MENU
skoment fotki
PASJA
KRS: 0000407962
REGON: 281371490
NIP: 7432023359
NR KONTA: BGZ S.A. 62203000451110000002252590

DZIAŁANIA STOWARZYSZENIA:
  • Współorganizacja PIKNIKÓW RODZINNYCH NA POSESJI MDK - od maja 2012, 2013, 2014, 2015
  • WIOSENNY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ - 21.04.2013r - projekt wspólfinansowany przez Burmistrza Miasta Bartoszyce - zadanie publiczne z zakresu Rozwoju Sportu w Mieście Bartoszyce
  • Współorganizacja LOFANU 2013
  • "I WAKACYJNY TYDZIEŃ ATRAKCJI 2013" - projekt współfinansowany przez Burmistrza Miasta Bartoszyce - zadanie publiczne z zakresu Organizacji Wypoczynku Dzieci i Młodzieży -zwiedzamy Warmię i Mazury
  • "II WAKACYJNY TYDZIEŃ ATRAKCJI 2014"-poznajemy i zwiedzamy stolicę Polski ( Centrum Nauki i Techniki "KOPERNIK") -projekt współfinansowany j.w
  • Organizacja Turniei Piłki Ręcznej Chłopców: 26-27.04.2014 II WIOSENNY BARTOSZYCKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ, TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA BARTOSZYCE - projekt współfinansowany przez Burmistrza Miasta - zadanie publiczne z zakresu Rozwoju Sportu w Mieście Bartoszyce
  • POMOC PRZY ORGANIZACJI TURNIEI PIŁKI RĘCZNEJ
  • ZDOBYCIE ŚRODKÓW NA MECZE WYJAZDOWE SZCZYPIORNISTÓW MDK W BARTOSZYCACH                ( PROJEKT FINANSOWANY PRZEZ BURMISTRZA MIASTA BARTOSZYCE)
  • ORGANIZACJA III WAKACYJNEGO TYGODNIA ATRAKCJI ( WYCIECZKA DO GDAŃSKIEGO ZOO) - PROJEKT WSPÓLFINANSOWANY PRZEZ BURMISTRZA MIASTA BARTOSZYCE W RAMACH ZADANIA PUBLICZNEGO Z ZAKRESU ORGANIZACJI WYPOCZYNKU DZIECI I MŁODZIEŻY.

 

 
serwiszglossie
AKTUALNOŚCI ZOBACZ WSZYSTKIE

PIOSENKA NA DOBRE I ZŁE CHWILE

7 I 8 kwietnia gościliśmy u siebie uczestników VIII Wojewódzkiego Przeglądu Wokalnego "KOMU PIOSENKĘ". Tak naprawdę jest to nasz 18 przegląd, ponieważ 10 edycji mieliśmy o randze powiatowej, a od 8 lat impreza nasza ma zasięg wojewódzki. Cieszy nas niezmiernie fakt, że młodzi ludzie lubią do nas przyjeżdżać i dobrze czują się na skromnej emdekowskiej scenie. Mamy wykonawców, których znamy od lat, ale mamy też takie osoby, któe śpiewają u nas pierwszy raz. W tegorocznej edycji wzięło udział 85 osób na 101 zgłoszonych ze 105 placówek. Taka liczba cieszy i mobilizuje  do jeszcze lepszej pracy przy organizacji przeglądu. Poszerzyło się także grono sponsorów nagród. Oprócz tych, którzy są z nami od 18 lat - Starosta, Burmistrz, Wójt, dyrektor PZAO, Rada Rodziców przy MDK, dołączyło Stowarzyszenie Sympatyków Młodzieżowego Domu Kultury w Bartoszycach "PASJA", pan Adam Ołdakowski- poseł na Sejm RP. Dziękujemy Wam, za wasze mega serducha. Dziękujemy również wszystkim wykonawcom, opiekunowm, komisji, telewizji Bart-Sat i tym, którzy w tych dniach byli razem z nami, by wysłuchać przepięknie wykonanych różnych piosenek.Po werdykt jury można zerknąć w menu konkursy. Zapraszamy również do bogatej galerii fotograficznej.

Dodał: DZ
kiedy: 4 kwietnia 2017r.
ZAPRASZAMY NA WARSZTATY PLASTYCZNE

Z wielką przyjemnością informujemy, że zostają wznowione warsztaty plastyczne prowadzone przez Panią Jolantę Lamka. Warsztaty będą odbywały się : 5 i 26 kwietnia, 10 i 17 maja 2017 r.oraz w czerwcu po wspólnym ustaleniu terminów.  W warsztatach uczestniczyć mogą dzieci i młodzież z powiatu bartoszyckiego.

Z A P R A S Z A M Y     

Dodał: DZ
kiedy: 15 marca 2017r.
RUSZA II edycja OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "PEJZAŻE"

Zapraszamy do udziału w II OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM "PEJZAŻE". Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych klas IV - VI, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkursy organizowane przez naszą placówkę cieszą się dużym powodzeniem, o czym świadczy liczba prac przesłanych do MDK. W ubiegłym roku na I edycję kobnkursu wpłynęło ponad 230 przepieknych prac. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja również spotka się z pozytywnym odbiorem i że prac będzie jeszcze więcej.

Regulamin, i inne załaczniki do pobrania w zakładce konkursy.

ZAPRASZAMY

Dodał: DZ
kiedy: 7 marca 2017r.
CHŁOPCY z MDK BARTOSZYCE MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA w PIŁCE RĘCZNEJ

W dniu 25.02.2017 w Olsztynie odbyła się finałowa kolejka chłopców w lidze wojewódzkiej. Przed turniejem finałowym w walce o I miejsce liczyły się jeszcze 2 zespoły MDK Bartoszyce oraz MKS MOSiR Kętrzyn.... 

Więcej w zakładce SPORT/CIEKAWOSTKI/PIŁKA RĘCZNA CHŁOPCÓW

Dodał: EK
kiedy: 27 lutego 2017r.
BRĄZOWY MEDAL HALOWYCH MISTRZOSTW POLSKI

Oliwia Połujańska została brązową medalistką Halowych Mistrzostw Polski Juniorow Młodszych w biegu na dystansie 1000m. 

więcej czytaj w zakładce: sport/ciekawostki ze sportu/lekkoatletyka

Dodał: EK
kiedy: 23 lutego 2017r.
VIII WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD WOKALNY KOMU PIOSENKĘ

„PIOSENKA NA DOBRE I ZŁE CHWILE”

to motto kolejnego naszego już VIII Wojewódzkiego Przeglądu Wokalnego „KOMU PIOSENKĘ”. Można śpiewać zawsze i wszędzie. Można śpiewać kiedy nam wesoły i smutno. A więc śpiewajmy. Dzielmy się radością śpiewania z tymi, którzy chcą nas słuchać.

Zbliża się termin ulubionego przez Was konkursu wokalnego "KOMU PIOSENKĘ". Mamy nadzieję, że podobnie jak w latach ubiegłych nie będziemy mieli kłopotów z frekwencją. Już od kilku lat na waszą prośbę tematyka konkursu jest dowolna, także wystarczy wybrać odpowiednią do swojego głosu piosenkę, wypełnić kartę zgłoszeniową, podesłać do nas podkład i zaprezentować się w ustalonym terminie przed komisją i zebraną publicznością. Nie wiem czy wiecie, że tak naprawdę jest to nasza 18 edycja - 10 było powiatowych, a od 8 lat konkurs przybrał rangę wojewódzką. Przyjeżdżaja do nas wokaliści z róznych miast np. Kętrzyna, Lidzbarka Warm., Olsztyna, Szczytna, Giżycka, Wilkas, Węgorzewa, Świętajna, Barczewa, Korsz, Górowa Ił, Bisztynka, Śępopola, Bezled, Biskupca, Wielbarka...W ubiegłym roku w naszym przeglądzie udział wzięło 108 osób, a bywało, że było ich dużo ponad 150. Jest to dla nas bardzo budujące i z roku na rok nabieramy większego doświadczenia przy organizacji imprezy.

Zapraszamy więc wszystkich, którzy lubią śpiewać i którym śpiewanie sprawia przyjemność.

Regulamin do pobrania w zakładce konkursy

Dodał: DZ
kiedy: 10 lutego 2017r.
DRUGI TYDZIEŃ W FERYJNEJ AKADEMII POMYSŁÓW

 Dziś rozpoczęliśmy drugi tydzień ferii i cieszymy się, że jesteście z nami. Obiecaliśmy, że będzie super wesoło i było, nadal jest i będzie do końca.

A przed nami jeszcze:

31.01.2017 - ZABAWY JĘZYKOWE

01.02,2017 - TALENT SHOW

02.02.2017 - BAL KARNAWAŁOWY

03.02.2017 - NIESPODZIANKA DLA TYCH, KTÓRZY WYTRWAJĄ Z NAMI DO KOŃCA

 

Dodał: DZ
kiedy: 30 stycznia 2017r.
V ZIMOWY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ O PUCHAR STAROSTY POWIATU BARTOSZYCKIEGO

Po raz piaty w Bartoszycach odbył sie duży Zimowy Turniej Piłki Ręcznej tym razem w dwóch kategoriach wiekowych; młodzika i chłopców. Było to wielkie święto dla miłośników szczypiorniaka i okazja do sprawdzenia swoich możliwości, a także do zaprezentowania się przed rodziną i znajomymi. Zjechało sie wiele silnych zespołów, które od wielu lat utrzymują mocna pozycję na arenie ogólnopolskiej. Na ich tle bardzo dobrze zaprezentowały sie zespoły z MDK Bartoszyce. W kategorii młodzik sprawili wielka niespodziankę wygrywając ten turniej i pokonując między innymi wicemistrza Polski. Zaś zespół chłopców w swojej kategorii wiekowej zajął 3 miejsce ustępując jedynie Kartuzom i Kwidzynowi. 

Dodał: MG
kiedy: 20 grudnia 2016r.
SPOTKANIE WIGILIJNE

"JEST TAKI DZIEŃ BARDZO CIEPŁY CHOĆ GRUDNIOWY
DZIEŃ ZWYKŁY DZIEŃ
W KTÓRYM GASNĄ WSZELKIE SPORY
JEST TAKI DZIEŃ 
W KTÓRYM RADOŚĆ WITA WSZYSTKICH.....
Właśnie takim dniem jest spotkanie wigilijne w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach, które tradycyjnie już od kilku, a może i kilkunastu lat odbywa się przed Świętami Bożego Narodzenia. Jest to niezwykły dzień, pełen ciepła, magii i świątecznego nastroju. Na sali imprez spotykają się uczestnicy zajęć, ich rodziny, przyjaciele placówki, emeryci oraz pracownicy MDK. Zawsze są życzenia od Starosty Powiatu Bartoszyckiego Pana Wojciecha Prokockiego, który jak sam mówi, nie wyobraża sobie roku bez Wigilii w MDK. To miłe, a zarazem bardzo osobiste i refleksyjne stwierdzenie, które cieszy, mobilizuje, motywuje do jeszcze większego zaangażowania i snucia planów na kolejną Wigilię. Przed licznie zgromadzonymi gośćmi ze świątecznym programem artystycznym zaprezentowały się dzieci z grupy teatralnej GAPCIO, Edyta Gołąbczyk, chór ANDROMEDA ze Spółdzielni Mieszkaniowej "Budowlani" wspólnie z uczestnikami Studia Wokalnego oraz soliści i zespoły wokalne prowadzone przez nauczycieli z MDK . Program przygotowali: Panie Ewa Kozieł ( teatrzyk GAPCIO), Elena Witkowska, Irina Pliszka i Pan Miron Maciopa. Po wysłuchaniu przepięknie zaśpiewanych kolęd organizatorzy zaprosili zgromadzonych do suto zastawionego stołu wigilijnego, na którym nie zabrakło pachnących pierniczków, pierogów, krokietów i makowianek...Dziękujemy Pani Alicji Z., dzięki której zapach wigilijnych potraw czuć było w całym mieście:)

Dodał: DZ
kiedy: 13 grudnia 2016r.
ŚPIEWAJMY OJCU ŚWIĘTEMU

 09 października 2016 r. w Sanktuarium św. Brunona w Bartoszycach odbył się koncert pt: "ŚPIEWAJMY OJCU ŚWIĘTEMU". W koncercie swoją obecność zaznaczyły dzieci ze Studia Piosenki oraz solistka Ola Gryczko z Młodzieżowego Domu Kultury w Bartoszycach. Pani Elena Witkowsk, która przygotowywała dzieci do występu jest autorką i realizatorką projektu "Muzyka Łączy Pokolenia". I właśnie w ramach w/w porojektu do konceru zaprosiła chór "Andromeda" ze Spóldzielni Mieszkaniowej "Budowlani". Chór wspólnie z dziećmi przepięknie zaśpiewał dwie piosenki. Było to przepiękne widowisko, któremu towarzyszyły brawa i liczne gratulacje.

Zapraszamy do galerii fotograficznej.

Dodał: MG
kiedy: 1 października 2016r.
POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY - BÓG JEST RADOŚCIĄ I NADZIEJĄ CZŁOWIEKA ROZSTRZYGNIĘY

22 września 2016 r. został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Plastyczny pod hasłem "BÓG JEST RADOŚCIĄ I NADZIEJĄ CZŁOWIEKA".Tematyka pracy była powiązana z Jubileuszem 1050- lecia Chrztu Polski 966 - 2016. Nauczyciele przynosząc Wasze prace, wspominali, że temat sprawił Wam wiele problemów, że nie bardzo wiedzieliście, co macie malować, jednak musimy przyznać, że poradziliście sobie świetnie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, nauczycielom za przygotowanie i wspieranie was, a nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy. Prace wybrane przez komisję będzie można zobaczyć na wystawie w Miejskeij Bibliotece Publicznej oraz w naszej galerii fotograficznej

Na uroczyste wręczenie nagród zapraszamy 25.09.2016 ( niedziela ) na Plac Konstytucji 3-go Maja( Bartoszycki Kwadrat) w godz. 14.00 - 14.30. Lista nagrodzonych osób w zakładce konkursy.

 

Dodał: DZ
kiedy: 23 września 2016r.
WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM

Miło nam powitać wszystkich uczestników zajęć MDK w nowym roku szkolnym 2016/2017. Z wielką przyjemnością informujemy, że w menu koła zainteresowń znajdziecie Państwo aktualny rozkład pracy nauczycieli wszystkich kół zainteresowań. Jeżeli chodzi o zajęcia indywidualne, podobnie jak w latach ubiegłych, godziny spotkań ustalamy z nauczycielami poszczególnych zajęć.

                                          ZAPRASZAMY

 


 

                                   ZAPRASZAMY

Dodał: DZ
kiedy: 2 września 2016r.
POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY - BÓG JEST RADOŚCIĄ I NADZIEJĄ CZŁOWIEKA

W związku z Jubileuszem 1050-lecia Chrztu Polski 966-2016 organizujemy konkurs plastyczny pod hasłem "BÓG JEST RADOŚCIĄ I NADZIEJĄ CZŁOWIEKA". Do konkursu zapraszamy osoby w wieku od 5 do 19 lat. Więcej informacji w zakładce konkursy.

                         ZAPRASZAMY

Dodał: DZ
kiedy: 26 sierpnia 2016r.
ENEJ W MDK

 23 stycznia 2014 r. w naszej placówce odbyły się warsztaty muzyczne z członkami zespołu ENEJ. Jacek Grygorowicz - JACA i Paweł Sołoducha  BOLEK zdradzali cenne tajniki gry na gitarze i perkusji. ENEJ skorzystali z zaproszenia Mirona Maciopy, który prowadzi zajęcia muzyczno - wokalne w MDK. Było to bardzo sympatyczne spotkanie, w których uczestniczyło ponad 50 osób.  Muzycy opowiadali o sobie, o swoim życiu zawodowym i o tym, jak  doszło do tego, że grają właśnie na tych, a nie na innych instrumentach. Wspominali także o swojej przygodzie z zespołem ENEJ.  Grać w zespole powiedzieli - to wielka odpowiedzialność - to ćwiczenia na instrumentach, wyjazdy, próby i życie prawie na walizkach, to ciężka i systematyczna praca. My cieszymy się bardzo, że Jaca i Bolek znaleźli czas, żeby spotkać się z uczestnikami naszych zajęć. Na pewno będą to nie zapomniane dla Was chwile - zdjęcia, autografy i swobodne rozmowy........ Jeszcze raz bardzo dziękujemy że byliście z Nami:)

Dodał: DZ
kiedy: 23 stycznia 2014r.
kontakt z MDK
Młodzieżowy Dom Kultury
w Bartoszycach
11-200  Bartoszyce ,
ul. Boh. Warszawy 6
tel. (89) 762 38 05

mdkbart@wp.pl  
 
 
 
 
WSPÓŁPRACUJEMY Z :
 
 
 
 
 

Odwiedziny: 2780 :: unikalnych: 243 :: Dzisiaj: 36 :: Wczoraj: 122 :: Online: 2 :: Najwięcej odwiedzin: 122 (26-04-2017) :: | administracja