serwiszglossie
AKTUALNOŚCI ZOBACZ WSZYSTKIE

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ W ELBLĄGU

3 grudnia młodsza grupa piłkarek ręcznych UKS MDK Jedynka Bartoszyce wzięła udział w Mikołajkowym Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt rocznik 2008 i młodsze, który odbył się w Elblągu.

W turnieju wzięło udział 9 zespołów: z Elbląga, Gdańska, Gdyni, Gardei, Kwidzyna, Tczewa, Ryjewa, Banina i Bartoszyc...

...W tym roku zdobywamy doświadczenie w następnym medale.

Najlepszą bramkarką turnieju została nasza zawodniczka MAJA GAŁUSZKA.

Najlepszą zawodniczką zespołu została AMELIA LEDOCHOWICZ.

całość relacji z turnieju w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA/PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT

Dodał: MDK
kiedy: 9 grudnia 2018r.
UWAGA!!!

Kochane Dzieci, Drodzy Nauczyciele i Instruktorzy, Szanowni Państwo pragniemy przypomnieć, że JUTRO (7 grudnia 2018 r.) mija ostateczny termin nadsyłania, przesyłania, osobistego dostarczania zgłoszeń do udziału w III Powiatowym Festiwalu Kolęd i Piosenek Świątecznych „Leć, kolędo leć”.

POZDRAWIAMY SERDECZNIE I JUŻ DZISIAJ CIESZYMY SIĘ NA SPOTKANIE I MUZYCZNE WZRUSZENIA!

Dodał: MDK
kiedy: 6 grudnia 2018r.
XII FESTIWAL PIOSENKI POLSKIEJ W PISZU

W piątek 30 listopada uczestniczki zajęć wokalnych MDK wzięły udział w XII Festiwalu Piosenki Polskiej w Piszu. Wokalistki Studia Piosenki Pani Eleny Witkowskiej doskonale zaprezentowały się w konkursie i wyśpiewały w kategorii 6-7 lat

I miejsce - Lena Magun

w kategorii 8-10 lat

I miejsce - Kornelia Krywko

wyróżnienie - Kalina Rurka.

Szczególnie trudną konkurencją była prezentacja w jedynej kategorii bez podziału wiekowego, w której zaprezentowały się także osoby dorosłe. Nasze dziewczęta zdobyły I miejsce. Zespół „Zaplątane w pięciolinię” wystąpił w składzie: Kornelia Krywko, Blanka Magum, Wiktoria Kuźmowicz, kalina Rurka i Roksana Skurka.   

 WIELKIE GRATULACJE!!!

Dodał: MDK
kiedy: 5 grudnia 2018r.
PIŁKA RĘCZNA UZALEŻNIA - OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ W LESZNOWOLI

Prawie 700 zawodników przez dwa dni 1-2.12 na 4 halach (Mysiadło, Rusiec, Mroków, Łazy) z 48 drużyn z 26 klubów reprezentujących 9 województw wzięło udział w turnieju piłki ręcznej w Lesznowoli. Była to II edycja turnieju Piłka Ręczna Uzależnia zorganizowana pod patronatem ZPRP. Nasze województwo reprezentowały 2 zespoły z Bartoszyc i Kętrzyna. Obydwa zagrały w najmłodszej kategorii wiekowej 2008/09 i obydwa zaprezentowały się bardzo dobrze. Dla dzieci było to takie pierwsze spotkanie z wielką piłką w sportowym wydaniu. Nagrodą dla dzieci oprócz zajętych miejsc ( I - MDK Bartoszyce, II - MKS MOSiR Kętrzyn ) był uścisk dłoni oraz nagrody wręczane przez samego Karola Bieleckiego.

PANOWIE - GRATULUJEMY i JESTEŚMY Z WAS DUMNI!!!

cały opis turnieju w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA/PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

Dodał: MDK
kiedy: 5 grudnia 2018r.
XIX WILANOWSKI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

Pracowite weekendy mają zespoły piłki ręcznej MDK Bartoszyce. Ostatnio 2 zespoły udały się już po raz kolejny na turniej piłki ręcznej do Warszawy w kategoriach 2006 oraz 2007/08. Obydwa zespoły zaprezentowały fajną grę na tle zespołów z całej Polski. Żal trochę rocznika 2006, który po wygraniu 3 meczy poniósł porażkę 1 bramką z Kętrzynem i musiał walczyć o miejsca 4-6. Tam podłamani chłopcy zagrali nieco słabiej i ostatecznie zajęli 6 miejsce. Rocznik młodszy składał się w większości z młodszych chłopców, ale walczył dzielnie zajmując 7 miejsce na 12 zespołów.

całość sprawozdania można przeczytać w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA/PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

Dodał: MDK
kiedy: 5 grudnia 2018r.
IV TURNIEJ LIGI WOJEWÓDZKIEJ CHŁOPCÓW

W rozgrywkach ligi wojewódzkiej chłopców w piłce ręcznej zakończyła się rywalizacja w grupie A. Bezkonkurencyjni okazali się szczypiorniści MDK Bartoszyce, którzy odnieśli 12 zwycięstw (komplet). Tym samym zapewnili sobie udział w finale i czekają na rywala – mistrza grupy B. Tu rozegrano dopiero dwa turnieje i trwa zacięta walka miedzy zespołami z Kętrzyna i Olecka. Na razie ich bezpośredni bilans jest remisowy (1-1)...

więcej informacji w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA /PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

Dodał: MDK
kiedy: 5 grudnia 2018r.
IV KOLEJKA MŁODZIKA

Rozpoczęła się rewanżowa runda w grupie B mistrzostw województwa. MDK Bartoszyce rozpoczął rywalizację od wyjazdowego zwycięstwa nad zespołem KS Meble Wójcik Elbląg 41:14 (21:6). Mecz od początku pod dyktando zespołu z Bartoszyc.

Skład zespołu MDK Bartoszyce:

Bramkarze: Lewoń Korneliusz, Koszelnik Konrad                                           
Zawodnicy z pola: Broniek Wiktor, Jurewicz Łukasz(1), Grzywnowicz Marcel (2), Janowicz Szymon(6), Lewandowski Piotr(1), Tokarz Filip(10), Tokarz Jakub(14), Pasławski Michał(2), Łuczkowski Jakub(4), Bogucki Dominik, Harhaj Bartłomiej(1).

Trener Andrzej Cichocki, kier.zespołu Orlando Habiński.

Dodał: MDK
kiedy: 5 grudnia 2018r.
KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ I PATRIOTYCZNEJ THE VOICE OF FARA

W minioną niedzielę 25 listopada odbył się w Bartoszycach KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ I PATRIOTYCZNEJ THE VOICE OF FARA. Rewelacyjnie zaprezentowały się uczestniczki zajęć Młodzieżowego Domu Kultury w Bartoszycach – ALEKSANDRA GRYCZKO i BLANKA MAGUN. Dziewczęta wyśpiewały pierwsze (OLA) i drugie (BLANKA) miejsce w przeglądzie dając poczucie satysfakcji i dumy swojej nauczycielce – PANI ELENIE WITKOWSKIEJ oraz całej Społeczności naszej placówki.

OLBRZYMIE GRATULACJE I PODZIĘKOWANIA!!!

KOCHANI RODZICE NASZYCH DZIECI – DOBRZE JEST WIEDZIEĆ, ŻE ZAWSZE MOŻEMY NA WAS LICZYĆ!!!

Dodał: MDK
kiedy: 29 listopada 2018r.
IV FESTIWAL MŁODYCH WYKONAWCÓW PIOSENKI KĘTRZYN 2018

24 listopada w Kętrzynie odbył się IV FESTIWAL MŁODYCH WYKONAWCÓW PIOSENKI KĘTRZYN 2018, którego ideą jest dotarcie do uzdolnionych muzycznie i wokalnie dzieci i młodzieży, prezentacja ich twórczości oraz promocja najlepszych wykonawców.

Doskonale w konkursie zaprezentowały się dziewczęta ze Studia Piosenki Pani Eleny Witkowskiej, które zdobyły bardzo wysokie miejsca:

W kategorii 7-9 lat

I miejsce  KORNELIA KRYWKO

II miejsce KALINA RURKA

W kategorii 10 -12 lat

II miejsce WIKTORIA KUŹMOWICZ 

III miejsce ROKSANA SKURKA

W kategorii 13-15 lat

I miejsce ALEKSANDRA GRYCZKO

Z bardzo udanego występu może być zadowolona także MAGDA JANIAK – wiemy, że zaprezentowała się doskonale.

JESTEŚMY DUMNI Z KĘTRZYŃSKICH OSIĄGNIĘĆ DZIEWCZĄT, ALE NAJBARDZIEJ JESTEŚMY DUMNI Z SAMYCH DZIEWCZĄT, ICH ODPOWIEDZIALNIOŚCI I PRACOWITOŚCI – CECH, KTÓRE PIELĘGNUJĄ BARDZO NAM POMAGAJĄC RODZICE DZIEWCZĄT.
BARDZO PAŃSTWU DZIĘKUJEMY!!!
PANI LENO - OGROMNE GRATULACJE!!!

Dodał: MDK
kiedy: 29 listopada 2018r.
I WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ MRĄGOWO 2018

Bardzo dużym sukcesem okazała się konkursowa prezentacjawokalistki Studia Piosenki Pani Eleny Witkowskiej – BLANKI MAGUN -  podczas
I WOJEWÓDZKIEGO FESTIWALU PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ „Z PIEŚNIĄ PRZEZ WIEKI” zorganizowanego pod patronatem Burmistrza Miasta Mrągowo. Nasza bardzo uzdolniona i pracowita Blanka zdobyła WYRÓŻNIENIE w swojej kategorii wiekowej, w której zaprezentowało się 46 osób.
WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA BLANKI, RODZICÓW DZIEWCZYNKI I PANI LENY WITKOWSKIEJ!!!

Dodał: MDK
kiedy: 29 listopada 2018r.
V RUNDA LIGI WOJEWÓDZKIEJ JUNIORA MŁODSZEGO

 W meczu otwierającym piąta kolejkę rozgrywek ligi wojewódzkiej juniorów młodszych KS Szczypiorniak Olsztyn pokonał we własnej hali MDK Bartoszyce 29:18 (16:5) Gospodarze już w pierwszej części uzyskali zdecydowana przewagę i kontrolowali sytuacje do końca. Spodziewano się bardziej zaciętego meczu.Truso pewnie pokonał w Olsztynie Szczypiorniak II 40:27, natomiast w Giżycku gospodarze po zaciętym spotkaniu wygrali z Omega Mrągowo 28:26.

dalsza część informacji w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA/PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

Dodał: MDK
kiedy: 23 listopada 2018r.
III RUNDA LIGI WOJEWÓDZKIEJ MŁODZIKA

 W trzeciej kolejce spotkań ligi wojewódzkiej w piłce ręcznej młodzików wydarzeniem był środowy (21 listopada) mecz w Kętrzynie między MKS MOSiR i MDK Pasja Bartoszyce. Spotkanie spełniło oczekiwania. Było zacięte. Zawodnicy BARTOSZYC w drugiej części uzyskali przewagę i zdobyli bardzo cenne punkty, które praktycznie zapewnią im mistrzostwo grupy B. W grupie A dominuje KS Szczypiorniak I, który nie dał szans w Elblągu Truso.

więcej informacji w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA/PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

Dodał: MDK
kiedy: 23 listopada 2018r.
POLSKA W PRZYSZŁOŚCI UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA NAGRÓD

 We wtorek – 20 listopada 2018 r. – gościliśmy w naszej placówce LAUREATÓW Powiatowego Konkursu Plastycznego POLSKA W  PRZYSZŁOŚCI oraz ich Rodziców i Nauczycieli.  Uroczystość rozpoczął występ Zespołu Wokalnego Pani Iriny Pliszki, który pierwszym utworem wprowadził publiczność w tematykę konkursu, a drugim wywołał jej uśmiech. Nagrody wręczała komisja konkursowa : przewodniczący – Pan Hubert Ramotowski oraz Panie Małgorzata Stankiewicz i Ewa Kozieł. Było nam bardzo miło poznać bardzo uzdolnionych plastycznie młodych ludzi, wręczyć dyplomy i książkowe prezenty.
BARDZO DZIĘKUJEMY  NASZYM GOŚCIOM ZA LICZNE PRZYBYCIE NA UROCZYSTOŚĆ, NATOMIAST DYREKTOROM I NAUCZYCIELOM WSZYSTKICH PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ ZA ZMOTYWOWANIE DZIECI DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE!!!

Sprawozdanie fotograficzne z uroczystości obejrzeć można w zakładce FOTOGRAFIE/ POLSKA W PRZYSZŁOŚCI  UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA NAGRÓD

Dodał: MDK
kiedy: 23 listopada 2018r.
WYNIKI Powiatowego Konkursu Plastycznego POLSKA W PRZYSZŁOŚCI

 Z olbrzymią przyjemnością informujemy, że 9 listopada został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Plastyczny „POLSKA W PRZYSZŁOŚCI”. Komisja była zachwycona poziomem większości prac nadesłanych do MDK i najchętniej wyróżniłaby wszystkich młodych plastyków, ale… konkurs ma swoje zasady, czyli należało wybrać prace, które w szczególny sposób dotknęły wrażliwości lub zauroczyły członków jury.

Protokół z wynikami znajduje się w zakładce KONKURSY/ WYNIKI Powiatowego Konkursu Plastycznego POLSKA W PRZYSZŁOŚCI, a zdjęcia prac w FOTOGRAFIACH

Bardzo dziękujemy za udział w konkursie WSZYSTKIM DZIECIOM I ICH NAUCZYCIELOM.

OSOBY NAGRODZONE ZAPRASZAMYY DO MDK NA UROCZYSTE WRĘCZENIE DYPLOMÓW I NAGRÓD 20 LISTOPADA O GODZINIE 17.00 !!!

Dodał: MDK
kiedy: 14 listopada 2018r.
STROFY O OJCZYŹNIE

 Do uroczystych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości dołączyli się uczestnicy zajęć i nauczyciele Młodzieżowego Domu Kultury przygotowując wieczór z poezją i piosenką patriotyczną STROFY O OJCZYŹNIE... 

...wybrzmiały także przemyślenia dzieci – naszych wychowanków o  Polsce:

·         Ojczyzny się nie wybiera, ale to ona nas definiuje, kształtuje nasze tradycje i cele, do których dążymy oraz wartości, o które walczymy. To coś o co nigdy nikt nie prosił, a mimo to jest się gotowym oddać za nią życie.

·         Ojczyzna – kraj, w którym się urodziliśmy i wychowaliśmy. 

·         Ojczyzna – miejsce i ludzie, z którymi się utożsamiasz, czujesz z nimi związek i sentyment.  

·         Polska jest matką wszystkich Polaków, naszą Ojczyzną, za którą kiedy trzeba staniemy do boju. 

·         Gdy myślę o naszej Ojczyźnie, myślę o bieli, niewinności i czystości. Myślę o czerwieni, kolorze królewskości, władzy, przelanej krwi i kości. Mam nadzieję, że nasze społeczeństwo sprawi, że krew nie była przelana na darmo. 

·         Ojczyzna to kraj dzieciństwa, miejsce, gdzie się urodziliśmy. Możemy tu zawsze wrócić i zostaniemy przyjęci z otwartymi ramionami. Powinniśmy o nią dbać i troszczyć się o jej rozwój.

całość relacji w zakłądce IMPREZY/WIECZÓR Z ...

 

Dodał: MDK
kiedy: 12 listopada 2018r.
42 Listopadowy Turniej Piłki Ręcznej Juniorów Młodszych i Młodzików Gdańsk 2018

Duży sukces odnieśli nasi piłkarze ręczni, którzy wyalczli II miejsce w 42 Listopadowym Turnieju Piłki Ręcznej Juniorów Młodszych i Młodzików Gdańsk 2018 (09-11.11.2018). Najlepszym bramkarzem turnieju został Korneliusz Lewoń MDK Bartoszyce. Najlepszym zawodnikiem w drużynie MDK został Filip Tokarz.

WILEKIE GRATULACJE DLA CAŁEJ DRUŻYNY!!!

więcej o zawodach przeczytacie w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA/PILKA RĘCZNA CHłOPCÓW

Dodał: MDK
kiedy: 12 listopada 2018r.
Poetycko-muzyczny wieczór ... STROFY O OJCZYŹNIE

 

Dodał: MG
kiedy: 5 listopada 2018r.
PUCHAR PODLASIA 2018

 Szczypiornistki UKS MDK „Jedynka” Bartoszyce zajęły VI miejsce w Pucharze Podlasia 2018 w piłce ręcznej dziewcząt rocznik 2004 i młodsze, który odbył się  26-28 października w Siemiatyczach.

W turnieju wzięło udział 9 zespołów: UKS Kangur Siemiatycze, Kadra Mazowsza I i II, UKS 1 Wyszków , MKS Karczew I i II, MUKS Omega Mrągowo, KPR ROKiS Radzymin.

więcej informacji w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA/PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT

Dodał: MDK
kiedy: 5 listopada 2018r.
KOLEJNA KOLEJKA ROZGRYWEK LIGOWYCH PIŁKARZY RĘCZNYCH

4 KOLEJKA SPOTKAŃ LIGI WOJEWÓDZKIEJ JUNIORÓW MŁODSZYCH W PIŁCE RĘCZNEJ

W sobotę 03.11.2018. MDK Bartoszyce miało gościć drużynę MTS Giżycko. Z powodu nie stawienia się drużyny gości mecz nie odbył się.

2 KOLEJKA SPOTKAŃ LIGI WOJEWÓDZKIEJ MŁODZIKÓW (rocznik 2004/05) W PIŁCE RĘCZNEJ

W niedzielę 04.11.2018r. Drużyna MDK Bartoszyce podejmowała na własnym boisku gości z Olsztyna drużynę KS Szczypiorniak II Olsztyn. 

dalej czytaj w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA/PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

Dodał: MDK
kiedy: 5 listopada 2018r.
PRACOWITY WEEKEND NASZYCH DRUŻYN PIŁKI RĘCZNEJ

Miłym akcentem rozpoczęło się spotkanie w Elblągu. Andrzej Cichocki został uhonorowany srebrną odznaką Związku Piłki Ręcznej w Polsce  za Zasługi  dla Piłki Ręcznej. Wielkie Gratulacje!!!

W miniony weekend wszystkie grupy młodzieżowe rozegrały swoje spotkania... 

więcej informacji  w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA KÓŁ SPORTOWYCH/PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

Dodał: MDK
kiedy: 31 października 2018r.
KASIEŃKA

27 października 2018 r. o godzinie 16.00 ZAPRASZAMY UCZESTNIKÓW ZAJĘĆ MDK oraz WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH BARTOSZYCZAN do Bartoszyckiego Domu Kultury na spektakl KASIEŃKA, który zaprezentuje Miejski Teatr MINIATURA z Gdańska!!! 

Spektakl ma nietypową formę inspirowaną filmem animowanym i grafiką komiksową – to połączenie teatru cieni z animacją na żywo i animacjami wideo.

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu INSTYTUTU TEATRALNEGO - TEATR POLSKA dzięki życzliwości między innymi Rady Rodziców MDK. 

ZAPRASZAMY!!!

wicej informacji w zakładce IMPREZY/ROK SZKOLNY 2018/2019/KASIEŃKA

 

Dodał: MDK
kiedy: 22 października 2018r.
PIŁKARZE RĘCZNI MDK BARTOSZYCE PASJA rozpoczęli rozgrywki w swoich kategoriach wiekowych

Prawie wszystkie kategorie wiekowe piłkarzy ręcznych rozpoczęły swoje rozgrywki o mistrzostwo województwa (oprócz kat.młodzika - rocz.2004/05, którzy wystartują 28.10 meczem z Wójcik Meble Elbląg w Bartoszycach o godz.13.00).

Junior młodszy (rocz.2002 i młodsi) rozegrał dwie kolejki w lidze. Jest to zespół składający się głównie z rocz.2003/04 tylko 3 jest z rocz.2002 i na dodatek gra bez 3 zawodników, którzy zostali wypożyczeni do centralnego szkolenia w klubie SMS Płock.

więcej informacji w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA KÓŁ SPORTOWYCH/PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

Dodał: MDK
kiedy: 22 października 2018r.
III POWIATOWY FESTIWAL KOLĘD I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH

 Wydaje się, że do Świąt Bożego Narodzenia jest jeszcze dużo czasu... uznaliśmy jednak, że na przygotowanie pięknej prezentacji wokalnej potrzeba  sporo prób. W związku z tym już dzisiaj ZAPRASZAMY młodych wokalistów z terenu Powiatu Bartoszyckiego do wzięcia udziału w III Powiatowym Festiwalu Kolęd i Piosenek Świątecznych "LEĆ, KOLĘDO LEĆ"

Regulamin festiwalu i karta zgłoszenia w zakładce konkursy

Dodał: MDK
kiedy: 18 października 2018r.
DZIEŃ PAPIESKI 2018 – KONCERT

W niedzielę, 14 października 2018 roku, z okazji obchodów XVIII Dnia Papieskiego w Kościele Św. Brunona w Bartoszycach odbył się koncert „Śpiewamy Świętemu Janowi Pawłowi II”, podczas którego zaprezentowali się także młodzi wokaliści z Młodzieżowego Domu Kultury.

więcej informacji w zakładce IMPREZY/DZIEŃ PAPIESKI 2018                                                  zdjęcia w zakładce FOTOGRAFIE

Dodał: MDK
kiedy: 15 października 2018r.
KONCERT - ŚPIEWAMY ŚWIĘTEMU JANOWI PAWŁOWI II

ZAPROSZENIE

Uprzejmie zapraszamy na koncert

„ŚPIEWAMY ŚWIĘTEMU JANOWI  PAWŁOWI  II"

z okazji XVIII Dnia Papieskiego,

który odbędzie się w Kościele pw. Św. Brunona
w Bartoszycach

w dniu 14 października 2018r. – Niedziela,
o godzinie 15.00

 

W koncercie zaprezentują się także wokaliści z MDK

Dodał: MDK
kiedy: 10 października 2018r.
POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY „Polska w przyszłości”

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 6 - 14 lat mieszkające na terenie Powiatu Bartoszyckiego do wzięcia udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym "POLSKA W PRZYSZŁOŚCI"

Więcej informacji w zakładce Konkursy

Dodał: MDK
kiedy: 8 października 2018r.
STARTY NASZYCH MŁODYCH LEKKOATLETÓW

W drugiej części sezonu młodzi zawodnicy sekcji LA, podopieczni Mirosława Figata, zaliczyli kilka udanych startów w zawodach w Ostródzie, Olecku, Brodnicy , Pasłęku i Lidzbarku Warmińskim.                                                                           
Najciekawsze wyniki uzyskali w Pasłęku podczas Klubowych  Mistrzostw Województwa Dzieci i Młodzików... 

więcej czytaj w zakładce SPORT/osiągnięcia sportowe/lekkoatletyka

Dodał: MDK
kiedy: 1 października 2018r.
PIERWSZY W TYM SEZONIE SUKCES PIŁKARZY RĘCZNYCH

W dniach 14-16.09 dwa zespoły piłki ręcznej MDK Pasja Bartoszyce w kategorii młodzika(rocz.2004/05) oraz w kategorii dzieci(rocz.2006) wzięły udział w ogólnopolskim turnieju piłki ręcznej w Olsztynie. Był to bardzo udany weekend dla obydwu zespołów, które w rywalizacji z silnymi zespołami zajęły II miejsca zarówno w kat. młodzika, jak i w kat. dzieci.

GRATULACJE DLA ZAWODNIKÓW I TRENERÓW!!!

więcej czytaj w zakładce SPORT/OSIĄGNIĘCIA/PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

Dodał: DZ
kiedy: 18 września 2018r.
III OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY - PEJZAŻE ROZSTRZYGNIĘTY

 22 maja 2018 r. komisja oceniła prace z III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego PEJZAŻE. Na konkurs wpłynęło 400 prac z różnych regionów naszego kraju.Wszystkie prace były przepiękne i starannie wykonane. Komisja bardzo długo pracowała przy wyborze nagrodzonych i wyróżnionych prac. Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za udział, gratulujemy osobom nagrodzonym i wyróżnionym.Chylimy czoła przed opiekunami, którzy swoją plastyczną pasają zarażają młodych ludzi i zachęcają do udziału w konkursach. Wyniki w menu konkursy.

Już wkrótce w galerii fotograficznej umieścimy wasze prace oraz prześlemy pocztą nagrody i dyplomy. 

W związku z tym, iż nie wszyscy mogą otworzyć menu konkursy na Państwa prośbę umieszczam poniżej listę osób nagrodzonych i wyróżnionych.

KATEGORIA  - SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY IV – VI

 I miejsce – ZUZANNA ZWARA – Młodzieżowy Dom Kultury -  Lębork

I miejsce – ZUZANNA SKOWROŃSKA – Szkoła Podstawowa Nr 143 – Łódź

II miejsce – OLGA HAP - Młodzieżowy Dom Kultury – Jasło

II miejsce – AGNIESZKA RYDUCHOWSKA –Soleckie Centrum Kultury - Solec Kujawski

III miejsce – HANNA KAWALEC – Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni” - Zamość

III miejsce – JULA JANULEWSKA - Młodzieżowy Dom Kultury FABRYCZNA – Wrocław

 WYRÓŻNIENIA:

MATEUSZ DUSZEWSKI – Rydzyński Ośrodek Kultury - Rydzyna

NATALIA SIWEK - Soleckie Centrum Kultury - Solec Kujawski

WIKTORIA LEWANDOWSKA – Dom Kultury – Łapy

KAJA KLICH – Szkoła Podstawowa Nr 14 – Tarnów

DOMINIKA BATURO – Tucholski Ośrodek Kultury – Tuchola

WIKTORIA BRZEZIŃSKA - Młodzieżowy Dom Kultury „FABRYCZNA” - Wrocław

FAUSTYNA GALAS - Szkoła Podstawowa Nr 9 – Dębina

ALICJA DZIWIŃSKA – Szkoła Podstawowa Nr 7 – Bartoszyce

EMILIA WOŁKOWICZ - Młodzieżowy Dom Kultury – Gorlice

WERONIKA MAJCHER - Młodzieżowy Dom Kultury – Gorlice

MAJA CZARNECKA – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 11 – Stalowa Wola

ANNA WEBER - Soleckie Centrum Kultury, Solec Kujawski

ALEKSANDRA CIBOR – Szkoła Podstawowa Nr 1 – Bochnia

OLGA OLĘDRZYŃSKA - Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego – Płock

JULIA ANDRUKAJTIS - Młodzieżowy Dom Kultury – Lidzbark Warm.

WIKTORIA RASZKE - Rydzyński Ośrodek Kultury – Rydzyna

DAWID SKIBA - Rydzyński Ośrodek Kultury – Rydzyna

MARIA EJSYMONT – Morąski Dom Kultury – Morąg

KINGA WOLSKA - Młodzieżowy Dom Kultury – Gorlice

WOJCIECH KUPIS – Szkoła Podstawowa – Krawczyki

KAJA BARAŃSKA –Szkoła Podstawowa Nr 143 – Łódź

WERONIKA JUREK – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury – Stary Sącz  

ZOFIA ISKRZAK - Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni” - Zamość

KAMILA KOBUS - Publiczna Szkoła Podstawowa – Sobolew

KAROLINA POTOK - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury – Stary Sącz  

KATEGORIA  - SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY VII i GIMNAZJA:

I miejsce – GABRIELA JAROSZ – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego – Oświęcim

II miejsce – HANNA POCHODOWICZ - Dom Kultury – Łapy

II miejsce – JULIA ONOPA - Dom Kultury – Łapy

III miejsce – DARIA ZDRODOWSKA - Dom Kultury – Łapy                                                                        III miejsce – KAROLINA DĄBROŚ – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego – Oświęcim

III miejsce – ANNA GRADZIK – Salezjańska Publiczna Szkoła Podstawowa – Zabrze 

III miejsce – WOJCIECH SZYNALSKI - Młodzieżowy Dom Kultury FABRYCZNA – Wrocław

WYRÓŻNIENIA: 

ALEKSANDRA MACIAK  - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury – Stary Sącz  

MARTA PIERZCHAŁA – Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicz – Wiśniowa Góra

ALEKSANDRA KOLBUCH – Gimnazjum Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi - Biłgoraj

 GRACJAN SONNBERG – Szkoła Podstawowa im. Pawła Góry - Mrzezino

ALEKSANDRA OKOŃ – Młodzieżowy Dom Kultury - Biłgoraj

WIKTORIA GOŁUCH – Młodzieżowy Dom Kultury - Świdnica

MATEUSZ JOKIEL - Rydzyński Ośrodek Kultury – Rydzyna

ZUZANNA KASPRZYCKA – Ognisko Pracy Pozaszkolnej- Wadowice

GABRIELA GRABOWSKA – Gimnazjum im. T. Kościuszki w Wandowie

JULIA WALCZAK – Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte - Gardeja

IZABELA PUCHOWSKA - Tucholski Ośrodek Kultury – Tuchola

MAGDALENA OPAŁKA – Pracownia Plastyczna MDK - Przemyśl

ANNA JAMIOŁKOWSKA - Dom Kultury – Łapy

DOMINKA ŁAZOWY - Młodzieżowy Dom Kultury „FABRYCZNA” – Wrocław

URSZULA CZEBOTAR - Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego – Oświęcim

NATALIA WOJEWÓDZKA - Dom Kultury – Łapy

WIKTOR BARAŃSKI – Szkoła  im. Bolesława Chrobrego – Lublin

NATASZA GAWRYSIAK – Zespół Szkół – Kamionka

MARCELINA KUŚMIERZAK – Szkoła Podstawowa Nr 18 – Lublin

PATRYCJA NAJDOWSKA - Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte - Gardeja

IGA SEREK - Młodzieżowy Dom Kultury - Biłgoraj

GABRIELA GĄSOWSKA - Dom Kultury – Łapy

KAMILA ŻELAZNA - Zespół Szkół – Kamionka

URSZULA GRYKIN – Młodzieżowy Dom Kultury - Bartoszyce

AGATA KACZMAREK – Publiczne Gimnazjum Nr 38 – Łódź

MARIA BREGUŁA  – Salezjańska Publiczna Szkoła Podstawowa – Zabrze 

JULIA PŁOŃSKA - Dom Kultury – Łapy

KATEGORIA  - SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:

I miejsce – DOMINIKA WALASEK – Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego – Biała Podlaska

I miejsce – MAGDALENA SOWA - Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni” - Zamość

II miejsce - ALEKSANDRA PIASKOWA - Młodzieżowy Dom Kultury – Biłgoraj

II miejsce – ZUZANNA DWORAKOWSKA - Dom Kultury – Łapy

III miejsce – MAJA KOŚCIESZA – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. T. Kościuszki - Sobolew

III miejsce – KARINA TWARDZISZEWSKA - Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni” - Zamość

III miejsce – MARTYNA TOKARCZYK - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury – Stary Sącz  

WYRÓŻNIENIA:

BARTOSZ KORSZUN - Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego – Biała Podlaska

ANGELIKA  CZUBLA – XXX Liceum Ogólnokształcące z oddziałami Gimnazjalnymi – Lublin

ELŻBIETA TĄDEL – Młodzieżowy Dom Kultury im. Mieczysława Kozara - Słobódzkiego – Świdnica

HUBERT TYBURSKI – Ognisko Pracy Pozaszkolnej – Sierpc

JULIA URIASZ – Pałac Młodzieży – Pomorskie Centrum Edukacji – Szczecin

KAROLINA KURYS - Młodzieżowy Dom Kultury – Biłgoraj

JAKUB ŚWIĘTOŃ - Pałac Młodzieży – Pomorskie Centrum Edukacji – Szczecin

 KATARZYNA ADAMUS – Młodzieżowy Dom Kultury – Oświęcim

ALICJA KRAJEWSKA - Morąski Dom Kultury –Morąg

ALEKSANDRA PAWLIK - XXX Liceum Ogólnokształcące z oddziałami Gimnazjalnymi – Lublin

ZUZANNA KOZINA - Młodzieżowy Dom Kultury – Biłgoraj                                      
MATEUSZ ROGULSKI - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. T. Kościuszki – Sobolew ANNA WASILEWSKA - Pracownia Plastyczna MDK – Przemyśl                                  ROKSANA CHUDON – Liceum Ogólnokształcące im. St. Żeromskiego – Żyrardów              
ALEKSANDRA LITWIN - Młodzieżowy Dom Kultury – Biłgoraj

Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy Nr 1, Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 3- Przemyśl

JOANNA SURDEK,

KRUK JUSTYNA,

 PIOTR PASIERBSKI

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy - Przemyśl

ROBERT CHUCHRA

MARTYNA PODOLEC,

PATRYK KURASZ

WYRÓŻNIENIA SPECJALNE:

KAROLINA GAWEK – Młodzieżowy Dom Kultury – Krasnystaw

 

 

Dodał: DZ
kiedy: 24 maja 2018r.
POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY JESTEM POLAKIEM I KOCHAM SWÓJ KRAJ ROZSTRZYGNIĘTY

 10 maja 2018 r. spotkała się komisja by ocenić prace w Powiatowym Konkursie Plastycznym "POLAKIEM JESTEM I KOCHAM SWÓJ KRAJ". Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a opiekunom za pomoc i wsparcie w rozwijaniu waszych plastycznych pasji.  Na konkurs wpłynęło 229 prac - wszystkie przepiękne i starannie wykonane. Komisja nagrodziła i wyróżniła 35 prac.  Lista nagrodzonych w menu konkursy.

Wręczenie nagród odbędzie się 27 maja 2018 r. o godz. 14.00 podczas Pikniku Rodzinnego na posesji MDK.

                ZAPRASZAMY 

Dodał: DZ
kiedy: 11 maja 2018r.
REKRUTACJA UCZESTNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2018 2019

 Od 23 kwietnia 2018 r. rozpoczęliśmy rekrutację dzieci i młodzieży na zajęcia w roku szkolnym 2018/2019. Do końca maja pobieramy i wypełniamy  deklaracje o kontynuacji w zajęciach w przyłym roku szkolnym. Od 1 czerwca można pobierać deklaracje dla nowych uczestników naszych zajęć. Wypełnione deklaracje oddajemy najpóźniej do końca września 2018 r.

UWAGA!

PAMIĘTAJMY ŻE NA KAŻDE ZAJĘCIE WYPEŁNIAMY ODDZIELNĄ DEKLARACJĘ.

Wypełniane deklaracje składamy u nauczycieli poszczególnych kół. Szczegółowe zasady rekrutacji znajdują się na tablicy informacyjnej w korytarzu MDK oraz w menu REKRUTACJA.

W razie wątpliwości zapraszamy do sekretariatu. 

Dodał: DZ
kiedy: 25 kwietnia 2018r.
III OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY - PEJZAŻE

 Przypominamy o III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "PEJZAŻE". W ubiegłym roku na konkurs wpłęnęło ponad 150 prac ze wszystkich zakątków naszego kraju. Cieszymy się, że chętnie przysyłacie do nas swoje prace, z których każda z nich jest jedyna i przepiękna w swoim rodzaju. Prace wasze są m.in wizytówką naszej placówki, stanowią cenny archiwalny dokument, do którego w każdej chwili można zerknąć i wciąż podziwiać. WSzystkie szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie w zakładce konkursy w dołączonych plikach, które na waszą prośbę umieszczamy w dwóch programach. 

Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja konkursu znajdzie swoich wielbicieli i wkrótce zasypiecie nas "górą" przepieknych prac. 

Pamiętajcie, że termin dostarczania prac mija 12 maja.

Z A P R A S Z A M Y 

Dodał: DZ
kiedy: 18 kwietnia 2018r.
JESTEM POLAKIEM I KOCHAM SWÓJ KRAJ

Zapraszamy do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym pod hasłem "JESTEM POLAKIEM I KOCHAM SWÓJ KRAJ". Konkurs adresowany jest do dzici w wieku od 4 do 14 lat. Żeby zachęcić Was do aktywności w konkursie informujemy, że prace swoje możecie wykonać dowolną techniką plastyczną. Na prace czekamy do 20 kwietnia 2018 r.

REGULAMIN DP POBRANIA W MENU KONKURSY.

Z A P R A S Z A M Y

Dodał: DZ
kiedy: 14 marca 2018r.
ZWYCIĘSKI SPRAWDZIAN PIŁKARZY RĘCZNYCH MDK W OLSZTYNIE

W piątek i sobotę (2/3 lutego) w hali sportowej V LO w Olsztynie odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Młodzików (2003/04) o Puchar Prezesa PSS Społem. Organizatorzy: OKPR Warmia i KS Szczypiorniak zaprosili do udziału zespoły z województwa, które na co dzień rywalizują w lidze, a są w przede dniu rozpoczęcia rewanżowej rundy rozgrywek. Zwycięsko wyszedł z tego turnieju zespół rocznika 2003 MDK Bartoszyce. jednak na słowa uznania zasługuje drugi zespół rocznika 2004, który na osiem zespołów zajął 3 miejsce pokonując m.in. starszych kolegów ze Szczypiorniaka Olsztyn, czy remisując z MUKS Omega Mrągowo.

więcej czytaj w zakładce SPORT/ciekawostki/PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

Dodał: DZ
kiedy: 7 lutego 2018r.
FERYJNA AKADEMIA POMYSŁÓW TYDZIEŃ DRUGI

PONIEDZIAŁEK
Komendant Powiatowy Policji w Bartoszycach Pan
Przemysław Fiertek zadbał o wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w czasie ferii (i nie tylko) naszych dzieci i oddelegował na spotkanie w MDK dwóch policjantów. Sierżant sztabowy Krzysztof Leśniewski i starszy aspirant Rafał Słupianek rozmawiali z uczestnikami zajęć feryjnych o ...

...PODSUMOWANIE – CZAS TEGOROCZNYCH FERII SPĘDZONY W JASKINIACH FERYJNEJ AKADEMII POMYSÓŁÓW BYŁ CZASEM CIEKAWYM, RADOSNYM, TWÓRCZYM I BEZTROSKIM!!!


REWELACYJNIE PRACOWALI NAUCZYCIELE MDK – MAŁGORZATA STANKIEWICZ, IRINA PLISZKA, HUBERT RAMOTOWSKI, ALINA MIKOŁAJCZYK I MIRON MACIOPA;  PRAKTYKANTKA – MARTA WALOS ORAZ DZIEWCZĘTA Z SAMORZĄDU UCZESTNIKÓW MDK!!! – WIELKIE PODZIĘKOWANIA!!!

BARDZO DZIĘKUJEMY TAKŻE RADZIE RODZICÓW ZA WSPARCIE WSZYSTKICH NASZYCH POMYSŁÓW –  DOBRZE, ŻE ZAWSZE MOŻEMY LICZYĆ NA PAŃSTWA ŻYCZLIWOŚĆ!!!

więciej czytaj w zakładce IMPREZY

zdjęcia oglądaj w zakładce FOTOGRAFIE

Dodał: DZ
kiedy: 4 lutego 2018r.
FERYJNA AKADEMIA POMYSŁÓW -PIERWSZY TYDZIEŃ - PODSUMOWANIE

Pierwszy tydzień tegorocznych ferii zimowych już za nami.

W naszej placówce jak co roku działa FERYJNA AKADEMIA POMYSŁÓW,  w której bawią się i pracują  stali uczestnicy zajęć MDK oraz młodzi mieszkańcy Bartoszyc, którzy chcą mile spędzić czas i zobaczyć jak działamy. 

W trakcie wspólnie spędzonych dni dzieci poznawały się i  dobrze  bawiły w Feryjnej Jaskini Relaksu i Odpoczynku oraz  Cyberjaskini, wykonywały ciekawe prace plastyczne w Jaskini Koloru, nagrywały piosenki w Inkubatorze Talentów.

 

Natomiast w Feryjnej  Jaskini Zabawy, Tańca i Radości odbyły się zaplanowane imprezy…

więcej czytaj w zakładce IMPREZY rok szkolny 2017/2018

zdjęcia z każdego dnia oglądaj w FOTOGRAFIACH

Dodał: EK
kiedy: 28 stycznia 2018r.
DOSKONAŁE ŚPIEWANIE W KĘTRZYNIE

20.01.2018 w Kętrzynie odbył się XII FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK KĘTRZYN’ 2018, podczas którego doskonale zaprezentowały się nasze wokalistki ze Studia Piosenki. Dziewczynki zostały wyróżnione w każdej z kategorii wiekowych i zajęły:

Kategoria 6 – 8 lat:

I miejsce – ROKSANA SKURKA

II miejsce – BLANKA MAGUN

III miejsce – WIKTORIA KUŹMOWICZ

Kategoria 9 – 12 lat:

I miejsce – OLA GRYCZKO

Kategoria 13 – 15 lat:

II miejsce – KAROLINA KLIMCZAK

Dziewczęta do występów przygotowała Pani ELENA WITKOWSKA.

JESTEŚMY DUMNI Z NASZYCH WOKALISTEK I ICH NAUCZYCIELKI.

PANI LENO I DROGIE DZIEWCZĘTA - BARDZO DZIĘKUJEMY ZA KOLEJNĄ PORCJĘ RADOŚCI I WZRUSZENIA!

Dodał: DZ
kiedy: 27 stycznia 2018r.
WSPÓLNE MUZYKOWANIE

Nauczyciele MDK bardzo dbają o kultywowanie tradycji wspólnego muzykowania z zaprzyjaźnionymi grupami wokalnymi.

13 grudnia ubiegłego roku grupa wokalistów Pani Iriny Pliszki zaprezentowała się wspólnie podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy działającego przy bartoszyckim Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej podczas spotkania świątecznego.

Natomiast 19 stycznia 2018 r. podczas koncertu z okazji Dnia Babci i Dziadka na scenie BDK zaprezentowali się we wspólnym repertuarze podopieczni Pani Eleny Witkowskiej  - seniorzy z Chóru Andromeda pracującego przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Budowlani” oraz dziewczęta ze Studnia Piosenki MDK.

Prezentacje były doskonale przygotowane i wzruszające.

WSZYSTKIM WYKONAWCOM I OBU NAUCZYCIELKOM GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY!!!  

Dodał: DZ
kiedy: 27 stycznia 2018r.
OTWARTE MISTRZOSTWA BARTOSZYC W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW

W dniu 23.01.2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 w Bartoszycach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Bartoszyc w Tenisie Stołowym Chłopców Szkól Ponadgimnazjalnych. 

Wyniki : 

 grano systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów

1.                  Kopeć Patryk – 7 zwycięstw – ZSP 2

2.                  Bucki Zbigniew – 5 zwycięstw – ZSP 1

3.                  Kopeć Kamil – 5 zwycięstw – ZSP 2

4.                  Czajkowski Damian – 4 zwycięstwa – ZSP 1

5.                  Kopanajko Jakub – 4 zwycięstwa – ZSP 2

6.                  Kadziewicz Maciej – 2 zwycięstwa – ZSP 2

7.                  Gierach Adam – 1 zwycięstwo – ZSP2

8.                  Zawalishyn Iwan – 0 zwycięstw – LO

przy takiej samej ilości zwycięstw o kolejności miejsc decydował bezpośredni pojedynek

Zawody zostały zorganizowane przez MDK Bartoszyce i SP 3 Bartoszyce.

Sędzią głównym i organizatorem zawodów był pan mgr Marek Ignatowski.

 

Dodał: DZ
kiedy: 24 stycznia 2018r.
FERYJNA AKADEMIA POMYSŁÓW 2018

 FERYJNA AKADEMIA POMYSŁÓW ‘2018

Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach

ZAPRASZA

codziennie w godzinach od 10.00 do 13.00

 

na zajęcia w FERYJNYCH JASKINIACH:

Ø  RELAKSU i OPOCZYNKU – gry dydaktyczne, zabawy integracyjne, muzykowanie

Ø  KOLORU – działania plastyczne

Ø  CYBERJASKINI – gry, zabawy komputerowe

Ø  INKUBATORA TALENTÓW – praca w studiu nagrań

Ø  ZABAWY, TAŃCA, RADOŚCI  - zabawy ruchowe i sportowe

 

oraz do wzięcia udziału IMPREZACH:

 

Ø  24 stycznia  (środa) –  „Wiem wszystko” – QUIZ

Ø  25 stycznia  (czwartek) –  „Pierwsza pomoc przedmedyczna” – SZKOLENIE

Ø  26 stycznia (piątek) – „Mini playback show” – KONKURS UMIEJĘTNOŚCI AKTORSKICH

 

Ø  29 stycznia (poniedziałek) – „Bezpieczne ferie” – SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W BARTOSZYCACH

Ø  30 stycznia (wtorek) – „Ferie w muzeum” - WARSZTATY W ZAMKU BISKUPÓW WARMIŃSKICH -WYCIECZKA DO LIDZBARKA WARMIŃSKIEGO 

Ø  31 stycznia (środa) – „Teraz Ja!” – PREZENTACJA TALENTÓW 

Ø  01 lutego (czwartek) – „W krainie baśni”  - BAL KARNAWAŁOWY, FOTOBUDKA 

 

WSZYSTKIE IMPREZY ROZPOCZYNAĆ SIĘ BĘDĄ O GODZINIE 11.00

Dodał: DZ
kiedy: 22 stycznia 2018r.
POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY „KWIATY Z OGRODÓW, ŁĄK I LASÓW” - WYNIKI

PROTOKÓŁ POSIEDZENIA KOMISJI

POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „KWIATY Z OGRODÓW, ŁĄK I LASÓW”

Na konkurs w czterech kategoriach wiekowych wpłynęły ogółem 192 prace. W kategorii A (4-6 lat) 45 prac, w kategorii B (7-11 lat) – 105 prac, w kategorii C (12-14 lat) – 27 prac i w najstarszej kategorii D (powyżej 15 roku życia) prac 15.

więcej w zakładce Konkursy/rok szkolny 2017/2018 

ZAPRASZAMY NA UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA NAGRÓD, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ 9 LUTEGO 2018 O GODZINIE 16.30  W SALI IMPREZ MDK

Dodał: DZ
kiedy: 18 stycznia 2018r.
WOŚP 2018 - UCZESTNICY KÓŁ WOKALNYCH I TANECZNYCH MDK w BDK

Podczas tegorocznego bartoszyckiego koncertu Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  na scenie BDK zaprezentowali się, jak co roku, uczestnicy zajęć MDK.
więcej w zakładce Imprezy

zdjęcia w galerii Fotografie

Dodał: DZ
kiedy: 18 stycznia 2018r.
SUKCES WOKALISTEK MDK W KORSZACH

12 stycznia dziewczęta reprezentujące Studio Piosenki działające w MDK wyśpiewały doskonałe miejsca w VII Wojewódzkim Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych Korsze’2018.

We wszystkich kategoriach wiekowych nasze kochane wokalistki zostały zauważone przez jury i wyróżnione dyplomami i pucharami oraz obdarowane przez organizatorów prezentami. 

więcej w zakładce osiągnięcia

Dodał: DZ
kiedy: 18 stycznia 2018r.
IV POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ

Zapraszamy do udziału w IV Powiatowym Festiwalu Piosenki Angielskiej. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja wzbudzi wasze zainteresowanie i z wielką ochotą zaśpiewacie wybrane przez siebie piosenki angielskie. Więcej informacji w menu konkursy. ZAPRASZAMY

Dodał: DZ
kiedy: 3 stycznia 2018r.
NADAL TRWA NABÓR DO PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

ZAPRASZAMY DZIEWCZĘTA Z ROCZNIKA 2008/2009 - KLAS II i III NA ZAJĘCIA PIŁKI RĘCZNEJ. ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ W CZWARTKI W GODZ. 16.10 - 17.30 W SALI SPORTOWEJ ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1 W BARTOSZYCACH ( UL. R. TRAUGUTTA).

Dodał: DZ
kiedy: 14 listopada 2017r.
SPROSTOWANIE DO KONKURSU PLASTYCZNEGO KWIATY Z OGRODÓW, ŁĄK I LASÓW

W regulaminie Powiatowego Konkursu Plastycznego "KWIATY Z OGRODÓW, ŁĄK I LASÓW" wkradł się mały błąd.Napisaliśmy, że prace należy dostarczyć do końca grudnia 2018 r. - oczywiście nie do 2018 tylko do 2017r. Mamy nadzieję, że potraktowaliście to Państwo jako przejęzyczenie. Przepraszamy i czekamy na Wasze prace. 

 

Dodał: DZ
kiedy: 30 października 2017r.
POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY

Zapraszamy do udziału w Powiatowym Konkursie pod hasłem "KWIATY Z OGRODÓW, ŁĄK I LASÓW". Do konkursu zapraszamy dzieci od 4 roku życiaoraz młodzież do momentu ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej. Więcej informacji i regulamin w menu konkursy.

Dodał: DZ
kiedy: 6 października 2017r.
PRACUJEMY PEŁNĄ PARĄ

 Miło nam wszystkich poinformować, że w menu koła zainteresowań podajemy szczegółowy rozkład zajęć poszczególnych nauczycieli. Jeżeli chodzi o harmonogram pracy opracowywany był w oparciu o wywiady z rodzicami uczestników zajęć. Zawsze staramy się, żeby godziny naszych zajęć nie kolidowały z zajęciami szkolnymi. 

Jednocześnie informujemy, że nie mamy już wolnych miejsc na indywidualne spotkania logopedyczne. Rekrutację do pozostałych kół zamykamy na początku października. Także jeżeli chcecie Państwo zapisać jeszcze swoje dziecko na wybrane koło zainteresowań, prosimy nie zwlekać. Czeka na Wasze dzieci wysoko wykwalifikowana i doświadczona kadra pedagogiczna oraz bezpieczny i pożyteczny sposób spędzania czasu wolnego.    ZAPRASZAMY 

Dodał: DZ
kiedy: 20 września 2017r.
WAKACYJNY KLUB MŁODEGO ODKRYWCY

Ostatni tydzień wakacji był bardzo intensywny zarówno dla dzieci, jak i kadry - wolontariuszy pracujących przy projekcie "WAKACYJNY KLUB MŁODEGO ODKRYWCY". Dotacje na projekt uzyskało Stowarzyszenie Sympatyków Młodzieżowego Domu Kultury w Bartoszycach "PASJA" z Urzędu Miasta. Dotyczył on realizacji zadania organizowania wypoczynku letniego dzieci i młodzieży z rodzin zagrożonycvh patologiami społecznymi z programem profilakrtyki uzależnień oraz elementami profilaktyki zdrowotnej. Pozyskano kwotę w sumie 7 247,00 zł. Pieniądze wydatkowane były głównie na obiady, napoje, słodycze dla uczestników projektu oraz na wycieczkę do Torunia. Więcej informacji w załadce imprezy oraz w galerii fotograficznej. 

Dodał: DZ
kiedy: 5 września 2017r.
kontakt z MDK
Młodzieżowy Dom Kultury
w Bartoszycach
11-200  Bartoszyce ,
ul. Boh. Warszawy 6
tel. (89) 762 38 05

mdkbart@wp.pl  
 
 
 
 
WSPÓŁPRACUJEMY Z :
 
 
 
 
 

 


 

Odwiedziny: 19595 :: unikalnych: 4604 :: Dzisiaj: 114 :: Wczoraj: 230 :: Online: 5 :: Najwięcej odwiedzin: 421 (20-11-2018) :: | administracja