega Mrągowo.

więcej czytaj w zakładce SPORT/ciekawostki/PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

Dodał: DZ
kiedy: 7 lutego 2018r.
FERYJNA AKADEMIA POMYSŁÓW TYDZIEŃ DRUGI

PONIEDZIAŁEK
Komendant Powiatowy Policji w Bartoszycach Pan
Przemysław Fiertek zadbał o wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w czasie ferii (i nie tylko) naszych dzieci i oddelegował na spotkanie w MDK dwóch policjantów. Sierżant sztabowy Krzysztof Leśniewski i starszy aspirant Rafał Słupianek rozmawiali z uczestnikami zajęć feryjnych o ...

...PODSUMOWANIE – CZAS TEGOROCZNYCH FERII SPĘDZONY W JASKINIACH FERYJNEJ AKADEMII POMYSÓŁÓW BYŁ CZASEM CIEKAWYM, RADOSNYM, TWÓRCZYM I BEZTROSKIM!!!


REWELACYJNIE PRACOWALI NAUCZYCIELE MDK – MAŁGORZATA STANKIEWICZ, IRINA PLISZKA, HUBERT RAMOTOWSKI, ALINA MIKOŁAJCZYK I MIRON MACIOPA;  PRAKTYKANTKA – MARTA WALOS ORAZ DZIEWCZĘTA Z SAMORZĄDU UCZESTNIKÓW MDK!!! – WIELKIE PODZIĘKOWANIA!!!

BARDZO DZIĘKUJEMY TAKŻE RADZIE RODZICÓW ZA WSPARCIE WSZYSTKICH NASZYCH POMYSŁÓW –  DOBRZE, ŻE ZAWSZE MOŻEMY LICZYĆ NA PAŃSTWA ŻYCZLIWOŚĆ!!!

więciej czytaj w zakładce IMPREZY

zdjęcia oglądaj w zakładce FOTOGRAFIE

Dodał: DZ
kiedy: 4 lutego 2018r.
FERYJNA AKADEMIA POMYSŁÓW -PIERWSZY TYDZIEŃ - PODSUMOWANIE

Pierwszy tydzień tegorocznych ferii zimowych już za nami.

W naszej placówce jak co roku działa FERYJNA AKADEMIA POMYSŁÓW,  w której bawią się i pracują  stali uczestnicy zajęć MDK oraz młodzi mieszkańcy Bartoszyc, którzy chcą mile spędzić czas i zobaczyć jak działamy. 

W trakcie wspólnie spędzonych dni dzieci poznawały się i  dobrze  bawiły w Feryjnej Jaskini Relaksu i Odpoczynku oraz  Cyberjaskini, wykonywały ciekawe prace plastyczne w Jaskini Koloru, nagrywały piosenki w Inkubatorze Talentów.

 

Natomiast w Feryjnej  Jaskini Zabawy, Tańca i Radości odbyły się zaplanowane imprezy…

więcej czytaj w zakładce IMPREZY rok szkolny 2017/2018

zdjęcia z każdego dnia oglądaj w FOTOGRAFIACH

Dodał: EK
kiedy: 28 stycznia 2018r.
DOSKONAŁE ŚPIEWANIE W KĘTRZYNIE

20.01.2018 w Kętrzynie odbył się XII FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK KĘTRZYN’ 2018, podczas którego doskonale zaprezentowały się nasze wokalistki ze Studia Piosenki. Dziewczynki zostały wyróżnione w każdej z kategorii wiekowych i zajęły:

Kategoria 6 – 8 lat:

I miejsce – ROKSANA SKURKA

II miejsce – BLANKA MAGUN

III miejsce – WIKTORIA KUŹMOWICZ

Kategoria 9 – 12 lat:

I miejsce – OLA GRYCZKO

Kategoria 13 – 15 lat:

II miejsce – KAROLINA KLIMCZAK

Dziewczęta do występów przygotowała Pani ELENA WITKOWSKA.

JESTEŚMY DUMNI Z NASZYCH WOKALISTEK I ICH NAUCZYCIELKI.

PANI LENO I DROGIE DZIEWCZĘTA - BARDZO DZIĘKUJEMY ZA KOLEJNĄ PORCJĘ RADOŚCI I WZRUSZENIA!

Dodał: DZ
kiedy: 27 stycznia 2018r.
WSPÓLNE MUZYKOWANIE

Nauczyciele MDK bardzo dbają o kultywowanie tradycji wspólnego muzykowania z zaprzyjaźnionymi grupami wokalnymi.

13 grudnia ubiegłego roku grupa wokalistów Pani Iriny Pliszki zaprezentowała się wspólnie podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy działającego przy bartoszyckim Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej podczas spotkania świątecznego.

Natomiast 19 stycznia 2018 r. podczas koncertu z okazji Dnia Babci i Dziadka na scenie BDK zaprezentowali się we wspólnym repertuarze podopieczni Pani Eleny Witkowskiej  - seniorzy z Chóru Andromeda pracującego przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Budowlani” oraz dziewczęta ze Studnia Piosenki MDK.

Prezentacje były doskonale przygotowane i wzruszające.

WSZYSTKIM WYKONAWCOM I OBU NAUCZYCIELKOM GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY!!!  

Dodał: DZ
kiedy: 27 stycznia 2018r.
OTWARTE MISTRZOSTWA BARTOSZYC W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW

W dniu 23.01.2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 w Bartoszycach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Bartoszyc w Tenisie Stołowym Chłopców Szkól Ponadgimnazjalnych. 

Wyniki : 

 grano systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów

1.                  Kopeć Patryk – 7 zwycięstw – ZSP 2

2.                  Bucki Zbigniew – 5 zwycięstw – ZSP 1

3.                  Kopeć Kamil – 5 zwycięstw – ZSP 2

4.                  Czajkowski Damian – 4 zwycięstwa – ZSP 1

5.                  Kopanajko Jakub – 4 zwycięstwa – ZSP 2

6.                  Kadziewicz Maciej – 2 zwycięstwa – ZSP 2

7.                  Gierach Adam – 1 zwycięstwo – ZSP2

8.                  Zawalishyn Iwan – 0 zwycięstw – LO

przy takiej samej ilości zwycięstw o kolejności miejsc decydował bezpośredni pojedynek

Zawody zostały zorganizowane przez MDK Bartoszyce i SP 3 Bartoszyce.

Sędzią głównym i organizatorem zawodów był pan mgr Marek Ignatowski.

 

Dodał: DZ
kiedy: 24 stycznia 2018r.
FERYJNA AKADEMIA POMYSŁÓW 2018

 FERYJNA AKADEMIA POMYSŁÓW ‘2018

Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach

ZAPRASZA

codziennie w godzinach od 10.00 do 13.00

 

na zajęcia w FERYJNYCH JASKINIACH:

Ø  RELAKSU i OPOCZYNKU – gry dydaktyczne, zabawy integracyjne, muzykowanie

Ø  KOLORU – działania plastyczne

Ø  CYBERJASKINI – gry, zabawy komputerowe

Ø  INKUBATORA TALENTÓW – praca w studiu nagrań

Ø  ZABAWY, TAŃCA, RADOŚCI  - zabawy ruchowe i sportowe

 

oraz do wzięcia udziału IMPREZACH:

 

Ø  24 stycznia  (środa) –  „Wiem wszystko” – QUIZ

Ø  25 stycznia  (czwartek) –  „Pierwsza pomoc przedmedyczna” – SZKOLENIE

Ø  26 stycznia (piątek) – „Mini playback show” – KONKURS UMIEJĘTNOŚCI AKTORSKICH

 

Ø  29 stycznia (poniedziałek) – „Bezpieczne ferie” – SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W BARTOSZYCACH

Ø  30 stycznia (wtorek) – „Ferie w muzeum” - WARSZTATY W ZAMKU BISKUPÓW WARMIŃSKICH -WYCIECZKA DO LIDZBARKA WARMIŃSKIEGO 

Ø  31 stycznia (środa) – „Teraz Ja!” – PREZENTACJA TALENTÓW 

Ø  01 lutego (czwartek) – „W krainie baśni”  - BAL KARNAWAŁOWY, FOTOBUDKA 

 

WSZYSTKIE IMPREZY ROZPOCZYNAĆ SIĘ BĘDĄ O GODZINIE 11.00

Dodał: DZ
kiedy: 22 stycznia 2018r.
POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY „KWIATY Z OGRODÓW, ŁĄK I LASÓW” - WYNIKI

PROTOKÓŁ POSIEDZENIA KOMISJI

POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „KWIATY Z OGRODÓW, ŁĄK I LASÓW”

Na konkurs w czterech kategoriach wiekowych wpłynęły ogółem 192 prace. W kategorii A (4-6 lat) 45 prac, w kategorii B (7-11 lat) – 105 prac, w kategorii C (12-14 lat) – 27 prac i w najstarszej kategorii D (powyżej 15 roku życia) prac 15.

więcej w zakładce Konkursy/rok szkolny 2017/2018 

ZAPRASZAMY NA UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA NAGRÓD, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ 9 LUTEGO 2018 O GODZINIE 16.30  W SALI IMPREZ MDK

Dodał: DZ
kiedy: 18 stycznia 2018r.
WOŚP 2018 - UCZESTNICY KÓŁ WOKALNYCH I TANECZNYCH MDK w BDK

Podczas tegorocznego bartoszyckiego koncertu Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  na scenie BDK zaprezentowali się, jak co roku, uczestnicy zajęć MDK.
więcej w zakładce Imprezy

zdjęcia w galerii Fotografie

Dodał: DZ
kiedy: 18 stycznia 2018r.
SUKCES WOKALISTEK MDK W KORSZACH

12 stycznia dziewczęta reprezentujące Studio Piosenki działające w MDK wyśpiewały doskonałe miejsca w VII Wojewódzkim Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych Korsze’2018.

We wszystkich kategoriach wiekowych nasze kochane wokalistki zostały zauważone przez jury i wyróżnione dyplomami i pucharami oraz obdarowane przez organizatorów prezentami. 

więcej w zakładce osiągnięcia

Dodał: DZ
kiedy: 18 stycznia 2018r.
IV POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ

Zapraszamy do udziału w IV Powiatowym Festiwalu Piosenki Angielskiej. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja wzbudzi wasze zainteresowanie i z wielką ochotą zaśpiewacie wybrane przez siebie piosenki angielskie. Więcej informacji w menu konkursy. ZAPRASZAMY

Dodał: DZ
kiedy: 3 stycznia 2018r.
NADAL TRWA NABÓR DO PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

ZAPRASZAMY DZIEWCZĘTA Z ROCZNIKA 2008/2009 - KLAS II i III NA ZAJĘCIA PIŁKI RĘCZNEJ. ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ W CZWARTKI W GODZ. 16.10 - 17.30 W SALI SPORTOWEJ ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1 W BARTOSZYCACH ( UL. R. TRAUGUTTA).

Dodał: DZ
kiedy: 14 listopada 2017r.
SPROSTOWANIE DO KONKURSU PLASTYCZNEGO KWIATY Z OGRODÓW, ŁĄK I LASÓW

W regulaminie Powiatowego Konkursu Plastycznego "KWIATY Z OGRODÓW, ŁĄK I LASÓW" wkradł się mały błąd.Napisaliśmy, że prace należy dostarczyć do końca grudnia 2018 r. - oczywiście nie do 2018 tylko do 2017r. Mamy nadzieję, że potraktowaliście to Państwo jako przejęzyczenie. Przepraszamy i czekamy na Wasze prace. 

 

Dodał: DZ
kiedy: 30 października 2017r.
POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY

Zapraszamy do udziału w Powiatowym Konkursie pod hasłem "KWIATY Z OGRODÓW, ŁĄK I LASÓW". Do konkursu zapraszamy dzieci od 4 roku życiaoraz młodzież do momentu ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej. Więcej informacji i regulamin w menu konkursy.

Dodał: DZ
kiedy: 6 października 2017r.
PRACUJEMY PEŁNĄ PARĄ

 Miło nam wszystkich poinformować, że w menu koła zainteresowań podajemy szczegółowy rozkład zajęć poszczególnych nauczycieli. Jeżeli chodzi o harmonogram pracy opracowywany był w oparciu o wywiady z rodzicami uczestników zajęć. Zawsze staramy się, żeby godziny naszych zajęć nie kolidowały z zajęciami szkolnymi. 

Jednocześnie informujemy, że nie mamy już wolnych miejsc na indywidualne spotkania logopedyczne. Rekrutację do pozostałych kół zamykamy na początku października. Także jeżeli chcecie Państwo zapisać jeszcze swoje dziecko na wybrane koło zainteresowań, prosimy nie zwlekać. Czeka na Wasze dzieci wysoko wykwalifikowana i doświadczona kadra pedagogiczna oraz bezpieczny i pożyteczny sposób spędzania czasu wolnego.    ZAPRASZAMY 

Dodał: DZ
kiedy: 20 września 2017r.
WAKACYJNY KLUB MŁODEGO ODKRYWCY

Ostatni tydzień wakacji był bardzo intensywny zarówno dla dzieci, jak i kadry - wolontariuszy pracujących przy projekcie "WAKACYJNY KLUB MŁODEGO ODKRYWCY". Dotacje na projekt uzyskało Stowarzyszenie Sympatyków Młodzieżowego Domu Kultury w Bartoszycach "PASJA" z Urzędu Miasta. Dotyczył on realizacji zadania organizowania wypoczynku letniego dzieci i młodzieży z rodzin zagrożonycvh patologiami społecznymi z programem profilakrtyki uzależnień oraz elementami profilaktyki zdrowotnej. Pozyskano kwotę w sumie 7 247,00 zł. Pieniądze wydatkowane były głównie na obiady, napoje, słodycze dla uczestników projektu oraz na wycieczkę do Torunia. Więcej informacji w załadce imprezy oraz w galerii fotograficznej. 

Dodał: DZ
kiedy: 5 września 2017r.
Odwiedziny: 37752 :: unikalnych: 10003 :: Dzisiaj: 50 :: Wczoraj: 310 :: Online: 4 :: Najwięcej odwiedzin: 369 (06-03-2020) :: | administracja
6830